Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

 

 

………Rozsudkom Najvyššieho súdu SR v rozsahu 11 strán, je vec nevalorizácie Štefan Kin právoplatne ukončená. A keďže kolega v tejto našej veci nebol úspešný, za tohto právneho stavu má už právo podať podanie na ÚS SR a následne ak by bol neúspešný aj na ÚS SR, tak by  mal právo podať podanie na medzinárodný súd (ESĽP). 

……..Na základe dohody s Ing. Štefanom Kinom zverejňujem celý rozsudok na tejto našej internetovej stránke. V prípade záujmu vedenia APVV, alebo ZV SR, o uverejnenie rozsudku na svojom webe sa nekladú žiadne prekážky. Zverejnením rozsudku sa sleduje iba jeden cieľ a to informovať našich výsluhových dôchodcov bezpečnostných zložiek o výsledku podania jednotlivca v tejto našej spoločnej veci. 

Pán kolega Štefan Kin dodáva:

„ … či v tejto veci ešte pôjdem ďalej dám vedieť v priebehu tohto mesiaca po tom, čo sa poradím s mojím advokátom.  A TERAZ V TEJTO NAŠEJ VECI UŽ SOM SKUTOČNE PRED BRÁNAMI ÚSTAVNÉHO SÚDU SR, A JE UŽ LEN NA MNE AKO SA ROZHODNEM, SOM VŠAK DOSŤ VEĽMI ZNECHUTENÝ, AKO MA “VŠETCI PODPORILI”, keďže v ďalšom konaní ak by som v ňom pokračoval, si to ako vyzerá financujem sám z rodinného rozpočtu“. 

 

Doporučujem kliknuť na šipku v pravom rohu hore.

Download (PDF, 4.34MB)

 

Súvisiace články:
https://www.bezpzlozky.eu/2017/08/horuce-leto-2012/
https://www.bezpzlozky.eu/2015/06/tretie-vyrocie-nevalorizacie/

25 Komentárov na Nevalorizácia 2012 pred bránou ÚS:

 • Ministerka pôdohospodárstva Matečna povedala jasne na adresu okradnutých poľnohospodárov: “… mali ste sa ozývať viac, boli ste ticho tak teraz čo chcete?!”
  V slovenskej “demokracii” je to zatiaľ tak a platí to aj o našej nevalorizácii, moc počíta s tým že budeme ticho čakať, až prejde určitý čas, potom nám to chrstne do očí. Pomerne rýchlo sme zabudli o čo nám pri podaniach na súd išlo. Vedeli sme od začiatku že nevalorizáciu nezmeníme a peniaze spätne nedosiahneme, ide tu však o princíp, aby si podobný postup už nikto, žiadna ďalšia vláda, parlament, nepokúšali zopakovať. To je dôvod prečo sa prípad musí dostať až pred ÚS SR a nakoniec pred ESĽP.
  Chápeme sa, mlčiaca väčšina?! Mlčme a čakajme ako je zvykom v týchto krajoch.

 • V roku 2012 som už aj ja prispel na financovanie advokáta vo veci nevalorizácie… Už ani neviem kto bol vtedy iniciátorom, ale nič no nemení na tom, že pokiaľ bude treba, som ochotný prispieť na vyriešenie našej spoločnej veci opäť. Pán Mgr. Kin, máte moju plnú podporu. Ďakujem.

 • Súhlasím s návrhom pána Štefana Murcka 22.5.2018 v 6,36 h., čím skôr sa uskutočnia ním navrhované júnové členské schôdze /stretnutia/ tým lepšie.Súhlasím s finančnou podporou Štefana Kina v súdnom spore z fondu Advokát. Držím palce a prajem pekný deň.

 • Vážení kolegovia, ako člen ZV SR navrhujem aby Zväzová rada ZV SR spolu s Prezídiom ZV SR iniciovala , aby na najbližších júnových členských schôdzach (stretnutiach) Klubov ZV SR bolo v programe Hlasovanie (aj písomné so zápisnicou) o finančnej podpore Štefana Kina v súdnom spore …….z fondu Advokát. Zápisnica po schôdzi z každého klubu by mala byť zaslaná Prezídiu a Zväzovej rade ZV SR. Úhrada nákladov….. je v súlade s účelom finančnej zbierky…..
  Som presvedčený, že na schôdzach Klubov ZV SR každý člen hlasovaním podporí úhradu nákladov z účtu Advokát v jeho(aj našom) súdnom spore……
  Osobne som prispel na účet Advokát, preto súhlasím, aby finančné prostriedky boli využité na úhradu nákladov Štefana Kina. :good:

 • Podporujem rozhodnutie p. Š. Kina cit. “S mojim advokátom to už mám predbežne prekonzultované, v spore týkajúceho sa nevalorizácie našich VD v roku 2012 budem pokračovať ďalej.”
  Verím že členovia ZV SR, ako správca fondu advokát, sú rozumní ľudia a nebudú robiť prieky pri finančnej podpore nášho zástupcu pred súdmi.
  Nakoniec čo s tými peniazmi by robil ZVSR? Dúfa že sa na ne zabudne a oni si ich rozdelia? To by bola skutočne zlodejina v priamom prenose, ktorú sa Slovensko v poslednej dobe snaží zastaviť!
  Pokračujme ako navrhol Ing. Bada v komentári nižšie 20. mája 2018 v 21:28 a podporme našimi komentármi uvedený návrh.

 • Pozdravujem Vás všetkých a ďakujem kolegovia za podporu v tejto našej spoločnej veci. Na upresnenie informácií uvádzam, že doteraz mi tento už právoplatne ukončený súdny spor hradil v plnom rozsahu síce s menšími peripetiami Odborový zväz polície v SR s tým, že ak by som v tomto spore pokračoval ďalej na Ústavnom súde SR a na medzinárodnom súde, tak toto pokračovanie ide už výhradne v mojej finančnej réžii, nakoľko nik z našich či už odborových alebo profesných organizácii výsluhových dôchodcov sa ďalej na financovaní tohoto sporu nechce z rôznych dôvodov podieľať (tieto ich stanoviská mám v písomnej podobe(.
  S mojim advokátom to už mám predbežne prekonzultované, v spore týkajúceho sa nevalorizácie našich VD v roku 2012 budem pokračovať ďalej. Neviem akú dobu tento spor do konečného rozhodnutia príslušného medzinárodného súdneho orgánu ešte bude trvať, avšak k tomuto právoplatnému rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR, ktorý bol uverejnený na tejto stránke sme sa dopracovali po 5 a pol roku od podania žaloby v roku 2012… Držme si preto vzájomne palce, aby ste tento náš spor doviedli pre nás výsluhových dôchodcov v zdraví do úspešného konca.

 • Práve som sa vrátil z banky, kde som chcel podporiť p. Kina, bohužiaľ neviem, čo mám dať do variabilného symbolu, písmená tam nemôžu ísť, netrvám na zverejnení môjho mena. Mám ale dojem vzhľadom na doposiaľ vykonané sedenia na súdoch, či suma bude dostatočná, vzhľadom na dokazovanie pred okr. súdom, krajským a najvyšším, myslím, že pred ÚS, ktorý zrejme bude rozhodovať tak ako doposiaľ boli rozsudky nižších inštancií, tak aj pred ES ĹP budú rozhodnutia podstatné drahšie, aj ked sa už vopred nestotožňujem s ÚS, vzhľadom na takmer 100% zaujatosť, ktorú som spomenul nižšie. Pri čom po prečítaní rozsudku sa mi zaujatosť zdá ešte vyššia. Dole som spomínal, že kým sa mal valorizovať dôchodok alebo mzdy policajtom a sestričkám tak vzhľadom na nedostatok fin. prostriedkov bolo všetko zákonné, ked ale sa nemalo valorizovať sudcom tak odrazu to je nezákonné, aj ked nám sa jednalo o pár eur, im s jednalo viac ako 100,-E. Ďaľšie čo sa mi nepáči na vyjadreniach súdov, sú naše zákonné zvýhodnenia odchodov do dôchodku, tu by sa mohli pozrieť do zahraničných zákonov a zistili by, že na slovensku sme chudáci ešte aj oproti Somálcom, taktiež zároven by sa mohli pozrieť na zahraničné zvýhodnenia pri “predčasnom ” odchod do dôchodku..

 • Pre Pavol Bada napísal: 21. mája 2018 o 10:37
  Nemyslel som svoje príspevky v zlom.Písal som ich v snahe napomôcť-rozprúdiť diskusiu k téme.S cieľom dopracovať sa v diskusii k čo najlepšiemu riešeniu.Dosť ma dodnes mrzí, že som osobne neprispel na účet Advokát.V minulosti som už o tom písal.Nejako mi to nevyšlo, nevedel som vtedy v r. 2012 o tejto možnosti.Nevedel som v tom čase ani o vtedajšom webe ZV SR.Preto som sa to snažil napraviť inými možnými spôsobmi.Je to iba môj názor, až som presvedčený, že nie je spravodlivé, ani objektívne, že p. Štefan Kin si všetko doteraz financoval sám, prípadne spolu so svojou rodinou.Preto som napísal príspevky, ako som ich napísal.Iba som hľadal možnosti riešenia.Viem, že ich hľadajú aj iní.Chcel som dať iba na zreteľ, že nemám problém určitou čiastkou finančne podporiť nejaký účet, v prospech nás všetkých.Verím, že aj mnoho ďalších.Aspoň podľa doterajších komentárov.
  “verím že sa budete podielať na založení a vedení konta “advokát”, rovnako tak v prípade vytvorenia petičného výboru”… ospravedlňujem sa, myslím, že na to nemám vlohy, ani organizačné skúsenosti, okrem iného som dosť často odcestovaný.Ale až by bol napr. p. Štefanom Kinom, prípadne niekým iným zverejnený nejaký účet za týmto účelom, určite by som podľa svojich možnosti neostal bokom a prispel by som finančnou čiastkou.Tak, ešte raz sa ospravedlňujem, až moje príspevky vyzneli pre niekoho nevhodne.Ďakujem.
  S pozdravom a pekný deň prajem.M.Palfi.

 • Pre p. Štefan Viglaský st..
  Ďakujem za komentár a konštatujem čo som od spustenia tohto webu už mnohokráť napísal:
  Web bezpzlozky je dočasný, zo strany webu bezpzlozky.eu nevidím problém aby sa k otázkam výsluhových dôchodkov diskutovalo na webe zvazvojakov.sk.

  Dôležitý je názor členov ZVSR na ich webovú stránku, diskusia tam údajne je povolená, neviem v akom rozsahu, nie som členom ZVSR. Najvítanejšie by bolo aby sme sa na tomto webe nemuseli otázkou úhrady advokáta vôbec zaoberať a vyriešili ju členovia ZVSR ktorých sme poverili obsluhou konta.
  Tento web si v takom prípade netreba všímať “a jeto”.
  Pre Miro Palfi: ak nedosiahneme uhradenie výdavkov p. Kina na nevalorizáciu, verím že sa budete podielať na založení a vedení konta “advokát”, rovnako tak v prípade vytvorenia petičného výboru.

 • Tak som i na webe zvazvojakov.sk, podporil návrhry pána Kolena : Súhlasím s pánom Kolenom, aby sa časť finančných prostriedkov vyzbieraných na advokáta, pre nevalorizovanie našich dôchodkov v roku 2012 použila pre spolu financovanie súdneho sporu Mgr. Štefana Kina. Myslím, že to poslúži nielen jemu, ale aj nám ostatným výsluhovým dôchodcom.
  No a zároveň, som vyslovil v tomto duchu i myšlienku o tom, že by už bolo konečne na čase, aby sa naše dva weby spojili zasa v jeden. ” Apropo. Nebolo by už načase, aby sa prestali používať pre naše potreby dva weby? Pripadá mi to ako keď sa dvaja malí chlapci hrajú na svojom piesočku. Chodiť zo stránky na stránku a hľadať čo je nové medzi nami vyslúžilcami. Nezamyslíte sa kompetentní nad tým a nedáte nás zasa všetkých dohromady. Veď dobre vieme, že v “jednote je sila” a tiež viac peňazí, ktoré nie je nutné investovať do dvoch webov. Pouvažujte nad tým. Ďakujem.” Myslím, že by toto poslúžilo nám všetkým.

 • Možno som bol vo svojom príspevku nepresný, ale po mobilizujúcom komentári Štefan Murcko napísal: 21. marca 2018 o 8:01 /link nižšie/ som dúfal k dnešku v podstatné zlepšenie finančnej situácie podpory tohoto webu.V druhom odstavci svojho príspevku uvádzam pod-účet, teda iné číslo účtu.V zmysle, ako píšu aj kolegovia na do mnou.Teda súhlasí to s touto Vašou vetou predošlého príspevku: ” Rozhodne odmietam spojovať FP poskytované na fungovanie tohto WEBu s novým výberom FP na advokáta na to samé číslo účtu”… to iné-ďalšie číslo účtu som uviedol iba ako jednu z ďalších možnosti v prípade nedosiahnutia na finančné prostriedky z účtu Advokát.Iba pre upresnenie môjho príspevku.

 • Účet tohto webu:
  Zostatok na účte k 31.12.2017 bol 78,10 E (pozri: https://www.bezpzlozky.eu/2015/10/ako-podporit-tento-web-www-bezpzlozky-eu/)
  Ďakujem prispievateľom za príspevky na podporu Webu zaslané v dobe od 1.1.2018 do 18.05.2018 pánom kolegom: p. Murcko, Leitman, Bednařík, Krajčírovič, Czímer, Sloboda, Kollár, Rybár, Lazar, Joz. Kováčik, Boris Petrovič, Salak celkom 220 E.
  18.05.2018 je na účte na podporu tohto webu 298,10 E.
  Podľa návrhu p. Palfiho by sme ich mohli poskytnuť na podporu ADVOKÁTA, podotýkam že tým by boli financie na udržiavanie WEBU vyčerpané a udržiavanie by nebolo zabezpečené.
  PS: s trochou irónie by som poznamenal že pri príslovečnej štedrosti slovenských vyslúžilcov -- vojakov, policajtov, hasičov, colníkov atď -- by sme mohli z podpory webu podporiť ešte aj nákup vozidiel 4x4 a 8x8.

  A bez irónie a vážne: doteraz nikto, okrem diskusného vystúpenia p. Kolena na 9. sneme ZVSR, nenavrhol ani písomne nepožiadal prezídium (resp. Zväzovú radu) ZV SR, ktorý založením samostatného účtu „ADVOKÁT“ a jeho spravovaním bol (ZVSR) bol nami všetkými, ktorí sme prispeli, poverený v roku 2012 a to verejne deklarovaným rozhodnutím: “- poskytnúť FP z účtu jednoznačne iba na úkony spojené s právnym aktom „NEVALORIZÁCIA“, o čom bude verejnosť – výsluhových dôchodcov transparentne informovať”.

  Rozhodne odmietam spojovať FP poskytované na fungovanie tohto WEBu s novým výberom FP na advokáta na to samé číslo účtu.
  Až sa vyčerpá možnosť oslovenia prezídia a Zväzovej rady ZVSR, a budú zo strany ZV SR námietky (nemali by byť prečo), potom vytvoriť napr. petičný výbor a následne vytvoriť tlak na vedenie ZVSR, nakoľko tam na účte ADVOKÁT ešte stále máme cca 17 tisíc Euro.
  Tu v diskusii zabezpečme:
  1. dostatočný počet diskutujúcich na podporu p. Kina v konaní s finančnou podporou z účtu advokát
  2. ak bude podpora viditeľná napísanie “vzoru” žiadosti prezidentovi a predsedovi Zväzovej rady
  3. uverejnenie e-mailovej adresy funkcionárov ZV SR a zaslanie našich individuálnych žiadostí
  4. ak sa nestretneme s pozitívnou odozvou ZV SR až potom by sa vytvorila peticia k týmto otázkam.

  Preto píšte názory, do týždňa, dvoch by sme mohli diskusiu ukončiť.

  Ing. Bada -- webmajster

 • Súhlasí a myslím, že nás bude dosť… “Mikula Marián napísal: 20. mája 2018 v 20:45”

 • Prosím o zadanie účtu na ktorý je potrebné zaslať peniaze.Podľa mňa na súdné spory,alebo vdenie stránky by mal každý poslať minimálne 30E.

 • Nadviažem na príspevok kolegu Vladimíra Húsa zo dňa 20. mája 2018 o 13:02
  Ak by sa nepodarilo financovať súdne spory kolegu Mgr. Štefana Kina cez účet Advokát, možno by stálo za úvahu, či by nebolo možné toto financovanie realizovať z účtu na financovanie tohoto webu.Je predsa nemysliteľné, aby Štefan Kin pri súdnych sporoch, v ktorých bojuje tiež za nápravu nevalorizácie VD z r. 2012 aj za nás ostatných 46 tisíc výsluhových dôchodcov, tieto financoval sám, prípadne z finančných prostriedkov svojej rodiny.
  Otázkou je, či by sa dali súdne spory na ÚS SR, prípadne Európskom súde pre ľudské práva podporiť z tohoto účtu v prípade dostatku finančných prostriedkov na ňom napr. tak, ako tomu bolo v prípade: “06.03.2017 petícia/hromadná pripomienka k z. č. 461/2003 ………120,00 eur”… komentár Milan Sloboda, v.v. napísal: 20. marca 2018 o 12:44 v linku…. prípadne by možno bolo za úvahu vytvoriť nejaký “podúčet” na financovanie súdnych sporov kolegu Štefana Kina.Je reálny predpoklad, že by sme na takýto účet prispeli viacerí…
  https://www.bezpzlozky.eu/2015/10/ako-podporit-tento-web-www-bezpzlozky-eu/

 • Človek po prečítaní žasne ako jednoducho to sudcovia dokázali odpingpongovať, pokiaľ sa jedná o vrecká, ktoré nie sú ich. Páni sudcovia, pokiaľ sa jedná o naše vrecká a vrecká zdravotných sestier, nič sa nedeje, všetko je podľa Vás v poriadku, lebo štát nemal vraj finančné prostriedky však, pokiaľ sa však jedná o vrecká Vás a Vašich kolegov, odrazu taký istý systém je protiústavný, ba čo viac protiústavné bolo aj nevalorizovanie Vašich miezd, nie dôchodkov. Keby sa malo ísť ešte viac do historie, neviem ako u armády, ale u polície, bola za 24 hod. službu deň voľna na oddeleniach základných útvarov, za piatok a sobotu voľno vôbec nebolo, keby sa toto všetko spočítalo, to by boli horibilné sumy. Avšak ak treba zabojovať, treba, zároveň by som sa chcel opýtať aké číslo účtu je na ADVOKÁT a na vedenie tejto stránky, totiž ja sám som navrhoval, aby sa web stránka platila, avšak moje časté hospitalizácie v nemocniciach a napokon operácia mi nedovolili aby som môj návrh a povinnosť splnil, dakujem

 • Som racionálny človek. Preto chcem priblížiť negatívne dôsledky, podľa mňa nezákonného zrušenia valorizácie v roku 2012, uvedením niekoľkých čísiel. Totiž, už v roku 2012 som k tejto problematike zverejnil komentár na tomto webe, pod nadpisom: Jozef Kotulič: 19.6.2012 o 11:08

  A dnes tiež vychádzam z údajov tam zverejnených. Teda, že počet poberateľov vojenských výsluhových dôchodkov (VD) ostal 13 000, priemerná výška VD je 800 euro mesačne a zrušená valorizácia v roku 2012 bola 3,05 %. Za tohto predpokladu, potom na jednom poberateľovi VD zrušením valorizácie, štát ročne ušetrl asi 293 euro. Na 13 000 poberateľoch by to už ročne bolo asi 3 806 400 euro. A za 6 rokov, teda k 30.6.2018 to bude neuveriteľných 22 838 400 €. Môj modelový príklad vychádza z predpokladu, že výsluhový dôchodca by mal zvyšovaný priemerný VD 800 € ročne takto:

  Rok zvýšenie o mes. suma VD

  2012 3,05 % 824,4 €
  2013 11,2 € 835,6 €
  2014 8, 8 € 844,4 €
  2015 5,2 € 849,6 €
  2016 1,9 € 851,5 €
  2017 8,2 € 859,7 €

  Vysoká suma, že ? A to tu nie sú zahrnuté eurá, ktoré štát dlhuje za týchto 6 rokov vdovám, vdovcom a sirotám tým, že im ich dávky v roku 2012 tiež nevalorizoval. V slušnej spoločnosti platia aj sankcie v podobe sankčných úrokov z omeškania, ktoré by sa v tomto prípade podľa mňa tiež mali uplatniť. Myslím si, že tento problém tak skoro slovenské súdy nevyriešia, ale mali by ho v prvom rade rýchlo riešiť slovenskí politici, lebo oni túto skrivodlivosť v roku 2012 spáchali.

 • Prispel som na účet, súhlasím s financovaním pána Kina až do konca tohoto sporu a opäť prispejem, keď bude potreba ďalších financií a myslím si, že keď sa to poriadne spropaguje, tak s financiami nebude problém. Veľa bývalých kolegov stále nevie o existencii tohto webu a čo sa deje okolo našej valorizácii…

 • Dobry den ….napr.ja som hasic v.v.a tiez som prispel 10€ na advokata………to len na margo aby s a vedelo ze aj hasici patria k vysluhovym dochodcom.Ďakujem

 • Taktiež ako prispievateľ na účet Advokát súhlasím s financovaním pána Kina až do konca tohoto sporu.

 • V súdnom spore o ne valorizáciu VD v rolu 2012 sa najďalej dostal VD policajt Mgr. Štefan Kin. Preštudujte si prosím článok zverejnený na tomto webe dňa 15.8.2017 https://www.bezpzlozky.eu/2017/08/horuce-leto-2012/, ako aj môj komentár zo dňa 18.1.2018 z ktorého pochopíte, že na účet ADVOKÁT prispievali všetky skupiny VD. Ako ste boli informovaní OZ PZ a APVV prestali spolufinancovať tento súdny spor.

  Na 9. snem ZV SR ktorý sa konal 20.6.2017 som navrhol snemu z vyzbieraných peňazí z účtu ADVOKÁT na ktorý prispievali vojaci, policajti, ZVJS, colníci atď. poskytnuť fin. čiastku p. Kinovi k financovaniu tohto súdneho sporu /vtedy podanie bolo na NS SR). Z dôvodu, že delegáti snemu boli prezídiom ZVSR mylne informovaní, že na účet ADVOKÁT prispievali len vojaci členovia ZV SR, väčšia časť delegátov snemu tento môj návrh nepodporila. Pritom nepochopili, že je úplne jedno či v súdnom spore uspeje, alebo neuspeje vojak, policajt, ZVJS atď. Výsledok súdneho sporu bude bez rozdielu rovnako platiť pre všetkých VD. Zastávam názor, že zo spoločne vyzbieraných peňazí by sa mal financovať súdny spor Mgr. Štefana Kina a jeho úspech, neúspech bude rovnako platiť pre všetkých VD.

  Očakávam, že zo spoločne účelovo vyzbieraných peňazí len na súdne spory k nevalorizácii VD v roku 2012 ktoré nie je možné použiť na iný účel (bol by to podvod na prispievateľoch na účet) bude financovaný tento súdny spor. V tejto veci je potrebné, aby prispievatelia na účet ADVOKÁT vyvinuli príslušní tlak na účelové využitie týchto peňazí pre tento súdny spor. Doporučujem čitateľom pozrieť články a komentáre k zejto otázke uvedené: https://www.bezpzlozky.eu/2015/06/tretie-vyrocie-nevalorizacie/.

  Som presvedčený, že Mgr. Kin za všetkých VD naďalej bude pokračovať pred Ústavným súdom SR, prípadne pred Európskym súdom pre ľudské práva, k čomu mu želám pevné nervy a úspech.

 • Súhlasím s návrhmi pánov Kralovica a Végha. Aj ja som prispel na advokáta a tiež som sa už pýtal, kde sú tie peniaze, ktoré sa vyzbierali. Lenže ako keby to tu nikto nepočul alebo nechcel počuť. Prosto odpoveď žiadna. Takže pokiaľ sú, tak ich poskytnime na správnu vec.

 • Čudujem sa rozhodnutiu všetkych súdov v tomto konkrétnom prípade. Ide o podvod ako vyšitý. Zákon bol prijatý spôsobom, ktorý odporuje legislatívnym postupom v NRSR a podľa našich súdov je všetko v poriadku. Je to špinavý podraz na všetkych poberateľov VD a podpísal sa pod to vtedajší minister obrany p. Glváč.

 • Jednoznačne ako navrhuje p. Kralovič.
  Aj ja som prispel na advokáta.
  Bolo by načase aby ZV SR uverejnil kópiu výpisu z účtu ADVOKÁT, ktorý dostali do spravovania.

 • ja odporúčam aby mu boli poskytnuté peniaze z účtu na advokáta . Som jeden z tých ktorý sa skladal a zatial nevidím nikde úspech a ak by toto vyhral ,tak je to precedens a pre všetkých VD.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...