Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA

Informácie nájdete na:

Vojenský veterán Bratislava

Ako sa stať členom


Podporte tento web

Vážení spolubojovníci, vojenský veteráni.

Čas je neúprosný a nezastaví sa, naší druhovia v zbrani nás postupne opúšťajú a čaká to raz aj nás.

Aby sme sa na chvíľu zastavili a zamysleli nad zosnulými kolegami o ktorých sme možno ani nevedeli že už nie sú medzi nami,  uverejňujem zoznamy za obdobie

od 1. januára 2010        do 31. decembra 2016   naše rady opustilo     1798  kolegov – vojenských vyslúžilcov

Dňa 24. januára 2017 sme boli nútení odstrániť zoznamy mŕtvych kolegov.

Nie, vymazanie zoznamu nebolo na základe žiadosti pozostalých, takáto žiadosť ani upozornenie že prezradenie osobných údajov by niekomu vadilo, taká sa po celých 7 rokov nevyskytla. Naopak pozostalí boli radi ak sa uverejnilo že ich rodinný príslušník odišiel a slušní kolegovia si na neho spomenúli. Nakoniec svedčia o tom priložené komentáre, kde sa ďakuje že sa o tom kolegovia dozvedeli z našich stránok.

Vymazanie je z dôvodu byrokracie a závisti žijúcich, ktorí budú radi až ich čas príde aby sa o ich smrti nikto ani nedozvedel, nakoľko viedli mrcha život. Vieme kto v tom má prsty a kto za tým všetkým je a kedy sa aj hlúpe zákony a nariadenia na Slovensku dodržiavať musia! Donášači a rôzni “spolupracovníci” sa oto vždy postarajú.

Kto nám chce dokázať že spolupatričnosť sa na Slovensku nenosí?
Jednoducho je tu závisť, že niekto môže byť  po smrti spomenutý v dobrom.

Ing. Bada – Webmajster

12 Komentárov na OPUSTILI NÁS 2010 až 2016:

 • Aj takýto zákaz je iba o našej prízemnosti až hlupote.

 • Dňa 24. januára 2017 som bol nútený vymazať zoznamy mŕtvych kolegov za predchádzajúce roky 2010 až 2016.

  Je to z dôvodu byrokracie, hlúpych zákonov a závisti niekoľkých ešte žijúcich bonzákov.

  Je mi to ľúto, ale zasa raz víťazí ľudská hlúposť nad službou ľuďom !

  Ing. Bada – Webmajster

 • Pre p. Mária Koudelová 19. septembra 2016 v 17:13
  ospravedlňujem sa, meno doplnené.
  Ďakujem za pochopenie, v pôvodnom zozname nebol uvedený.
  Webmajster

 • Dobrý deň, prosím, aby do zoznamu úmrtí bol zaradený v prvom štvrťroku 2016 aj moj ocko pplk. Tirpák Ján, nar. 5.2.1934, úmrtie 2.2.2016 Prešov. Ďakujem, dcéra Mária.

 • Veľké poďakovanie všetkým, ktorí sa na týchto zoznamoch podieľali. Konečne si v tichosti môžeme spomenúť na našich kolegov, priateľov, známych. Len toto je možnosť dozvedieť sa o ich odchode do večnosti. Zvíťazil zdravý rozum, ale nad čím, nad kým? Prosím však autorov o zverejňovanie aj hodností, pretože takto si predstavujeme osobnosť vojaka v jeho komplexe tak, ako sme ho poznali. Ešte raz, veľké ďakujem.

 • Vďaka za tieto zoznamy i keď sú smutné, ale naša spomienka na uvedených zosnulých je trvalá. Pevne verím, že už pri ich zverejňovaní už nebudú kladené žiadne prekážky. Bodaj by v zoznamocho boli najmenšie čísla. Vďaka tým, čo sa o tieto zoznamy zaslúžili.

 • ĎAKUJEME !!!

 • Tomu kto poskytol zdroje , následne sa pričinil o vypracovanie zoznamov “Opustili nás” a ich zverejnil patrí poďakovanie a uznanie. Prečítať si oznámenia o úmrtí, vzdať v srdci úctu svojmu veliteľovi, učiteľovi, kolegovi ……. zapáliť sviečku za niekym z tohoto zoznamu určite nieje v rozpore so Zákonom o ochrane osob. údajov ale je to hodnota, ktorá je v zhode so slušnosťou, dobrými mravmi a patrí do kultúrnych , vojenských a kresťanských tradícii….

 • Díky i za smutné zvěsti. Tak jako Michal Mosný, já jsem tam po dlouhých letech nevědomosti našel takových šest.

 • Steve Jobs
  Stačí si nájsť pár minút na prečítanie….
  Tento text napísal pred svojou smrťou Steve Jobs, jeden z najbohatších mužov tejto planéty (zakladateľ počítačovej firmy APPLE, jeho majetok je odhadnutý na 8,3 miliardy dolárov. Zomrel na rakovinu pankreasu vo svojich 56 rokoch.
  ,, Došiel som až na vrchol úspechu vo svete biznisu. V očiach druhých je môj život zrejme stelesnením úspechu. Avšak mimo práce mám len málo radosti. Na konci je bohatstvo len aspektom života, ktorému som privykol. Keď teraz ležím na nemocničnej posteli a premietam si celý svoj život, uvedomil som si, že všetko to uznanie a bohatstvo, na ktorom som si toľko zakladal, zbledlo a stratilo význam tvárou v tvár blížiacej sa smrti.
  V tme sa pozerám na zelené svetlá strojov, ktoré ma udržujú pri živote a počujem ich mechanické bzučanie. Cítim, ako sa blíži dych boha smrti. Teraz už viem, že keď si nahromadíme dostatočné bohatstvo, aby nám vydržalo po zvyšok života, mali by sme sa usilovať aj o niečo ďalšie, čo s bohatstvom nesúvisí. Malo by to byť niečo oveľa dôležitejšie: možno vzťahy, alebo umenie, snáď sen z mladosti … bezuzdné nasledovanie bohatstva nás premení v pokrivené bytosti, ako som ja. Boh nám dal zmysly a možnosť cítiť lásku v srdci každého, nie ilúziu ktorú prináša bohatstvo. Bohatstvo, ktoré som vyhra l v mojom živote si nemôžem vziať so sebou. Môžem si odniesť len spomienky vyvážené láskou.
  To je skutočné bohatstvo, ktoré vás bude nasledovať, sprevádzať a dodávať vám svetlo a silu na to ísť ďalej. Láska môže cestovať tisíce kilometrov. Život nemá žiadne obmedzenia. Choďte tam, kam chcete ísť. Dosiahnite výšin, ktoré chcete dosiahnuť. Je to všetko vo vašom srdci a vo vašich rukách.
  Aká posteľ je najdrahšia na svete? Nemocničná posteľ.
  Môžete zamestnať niekoho, kto bude riadiť vaše auto, niekoho kto pre vás bude zarábať peniaze, ale nikdy nemôžete najať niekoho, kto by za vás niesol vašu chorobu. Stratené materiálne veci je možné nájsť. Ale je tu jedna vec, ktorá nemôže byť nikdy nájdená v prípade straty -- život.
  Keď ide človek na operačnú sálu, uvedomí si, že existuje jedna kniha, ktorú má ešte dočítať -- Kniha zdravého života. Bez ohľadu na štádium života v ktorom sa nachádzate, budete každý raz čeliť dňu, kedy sa opona zatiahne. Ochraňujte lásku k vašej rodine, lásku k svojmu partnerovi, lásku voči svojim priateľom … Majte radi sami seba a s láskou sa starajte o ostatných. ”
  .
  Steve Jobs

 • Je to veľmi vysoké číslo.Približne ku 350 zosnulých výsluhových dôchodcov za jeden rok až som dobre rátal a to iba u Armády.Podobné to bude najskôr aj u APVV, PVV.. tiež u ďalších zložiek, resp. občianskych združení.Cca. 350 + 350 +++no, je to veľmi veľa, žiaľ..ubúda nás..

 • Pán webmajster, ďakujem, našiel som tam priateľa o ktorom som nevedel že už nie je medzi nami.
  Ešte raz ďakujem.
  Michal Mosný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 
Kalendár udalostí
Nové komentáre: