Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Prečo tento web?


Demokracia je v ohrození vždy. Tento typ spoločenského a politického zriadenia je závislý od myslenia ľudí a od toho, aký majú títo ľudia vzťah k základným ľudským  právam.
Aj preto sa treba o demokraciu a jej udržanie uchádzať každý deň. Je vždy ohrozená, pretože moc chutí a ten, kto má dobrý apetít, môže využiť aj demokratické prostriedky na to, aby sa jej zmocnil.
Jedinou bariérou, ktorá stojí medzi tými, ktorí majú chuť vládnuť, a demokratickou formou vlády, je silná verejná mienka.
V slovenskej spoločnosti je vidieť jav rozdelenia na pasívnu väčšinu a aktívnu menšinu.
Pasívna väčšina nie je neutrálny pojem, to nie je nulová hodnota na stupnici. Nehovorí o tom, že nám je všetko jedno. Naopak, je to vyjadrenie odporu, je to mínusové vyjadrenie na škále hodnotenia ľudí, ktorí nemajú alternatívu. A preto je možné, že dočasne môže byť alternatívou aj extrémna politika.
Slovensko má za sebou tradíciu autoritárskych režimov a totalít, no ako sa zdá, s mnohými z nich sme sa nedokázali dodnes vysporiadať, toto všetko nás ovplyvňuje v súčasnosti.
Sme zvyknutí mať svoj pokojný život, chrániť len svoju rodinu, mať pohodlie.
Situácia na Slovensku sa môže zhoršiť tým, že nie sme schopní pomenúvať veci ich pravými menami. Súvisí to s tým, že najmä v politických elitách existuje predstava, že voličov netreba dráždiť tým, že im budete pripomínať ich zlyhanie a minulosť, a to sa prenáša do všetkých vrstiev spoločnosti.

Bada

166 Komentárov na Verejná mienka:

 • Súhlasím s príspevkami Jozef Šamaj napísal: 29. júna 2017 o 18:54 a Tibor Fülöp napísal: 29. júna 2017 o 20:26 .. “Jozef to chce ako naši bratia hovoria “klídek” Radšej budem mlčať, ako trieskať prázdne slová” .. atď.,
  My občania, dôchodcovia si môžme vybrať.Svet má štyri svetové strany.Fandiť je komu, len je ťažšie sa v tej spleti “chaosu” -- záujmov správne orientovať: Vychádzam z postoja troch najvyšších ústavných činiteľov SR, resp. politických strán, ktoré reprezentujú.
  Prezident SR pán Kiska -- účasť na: /Poľsko -- Summit Trojmoria/ “Spolupráca 12 krajín vrátane Slovenska”.Okrem Slovenska, Poľska a Chorvátska majú svoje zastúpenie na podujatí aj predstavitelia Bulharska, Českej republiky, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Rakúska, Rumunska a Slovinska. .. podpora zo strany USA /Donald Trumph/.
  Predseda vlády SR pán Fico -- podpora a orientácia na Jadro EÚ -- iniciátori /podpora/ Nemecko a Francúzsko.
  Predseda NR SR pán Danko -- podpora a orientácia aj rozumná spolupráca smerom na východ /Rusko/ -- účasť na euro-ázijskom sumite v juhokórejskom Soule./pozn. prípadná Hodvábna cesta z Číny smerom na západ/.
  Ako občan -- aj dôchodca, som hľadal spoločný prvok, pre všetkých troch najvyšších ústavných činiteľov, prípadne ich, aj ďalšie politické strany v SR.Mne vyšlo ich prihlásenie sa k Cyrilo-Metodejským tradíciám. Oslavy -- pripomenutie si sviatku príchodu vierozvezdcov Cyrila a Metóda. /Celoštátne oslavy dňa 5.7.2017 sa konali napr. na Devíne, či v Nitre/. Ak máme v ústave napísané, že demokratickú formu vlády máme mať v duchu odkazu Cyrilo-Metodského duchovného dedičstva, potom naša demokracia musí vychádzať z kresťanských zásad .. k týmto kresťanským zásadám sa slovenskí politici -- najvyšší ústavní činitelia hlásia.

 • Včera prebehla v mnohých médiách (aj TV) informácia:
  Prezident SR Andrej Kiska očakáva v armáde poriadok a zmenu stráženia vojenských skladov.V armáde musí byť poriadok a preto je potrebné čím skôr jasne povedať, čo sa vo vojenských skladoch, odkiaľ zmizla časť munície, stalo, čo chýba a určiť vinníka.Vyhlásil to po rokovaní s ministrom obrany Petrom Gajdošom a náčelníkom generálneho štábu Milanom Maximom prezident Andrej Kiska. Zároveň zdôraznil, že od vedenia rezortu obrany očakáva čím skôr plány na zmenu stráženia vojenských skladov, aby sa takáto situácia už neopakovala.Kiska označil situáciu okolo stratenej munície za veľmi vážnu. Ministra Gajdoša zároveň vyzval, aby pravidelne a objektívne informoval občanov, aby sa ich dôvera k armáde nestratila. Do armády prídu stámilióny eur, nesmieme dovoliť, aby pri takom objeme peňazí, ktoré pôjdu do armády, sa nám niečo strácalo, dodal Kiska.
  Že je to vážny problém (a nie len ten ..) .. pozornosť je mu venovaná tiež v dnešnej slovenskej tlači .. /mas -- médiách/ ..

 • Jozef to chce ako naši bratia hovoria “klídek” Račej budem mlčať ako trieskať prázdne slová. Mne sa na vás páči, že vždy píšete k veci a nie prázdne taľafatky. Iste ste už poradil viacerým ako aj mne. Páči sa mi na tomto webe, že sa tu prevažne píše k veci a hlavne si pomáhame jeden druhému bez nároku na odmenu. Ta tej vami spomenutej akcii je zjavné, že nejde o dobro veci ale zisk.

 • Bol som čiastočne obvinený, že sa k ničomu nevyjadrujem, pravdivo, ale z osobných dôvodov som sem naozaj nechodil. To čo som včera počul ma prinútilo urobiť si pár minút čas, pretože sa zasa potvrdilo pravidlo, že za rečníckym pultom sa dá povedať čokoľvek, ale “skutek utek”.
  Ak ste sa dopočuli alebo dočítali, že cez víkend budú pri Trenčíne “tankové dni” a chcete sa páni dôchodcovia ísť pozrieť, cez google si môžete nájsť program, ak sa chcete naštvať, tak si pozrite vstupné… podľa slov jedného z organizátorov, profesionálny vojaci vstup zdarma, ostatní 10 éčiek, deti do 130 cm výšky zdarma. Takže VD, ktorí by ste mali záujem, plaťte… dobre, ani by ma to nehnevalo, ale -- na Sneme ZV SR zástupca NGŠ aj zástupca veliteľa PS o nás VD hovorili ako sa s nami dobre spolupracuje, ako sa s nami radi stretávajú…. no akcia, ktorá by veľa z nás potešila -- tú si VD zaplať… tak iba toľko….

 • Ku Karolovi Mosnému: Vrtuľníky sú to pekné. Neviem síce, či aj tak výkonné ako Mi 17 (Mi-171). Len čo z toho, že k našej obranyschopnosti ku dnešnému dňu môžu prispieť akurát tak nanajvýš gumipuškami, čo osádky prepašujú na palubu (nie sú vyzbrojené).

 • Keďže mnohí z nás občanov, dôchodcov, výsluhových dôchodcov .. nie sme odborníci na extrémizmus, vygooglil som význam slova extrémizmus: súvisiace slová pre extrémizmus --
  extrém → krajnosť, prehnanosť, výstrednosť; spoločné označenie pre minimum a maximum
  extremitas → koniec, pól, končina, koncová časť orgánu
  extrémny → hraničný, radikálny, výstredný; v medicíne vonkajší, hraničný
  extremus → extrémny, prehnaný, krajný, výstredný
  Extrémizmus je definovaný ako neštandardné správanie, prípadne ideológie, ktoré sa významným spôsobom odlišujú od všeobecne akceptovaných a zaužívaných stanov. .. “Extrémizmus nemusí automaticky znamenať kriminálne konanie”, .. často mu však je pripisované popieranie či porušovanie etických, právnych alebo iných významných spoločenských štandardov. Extrémizmus býva často spájaný s rasovou, národnostnou, prípadne náboženskou neznášanlivosťou. Medzi základné druhy extrémizmu patria politický a náboženský extrémizmus.
  Vyhranený extrémizmus je často sprevádzaný verbálnou alebo fyzickou agresivitou.
  “Extrémizmus nemusí automaticky znamenať kriminálne konanie”, .. teda extrémizmus môže znamenať tiež kriminálne konanie.
  Napr.? Extrémna krádež = extrémizmus:
  Podľa televízie Markíza majú v martinskom sklade chýbať státisíce funkčných nábojov, ktoré používajú vojaci v aktívnej službe.
  Minister obrany Peter Gajdoš po kauze v Trenčíne nariadil kompletné prepočítavanie výzbroje.„Môžeme potvrdiť, že v rámci mimoriadnej inventarizácie sa zistilo, že v muničnom sklade Sklené chýbajú náboje vo väčšom množstve. Vzhľadom na to, že kontrola stavu zásob naďalej pokračuje, bolo by predčasné poskytovať čiastkové informácie o chýbajúcich počtoch,” povedala hovorkyňa Ministerstva obrany Danka Capáková.Kým ministerstvo obrany presný počet chýbajúcej munície tají, podľa zdroja Markízy zmizlo až 300-tisíc kusov nábojov. Používajú sa pri športovej streľbe a výcviku jednotlivca……
  alebo ..
  podľa medializovaných informácií či už dennej tlače, prípadne STV (TV) .. “Z pokladu Matice zmizlo aj zlato.Škandál okolo národného pokladu Matice slovenskej, na ktorý sa zbierali občania začiatkom 90. rokov, nemá konca. Najnovšie sa zistilo, že z pokladu znovu ubudlo, chýba niekoľko desiatok retiazok a prsteňov. Ich hodnota zatiaľ vyčíslená nie je.Kto je zodpovedný za stratu predmetov zo zlata a iných cenných kovov, o to sa sporia Matica slovenská a súkromná Nadácia Matice slovenskej, ktorá má poklad v správe. Len nedávno sa pritom prišlo aj na to, že je poškodených niekoľko obrazov maliara Vincenta Hložníka. Umelec pred štvrťstoročím venoval na národný poklad stovku svojich diel.
  V priebehu niekoľkých týždňov ide už o dve závažné kauzy, týkajúce sa národného pokladu. Ministerstvo kultúry, ktoré prispieva zo štátneho rozpočtu na činnosť Matice, sa v utorok k najnovším zisteniam nevyjadrilo, rovnako ani Najvyšší kontrolný úrad, ktorý kontroluje použitie verejných peňazí. Zasiahnuť by mohli orgány činné v trestnom konaní, k tomu však zatiaľ nedošlo. .. atď.
  Otázka pre demokratickú spoločnosť (r. 1989 -- r. 2017) znie = až extrémna krádež nie je extrémizmus, čo to je? -- eticky minimálne hanba a krádež týkajúca sa Národného pokladu Slovenskej republiky špička hanby ľadovca slovenskej demokracie.Smutné.

 • Potešil som sa, budeme obranyschopní a ľudia sa budú cítiť bezpečnejší, konečne sme vyzbrojení. Po prečítaní
  niekoľkých článkov o vrtulníkoch sme sa zhodli s kamarátom Jurajom že tým MODERNIZÁCIA vyzbrojovania sa stala realitou (a dnes aj skončila?).
  Citujem: …hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. V stanovisku, ktoré poskytla, sa zdôrazňuje, že „modernizácia, po ktorej sa roky v ozbrojených silách volalo, sa dnes stala realitou.“

 • Silnejšia slovenská armáda. Do Prešova prileteli vrtuľníky Black Hawk, tak znejú články v médiach.
  Chcelo by sa mi mohutne zarevať: HURÁ, HURÁ, HURÁ , no neviem či bontón dovolí, to „hurá“ znie tak akosi ruský v NATO sa asi moc netoto, nenosí:
  PREŠOV -- Na letisku v Prešove pristáli v pondelok prvé dva viacúčelové vojenské vrtuľníky UH-60M Black Hawk, ktoré budú súčasťou výzbroje Vzdušných síl OS SR, informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. V stanovisku, ktoré poskytla, sa zdôrazňuje, že „modernizácia, po ktorej sa roky v ozbrojených silách volalo, sa dnes stala realitou.“
  Preprava týchto dvoch vrtuľníkov na Slovensko bola zmluvne zabezpečená v rámci kontraktu. Z USA boli prepravené loďou do Bremerhavenu v Nemecku, odkiaľ ich už na Slovensko previezli zmiešané slovensko-americké posádky. Slávnostné odovzdanie vrtuľníkov sa uskutoční 6. júla. Nové vrtuľníky UH-60M Black Hawk budú patriť pod Vrtuľníkové krídlo generálplukovníka Jána Ambruša v Prešove.
  V USA už boli vo výcvikových zariadeniach amerických ozbrojených síl vycvičené štyri posádky na nové stroje, pričom výcvik ďalších naďalej pokračuje. Do konca tohto roka by malo byť pripravených pilotovať nové stroje šesť posádok, informovala hovorkyňa. Počiatočná logistická podpora je zabezpečená v rámci zmluvy formou dodávky pozemného vybavenia, náhradných dielov a spotrebného materiálu.

 • Autor: Zdenka Kollárová, Zdroj: Pravda 27.06.2017 07:00 .. záverom ešte “boj v praxi” proti extrémizmu -- drahote, fašizmu, terorizmu, nelegálnej migrácii .. a iným izmom .. /občanmi -- volenými politickými zástupcami/ .. včera to bolo aj v rádiu, takže nemalo by ísť o hoax.
  “Chystá sa absurdná daň z podlažia.Kto má poschodový dom, má platiť daň z každého podlažia. Teraz sa väčšina domov zdaňuje najmä podľa zastavanej plochy. Ak teraz občan za bežný dom s prízemím a poschodím platí ročne daň z nehnuteľností napríklad 30 eur, po novom to môže byť 60 eur. Ak by dom mal aj pivnicu, daň by mohla byť aj 90 eur.Po novom by sa totiž daň počítala z celkovej plochy domu – teda súčtu z každého podlažia. Nová daň z podlažia cez novelu zákona o miestnych daniach už prešla v parlamente do druhého čítania a ide do výborov. Navrhli ju poslanci Ľubomír Petrák (Smer), ktorý je starostom obce Hurbanova Ves, Igor Choma (Smer), primátor Žiliny, a poslankyňa Edita Pfundtner (Most-Híd). Zmena v podobe dane z každého podlažia by postihla najmä ľudí na vidieku. Štát by ňou v podstate aj starších ľudí nútil presťahovať sa zo svojich dlhoročných domov do menších prízemných obydlí”. .. viac v článku.

 • K predchádzajúcim dvom príspevkom od 15. júna 2017 o 9:05 -- /Jadro EÚ/ .. “Slovensko by malo podľa prieskumu smerovať do jadra Európskej únie” .. zdroj: SITA 26.06.2017 14:06 .. v linku je grafické znázornenie prieskumu zdroj: Agentúra Polis.

  z článku: ” Sulík: „Otázka je absolútne sugestívne položená. Vôbec sa nedivím, že je takýto výsledok”. „Keby bola otázka inak položená, garantujem, že čísla by boli presne opačné,“ povedal.”Podľa opozičného politika premiér Robert Fico ani raz konkrétne nepomenoval, čo presne znamená jadro EÚ a čo znamená byť jeho súčasťou”. .. viac v linku článku.Môj názor.To sú prieskumy.Bolo by potrebné slovenským občanom vysvetliť slovenskými politikmi a presne pomenovať, čo znamená jadro EÚ, a čo znamená byť jeho súčasťou.Žiadny prieskum verejnej mienky nemôže nahradiť vyjadrenie sa slovenskej verejnosti -- občanov, v tak závažnej otázke akou je budúce Jadro EÚ, v celoštátnom referende k správne oborníkmi vyformulovým otázkam.
  “Referendum je hlasovanie, ktorým voliči celého štátu alebo niektorej z jeho častí rozhodnú o prijatí alebo zamietnutí zákona, predpisu, návrhu alebo programu, ktoré boli predložené na posúdenie obyvateľstvu. Je to jedna z mála zachovaných metód priamej demokracie. …”

 • K predošlému príspevku 15. júna 2017 o 9:05.(budúce JADRO EU.).Podľa nedeľnej relácie 18. júna 2017 na TA3 v Politike -- /účastníkmi relácie boli predstavitelia politických strán: (SMER-SD, SNS, SAS, OĽaNO)/ sa diskutovalo aj o budúcom možnom začlenení Slovenska do Jadra EÚ.V diskusii panovala zhoda a to: potrebu tejto budúcej záležitosti /vstup do Jadra EÚ/ rozdiskutovať v spoločnosti a to či už harmonizáciu daní /zdaňovanie/ .. zosúladenie ďalších dôležitých sociálnych otázok v rámci budúcich štátov novovzniknutého Jadra, vrátane otázok Migrácie-Nelegálnej Migrácie, Utečeneckej krízy pred vojnovými konfliktmi a pod…
  Budúce možné diskusie /až sa budú konať/ ohľadom vstupu do JADRA EU a zosúladenie právnych noriem, by mohlo byť zároveň diskusiou aj o zladení právnych noriem -- sociálnych zákonov silových zložiek, kde podmienky 25 rokov služby, resp. služobného pomeru §§ 38 a § 143 aa zákona 328/2002 Z.z. potrebných na dosiahnutie nároku pre priznanie a vyplácanie výsluhových dôchodkov sú jedny z tých horších, až nie najhorších v rámci Európskej únie či sveta. https://www.bezpzlozky.eu/2015/12/zakon-3282002-zmeny-od-1-januara-2016/ .. §§ 38 a § 143 aa sú v linku.
  Slovenská republika je jedným až nie jediným štátom v rámci Európskej únie, resp. sveta /predtým v minulosti bolo najviac 15r. až 20 r. služobného pomeru/, kde sa služobný pomer na nárok pre dosiahnutie výsluhového dôchodku postupne predľžuje až na dĺžku služby -- služobného pomeru 25 rokov./podrobnosti v zákone § 143 aa/ .. Pre úplnosť prikladám ako už bolo uvádzané kolegami v minulosti na tomto aj ďalších weboch silových zložiek: “Takto sa majú výsluhoví dôchodcovia v niektorých susedných štátoch a vo svete.
  .
  Veľká Británia: – odchod do dôchodku je v 55 rokoch veku, nárok na dôchodok získava po 15 rokoch služby, delí sa na predčasný (po odslúžení najmenej 13 rokov, vo výške 40% z posledného príjmu, po 10 rokov je to 45% ) a riadny (minimálne 25 rokov služby), bez vekového obmedzenia.
  Belgicko – dôchodok sa delí na predčasný (po odslúžení najmenej 10 rokov) a riadny (minimálne 35 rokov v službe, u veľmi rizikovej službe minimálne 25 rokov služby), pričom riadny dôchodok pri odchode vo veku 55 rokov , predstavuje sumu vo výške 77% z posledného platu pred skončením služobného pomeru. Civilní štátni zamestnanci majú odchod do dôchodku až vo veku 67 rokov.
  Francúzsko – dôchodok u poddôstojníkov najmenej po 15 rokov činnej služby, dôstojníci najmenej po odslúžení 25 rokov činnej služby Vek odchodu do dôchodku je od 52 do 59 rokov, ale je možné odísť aj na predčasný, podľa limitov rezortu na príslušný rok. Valorizácia dôchodkov je rovnaká ako u civilných dôchodcov. Civilní štátni zamestnanci majú odchod do dôchodku až vo veku 70 rokov.
  Taliansko -- dôchodok sa delí na predčasný (po odslúžení najmenej 13 rokov, vo výške 40% z posledného príjmu, po 10 rokov je to 45% ) a riadny (minimálne 25 rokov služby), bez vekového obmedzenia.
  Maďarsko – dôchodok po odslúžení najmenej 20 rokov, vo výške 65% z posledného čistého príjmu, po 30 rokoch je to 80% ) a riadny (minimálne 25 rokov služby), bez vekového obmedzenia. Valorizácia je rovnaká ako u civilných dôchodcov.
  Nemecko – dôchodok -po odslúžení najmenej 10 rokov, je možný odchod vo veku od 48 rokov veku, resp. 50 rokov podľa odbornosti (do 75% z platu po 30 rokoch služby). V civilnom sektore štátni zamestnanci odchádzajú na dôchodok ako 65 roční. Valorizácia ako u ostatných civilných dôchodkov.
  Rakúsko – dôchodok po odslúžení najmenej 10 rokov, vo výške 50% z platu, následne podľa odslúžených rokov sa to stupňuje až do 80% z posledného platu, bez vekového obmedzenia. Valorizácia je rovnaká ako u civilných dôchodcov.
  USA – dôchodok po odslúžení 20 rokov (50% z platu, potom sa navŕšuje za každý odslúžený rok až do 75% z platu). Pri predčasnom (odchode skôr ako 20 rokov ) sa znižuje podľa rokov, ktoré odslúžil menej”.
  …..Pri eventuálnom vstupe do JADRA EU /po avizovaných diskusiách k možným debatám k Jadru EÚ slovenskými politikmi -- verejnosťou/ …. by bolo potrebné /môj názor/ zamyslieť sa tiež nad vyššie uvedeným a využiť vzniknutú celkovú situáciu v prospech všetkých VD, VD/SD, SD, vrátane kolegov činných v službe -- služobnom pomere /všetkých/ spádajúcich pod zákon 328/2002 Z.z. o sociálnom zabezpečení.

 • V poslednom čase prebieha v médiách “boj” politických lídrov Slovenska najmä medzi pánmi Ficom Predsedom vlády SR (Smer-SD) a pánom Sulíkom (SaS) o vstupe Slovenska do budúceho novo-vytváraného “Jadra” Európy.Bežnému občanovi nie je dnes jasné, čo znamená byť v spomínanom jadre, aké budú jeho pozitíva, prípadne negatíva pre občanov Slovenska, vrátane /zdaňovania?/40 tisíc a 1 milóna 300 000 výsluhových dôchodcov, starobných dôchodcov a pod.Naposledy sa k tejto otázke jadra EÚ (zatiaľ) vyjadril včera 14. júna 2017 pán Kiska Prezident SR, vo svojej Správe o stave republiky v NR SR, kde sa pripojil v tomto bode k Predsedovi vlády SR a to podpore vstupu do uvedeného Jadra Európskej únie.
  /Ako som našiel na internete, tak to nižšie dávam/.
  Internetom prebehla “informácia Verejnoprávnej TV stanice TVP /u nás v médiách zatiaľ nič, (aspoň som nepodchytil)/, ktorá informovala Poľských občanov o tom, čo EU, USA a NATO “upiekli”.Na stretnutí Vyšehrádskej skupiny v Prahe predloží Frank-Walter Steinmeie deväťstránkový dokument vzniku Európskeho superštátu”.
  “Členské štáty EÚ sa vzdajú”.
  1/ Vlastnej armády, vlastných tajných služieb, vlastného zákonodárstva, vlastného daňového systému, vlastnej meny.(pozn. my už euro máme).
  2/ Kontroly nad štátnou hranicou, vrátane systému a procedúry vpúšťania a relokácie migrantov.
  3/ Vytvorenie spoločného vízového systému, spoločnej zahraničnej politiky transformácie NATO.
  V preambuli textu vlády Francúzsko a Nmecko oznamujú:
  ” Naše štáty zdieľajú spoločné predurčenie a spoločný rebríček hodnôt, ktoré dávajú predpoklad ešte hlbšiemu zjednoteniu našeho obyvateľstva.Budeme sa teda usilovať o politickú úniu v Európe pozývame ďalších Európanov k projektu”.
  -- Vznikne spoločná armáda “European Security Compact” na princípe “ohrozenie jedného štátu/ohrozenie všetkých štátov”.
  -- Rozviedka a kontrarozviedka budú podriadené jednému centru.
  -- Bude zväčšená právomoc ” Európskeho verejného žalobcu” a vznikne jednotný trestný zákon.
  -- Národné štáty nebudú mať právo rozhodovať o migrácii a nebudú mať vlastnú azylovú politiku.
  -- Rozmiestnenie migrantov bude povinné a bude rešpektovať rovnomerné rozdeľovanie utečencov a národné štáty to nebudú môcť odmietnuť.
  -- Nemecko a Francúzsko už v mene EÚ začali jednať so severoafrickými štátmi na najvyššej o pravidlách migrácie a rozšírení dialógu na túto tému.
  -- Bude zavedenie jednotnej meny euro pre všetky členské štáty, otázka nie je či áno, ale kedy bude prijaté.
  -- Bude zavedený jednotný daňový systém a bude odstránená konkurencia v daňovom systéme medzi jednotlivými krajinami … ”
  Nezdá sa, že by šlo o hoax./JADRO EÚ/ .. TVP INFO je Poľská verejnoprávna televízia.Tak -- či onak, Slovenská verejnosť by mala byť podrobne informovaná slovenskými politikmi, následne slovenskými masmédiami o vyššie uvedenom pripravovanom Jadre EÚ, prípadne by sa Slovenská verejnosť /občania/ mohla v rámci rôznorodosti -- plurality názorov k Jadru EÚ vyjadriť v celoštátnom referende./zatiaľ slovenskí politici nevyjadrili svoje názory, aký vplyv môže mať Jadro EÚ na život, finančné, resp. sociálne zabezpečenie Slovenských starobných dôchodcov -- aj výsluhových dôchodcov, napr. v otázkach prípadného zdaňovania ?. dôchodkov./.

 • Politici musia priznať zlyhanie, systém vytvoril hŕstku boháčov
  V dôsledku hospodárskej krízy si ľudia uvedomili, že malé množstvo ľudí pracujúcich vo finančnom sektore má astronomické príjmy, ale práve obyčajní ľudia sme nútení kryť tieto náklady, ak dôjde ku kríze. Pokrok je nevyhnutný, zastaviť sa nedá, ale spôsobí sociálne nepokoje práve kvôli astronomickým rozdielom v bohatstve.
  Žijeme vo svete prehlbujúcej sa finančnej nerovnosti, v ktorej mnoho ľudí vidí, že im nielen klesá životná úroveň, ale že mizne aj ich schopnosť si vôbec na živobytie zarobiť. Niet divu, že hľadajú nové usporiadanie, a tak sa im zdalo, že Brexit a Trump im ho ponúkajú.
  Dôvodom je aj to, že sme technologicky na takej úrovni, že sa dokážeme vyhubiť, no na druhej strane nemáme technológiu, aby sme z tejto planéty unikli. Preto by mali podľa Hawkinga všetci mať jeden cieľ, a to ochranu Zeme. Národy by preto nemali medzi sebou bojovať ale spolupracovať. “Ak to máme dosiahnuť, svetoví politici musia priznať, že zlyhali. Bude nutné sa naučiť zdieľať tie zdroje, ktoré teraz ovláda len hŕstka ľudí. Elity sa budú musieť poučiť z lekcií uplynulého roka. To predovšetkým vyžaduje určitú mieru pokory.”

 • Z úvodného článku tejto rubriky:
  “Jedinou bariérou, ktorá stojí medzi tými, ktorí majú chuť vládnuť, a demokratickou formou vlády, je silná verejná mienka.V slovenskej spoločnosti je vidieť jav rozdelenia na pasívnu väčšinu a aktívnu menšinu”…Novo schválený Trestný zákon proti extrémizmu z dielne MS SR v ktorom sú paragrafy o obmedzovaní slobody prejavu, slobody slova, (myslím najmä koncovky slov ..-isti) ešte viac podporuje jav rozdelenia občanov v spoločnosti na pasívnu väčšinu a aktívnu menšinu.U každého jednotlivca-občana, u ktorého existuje pud sebazáchovy, bude po prijatí tohoto TZ podľa môjho názoru inklinovať jeho správanie a vyjadrovanie sa smerom ku pasívnej väčšine.Možno je to viac-menej aj cieľom tohoto TZ.Dokiaľ eventuálne nebude novelizovaný a výklad jeho paragrafov nebude jednoznačnejší.Nedočítal som sa ale zatiaľ, odkedy bude TZ proti extrémizmu účinný …či až od 1. januára 2017, alebo ..

 • “Asi tretina slovenských aj zahraničných šoférov sa vyhne povinnosti zaplatiť pokutu za neplatnú diaľničnú známku! To predstavuje šialených 91,5 milióna eúr nevyzbieraných len na týchto pokutách. V piatok to zistili redaktori RTVS a informovali o tom v hlavných správach 02.12.”
  vyššie napísané nadväzne je na príspevok nižšie … nechce sa mi ani veriť, že je ten výpadok 91,5 milióna éur (možno prehnané číslo, ale aj tak) … ako prídeme k tomu všetci tí, ktorí si diaľničné známky poctivo platíme? Čo na to politici?Štátni financmajstri?Vsjo chorošo?Alles gut?Všetko je v najlepšom poriadku?Nuž, asi áno.
  Miro Palfi napísal: 7. novembra 2016 v 16:32
  zastavte-posielanie-pokut-za-ciernu-jazdu-na-dialnici-vyzyva-sas
  Už tomu všetkému prestávam rozumieť.Sekera 20 miliónov eúr na pokutách za užívanie diaľníc v r. 2016 už odpustená bola.Štátu SR peniaze chýbajú iba od ľudí, ktorí si všetko poctivo platia?Čo vlastne SAS chce?Ako sa píše v jednom príspevku pod článkom: “SaS by mali vydať zoznam zákonov a povinnosti, ktoré nie je treba dodržiavať ako aj zoznam ľudí, ktorí ich zákony nemusia dodržiavať.Pre ostatných bude platiť, že zákony sa musia dodržiavať a za ich nedodržanie budú potrestaní”……
  Neviem, ako prídeme k tomu všetci tí, ktorí si poctivo všetko (aj diaľničné známky) platíme, a až by nedopatrením náhodou bol niekde u človeka nedoplatok pár centov, či nejaké to euro, hneď má človek na “hlave” exekútora…..viac v linku.
  (Link odstránil webmajster -- prosím prispievateľov aby ste komentáre uverejňovali priamo na webových stránkach pôvodných článkov -- ďakujem)

 • Od roku 1919 do roku 2016 sme v ČSR , SR mali 29 vedúcich referátu, povereníkov , ministrov školstva. Z toho 18 po roku 1989.
  18 ministrov školstva za 27 rokov ! Tu je prehľad.
  Ladislav Kováč VPN 12. december 1989 6. september 1990
  Ján Pišút 6. september 1990 24. jún 1992
  Dušan Slobodník HZDS 24. jún 1992 26. september 1992
  Matúš Kučera HZDS 26. september 1992 22. jún 1993
  Roman Kováč HZDS 22. jún 1993 10. november 1993
  Jaroslav Paška SNS 10. november 1993 15. marec 1994
  Ľubomír Harach DEÚS 15. marec 1994 13. december 1994
  Eva Slavkovská SNS 13. december 1994 30. október 1998
  Milan Ftáčnik SDĽ 30. október 1998 18. apríl 2002
  Peter Ponický SDĽ 18. apríl 2002 15. október 2002
  Martin Fronc KDH 16. október 2002 8. február 2006
  László Szigeti SMK 8. február 2006 4. júl 2006
  Ján Mikolaj SNS 4. júl 2006 8. júl 2010
  Eugen Jurzyca SDKÚ-DS 8. júl 2010 4. apríl 2012
  Dušan Čaplovič SMER-SD 4. apríl 2012 3. júl 2014
  Peter Pellegrini SMER-SD 3. júl 2014 25. november 2014
  Juraj Draxler SMER-SD 25. november 2014 23. marec 2016
  Peter Plavčan SNS 23. marec 2016
  Bieda Slovenského školstva od roku 1989: Čo minister to nová koncepcia, nová reforma. Priehrštie politických koncepcii, reformácii. Ani jedna reforma, DEFORMÁCIA ŠKOLSTVA. Podvyživené školstvo v princípe nový minister nová koncepcia na šnúrke politickej strany, odbornosť cez prizmu politiky .
  Strašné! Dehonestujúce vzdelanie !
  Mária Terézia zaviedla poslednú a zásadnú reformu školstva a vzdelávania. Trend sa po Rakúsko-Uhorskom vyrovnaní v Uhorskom podaní maďarizácie len transformoval, vznikom ČSR ďalej transformoval. Školstvo sa po 2. svet vojne transformovalo ideológiou.
  Po roku 1989 sa v “demokratickom” systéme stálo politickou hračkou strán mimo záujem obecný, pre záujem parciálny partajný.
  Toľko osobných sklamaní ako pracovník školstva ……..
  Aktuálny minister , či predchádzajúci mi ostali len v joge, splachovača , chýbajúcich kníh, monitoru,
  v ” búchaní sa kráľa opíc ” o holú hruď.

 • Obecne ad loga : Už by neprešlo zaplatiť za logo 300 000 EUR ” renomovanému” . Našla sa iná cesta.

 • LOGO Predsedníctva Slovenska EU má hodnotu 4 500 EUR, prezentácia nemá hodnotu ani deravého groša.
  Podnet na “prezentáciu” má morálnu hodnotu , reakcia škodí . Vinný nie je podnet, ale reakcia.

 • Pridávam ešte raz môj príspevok z 20. 11. 2016 o 11:35, lebo neviem či som zabudol ja, alebo to bola nejaká technická závada, ale nebol tam zverejnený link ktorý k tomu príspevku patril.

  Príbeh nášho zotročenia

  Je to poučné video ktoré by malo ľudí prebudiť a motivovať k zjednocovanie.
  Bohužiaľ sa to asi nestane, lebo vždy sa nájde niekto, kto — za lepšie žrádlo — sa bude chcieť zmeniť z dobytka na farmára a obetuje dobytok s ktorým bol predtým v klietke.
  Napriek tomu si myslím, že sa treba pokúšať o zjednocovanie a zmenu stáda dobytka na slobodné ľudské spoločenstvo.
  .
  Link na youtube odstránil webmajster

 • S záverom Miroslava R. s 22. 11. 2016, o 15:22 hod. súhlasím. Je mi sympatický ten názor o tých podvodníkoch (osobne som s ním stotožnený) medzi nami, ale hlavne to, o tom SRDCI.- To asi nemá kde ktorý medialne známy šuflifankant- celebrita-hoc sa tak tvári… stači sledovať len napríklad tlačovky na TA-3…na infarkt miokardu…v našom veku…

 • Ako som dostal tak posúvam.
  Ešte pred nedávnom by som to pokladal za jednu z konšpiračných teórií a mávol by som nad tým rukou.
  Dnes si však treba uvedomiť -- v záujme ďalších generácií -- že toto sa už reálne deje a je potrebné to zastaviť -- a to čo najrýchlejšie a najrazantnejšie!

  “Začína ovládanie národov cez zmeny myšlienkového vedomia ľudí!
  Publikované 21.11. 2016 o 13:21 Karma článku: 25.27 Počet pozretí: 910 Počet komentárov: 12

  Takže, ako začneme v tejto veľmi dôležitej a významnej záležitosti manipulácie vedomia ľudí?! Kto chce ovládnuť národy, musí zmeniť “myšlienky ľudí! Spiklenci voči národom, dobre vedia ,že Nový Svetový Poriadok môže byť vytvorený výlučne na základe radikálnych zmien vedomia ľudskej mysle!

  Ideme do reálnych faktov vážení, čiže prvý generálny riaditeľ Svetovej Organizácie, ktorý je členom iluminátskej lože, dr.Brock Chrisholm, na zhromaždení jasne vyhlásil: “,k uskutočneniu “SVETOVEJ VLADY” je veľmi dôležité eliminovať z ľudských myšlienok a ich vedomia individualizmus, náboženské dogmaty a loajalitu k rodine.!(prosím všimnite si že rodinu treba zničiť a jej hodnotu v spoločnosti! Ďalej môžem uviesť cit. podľa Pat Robertson ,The New World Order -It Will Change The Way You Live,DALLAS 1991,str.7)

  Kontrola nad výchovou detí a mládeže svetovým štátom, odstránenie národného vedomia, vlastenectvo, rodiny a inštitúcie manželstva -to sú len niektoré body úsilia iluminátov k presadzovaniu najrôznejších spôsobov a metód prostredníctvom mnohých organizácií”!
  Momentálne z jedných problémov iluminátov v EUROPE je “nacionalizmus”! K jeho zmazaniu a tým pádom i k podmaneniu všetkých Európanov ilumináti boli už začiatkom devätnásteho storočia plánované zregenerovanie mysle ľudského vedomia v slabej, bezzásadovej a poddajnej rasových a i kultúrnych miešancov. Ilumináti súdia, že miešanec v sebe má slabú vôľu, bezcharakternosť, nespútanosť, nestálosť a nevernosť s objektivitou, mnohostranností, duchovnej čulosti, bez predsudkov a širšieho rozhľadu. Z tohto dôvodu je taktiež EUROPA po desaťročia doslova zaplavovaná čo najviacej prisťahovalcami z čo možno najvzdialenejších končín sveta! Iluminát a zakladateľ Paneeurópskej Únie, kňieža Nikolaus Coudenhove-Kalergi.vo svojej knihe “Praktický idealizmus” z roku 1925 priznal: Človek vzdialenej budúcnosti bude miešancom. Dnešná rasa a kasty padnú za obeť postupnému prekonávaniu predsudkov, priestoru a času. Euroázijsko-negroidná rasa budúcnosti, vnútorným vzhľadom podobná staroegyptskej, nahradí dnešnú rozmanitosť národov a i rozmanitosť osobností! K tomuto nie je čo úž vážne čo dodať!

  Organizácia UNESCO -celosvetové riadené školstvo a vzdelanie je jedným z najmocnejších nástrojov iluminátov k formovaniu ľudskej mysle a ich zmyšlaní! Systém údajného “vytvárania vlastného názoru “bol iluminátmi cez UNESCO prepašovaný do škôl a univerzít! Týmto spôsobom kontrolujú a ovplyvňujú nielen jednotlivca, ale aj takýmto spôsobom súčasne uskutočňujú požadovanú zmenu všetkých súčasných a nastávajúcich pomerov v politike, spoločnosti, morálke, rodine, atď…,

  Podľa najnovších medzinárodných konvencií OSN na ochranu práv dieťaťa už rodičia nesmú určovať vlastnú osobnú výchovu svojich potomkov! Rodičom naďalej nie je dovolené akýmikoľvek spôsobmi trestať vlastné dieťa za slová a jednania, čo by neodpovedalo rodičovskej náboženskej viere alebo mravným postojom. Je im ale tiež zakázané svoje vlastné dieťa akokoľvek inak ovplyvňovať v jeho náboženskému či morálnemu chovaniu! Tuto vidíme jasne a zreteľne ukážkovú stratégiu iluminátov: “oslobodenie človeka od všetkých väzieb na rodiča, rodinu a náboženstvo! Zničenie rodiny je jedným zo strategických hlavných cieľov iluminátov! V ich rukách je dnes celá škála pornografie, ktorá je miliardovým kšeftom, ale aj silno prospieva k rozbitiu tradičného manželstva a preto je doslova všadeprítomná!!! Dnešný svet stratil prakticky akýkoľvek mravný cit”! V dvadsiatom storočí sa rozvody, manželská nevera a promiskuita rozmohli do nehoráznych a širokých rozmerov! Všetky tieto dogmatické záležitosti boli a sú propagované a financované a všemožne podporované iluminátmi!

  16. januára 1991 prezident Bush povedal: “toto je historický okamžik. V minulom roku sme urobili veľký pokrok v ukončení éry svetových konfliktov a studenej vojny. Máme pred sebou šancu utvoriť pre nás aj pre budúce generácie Nový svetový poriadok, teda svet, čo bude v ňom riadiť vláda vzťahy medzi ľuďmi a nie džungľa. Máme pred sebou šancu, aby hodnoverné združené národy uplatnili svoju mierotvornú rolu a tým pádom naplnili prísľub a víziu zakladateľov OSN.

  Po vojne v Perzskom zálive 6. marca 1991 BUSH pred americkým kongresom v prejave nazvanom “A Framework for Peace”povedal: “doteraz sme poznali svet ako rozdelený, dnes je na obzore Nový svet, v ňom bude už prítomná nádej na NOVY SVETOVY PORIADOK. A ohľadom vojny v Perzskom zálive ešte uviedol dodatočne: “je to test fungovania Nového svetového poriadku!
  Jedným z dôvodov vojny bolo tiež ukázať svetu ako je dôležitá svetová armáda(OSN)pre všeobecný mier, šlo teda o demonštráciu účinnosti “svetového spoločenstva “proti agresorovi”!

  Behom vojny v Perzskom zálive boli USA rozsiahle podporované Saudskou Arábiou, teda práve tou krajinou ,kde sa zrodil “ISLAM”! Väčšina ľudí ani v najmenšom netuší, ako tesne spolupracujú s iluminátmi panovnícke rodiny v Saudskej Arábií, Kuvajte i v ďalších arabských krajinách. Primäli ich k tomu najveľkorysejšie sľuby zo strany iluminátov.

  Bolo im predložene a navrhnuté modré z neba, nechajú sa zapriahnuť do káry Nového svetového poriadku! Pretože panovnícke rodiny vo svojich krajinách predstierajú, že sú obrancovia národa a Islamu, pracujú a jednajú celkom v zmysle Nového Svetového Poriadku! Vieme, že väčšina arabských televíznych staníc je pod priamou či nepriamou kontrolou iluminátov a úplne jasné, že svetový sprisahanci informáciami dokonca i v arabsko-islámskych krajinách.

  Ilumináti si človeka ako takého dôkladne preštudovali a dokonale poznajú jeho slabosti aj vášne. Sústavnou manipuláciou verejnej mienky sa im podarilo dokázať, že ľudia sami túžia po veciach, ktoré pre nás ilumináti pripravili. V hlavách dnešných ľudí už takmer nie je myšlienka, ktorá by nepochádzala od iluminátov!! Ľudstvo je sprisahaním proti národom vychovávané, aby myslelo a jednalo spôsobmi robotov a ľudia už sami vychovávajú svoje deti podľa priania iluminátov. Stala sa z národov rasa naprogramovaných tvorov, ktorá všetkému verí a robí doslova čokoľvek tak dlho, dokiaľ je zahlcovaná dezinformáciami a lživými klamstvami politického systému, škôl, univerzít a masmédií!

  Záver:
  A teraz sa poobzerajte okolo seba! Deň má 24hodín, nie však 32hodín!
  Zatiaľ čo pracuješ tvrdšie a tvrdšie za menej a menej peňazí, HRA je manipulovaná proti tebe! Všetkých nás premieňajú na pravých otrokov! Zlodeji v srdci nášho finančného systému umelo upravujú ceny našich najdôležitejších prírodných zdrojov: “jedlo, voda, energie a aj zlato! Vo veľkej prekvitajúcej konšpirácií nezastaviteľnej korupcie!
  Nepotrebujeme úsporné opatrenia! Nepotrebujeme chudobu! Neexistuje nedostatok!
  Sme jednoducho obeťami krádeže nevídaných rozmerov, sme kŕmení klamstvami tak veľkými, že to utláča ľudstvo!
  Závažnou pravdou je, že existuje viac než dosť životných prostriedkov na prežitie ako človek spotrebuje!
  Jediný dôvod prečo si neužívame toto bohatstvo je, že je odčerpávané životne prostriedky pre človeka skorumpovanou vrstvou vládnych politických kriminálnikov! Drancujú nás za pomoci gigantických korporácií, zvyšujú dane, strategické ceny pre život, znižujú mzdy pracovníkov, kradnú ovocie našej produktivity práce!
  Ovládajú médiá a rozoberaním citlivých tém sociálnych a iných strategických rodinných tém nás rozdeľujú: brata proti bratovi-rodinu proti rodine! Aby sme sa bili medzi sebou, zatiaľ čo nenápadne potichučky rabujú naše cenné inštitúcie!
  Nedajte sa podmaniť týmito podvodníkmi, ktorí zneužívajú a zotročujú a ktorí Vám kradnú Vaše životy: hovoria vám čo robiť, čo si myslieť, čo cítiť ,manipulujú cez médiá, noviny, tv!
  Zbavme sa týchto zväzkov okov, ktoré nás všetkých ťažia na ramenách!
  Nahraďme tento skorumpovaný systém lepším systémom, ktorý má prínos pre všetkých!
  Získajme späť ovocie našej produktivity práce, zdieľajme našu prosperitu !Teraz to musíme dokázať!
  Sme všetci tvorcovia a keď sa spolu spojíme, máme MOC vytvoriť akúkoľvek budúcnosť ktorú chceme my NAROD SPRAVODLIVEHO SRDCA!!!”

 • Na jednej strane všetko na hačiku , na druhej strane sa dušujú že budú počúvať hlasy zdola , aby im nikto nebral percenta.

 • ad. Verejná mienka Publikované 23. decembra 2014 | Autor Pavol Bada
  Je to horšie ako v roku 2014 . Demokracia prehráva, verejná mienka je kriminalizovaná, značkovaná, sledovaná obmedzovaná. Zväz vojakov sa zabetonoval, odstrihol od reality. Žijú si svoj svet euromilu, holokaustu, chlebíčkov pietných akcii. A už ani neinformujú o činnosti seba a klubov. Tak vyzerá demokracia. Názor a mienka mimo oficiálneho stanoviska hovorcom je extrémizmus, netolerantnosť, xenofóbia, …. skrytý nepriateľ riadený opozíciou, opozičnou politickou stranou , alebo spravodajskými službami. Nepriateľom sú IT siete a novinár.
  p.s. môj zdroj tvorby názorov a postojov je prezident a vláda, parlament a predstavitelia politických strán.
  Ich správanie. Nie je to sláva, skôr hanba. Chuť / vzít bič /, ako Werich povedal. Piť víno pravdy nie “šťanky” .

 • Zachytil som už dávnejšie kdesi v správach, že Aurora je po generálnej oprave a je na svojom pôvodnom mieste. Žeby sa po 100 rokoch z nej znovu strieľalo? (1917…2017)
  🙂

 • Deň čo deň politický hnoj. V politike na TA3 z 20.11.2016 sa stretol Poliačik s Jariabkom a ešte jeden. A politológ na linku….
  Zjednodušujem aby som vyjadril podstatu časti , ktorá je scestná: AKO RUSI OVLÁDAJÚ VEREJNÚ MIENKU SLOVÁKOV . Dvaja poslanci Slovenského parlamentu hovoria a mienkotvorne vytvárajú signál do slovače absolútne protichodne. Jariabek vraví nie, Poliačik vraví áno .
  Pre mňa to znamená “spravodajské správanie ” . Alebo neodbornosť, alebo ” vtieranie” sa do priazne voličov.
  Mediálna hra v rozpore so zákonom a masírovanie je nám vlastná, aj v prostredí bývalých a súčasných vojakov. Stačí sa pozrieť- nepozrieť na nedostupnú stránku ZV .
  A dnes najnovšie spadol do hnoja slovenského Lajčák.
  Ale skutky nie sú, to len lúza sa ozýva.

 • Nech zoberú 70 % z platov a dôchodkov sudcov a prokurátorov ,ktorí podávali žaloby a súdili . Či oni tam vtedy ani neboli ?

 • http://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/navrh-zdanenia-penzii-byvalych-komunistov-olano-nova-prichadza-novelou.html
  “Razantný krok OĽaNO-NOVA: Bývalým eštebákom chce zdaniť výsluhové dôchodky o 50 %.”Politickí väzni, ich manželky, manželia alebo ich vdovy a vdovci by zas mali dostať jednorazový finančný príspevok vo výške 1000 eur. “To je zámer novely zákona o protikomunistickom odboji z dielne OĽaNO-NOVA.”
  Príspevky pod článkom veľa napovedajú.Je pravda, až na niekom bola spáchaná neprávosť štátom do roku 1989, tak nech poškodených odškodní štát.Ale nech odškodní tiež všetkých obyvateľov tohto štátu (SR), na ktorých bola spáchaná neprávosť tiež po roku 1989 …krimalita, nezamestnanosť, vraždy, samovraždy, exekúcie majetku, drogy, prostitúciu a najnovšie možných “novodobých politických väzňov”.? … nechcem ďalej vymenuvávať ten dlhý nekonečný zoznam … a nie takto sa vyvŕšiť na už nežijúcich a v lepšom prípade dnes už starých ľuďoch, kopnúť si do nich a tak získavať verejnú mienku a potencionálnych voličov svojej štvor-člennej politickej strany …
  Čo na to všetko hovorí: Trestný zákon Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon)
  § 139 (1) Chránenou osobou sa rozumie
  a) dieťa,
  b) tehotná žena,
  c) blízka osoba,
  d) odkázaná osoba,
  e) osoba vyššieho veku,
  f) chorá osoba,
  g) osoba požívajúca ochranu podľa medzinárodného práva,
  h) verejný činiteľ alebo osoba, ktorá plní svoje povinnosti uložené na základe zákona, alebo
  i) svedok, znalec, tlmočník alebo prekladateľ.
  (2) Ustanovenie odseku 1 sa nepoužije, ak trestný čin nebol spáchaný v súvislosti s postavením, stavom alebo vekom chránenej osoby.
  .
  Na zamyslenie pre OĽaNO-NOVA … aj pre iných neprajníkov výsluhových dôchodcov ako vcelku … Chránenou osobou písm. e) sa rozumie osoba vyššieho veku.Predsa nemôže byť správne, ak by sa jedna skrivodlivosť vyriešila inou, ešte väčšou skrivodlivosťou … po 27 rokoch.!A novodobí politickí väzni? … to tu ešte nebolo.!Až podľa médií: MS SR -- pani Lucie Žitňanskej vraj máme smerovať k právnemu štátu.Vraj …

 • Ešte mi neda- k tejto veci, že vládna moc popoťahuje naše deti po súdoch, po uliciach-pred kamerami do zelených Antonov a podobne, pre červenú dymovničku-viac menej pre efekt- v zmysle komentára Vlada Petríka z predvčerajška…
  Niekedy v 93-roku minulého storočia, v deň prvej slávnostnej prísahy vojsk Slovenskej republiky, na námestí v Žiline, som mal tu česť, veliť ako major, trom kapitánom počas slávnostného aktu -hrania slovenskej hymny na Žilinskom “Bulváre”, ktorí do tónov hymny vystreľovali zo strecy Domu odborov, do vzduchu zo signálnych pištoli delobuchy. Bola to choreografia, pre efekt. Pre prípad zlyhania zbrane, niektorého zo spomínaných kapitánov, som mal aj ja k dispozicii nabitu jednu pištoľ. Ale keďže, zbraň žiadnému z ních nezlyhala, čo som mal urobiť so svojou-nabitou? Hádam vybyť. Ale ja som urobil lepšie. Po hymne som svoj delobuch-asi so sekundovým zpozdením vypálil do vzduchu (mimo choreografiu-iba pre efekt). Takže sa pýtam: To ma mali zavrieť? Odpovedám: nNezavreli , ani důtku do ZOT (pre laikov:záznam o odmenách a trestoch) som nedostal. Naopak-odpoludniaq, z fleku pochvalu do spominanej ZOT a 400 Sk odmeny na ruku-s oddôvodnením, že to malo efekt. Odmenu som potom rozdelil rovným dielom, medzi kapitánov a mňa a šli sme na pivo.

 • Neverím vlastným očiam, keď čítam tieto posledné príspevky. Hlavne preto, lebo Stana osobne poznám, od doby, keď mal tak 5-6 rokov, doteraz. Respektíve jeho otca-starého Stana-obyčajného robotníka-technika- môjho dobrého kamaráta a jeho mamku-Jadranku, obyčajnu sestričku-tiež moju dobru kamarátku. Proste šok…dezorientacia…a bordeľ, jak zvyknem vravieť.
  Mimochodom, vedel som, viem a fandil som mu, lepšie povedané, fandím mu i naďalej. Aj pri posledných voľbách. Hlavne preto, že ako mladý človek, v tom bordeli, čo tu vládne, ešte neosprostel, jak väčšina ostatných a má svoj, dovolím si povedať správny názor. Stano, keď to náhodou budeš čítať, tak vedz, že som hrdý na teba.

 • Príbeh nášho zotročenia

  Je to poučné video ktoré by malo ľudí prebudiť a motivovať k zjednocovanie.
  Bohužiaľ sa to asi nestane, lebo vždy sa nájde niekto, kto -- za lepšie žrádlo -- sa bude chcieť zmeniť z dobytka na farmára a obetuje dobytok s ktorým bol predtým v klietke.
  Napriek tomu si myslím, že sa treba pokúšať o zjednocovanie a zmenu stáda dobytka na slobodné ľudské spoločenstvo.

 • Pokiaľ viem/e/ a ma neklame pamäť, v slovenských zákonoch-legislatíve platí Prezumpcia Neviny aj ohľadom Slobody slova, slobody prejavu, slobody vyjadrenia názorov … Vinu -- obvinenému/obžalovanému je potrebné dokázať.
  Po prijatí novelizovaného zákona ohľadom Extrémizmu bez všeobecného Pripomienkovania občanov, z dielne MS SR (vraj po pripomienkach z troch ministerstiev -- čo je zrejme málo, /podľa medializovaných informácii/internet.denník-HS/) … zmení sa Prezumpcia Neviny na Prezumpciu Viny.? … t.j. obvinený/obžalovaný bude musieť sám dokázať svoju Nevinu.? … No, teraz neviem …

 • K novo-vytvárajúcemu sa “Ministerstvu Pravdy” (MS SR) -- “Povedz pravdu, prebijú ti hlavu”., resp. budú v “demokracii novodobí politickí väzni” za vyjadrenie názoru? Slobodu slova? …
  -- z príspevku tejto web stránky: 18. septembra 2015 o 8:16 (ABH) …Vyjadrenie premiéra SR Róberta Fica a ministra vnútra SR Róberta Kaliňáka ohľadom migrantov — utečencov: “Snáď nás nechce /rozumej/ Slovákov Európska únia trestať za názory.Snáď to nemyslia vážne!”Mne vyšiel v rámci vlastného štátu taký istý záver.Iba preto, že občan má vlastný názor na veci, dianie okolo seba, neznamená to, že sme na Slovensku všetci xenofóbovia, rasisti, nacisti, fašisti, anarchisti, sexisti … a iní “isti”.Požičiam si aj slová pána Danka — “Slovák je dobrá duša”.
  ‘Ak sa odvážiš mať svoj vlastný názor, potom od nás viac nedostaneš peniaze’,” povedal šéf slovenskej diplomacie., Miroslav Lajčák: “Je to ako vydieranie: ‘Ak sa odvážiš mať svoj vlastný názor, potom od nás viac nedostaneš peniaze’,” .,
  S takýmito vyjadreniami môžem iba nesúhlasiť.Trestať iba za názor..no, jemne povedané by nebolo zrovna demokratické. Či už zo strany EÚ, ale aj vo vlastnom štáte…
  Ešte vyjadrenie (parafrázujem) istej štátnej zamestnankyne (MPSVaR) pani Pietruchovej na sociálnych sieťach, zverejnené v int.denníku (HS -- internete/ po prehre demokratov H. Clintonovej v prezidentských voľbách USA, resp. výhre pána Trumpa. Voliči pána Trumpa sú nevzdelaní … a pod., “”Biela lúza., Biely odpad” (najskôr ťažko stráviteľné sústo tiež pre slovenských “demokratov a mierotvorcov”)… tak toto ja si pod demokraciou nepredstavujem a ani pod pluralitou názorou. … ako je vidieť aj z príspevkov kolegu Miroslava R…”hlavne, že u nás má “právo” na každého “rovnaký” meter”!Podľa mňa nemá …

 • Vo vzduchu však cítiť, že sa možno niečo zlomilo. Politická garnitúra, ktorá v koalícii s obchodníkmi v pozadí uniesla štát, si uvedomuje, že zašla priďaleko. Aj preto sa množia pokusy o diskreditáciu politických protivníkov a kritických novinárov. A eliminujú sa policajti a prokurátori, ktorí chceli poctivo vyšetriť podozrenia z konšpiračných bytov a luxusných rezidencií. Studená vojna za zmenila na otvorený spôsob boja. Bez zábran a pravidiel. Zdá sa, že niekomu ide o všetko.

 • Aforizmus? Realita?
  “Povedz pravdu, prebijú ti hlavu”.

 • Aká verejná mienka ? Celú biedu adaptácie a adjustácie jasne vystihuje Zväz vojakov z povolania. Vlastné pôžitky , servilnosť, senilita ….. Kvety na hrob, kvety na sviatky, predklon pred Euro/o/mylom. Najväčšia hrozba nie sú politici, ani migranti, ani Maďari, ani cigáni , ani čierni, ani Brusel , ani Trump. Najväčšou hrozbou pre Slovensko sú bieli lokaji od Tatier k Dunaju. V dejinách vždy sa adaptovali , aby prežili, keď sa rozhodlo o nich bez nich. Rozhodujúci boli kolaboranti-mesiáši.

 • …ešte k mojim predchádzajúcim dvom príspevkom:

  …keď aj dymovnica vadí: https://www.youtube.com/watch?v=7UXN_pTAr5M

  …hlavne, že u nás má “právo” na každého “rovnaký” meter!

 • Žitňanskej náhubkový zákon v praxi:

  …toto je dôkaz o “fungovaní” demokracie na Slovensku. Nič zlé sa na zhromaždení pri príležitosti 17. novembra 2016 nedialo a obyčajné upozornenie zo strany polície by bolo úplne postačovalo.
  Zatknutie malo odradiť a zastrašiť -- účinok bude pravdepodobne úplne opačný.
  Som zvedavý na stovky zatknutých na Silvestra po použití zábavnej pyrotechniky.
  Polícia by v tomto prípade však pravdepodobne nezasiahla ak by nedostala pokyn “z hora” na hľadanie zámienky na zásah. Paradoxne práve predseda strany práce vo svojom príhovore kritizoval, že okrem sťažovania sa a hubovania bežným ľuďom režim nedovolí nič. Je zrejmé že sa veľmi mýlil -- nemožno sa ani sťažovať, ani hubovať a už vôbec spomínať komunistickú minulosť niektorých súčasných politikov.
  O rozkradnutí hodnôt, ktoré boli vybudované našimi otcami -- o rozkradnutí štátu -- a nevyšetrených kauzách hovoril predseda. Na tom má svoju existenciu založenú opozícia (teraz je to SaS a Oľano, kedysi to bol aj SMER, SNS, MOST) -- oni však evidentne kritizovať môžu -- a beztrestne.
  Predseda strany práce si však dovolil spomenúť aj zväzácku a komunistickú minulosť niektorých súčasných politikov -- a operatívne prezliekanie kabátov týchto ľudí.
  A toto sa dnes neodpúšťa a vypadá to tak, že “trafená hus” 17. 11. 2016 zagágala -- a poriadne nahlas!

  “Predseda strany práce bol odvlečený políciou z protestu pred prezidentským palácom,
  17. november 2016. Polícia zasahovala na pokojnom proteste proti kapitalizmu, za demokraciu”.

  Pravdepodobný oficiálny dôvod zatknutia a policajnej represie bolo zapálenie červenej dymovnice pri záverečnej Internacionále. Bolo to na verejnom priestranstve a nikto nebol ohrozovaný.

  https://youtu.be/JwblWwwChzk

 • Autor: Igor Stupňan, Pravda | 17.11.2016 12:00 … Nuž, názov článku podľa mňa nekorešponduje celkovo s Pravdou, podľa mnou načítaných informácii.Kto si prečíta celú Debatu pod článkom, je tam mnoho príspevkov k bezpečnostným-silovým zložkám tej doby, resp. celkovej situácie.Ako to vidia občania, aj odlišne od pána politológa-historika: …
  “41 rokov bolo v znamení aktivizácie antikomunistických a protisocialistických síl. Spomeniem iba plánované úteky cez chránené hranice/utekali predovšetkým kriminálnici, neplatiči alimentov, špekulanti.Dodnes za zahmlieva možnosť legálnej emigrácie na žiadosť/ v r. 1967 odišlo z pohraničia na Chomutovsku vyše 60 rodín nemeckého pôvodu, prevážne do NSR/,na pozvanie, turistickými zájazdmi.Nemuselo by zomrieť 247 pohraničníkov na hraniciach s NSR. Stupňovalo sa protisocialistické zmýšľanie prostredníctvom primitívnych vtipov, vyfabulovaných príbehov a prifarbených správ Slobodnej Európy a Londýna. Konkrétne 17.11.1989 bola týmito médiami rozšírená správa o násilnej smrti študenta Šmída/agenta ŠTB Žifčáka/,ktorá priniesla totálny zvrat vo vývoji udalostí 17.11. Smrť sa zneužila ako nátlak na silové zložky štátu.Pamätám si na násilnosti na Národnej tříde. Najskôr zasunovanie kvetiniek mladým policajtom, potom vytrhávanie štítov, kameňovanie.To čo sa prísne trestá na západe,. čo vidíme v TV! … viac v linku.

 • ZAHRANIČIE/ÁZIA dnes 20:12 … ešte som prešiel viacero intern. denníkov-príspevkov, (z ktorých som predtým vybral) téma korupcie ľudí zaujíma -- zaujala.Je aktuálna tiež v Programovom Vyhlásení Vlády SR, časti: “Politika boja proti korupcii.
  Vláda si uvedomuje, že korupcia predstavuje závažný spoločenský a ekonomický problém, ktorý ovplyvňuje tak kvalitu života občanov, ako aj kvalitu podnikateľského prostredia.
  Vláda bude eliminovať priestor pre korupčné konanie vo všetkých oblastiach verejnej správy, kde sa nakladá s majetkom štátu, verejných inštitúcií a samospráv, pri realizovaní verejných obstarávaní, poskytovaní štátnych dotácií a poskytovaní finančných príspevkov z fondov Európskej únie. Uvedenú snahu podporí informatizáciou procesu týchto činností”…..atď.

 • SITA | 15.11.2016 07:50, aktualizované: 20:20
  “Putin odvolal ministra podozrivého z prijatia miliónového úplatku”.”Ruský prezident Vladimir Putin odvolal z funkcie ministra pre hospodársky rozvoj Alexeja Uľukajeva, ktorého zadržal Vyšetrovací výbor Ruskej federácie pre podozrenie z korupcie a na ktorého tamojšia justícia uvalila domáce väzenie, a to až do polovice januára 2017. Najvyšší ruský predstaviteľ zdôvodnil ministrovo uvoľnenie z funkcie stratou dôvery. Informovala o tom tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova” .
  .
  Tak toto sa na Slovensku nemôže stať, aby minister šiel do basy. Ale aby sme zas našej polícii nekrivdili, aj ona sa môže pochváliť mnohými úspechmi v boji proti rozkrádaniu. V našej tlači sme si mohli prečítať nadpisy dokazujúce, že naša polícia nespí na vavrínoch :
  “Dôchodcovi za krádež kukurice hrozí väzenie.””Zlodej si natrhal kukuricu v hodnote 8 eur, pôjde do väzenia.” … z diskusií čitateľov internetových webových portálov.

 • http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/410177-zastavte-posielanie-pokut-za-ciernu-jazdu-na-dialnici-vyzyva-sas/
  Už tomu všetkému prestávam rozumieť.Sekera 20 miliónov eúr na pokutách za užívanie diaľníc v r. 2016 už odpustená bola.Štátu SR peniaze chýbajú iba od ľudí, ktorí si všetko poctivo platia?Čo vlastne SAS chce?Ako sa píše v jednom príspevku pod článkom: “SaS by mali vydať zoznam zákonov a povinnosti, ktoré nie je treba dodržiavať ako aj zoznam ľudí, ktorí ich zákony nemusia dodržiavať.Pre ostatných bude platiť, že zákony sa musia dodržiavať a za ich nedodržanie budú potrestaní”……
  Neviem, ako prídeme k tomu všetci tí, ktorí si poctivo všetko (aj diaľničné známky) platíme, a až by nedopatrením náhodou bol niekde u človeka nedoplatok pár centov, či nejaké to euro, hneď má človek na “hlave” exekútora…..viac v linku.

 • Podľa môjho názoru pán Tomáš Švec ako aj ÚR ZV SR nemá vážny záujem sa zaoberať diskriminačným valorizačným mechanizmom ,resp. 68 ods.3 a odst.16 v Zákone 328/2002 Z.z. Proste ak niekomu takto nastavený mechanizmus vyhovuje a dokonca je pre neho ešte aj výhodný , načo by sa ho pokúšal zmeniť. Jediná možnosť je na nespokojnosť upozorňovať individuálne, predsa nie je možné aby nemalá skupina poškodených VD tolerovala nezáujem a spokojnosť našich kolegov. Teraz je jedinečná možnosť upozorňovať na to poslancov NR SR, ministerstvo vnútra ,obrany SR. Len tak sa môžu dozvedieť pravdivé informácie o diskriminačnom valorizačnom mechanizme , ako aj o našej nespokojnosti bez cenzúry” webu Zväz vojakov.” Ak nebudeme sami za seba ” bojovať” nik nám nič nevybaví a určite nie taký čo im valorizácia vyhovuje . Ja osobne budem na to upozorňovať stále !!!!!!

 • “Milan K. napísal: 7. augusta 2016 o 13:52
  “Nechápem súvislosť, čo s tým má spoločné VVB?” -- práve preto som to dal do zátvoriek, aby si to niekto omylom z VVB nevzťahol na seba.
  Ináč súhlasím so zvyškom komentára: “Preto ďakujme APVV, PVV a tomuto webu že pomáhajú riešiť aj neprávosti SP na jednotlivcoch a šíriť osvetu v tejto oblasti. Často aj to pomáha viac ako neznalosť zákona”..Iba doplním: Je potrebné tiež poďakovať občianskemu združeniu VVB -- a pánovi Paľovi Badovi, ktorý tento web bezpzlozky.eu vytvoril a už veľa ľuďom pomohol.Bolo tomu tak svojho času aj na starom webe ZV SR, ale žiaľ -- už nie je.

 • Nie celkom dobre chápem z komentára:
  Miro Palfi napísal: 7. augusta 2016 v 9:58
  “…Práve naopak.Nuž, niekomu to takto vyhovuje, ako „aj zabetónovaniu“ §-fu 68 ods.3 a odst.16 v Zákone 328/2002 Z.z.Pričom sa to ešte aj „niekým“ — (verím — som presvedčený, že určite nie občianskym združením VVB) zahmlieva.Skúsil som popísať stav vecí, ako ich vidím ja z môjho pohľadu, pričom netvrdím, že ten pohľad musí byť správny, len ináč mi to, aj blokovanie web stránky ZV SR nevyšlo.”

  Nechápem súvislosť, čo s tým má spoločné VVB? Podla mna tam netreba konšpiračne ani inak hladať nič, iba sa pozrieť trochu dozadu, k tomu muselo prísť len kvôli ješitnosti,malosti ,ubohosti, doritilezizmu a este neviem akej …sti,niekolko doslova jednotlivcov-menšiny kolegov z bývalej UR ZVSR ,ktorým doposial neviem o čo ide,trápne až smiešne.Na miesto toho aby pomáhali svojim členom, tak im zastavia komentáre ako pomoc pri riešení ich soc. potrieb. Preto ďakujme APVV, PVV a tomuto webu že pomáhajú riešiť aj neprávosti SP na jednotlivcoch a šíriť osvetu v tejto oblasti. Často aj to pomáha viac ako neznalosť zákona.

 • Ako malí Jarkovia , keď im zoberiete autíčko .Len sa čudujem že to nevadí ostatným členom .

 • Prenesené z rubriky: https://www.bezpzlozky.eu/2016/06/diskusia-k-navrhom-valorizacie/……v linku.
  Miro Palfi napísal: 7. augusta 2016 v 9:51
  Skúsim byť pravdivý a úprimný k sebe, ale aj ostatným čitateľom-prispievateľom na tento web.Píšem to napriek tomu, že viem, že nie každý má na túto vec totožný názor s mojím názorom.Napriek tomu, že pri preklikávaní sa na tento web je upozornenie na web ZV SR – Poradenstvo, (táto stránka môže poškodiť Váš počítač, či iné upozornenie v linku príspevku z 15. Júna 2016 o 22.48 v rubrike Diskusia k návrhom valorizácie — “výstraha v Červenom Poli” /záujemcovia si môžu vyhľadať a rozkliknúť/), som opätovne – náhodne cez mobilnú aplikáciu nazrel na web stránku ZV SR, kde ako sa mi ukázalo, táto funguje – je činná.Dokonca v príspevkoch/komentároch – najnovších komentároch je tiež príspevok pána Tomáša Šveca, prezidenta ZV SR.Ďalej som na web stránke ZV SR „vyčítal“ ..( členovia ZV SR najskôr budú mať informácie) – budem parafrázovať:
  Pod úvodom — najnovšie články, je článok z 11. Júla 2016.Dňa 30 júna 2016 sa uskutočnilo rokovanie ZV SR s Predsedom Výboru pre Obranu a Bezpečnosť NR SR Antonom Hrnkom.Cieľom rokovania bolo skvalitnenie spolupráce s NR SR pri presadzovaní a dodržiavaní občianskych a sociálnych práv profesionálnych vojakov, vojnových veteránov a vojakov poberajúcich výsluhové dôchodky.Pri rokovaní sa vychádzalo z Programového zamerania občianskeho združenia ZV SR, (možno som prehliadol), ale nikde ani zmienka o rokovaní ohľadom Programového zamerania bodu /4.2/ — a diskriminačného valorizačného mechanizmu vrátane nevalorizácie výsluhových dôchodkov v roku 2012.Prezdent ZV SR informoval Predsedu výboru…atď.,
  Osobne nerozumiem takejto „spolupráci“ občianskych združení ZV SR a APVV, kde APVV pripravila K novelizácií Zákona 328/2002 Z.z. prechodné ustanovenie § 143 ah (je v rôznych rubrikách aj na tomto webe) – t.j. valorizácia výsluhových dôchodkov od 1. Januára príslušného roka — aj 2017, ktorá sa má odvíjať od valorizácie civilných dôchodkov……a občianske združenie ZV SR NIČ.
  Tým, že web stránka ZV SR je oficiálne prezentovaná ako “škodiaca” vášmu (minimálne môjmu) počítaču a pritom funguje, aspoň pre mňa z toho vyplýva, že nie členovia, sympatizanti, či ďalší prispievatelia, resp. čitatelia, nie sú na nej žiadúci.Neviem si to vysvetliť, ale prečo takéto zavádzanie?Veď jednoducho je potrebné napísať: na webe ZV SR neobťažujte, ste pre nás príťažou a vaše (sympatizantov) príspevky sú nám škodiace.A nie takto zavádzať v zmysle: „vodu kážem – víno pijem“.Som pripravený za tento príspevok-komentár obdržať tiež kritické ohlasy, ale uviedol som ako to vidím, pretože opätovne rokovanie na pôde NR SR bolo a o diskriminačnom valorizačnom mechanizme sa zo strany ZV SR nerokovalo.Len, takto je rozpor medzi tým čo oficiálne prezentuje občianske združenie APVV a občianske združenie ZV SR.Nehovorím o tom, že takýmto prístupom (aj nezmyselným blokovaním webu ZV SR) sa najmä mladšie ročníky do občiansých združení silových zložiek nezískavajú a ani v budúcnosti nezískajú, resp. hrnúť nebudú.Práve naopak.Nuž, niekomu to takto vyhovuje, ako „aj zabetónovaniu“ §-fu 68 ods.3 a odst.16 v Zákone 328/2002 Z.z.Pričom sa to ešte aj „niekým“ — (verím — som presvedčený, že určite nie občianskym združením VVB) zahmlieva.Skúsil som popísať stav vecí, ako ich vidím ja z môjho pohľadu, pričom netvrdím, že ten pohľad musí byť správny, len ináč mi to, aj blokovanie web stránky ZV SR nevyšlo.Je iba môj názor.Ďakujem.

 • No to je sila, no i mne dnes prišlo doporučene rozhodnutie o zvýšení výsluhového dôchodku. / o 1,33 € mesačne/. :good:

 • Kto prehliadol, poprípade si nevypočul, preniesol som z rubriky na tomto webe z “MONITOR: Pán občan”: je to jednoznačné vyhlásenie jedného z Ústavných činiteľov Slovenskej republiky a tie mzdy, + diéty, + paušálny príspevok, + príspevok na pracovné cesty mimo domovského štátu, + príspevok na asistentov, + odstupné vo výške jedného svojho mesačného platu za každý rok výkonu mandátu, ktorý sa vypláca maximálne dva roky, + dôchodok..najskôr vymyslené nebudú a zakladajú sa na pravde, keď aj možno s nejakými individuálnymi odchýlkami u jednotlivých euro-poslancov:
  Vyhlásenie Predsedu Národnej rady Slovenskej republiky Andreja Danka k Brexitu…https://www.youtube.com/watch?v=VBgLBmeNOtQ

 • ZAHRANIČIE/EURÓPA Dátum: dnes, Čas: 06:30 -- viac v linku..
  Trocha čísiel:
  Za Veľkú Britániu sedí v európskom parlamente 73 volených zástupcov. Po Nemecku a Francúzsku ide o tretí najväčší počet europoslancov.
  Mesačne stoja daňových poplatníkov 2 688 039 eur. Po odchode by mali nárok ešte na odstupné a pravdepodobne aj na dôchodok.
  2 688 039 eur delene 73 volených zástupcov/poslancov EP rovná sa 36 822 eur priemerne na jedného voleného zástupcu -- mesačne.
  Základný plat europoslanca 7 956,87 eura v hrubom (6 200,72 eura v čistom)
  + diéty za oficiálne rokovania 304 eur za deň
  + paušálny príspevok 4 299 eur mesačne
  + príspevok na pracovné cesty mimo domovského štátu 4 243 eur ročne
  + príspevok na asistentov 21 209 eur mesačne
  + odstupné vo výške jedného svojho mesačného platu za každý rok výkonu mandátu, ktorý sa vypláca maximálne dva roky
  + dôchodok 3,5 percenta platu za každý celý rok mandátu..
  .
  Skúsme ešte vypočítať + dôchodok 3,5 percenta platu za každý celý rok mandátu.36 822 eur mesačne delene 100 percent krát 3,5 percenta rovná sa 1288 eúr dôchodku za jednoročný mandát.Tento mandát obvykle býva 4? 5 ? rokov u mnohých europoslancov aj opakovane..Skúsme si tento jednoročný dôchodok vynásobiť krát počet rokov každého jedného europoslanca..mne vychádzajú “šialené” sumy..
  Potom diskutujme o mizivých 8 300 slovenských dôchodcoch z počtu nad milióna, ktorí majú viac ako 883 eur dôchodku z výšky priemerného ročného hrubého platu v Národnom hospodárstve a to po 20, 30, 40 odpracovaných rokoch, či diskutujme o ne/valorizácii dôchodkov (len aby sme náhodou veľa nechceli!), poprípade, že takmer žiadnemu výsluhovému dôchodcovi nevyjde v súbehu so starobným dôchodkom Vianočný príspevok, pretože presahuje určitú štátom stanovenú sumu,..a pod.
  Až by čísla z článku v internetovom denníku Aktuálne.sk zavádzali verejnosť, poprípade som zle násobil/delil..ale aj tak, až by boli sumy nižšie, tak, je to sila.Viac aj v diskusii v linku.

 • Pravda.sk, ČTK | 23.06.2016 23:00, aktualizované: 24.06.2016 07:36
  ……………………………………………………….Briti sa rozhodli pre brexit (viac v linku)…………………………………………………………
  Z príspevkov nižšie:
  21. júna 2016 o 18:40..”Ale sú to oni, ľudia milión, ktorí majú vo svojich rukách hlasovacie lístky pri voľbách”.
  5. apríla 2016 o 8:39.. “Z linku: “napľuli vám do tváre”..”Raz, možno si spomeniete, to niekto vystihol pomerne presne a trefne. Vtedy to adresoval takej malej, približne päťmiliónovej krajinke……Volič nevie nič, volič je… (už predtým medializovaná poznámka — “volič nevie nič, volič je… h*vno”).
  Ako sa ukazuje, práve pri BREXITE rozdiel PRE a PROTI bol približne milión hlasov (+-).A volič nebol “h*vno”.Niečo na tých postrehoch v príspevkoch pravdy bude..Viac v linku..

 • Deň: 21.06.2016, Čas: 00:00, Autor: Marcela Šimková, Zdroj: HN
  Šéfredaktorka HN: “Páni Fico a Sulík, buďte iba normálni.”
  “Bonaparte sa stane symbolom kapitulácie. V tomto prípade však ešte nevieme koho.
  Bonaparte je symbol. Symbol vzostupu a pádu. Symbol doby v ktorej žijeme, aj akéhosi poučenia z minulosti. Naopolen Bonaparte bol nútený kapitulovať 11. apríla 1814. O 202 rokov neskôr sa jeho menovec Bonaparte, tentokrát ten bratislavský, stane symbolom kapitulácie. V tomto prípade však ešte nevieme koho.
  Ak by sme verili kuloárom, mohli by sme tvrdiť, že v Smere vyčkávajú. Že každý deň sledujú titulky novín a podľa toho monitorujú verejný záujem o kauzu Kaliňák. Alebo Bašternák. To je v tejto fáze v zásadne jedno. Že im istá dávka hrdosti nedovolí kapitulovať pred Matovičom a Sulíkom. Že ak by možno šlo o iného súpera, celá bitka by sa odvíjala inak. Že sa možno jedného dňa, povedzme aj pár dní dozadu mohol pýtať Fico Kaliňáka, či naňho ešte niečo majú. A Kaliňák mohol odpovedať, že nič. Fico mu teoreticky mohol dať absolútnu dôveru.
  Ak sa však napriek tomu dve, tri, päťtisíc ľudí zhromaždí pred domom, kde býva premiér, bacha na to. Nie je to nič. Je to veľký politický problém. Ale aj spoločenský. Slováci nie sú národ demonštrantov. Nie, nie sme vo Francúzsku a preto takáto masa, na naše pomery nevídaná, je varovným prstom. Alebo viac -- dôvodom, aby premiér niečo urobil. Nie, nie sú to jeho voliči, ale sú to ľudia, žijúci v krajine, ktorú spravuje. Aj oni majú právo na existenciu.
  Faktom však rovnako je (a na to nezabúdajme), že ide o opozičnú akciu. Ktorá má na to legitímne právo, ale nikdy sa celé zhromaždenie nezbaví nálepky politiky. Nie číry občiansky aktivizmus, aby sme si to nemýlili.
  A k meritu veci. Kaliňák ani Počiatek možno nespáchali nič protizákonné. Fico tiež nie. Ale ak obchodujete alebo máte iný vzťah s Malým Lackom (rozumej Ladislavom Bašternákom), ktorého pozná celá Bratislava, a ste verejne činná osoba, je to jednoducho problém. Ak máte dohliadať nad správou tohto štátu, ktorý v prvom rade vlastnia jeho občania, musíte niesť zodpovednosť a rozmyslieť si, kto sú vo vašom okolí akceptovateľné osoby a ktoré nie. Ak má však Richard Sulík nahrávku s Mariánom Kočnerom, je to porovnateľný prešľap.
  Aby sme neboli príliš politicky korektní, tak si to povedzme narovinu: Fico by sa mal aj vo vlastnom záujme radšej odsťahovať z Bonaparte. Kaliňák by mal skončiť. Filip Rybanič by mal čeliť štandardnému trestu za porušenie bankového tajomstva.
  Všetci by mali tak trocha viac či menej kapitulovať. Lebo pozor, ľuďom dochádza trpezlivosť so zákonnými aj nezákonnými podozreniami a začínajú vyžadovať normálny štát. V takejto situácii nastupuje extrém, ktorý sa im tak na prvý pohľad nemusí zdať. Ale sú to oni, ľudia milión, ktorí majú vo svojich rukách hlasovacie lístky pri voľbách.
  Všetci vidíme, kto čaká v pozadí. Kto má počas trucovania v či pred Bonaparte mediálne školenia. A svojou nenápadnosťou môže zbierať body. Páni všetci dokola, nespravte z nás nacistickú krajinu. Správajte sa normálne. Vyvoďte si voči sebe zodpovednosť, že sa nestretávate, slušne povedané, s neštandardnými ľuďmi. Vyjadrujte sa normálne. Lebo ak nie, potom tu môže jednoducho nastúpiť nový normál. Ten nebezpečne hnedý. Vďaka vám.”

 • Že nie sme iba egoisti, ktorí myslia iba na svoje výsluhové dôchodky -- prečítajme tiež..
  http://aktualne.atlas.sk/udalosti/doprava/dopravcovia-hrozia-totalnym-ochromenim-dopravy-vlade-davaju-ultimatum.html
  UDALOSTI -- DOPRAVA, Dátum: dnes, čas: 15:43, Zdroj: //aktuálne.atlas.sk/ -- rozkliknite aj link v príspevkoch pod článkom -- zaujímavé názory vodičov z praxe..na upútavke článku je 1. JUN Blokáda BA, DS a ZA ..

 • http://www.cas.sk/clanok/404346/byvala-sefka-zdravotnych-kontrolorov-pazinkova-za-skandaly-jej-odklepli-odmeny-35-000/
  Zdroj: Nový čas, Zdroj: hkl, udzs…..
  Že nie je peňazí v Slovenskej republike?.. Kto tomu ešte verí? .. Príspevky v diskusii pod článkov od občanov sú jednoznačné..

  Kto zatiaľ prehliadol príspevky/komentáre pod článkom jedného z naj-čítanejších denníkov na Slovensku, vybral som jeden z príspevkov, ktoré dostali zatiaľ najviac plusiek od čitateľov..
  ” Tak, komu to doteraz ešte nebolo jasné, tak už hádam teraz vie, prečo niet na platy zdravotných sestier, učiteľov alebo pracujúcich iných profesií, kde sa pracuje za minimálnu mzdu v ťažkých podmienkach….Lebo bezočivo a pred “zrakom” národa odmeňujú zlodejov a diletantov vo vysokých funkciách”…..iba dodám..prečo nie je aj na dôstojnú valorizáciu strarobných dôchodkov, aj výsluhových dôchodkov od roku 2012 (vrátane).Bolo by dobré veriť?, až by si článok aj s príspevkami prečítali tiež kompetentní na Ministerstve financií Slovenskej republiky..tí sú strážcovia finančnej pokladnice, ktorí budú “vraj” rozhodovať, či je-nie je dostatok peňazí aj na dôstojné valorizácie všetkých druhov dôchodkov.

 • Javí sa ako užitočná informácia.Prenesené od Ing. Ľubomír Dubeň napísal: 2. mája 2016 o 20:55 (z rubriky Verejný priestor pre diskusiu).
  http://www.asociaciapolicajtov.sk/downloads/soczdrav/valorizacia_dochodkov.doc
  Vybral som z link-u: (Valorizácia dôchodkov)
  Sociálno-zdravotná komisia Prezídia APVV (ďalej len „SZK“) vzhľadom na potrebu odstrániť súčasný kritický stav valorizácie dôchodkov pripravila pre Prezídium APVV analýzu stavu na tomto úseku s odporúčaním na riešenie.
  -- Z vykonanej analýzy vývoja a súčasného stavu v oblasti dôchodkového zabezpečenia (všeobecného a osobitného systému), informácii zverejňovaných v médiách pred voľbami a po voľbách v roku 2016 (napr. predseda vlády SR, minister PSVaR a jeho štátny tajomník, minister vnútra, predseda Jednoty dôchodcov na Slovensku), Programového vyhlásenia vlády SR, Koaličnej dohody politických strán SMER_SD, SNS, MOST-HÍD a # SIEŤ pre volebné obdobie 2016-2020 a výsledkov rokovaní sociálno-zdravotnej komisie Prezídia APVV na MV SR, GR ZVaJS a so sociálnou komisiou ZV SR, rokovania prezidenta APVV s predsedom JDS vyplýva, že je všeobecná zhoda na tom, aby sa valorizácia dôchodkov riešila čo najskôr a nie až od 1.1. 2018 tak ako to upravuje súčasný právny stav.
  -- Podľa odborníkov je možné nepriaznivý vývoj na úseku dôchodkového systému súvisiaci so starnutím populácie všeobecne riešiť najmä :
  • predlžovaním dôchodkového veku a
  • znižovaním valorizácie dôchodkov.
  Vzhľadom na uvedené SZK odporúča :
  1.Podporovať riešenie valorizácia čo najskôr.
  Keďže zmena si vyžaduje novelizáciu minimálne zákona č. 461/2003 Z. z. a vzhľadom na postup a lehoty súvisiace s legislatívnym procesom prijímania zákonov najskorší termín je možný k 1.1.2017.
  2.Podporovať ustanovenie minimálnej pevnej sumy valorizácie.
  Súčasný právny stav (ale aj stav platný od 1.1.2018) je nastavený nedostatočne nakoľko v prípadoch keď je inflácia nulová alebo aj nízka je aj valorizácia dôchodkov neprimerane nízka. Z toho dôvodu je potrebné ustanoviť aj minimálnu hranicu percenta, ktoré bude slúžiť na výpočet pevnej sumy pravidelnej valorizácie alebo minimálnu hranicu pevnej sumy, ktorou budú dôchodky pravidelne valorizované. Toto je potrebné následne použiť aj od 1.1.2018. SZK zastáva stanovisko, že výška priznaného dôchodku, či už starobného alebo výsluhového je odrazom aktivít, postavenia a odvodov v čase dôchodkového poistenia, preto by valorizácia všetkých dôchodkov mala byť realizovaná pevnou sumou.
  3.Využiť riešenie valorizácie v roku 2016 na zmenu zákona č. 328/2002 Z. z.
  a)Výsluhové dôchodky sú od roku 2013 valorizované tak ako starobné dôchodky s tým, že pri výsluhových dôchodkoch sa uplatňuje ešte prepočet koeficientmi za roky služobného pomeru (§ 68 ods. 3). Tento stav platí do 1.7.2018 odkedy sa už tento prepočet uplatňovať nebude. Vzhľadom k tomu, že roky služobného pomeru boli pri priznávaní výsluhových dôchodkov a výpočte ich sumy už „zohľadnené“, valorizácia všetkých dôchodkov by mala byť realizovaná rovnako u všetkých poberateľov bez ohľadu na roky služobného pomeru (dvakrát uplatnený princíp zásluhovosti). SZK preto navrhuje toto ustanovenie začať neuplatňovať nie až od 1.7.2018 ale už od účinnosti noviel prijatých k zmene valorizácie.
  b)Od roku je mechanizmus valorizácie starobných a výsluhových dôchodkov upravený „jednotne“ (zákon č. 328/2002 Z. z. § 68 ods. 1 sa odvoláva na spôsob ustanovený v zákone č. 461/2003 Z. z.). Termín valorizácie ale ostal naďalej rozdielny (1.1. starobné dôchodky a 1.7. výsluhové dôchodky). Vzhľadom na jednotný postup valorizácie obidvoch „systémov“ dôchodkového zabezpečenia SZK odporúča navrhovať zjednotenie aj termínu valorizácie t.j. obidva systémy k 1.1. kalendárneho roka.
  4.Podporovať osobitné riešenie dôchodkov „starodôchodcov“.
  Skupinu „starodôchodcov“ – poberateľov dávok z výsluhového zabezpečenia príslušníkov PZ tvorí menej ako 2000 osôb a ani jedna z nich v súčasnosti nespĺňa podmienky na priznanie minimálneho dôchodku podľa zákona č.461/2003 Z. z. o sociálnom poistení a najnižší výsluhový dôchodok u týchto osôb je vyšší ako je v súčasnosti 1,7 násobok životného minima. Keďže sa pri priznávaní výsluhových dôchodkov uplatňuje princíp zásluhovosti t.j. uplatňuje sa doba služby a výška služobného príjmu, nemožno zabezpečiť (a ani by to nebolo vzhľadom na odvedené sumy poistného spravodlivé), aby výška skôr priznaných dôchodkov dosiahla úroveň súčasne priznávaných dôchodkov, odporúčame podporiť osobitné riešenie „starodôchodcov“ všeobecného systému s tým, aby sa to primerane dotýkalo aj tých „starodôchodcov“ z osobitného systému, ktorým bola priznaná dôchodková dávka podľa predchádzajúcich predpisov upravujúcich oblasť sociálneho zabezpečenia t.j. pred nadobudnutím účinnosti zákona č. 328/2002 Z. z.
  .
  -- K bodu 3) odst. a -- “Tento stav platí do 1.7.2018 odkedy sa už tento prepočet uplatňovať nebude”.V zákone 328/2002 Z.z tento dátum figuruje tiež v § 68 odst.16 (iba k jeho možnej zmene).
  -- Ešte k úvodu link-u: -- “Podľa odborníkov je možné nepriaznivý vývoj na úseku dôchodkového systému súvisiaci so starnutím populácie všeobecne riešiť najmä • predlžovaním dôchodkového veku a • znižovaním valorizácie dôchodkov.Je to tiež tvrdenie Rozpočtovej rady štátu.Ten pohľad Rozpočtovej rady štátu aj iných.. nebude jediný.Sú aj iné pohľady:
  Na nepriaznivý vývoj na úseku dôchodkového systému súvisiaci so starnutím populácie má podľa mnohých objektívne vplyv tiež: približne 300 000 nezamestnaných občanov v rámci Slovenska.Ďalších 300 000 občanov SR zamestnaných v zahraničí.Je to približne 10% populácie Slovenska, resp. 20% z možných zamestnaných občanov, ktorí neplatia v SR a pre SR žiadne odvody.Tiež -- daňové úniky, schránkové firmy, miliardové dividendy v eurách vyplácané do zahraničia zo zisku sprivatizovaných podnikov..atď.,

 • Odpovedám Mirovi Palfimu aj ďalším kolegom: pokračujte, kto nič nerobí, nič nepokazí.
  Miro si iba pomýlil linky a začal trochu zmätkovať, tam sú dva linky v tej istej veci, jeden v roku 2006 a druhý v r. 2008. Ten z roku 2008 je rozšírený o bod III.
  Vyzerá to takto:
  1)
  http://merit.slv.cz/PL.US16/06,forced2012598 PL. ÚS 16/06 30. 4. 2008 Zobraziť rozhodnutie datované dňa: 13.9.2006
  2)
  http://merit.slv.cz/PL.US16/06,forced2012535 PL. ÚS 16/06 13. 9. 2006 Zobraziť rozhodnutie datované dňa: 30.4.2008
  Nežiadam ospravedlňovanie, chcel som iba vysvetlenie, nakoľko ani sámsom nechápal o čo ide.
  Takže “kľúdok, rozvahu a dôslednosť”.

 • Viackát som sa opätovne zamýšľal nad svojimi dvoma príspevkami 22. Apríla 2016 o 8:40 a 25. Apríla 2016 o 9:21, v ktorých si myslím, že sú prvky určitého môjho vzplanutia a mohlo by sa zdať, že aj obvinenia pána Paľa Badu (webmaistra), prípadne jeho spolupracovníkov, čo sa týka technického zabezpečenie webu.Určite tomu tak nie je a príčinou takto ladených mojich príspevkov sú iné, nazvime to vonkajšie okolnosti.Pokúsim sa vysvetliť.Aj napriek tomu by som sa však chcel pánovi Paľovi Badovi ospravedlniť za takto ladený príspevok a jeho možného zlého pochopenia, či adresovania na neho.Nie je tomu tak a bolo by to veľké nedorozumenie.Vynasnažím sa vysvetliť okolnosti takto napísaných príspevkov.Všetkému príčinou boli linky v dvoch príspevkoch a to Nálezy ÚS SR k nevalorizácii dôchodkov, v prospech dôchodcov.Link z príspevku 22. Apríla 2016 o 8:40 -- po rozkliknutí je prázdny, hoci predtým bol v ňom tiež Nález ÚS SR.Vyznelo mi to nepochopiteľné.Akoby si niekto neželal, aby boli dôchodcovia, aj výsluhoví dostatočne informovaní.Nemyslel som tým ale technické zabezpečenie tohoto webu, ale vonkajšie prostredie, vonkajšie okolnosti.Niečo podobné sa stalo pri druhom linku http://merit.slv.cz/PL.US16/06,forced2012598 -- kde pri rozkliknutí nenaskočil obsah, z ktorého som citoval určité pasáže.Ako nie IT-čkár, som až po určitom čase došiel na to, že nie sú to vonkajšie okolnosti, ani tento web, ktorý robí problém, ale je to jednoducho technická záležitosť.Aj preto pán Paľo Bada prepáčte, až by ste sa nejakým omylom cítil v tomto mnou obviňovaný.Je to úplne ináč a to, ako som už pred tým písal.
  Ešte pre informáciu, môže sa stať každému, že link bude nesprávne prehodený/prekliknutý.Po rozkliknutí linku pod modrým písmom (zdroj) stačí kliknúť a stránky v ňom sa prehodia.Ďakujem.

 • K predchádzajúcim dvom príspevkom, pridám ešte tretí, z rubriky “3. výročie nevalorizácie”..Napíšem tentokrát od srdca.Som mierne povedané udivený-prekvapený, z toho, že z linkov -- Nálezov ÚS SR v ktorých sú pasáže v prospech starobných aj výsluhových dôchodcov, tie “miznú”.Keď nie celý obsah link-u,(ako dva príspevky späť) tak aspoň citované vety, ktoré takto ostali aspoň v napísaných komentároch.Komu toto vadí, až je to v prospech nás všetkých?Najskôr mám dve možnosti.Buď píšem tak, že to občas “zatne niekomu do živého”, alebo druhá možnosť, že som napísal celkovo od veci.V druhom prípade sa ospravedlňujem..až som niečo porušil, ale som presvedčený, že určite nie slušnosť a dobré mravy.
  Najnovšie v linku v Náleze ÚS SR chýba:III. Analýza a závery..podľa mňa platí všeobecne, PRE VŠETKÝCH.Pre informáciu prenášam aj do tejto rubriky:
  Miro Palfi napísal: 24. Apríla 2016 v 8:51
  Konzultovali-rozoberali sme s kolegami nižšie napísané.Najmä táto veta z Nálezu ÚS SR z Analýz a záverov vyznieva jednoznačne/logicky a hoci NÁLEZ nie je “šitý” pre výsluhových dôchodcov, mal by sa dať zovšeobecniť: “Takýto prístup znamená, že ak ústavný text napr. výslovne neustanovuje, že určité nároky sú neodňateľné, t. j. sú zaručené akoby „len“ zákonnými zárukami, možno potom „legalizovať“ akékoľvek zásahy štátu. Materiálne chápanie právneho štátu takýto prístup vylučuje”.Je tam tiež konštatácia: “sociálny status fyzických osôb — dôchodcov”.To bezpochyby sme, keďže sme splnili podmienky nároku na výsluhový dôchodok podľa zákonov o sociálnom zabezpečení..zákony 328, 100, aj predchádzajúcich zákonov o sociálnom zabezpečení.
  Až by právnici/odborníci mali takí istý názor ako my laici, potom by už v diskusiách k Nevalorizácii, či eventuálnemu Zdaňovaniu dôchodkov každého druhu nebolo čo dodať.Výsledok by bol: NEMôŽU/NEMOHLI sa všeobecne DôCHODKY ani NEVALORIZOVAŤ ani ZDAŇOVAŤ.
  .
  Z NÁLEZ-u Ústavného súdu Slovenskej republiky — http://merit.slv.cz/PL.US16/06,forced2012535 — som ešte vybral z bodu III.
  Analýza a závery..podľa mňa platí všeobecne, PRE VŠETKÝCH.
  “V dôsledku posunu v nazeraní na ústavné princípy nastal posun aj v smere od formálneho chápania právneho štátu k jeho materiálnemu chápaniu, ku ktorému sa ústavný súd svojou judikatúrou zreteľne prihlásil. Pri formálnom chápaní právneho štátu sa ústavné princípy uplatňujú v limitoch ústavných textov aplikovaných na základe gramatických a formálnologických metód identifikujúcich obsah právnych predpisov. Takýto prístup znamená, že ak ústavný text napr. výslovne neustanovuje, že určité nároky sú neodňateľné, t. j. sú zaručené akoby „len“ zákonnými zárukami, možno potom „legalizovať“ akékoľvek zásahy štátu. Materiálne chápanie právneho štátu takýto prístup vylučuje. Ústavný súd preskúmal napadnuté zákony z hľadiska ich súladu s označenými článkami ústavy v intenciách materiálneho chápania právneho štátu.
  Prísne kritéria pri uplatňovaní princípu právneho štátu musia platiť pre obsah právnych predpisov, t. j. predovšetkým tých, ktoré zasahujú do osobitne citlivých oblastí, akou je aj sociálny status fyzických osôb — dôchodcov s dopadom na zabezpečenie podmienok na ich dôstojný život. Zabezpečenie dôchodcov sa realizuje predovšetkým prostredníctvom dôchodkových dávok..atď.,…viac v link-u vyššie.
  Bod III. -- Analýza a závery v linku po včerajšku chýba -- aspoň mne doma v počítači..(AKTY X).Až som doteraz písal príspevky od veci, ale v prospech všetkých VD a SD, ešte raz sa všetkým ospravedlňujem.Ďakujem.

 • Trocha z histórie valorizovania dôchodkov. -- Aj preto si myslím, že Nález ÚS SR, ktorý sa už nedá-nedal rozkliknúť v predchádzajúcom príspevku, je tiež jeden z dôležitých Nálezov ÚS SR.
  4. Veľká zmena vo valorizácii dôchodkov zákon č. 310/2006 – ministerka práce Iveta Radičová
  V roku 2006 sa dôchodky valorizovali len do sumy 17 200 Sk. Táto úprava bola incidentná s Ústavou SR, preto bol príslušný paragraf (§ 82 ods. 10) zrušený. Dotknutým poistencom dodatočne valorizovali dôchodok.V rámci tejto novely sa upravili starobné dôchodky priznané podľa zákona č. 100/1988, ktoré boli obmedzené maximálnou výmerou starobného dôchodku.
  http://dennik.hnonline.sk/servisne-prilohy/460609-ako-sa-vyvijali-dochodky-na-slovensku-pozrite-sa
  Viac v linku..
  Ono až sa chce(štátnym orgánom) tak to ide, až sa nechce, tak to nejde……Nevalorizácia výsluhových dôchodkov v roku 2012.Ďakujem.

 • S dovolením, neodpustím si, spýtam sa napriek tomu že viem, že odpoveď od štátnej mašinérie-štátnych orgánov nedostanem(e).
  Písal som aj takýto príspevok v rubrike na tomto webe -- “Spojíme sa za spoločnú vec”?
  Kto nepodchytil diskusiu v sekcii zákon 328/2002 Z.z. plné znenie — opätovne uvediem : ROZHODNUTIE ÚSTAVNÉHO SÚDU SR:
  http://portal.concourt.sk/Zbierka/2008/3_08s.pdf
  Až na základe ROZHODNUTIA Ústavného súdu SR sa musia dôchodky ZVYŠOVAŤ -- VALORIZOVAŤ, nemôže NIŽŠIA PRÁVNA norma, ktorou je napríklad zákon, ktorý schvália poslanci v parlamente dôchodky ZNIŽOVAŤ. Ani ZMRAZIŤ. Jednalo sa síce o civilné dôchodky, ale ROZHODNUTIE Ústavného súdu už existuje a to v prospech dôchodcov.
  Som presvedčený, že v OBDOBNOM POSTUPE v SR ako v ČR bráni už existujúce ROZHODNUTIE Ústavného súdu, ktoré by malo byť aplikovateľné na každý druh dôchodkov a dôchodcov — pravda, dokiaľ nie sme občania nejakej druhej kategórie.
  Moja otázka znie (pre kompetentných)..vadilo (zaťalo do živého) práve aj toto Rozhodnutie-Nález ÚS SR -- keďže po rozkliknutí linku aj vyhľadávaní na internete ho už nemôžem nájsť?Bližšie je rozpísané v príspevkoch -- rubrike 3. výročie Nevalorizácie, kde svoje názory prezentovali k Nálezom ÚS SR páni: Dr. Milan Kolen, JUDr. Jozef Kotulič….a ďalší kolegovia výsluhoví dôchodcovia.

 • Veď hej, ale aj zrdravotníctvo začínalo len tetami Ankami a aktuálne je už pri maséroch Kostkoch, a kto vie, či aj nie ešte ďalej… 🙂

 • Ukrajina by na reformy v korupcii potrebovala našich naj, Kazímiera, Počiatoka, to sú machri, kam sa na nich hrabe nejaký amatér Miklóš .

 • Netrápi ma to síce ale aspoň teší. Mikloša už nechce najnovšie ani Porošenko na Ukrajine.

 • V RÁMCI PLURALITY NÁZOROV -- Čo trápi občanov?, pretože “vraj nie je na nič peňazí”(zdravotníctvo, školstvo, nevalorizáciu výsluhových dôchodkov v roku 2012???)..ozaj, čo s “vybuchnutým” a skolabovaným informačným systémom Finančnej správy z roku 2012 a Miklošovimi nominantmi?
  Z článku/komentára autora:”Tretí problém: podozrivé vysávanie šiestich miliónov pre Bašternákovu firmu sa stalo v roku 2012. Presne v čase, keď Finančnej správe vybuchol a skolaboval informačný systém. Spôsobili to ešte Miklošovi nominanti vo vedení Finančnej správy.Niektoré výkazy DPH museli úradníci evidovať a kontrolovať manuálne.Finančná správa bola dočasne nefunkčná. Ak sa o tom dozvedeli spriaznení podnikatelia, ktorí mali informácie z prvej ruky, mali žatvu. Bez kontroly, ktorá bola v tom čase nemožná.A ak potom takíto dobre informovaní podnikatelia „stratili“ účtovné doklady, kontroly by boli ešte ťažšie”.
  http://www.aktuality.sk/clanok/329128/komentar-daga-danisa-zarobilo-to-miliony-stratilo-to-ucty-a-nevola-sa-to-matovic/
  Dátum: dnes, Čas: 00:00, Zdroj: //aktuality.sk/, Autor: Dag Daniš…viac v linku.

 • http://komentare.hnonline.sk/komentare-hn/594976-komentar-sefredaktorky-hn-napluli-vam-do-tvare
  Deň: 04.04.2016, Čas: 23:36, Autor: Marcela Šimková, Zdroj: //hnonline.SK/
  “Komentár šéfredaktorky HN: Napľuli vám do tváre”
  Panama Papers potvrdila, čo sme tušili. Že na nejakú morálku sa iba hráme.
  Na úvod si zadefinujme niektoré základné premisy. Daňové raje sú problém z dvoch dôvodov. Po prvé, odlievajú sa cez ne peniaze, ktoré by za normálnych okolností mal dostať štát. Ten, v ktorom daňovníci žijú, pracujú a podnikajú, využívajú jeho služby. Po druhé: lebo sa v nich ukrývajú milióny a miliardy, ktorých pôvod by nás mohol oprávnene zaujímať. Korupcia a čierne peniaze sú tiež jednou z metiel ľudstva, respektíve hospodárstva štátov. Takže sme si stanovili tézu – áno, sú problém. Avšak len zástupný.
  Konflikt záujmov
  Daňové raje sú tu totiž preto, lebo je po nich dopyt. Štáty ich existenciu v zásade ticho tolerovali, potom ich začali, ako to už býva, pomaly, veľmi pomaly riešiť. A či vôbec problém unikajúcich a zakrytých peňazí v rajoch niekedy vyriešia je otázka. Pretože spomínaný dopyt nevychádza len zo strany nejakých firiem, ale aj zo strany politických špičiek. Presne tých, ktoré majú za úlohu tento problém riešiť.
  To, čo ukázala kauza Panama Papers, je totiž normálny pľuvanec do tváre. Môžeme vnútorne odsúdiť firmy, ktoré sa do rajov utiekajú. Ale politické špičky? Ľudia, ktorí by mali byť elitami svojich krajín? Ich blízki rodinní príslušníci? A to cez spoločnosť, ktorá mala vo svojich štruktúrach oddelenie, ktoré pralo špinavé peniaze?
  To najhoršie
  V zásade je jedno, či sa snažili takto sa vyhnúť daniam alebo si prečistiť nekalo nadobudnuté peniaze. To je zástupná otázka. Pretože predviedli pokrytectvo najhrubšieho zrna. Povedzme si to na rovinu: normálne oberali o peniaze vlastný štát, ktorý vedú.
  To, čo Süddeutsche Zeitung, BBC Panama a Guardian priniesli, je veľké. Je to väčšie a hrozivejšie ako akékoľvek úniky doteraz. Lebo v sebe spája to najhoršie: morálne zlyhanie, ďalšie podkopanie dôvery v elity, v niektorých prípadoch (hoci pozor, nie všetkých) jednoducho krádež. Je to akási svetová Gorila. Všetci sme o tom tak akosi tušili, ale zrazu je to čierne na bielom.
  Trocha špiny
  U nás sa zatiaľ môžeme s úškrnom pozerať na 283 českých mien, ktoré v zoznamoch figurujú. Koľko je tam slovenských zatiaľ nevieme. Nejaké navijaky vyskakujú. Ľudia z emisnej kauzy, pri ktorých nás to možno ani neprekvapí. Zrejme tam nie sú naozaj najvýznamnejší predstavitelia štátu. Pri pohľade na pestré spektrum svetových osobností a politických lídrov by už asi boli zverejnení. Možno mali šťastie a využívajú iné štruktúry. Alebo je časť z nich naozaj čestná a jednoducho neobchádza zákony, za ktoré aj sama hlasuje. Bodaj by.
  Panama Papers ukázal kus špiny. Ak si myslíte, že nejaký veľmi veľký, ste zrejme naivní. Raz, možno si spomeniete, to niekto vystihol pomerne presne a trefne. Vtedy to adresoval takej malej, približne päťmiliónovej krajinke……Volič nevie nič, volič je… (už predtým medializovaná poznámka -- “volič nevie nič, volič je… hovno”).

 • Krátka reakcia na výsledky marcových parlamentných volieb 2016
  Máme po parlamentných voľbách, ktorých výsledky signalizujú viaceré problémy. Ja som 15. Februára 2016 vo svojom príspevku upozornil, že po sústavnej nespokojnosti poberateľov Výsluhových dôchodcov (VD) s nezákonnou nevarolizáciou z r. 2012, čo malo aj nepríjemný dopad pre stranu Smer -SD napr. na výsledky komunálnych volieb v niektorých krajoch, ale aj prezidentských volieb. MO SR reagovalo na nespokojnosť aj tým, že iniciovalo zmenu manažmentu Zväzu vojakov SR a základných dokumentov. A aby sa zakryl nie celkom lichotivý demografický stav VD, ktorí nás opúšťajú v čoraz mladšom veku (až na niektoré výnimky) bolo zakázané zverejňovanie menného zoznamu poberateľov výsluhových dôchodkov, ktorí sa pobrali na večnosť (údajne sa tým porušovali ich osobné práva!!!) Pozri najnovšiu reakciu VÚSZ na webe zvaz vojakov! Upozornil som, že na problémy najmä staro dôchodcov, ale aj staro VD, ktoré mala v programe už prvá Ficova vláda avšak nič neriešila sa reaguje v článku Ing. MICHALA MAJTÁNA „Akútne problémy v oblasti dôchodkov na Slovensku“ publikované: Nové slovo, PONDELOK 15. FEBRUÁR 2016. Aj z tohto a iných neriešených problémov (schránkové firmy, jalové konfrontácie s Matovičom, privatizácia Vojenského liečebného ústavu v Novej Polianke a ďalšie tunelovanie eráru v rezorte MO, pokračovanie pofídernej personálnej a ekonomickej politike v tomto rezorte sa SMER-SD nemôže čudovať, keď v parlamentných voľbách 5.marca 2016 mnohí poberatelia VD, ale aj SD dali svoje hlasy v tom lepšom prípade Slovenskej národnej strane. Hoci mnohí veľmi „múdri“ politici a iní (vrátane Smeru-SD) vyjadrujú pohoršenie nad neobyčajným vstupom kotlebovej strany do parlamentu a to za podpory v priemere pomerne mladého elektorátu, skoro ľavicového programu a odkrývania tabuizovanej histórie. Sme svedkami toho ako sa do popredia derie aj s pomocou p. prezidenta ultrapravicový zlepenec na čele so Sulikom a Matovičom. Tento pán aj za to, čo prevádzal v predvolebných televíznych debatách mal by pouvažovať o svojom preliečení v niektorom psychiatrickom ústave.

 • Pre Milana Faltina napísal: 22. februára 2016 o 12:29
  V príspevku 20. februára 2016 o 9:10 som za seba okrem iného napísal (od toho sa “odvíjam”): Dôležitá pre mňa pri voľbách, pri rozhodovaní sa bude strana:
  1/ nezníži (nezdaní) výsluhové dôchodky ani žiadne iné dôchodky -- to znamená, neodôvodnene nenivelizuje (NEZNEHODNOTÍ reálnu kúpnu silu) výšku výsluhových dôchodkov ani žiadnych iných dôchodkov.Bod č. 1 (aspoň podľa mňa) nie je zosynchronizovaný s bodom č. 5 z dnešného môjho príspevku 22. februára 2016 o 9:23..preto môj postup 5. marca 2016 sa bude odvíjať od vyššie uvedeného. Súhlasím s príspevkom pplk.v.v. RNDr.Ing. Jaroslav Bednařík napísal: 22. februára 2016 o 10:37: “Propadlé hlasy a hlasy nevoličů si rozdělí vítězové” -- vynasnažím sa, aby mi hlas neprepadol..a či to bude dobré rozhodnutie?Netuším, iba to takto vidím.Neodvážim sa nikomu radiť.Aj preto som č.12/126 nevylúčil..iba(moja úvaha).

 • K Jaroslavovi Bednařikovi:
  Je pravda, že s outsiderami to z biedy nevytrhneme, lebo je ich ako húb po dáždi. Ale so zavedenými, kde je zas tých matadórov jak nasiato, tiež nič moc. A tie 5-6 %-tné, tak to už vonkoncom nie. Takže ozaj…” ani z voza ani na voz”… Alebo jak v tom filme: “Vivat Beňovský, vivat Potocký”, tuším Zemanská česť ma názov ?

 • Ad Adamčo 21.2. 15:51:
  Chybička se vloudila -- strana č.16 je č.12.
  V kand.listině 16 naopak není žádný VD ani SD, i když nad 62 let je ich tam 16, z toho 12 jsou ostřílení “matadoři” -- současní poslanci, tajemníci a ministři. Při výběru strany, kterou chci volit, musím pečlivě zvážit, co která strana (když byla ve vládě) udělala dobrého nebo nedobrého pro seniory ať už VD nebo SD. A pro jednu s posledních vlád to nevypadá moc dobře. Ale volit zavedenou stranu nebo nějakého “outsidera”? Propadlé hlasy a hlasy nevoličů si rozdělí vítězové -- tak teď “babo raď”. 🙁

 • K mínusom na konci príspevku..to sú všeobecné mínusy.Najskôr by nebolo fér tieto mínusy spájať s niektorým jednotlivcom výsluhovým dôchodcom, či s niektorým z občianskych združení výsluhových dôchodcov.

 • Ku príspevkom od 19. februára 2016 o 6:50 -- skúsil som zosumarizovať plusy a mínusy, od volieb 2012, ani nie tak osoby a osobnosti jednotlivých občianskych združení, ale väčšie občianske združenia ako celky.Pri vymenúvaných osobách a osobnostiach by som mohol na niekoho zabudnúť, či niekomu týmto ublížiť pri vykonaných snahách v prospech výsluhových dôchodcov.Je pravda, že na kandidátnych listinách do volieb 5. marca 2016 je väčšie množstvo výsluhových dôchodcov, ale iba u pána Pokorného som vyčítal, že reprezentuje výsluhových dôchodcov, ktorých sociálne istoty chce v parlamente hájiť pod hlavičkou občianskeho združenia Asociácie policajtov vo výslužbe čo reprezentuje vzorku -5647,- výsluhových dôchodcov.(aspoň tak predpokladám).Čo sa od minulých volieb 2012 dosiahlo v spolupráci najväčších občianských združení: APVV, ZV SR -- tam sú už príspevky a témy na ich webe povymázavané a najnovšie web bezpzlozky.eu.Jednotlivé osobnosti -- kolegov neuvádzam z dôvodu tiež preskupovania sa medzi občianskymi združeniami, listy a emaily odosielali tiež jednotlivci aj z menších občianskych združení výsluhových dôchodcov.Nakoniec jednotlivým webom je to jedno, tie sú elektronicky poprepájané -- až sa chce.Teda čo sa občianskymi združeniami doposiaľ vyrokovalo, ako si ja pamätám.
  Plusy: (vybojované rokovaniami, pri ktorých bol prítomný, resp. bol aktívny najskôr tiež kandidát do NR SR -- pán Pokorný).
  1/ Starobné dôchodky na základe pracovných kategórii a kategórií funkcií, v počte zatiaľ viac ako 10 000 priznaných, cca 2000 zamietnutých, celkovo by malo ísť okolo 17 000 výsluhových dôchodcov.
  2/ Zrušený dátum 31.12.2024 -- na dobiehanie nárokov na starobné dôchodky na základe pracovných kategórií a kategórií funkcií.
  3/ Cestovanie vlakom zadarmo pre Invalidných výsluhových dôchodcov, vdovských a vdoveckých výsluhových dôchodcov a sirotských výsluhových dôchodcov.
  4/ Zákaz práce dôchodcom nad 63 rokov.
  5/ Neprešiel Návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 219/2006 Z. z. o protikomunistickom odboji v znení zákona č. 58/2009 Z. z. a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony (ďalej len „návrh zákona“) predkladá skupina poslancov Národnej rady Slovenskej republiky – Jurinová, Šipošová /OĹaNO/.
  Možno som na niečo pozabudol..ale pri týchto bodoch bolo aktívne tiež občianske združenie Asociácia policajtov vo výslužbe -- nech ma niekto opraví/doplní, až sa mýlim.
  Mínusy:
  1/ Nevalorizácia z roku 2012. (prebiehajú súdy).
  2/ Pokrivená valorizácia 2013, 2014, 2015, 2016, 2017..až do 2018.(nevyriešené)
  .
  Pre: Adamčo napísal: 21. februára 2016 o 15:51 -- ja viem tiež, koho Nebudem voliť.:-)

 • Ja už mám po diléme. Zavolím dajakú nízkorozpočtovú (málo percentnú) stranu, zakružkujem na nej zo 4 sestričky, pokiaľ možno z tých, čo boli koncom januára vyhodené z roboty a späť začiatkom februára neprijaté. No a potom, ráno zapnem televízor a skontrolujem, jak som dopadol…Či?

 • Pre pán Adamčo:

  Vami uvádzaní plk.letectva, pilot, ekonóm sú určite tiež výsluhoví dôchodcovia (lebo vojaci profesionáli, policajti asi nemôžu kandidovať za politické strany a ani byť ich členami), títo sa podľa Vás nehanbia za to,že sú VD?

  Podľa mňa je dôležité vedieť, čím sa kandidát zaoberal,akú mal profesiu. Pre zložité otázky sociálneho a dôchodkového zabezpečenia a ich financovania je ekonóm ideálny (právnikov máme všade a tak to aj vyzerá).
  Kolegu Pokorného som prvý krát zaregistroval začiatkom roka 2013, na rokovaní s GR Sociálnej poisťovni a výsledok Ste asi všetci pocítili na vlastnej koži (priznané SD). Ostatných kandidátov do volieb som pri obhajovaní práv vyslúžilcov, ich vdov a sirôt nezaregistroval.

  Nech si každý spraví vlastný názor, podotýkam že nie som bývalý policajt a nemám dôvod niekoho vyzdvihovať a ani ponižovať, takže môžem vystupovať ako nezainteresovaný v názore na kandidatúru kolegu Pokorného.

 • K príspevku Miro Palfi napísal: 19. februára 2016 v 6:50:
  Pán Ing. Pokorný na kandidátnej listine SNS č. 16 por. č. 126 uviedol ako povolanie “ekonóm”. To sa hanbí za “výsluhový dôchodca”? Nemyslím si, že bude obhajovať záujmy nás, výsluhových dôchodcov aj na základe toho, čo o ňom uvádzajú na stránke APVV. Na kandidátkach strán je viac ľudí, ktorí kandidujú ako výsluhoví dôchodcovia (VD), napr. za stranu č. 1 sú 2 VD, za str. č. 4 je 1 VD (z 34 kandidátov), za str. 16 je 1 VD a 1 plk. letectva a ekonóm, za str. 13 sú 3 VD a 1 pilot v.v., za č. 14 je 8 VD, za 20 je 1 VD, … atď. Takže nie je jednoduché vybrať si stranu a nie ešte to, komu dať preferenčné hlasy. Viem, koho určite nebudem voliť a ťažko je radiť koho. Len som chcel reagovať na príspevok. 🙂 Adamčo

 • Elemir Sudik napísal: 20. februára 2016 o 8:09
  “Takže 12/126?”
  Pre informáciu: píšu na túto tému tiež kolegovia na PVV (Policajt vo výslužbe) -- http://www.policajtvv.wbl.sk/Prispevky.html -- zdroj PVV.

 • Písal som aj v príspevku predtým: 17. februára 2016 o 11:16 -- “Tiež si myslím, že je to každého osobná a súkromná vec”..ale tiež si myslím, že je dobre sa vedieť orientovať. (až sa dá).Budem sa rozhodovať asi až na poslednú chvíľu a to aj na základe takýchto “maličkostí”.
  http://portal.concourt.sk/Zbierka/2008/3_08s.pdf — Rozhodnutia — Nálezu Ústavného súdu SR.(vľavo) -- už sa nedá rozkliknúť na stránke, ale dôležité aspoň podľa mňa je, čo sme popísali od minulých volieb v jednotlivých rubrikách o nevalorizácii, či o neodôvodnenej nivelizácii.Aj konkrétny tento Nález ÚS SR toto všetko zahrňuje.
  Dôležitá pre mňa pri voľbách, pri rozhodovaní sa bude strana
  1/ nezníži (nezdaní) výsluhové dôchodky ani žiadne iné dôchodky
  2/ dodrží valorizáciu dôchodkov aj podľa už uvádzaných nálezov ÚS SR -- aby sa neopakoval rok 2012
  3/ náprava pokrivenej valorizácie v rokoch 2013, 2014, 2015, 2016..2018?..nasleduje § 68 ods.16 zákona 328/2002 Z.z.
  .
  Osobne som č. 12 zatiaľ nevylúčil z “hľadáčika”. Najdôležitejší bod č.1, č.2 a č.3 -- (pre mňa) veľmi dobre vieme, ktoré strany by chceli, resp. nechceli najradšej realizovať..a čo sa týka “krúžkov” -- je možné dať 4 preferenčné hlasy.Tam už som rozhodnutý, ale nechám si to pre seba..aby som nikoho neovplyvňoval, poprípade neradil.Čo sa týka č.126?..tu si myslím, je to na každom individuálnom rozhodnutí..podotýkam, bol to iba môj názor.Pamätám heslo, ktoré sa už v minulosti naplnilo: Nikto ti nemôže dať, čo ti ja môžem sľúbiť..

 • Takze 12/126?

 • Pribudla informácia k voľbám do NR SR 5. marca 2013 -- pre výsluhových dôchodcov: Zdroj: APVV..prenesené z web stránky APVV.
  Oznam Prezidenta APVV.Štvrtok, 18 február 2016.
  Vážené kolegyne a kolegovia, oznamujem Vám, že vo voľbách do NR SR 2016 kandidujem za Slovenskú národnú stranu -- strana č. 12 a mám poradové číslo 126. Pri voľbách prosím o Vaše preferenčné hlasy -- zakrúžkovanie, aby som mohol prípadne i v zákonodarnom orgáne hájiť sociálne istoty výsluhových dôchodcov.Za Vašu priazeň Vám vopred ďakujem.
  Ing. Eduard Pokorný
  prezident APVV

 • Sú to tiež otázky a odpovede aj s otázkou poberania vysluhoveho dôchodku..ďalšie otázky -- odpovede v linku.
  http://spravy.pravda.sk/otazky-a-odpovede/634-predvolebny-online-s-predsedom-strany-most-hid-belom-bugarom/
  Juraj -- Dobry den, pred casom vlada Roberta Fica presadila zakon, ktory postupne zvysuje dochodkovy vek. Mal by zacat platiti od ruku 2017 a bude zavisiet od strednej dlzky zivota dozitia. Chcem sa preto opytat , ak bude Most-Hid vo vlade ci pozastavy ucinost tohto zakona a ak nie preco? Rad by som vedel este postoj Hostu-Hid k vysluhovym dochodkom, ktori poberaju policajti a vojaci, ci to nie je dikriminacia na ostatných dochodcov, ak vojaci a policajti poberaju dva dochodky. Planuje Most-Hid zmenu výsluhových dochodkov? Dakujem s pozdravom Juraj Kausitz
  (18.02.2016 11:23)
  Nemyslím si, že pri súčasnom trende, keď sa rodí málo detí, je možné znížiť vek odchodu do dôchodku. Čo sa týka výsluhových dôchodkov, neplánujeme tam žiadnu zmenu.

 • A počúvajtě Kefalín, čo rozumietě pod takým slovom kráděž?

 • Tak toto sú prvé moje volby kde som bezradný. Zatial som vždy bol,no taký bezradný som nebol. Asi to teda niečo znamená. Konečne sa už objavujú i politické vtipy

 • Pre M. Prsalu zo 17.2. 10:43. V podstate ste si vo svojom prispevku na svoje otazky aj sam zodpovedal.Nemyslim si a ani by som sa neodvazil niekomu radit.Myslim ze kazdy z nas ma dostatok vlastnych vedomosti a skusenosti aby sa spravne rozhodol.Ist volit je podla mna jedna z mala moznosti ktore mame,ako vyjadrit svoje nazory na prebiehajuce procesy v nasej spolocnosti.

 • http://spravy.pravda.sk/hlasovanie/1-premierov-prvy-krok-hlasujte/

  Je to anketa aj s otazkou poberania vysluhoveho dôchodku a iného zárobku .

 • Kamaráti voľby toť Sofiina voľba. Donebavolajúce činy bez zodpovednosti. Kde môže človek nájsť logiku, rozumné vysvetlenie, politické ukotvenie ?
  Voľby sú len personálnym riešením spravovania ” zlatej žily ” .
  Znejú len nedôveryhodné volebné slová.
  Moja voľba je nejasná: ísť , či nie . Ak ísť: voliť najväčšiu, alebo najmenšiu stranu .

 • Pre Mira Pršalu:
  Radiť sa nikomu neopovážim, ani kamaratovi. Akurát aby si nebola žiadna strana a hlavne žiadný jej predák so svojou suitou, ako napr. mackovia Uškovia, chrobaci Truhlíci, Hranolovia, národní a národnostní vodcovia, farení i čiernobielí predáci,veriací, či ateisti, tlčhubovia aj tí čo sú za bučkom, a tak podobne ….. si veľmi istá, tak som vyjadril svoj názor.A to že na voľby pôjdem, aj keď o mne viete všetci, že som na žiadných nikdy nebol a zavolim takú stranu, ktorá má len pár promile na úspech, tak len preto, aby som aspoň podĺa svojich omedzených schopnosti a možností zamotal šišku tým vyvoleným, ktorí zvolení aj tak budu…. Proste natruc. Možno, keď sa nás, čiste nahodne nazberá viac, prestane sa kradnúť a bude na viac, ako na 0,06 eurové valorízácie .Ked nie, tak nie, nezahynieme….Hoci aj keď ten druhý dôchodok bude na rok menší ako obligátne 1,90€

 • http://spravy.pravda.sk/parlamentne-volby-2016/clanok/383688-prieskum-koalicnu-vladu-chce-vacsina-najviac-je-za-smer-so-sns/
  Zdroj: SITA | 16.02.2016 14:45
  Milan Faltin napísal: 16. februára 2016 o 17:30 -- pre “zamotanie makovic…”..Milan, možno dobrá voľba, ale kto chceme, aby nám hlas neprepadol, možno sa dá čo to vyčítať aj z linku vyššie.
  Re : Buko 2 -- Faltin -- k voľbám napísal: 17. februára 2016 o 10:16..”Priatelia — zobuďme sa, naša vlasť potrebuje súrne zmenu!”..Ja sa spýtam, Buko 2 -- poraďte, kto a čo je to tá súrna zmena.Aby som sa nerozpisoval, prečítajte si od príspevku plk.v.v. Vratislav Mojš napísal: 15. februára 2016 o 22:48 -- ale poprosím, nevytrhujte z kontextu a berte v úvahu všetke politické zmeny/strany a ich dopady tak na 200 000 starodôchodcov ako aj na výsluhových dôchodcov a ich rodiny od roku 1989..Kto ešte od roku 1989 nebol vo vláde/pri moci?, tiež z novostrán ktoré nedávno vznikli aj “popremiestňovaním” sa politikov z jednej politickej strany do druhej..Nechcem politikov uvádzať menovite, aby som niekomu nerobil v rámci plurality názorov politickú kampaň..Tiež si myslím, že je to každého osobná a súkromná vec.

 • A čo je podľa vás ta správna zmena a ktorá je ta správna strana? Chcete snáď niekomu radiť koho má voliť? To je vari každého súkromná a osobná vec.

 • Do neba volajuca a dvermi trieskajuca nespravodlivost. Preto je potrebne ist k volbam a spravne sa rozhodnut.

 • 21. januára 2016 odvysielala TA3 cca. o 13.45 v časti Ekonomika príspevok k starobným dôchodcom ktorí odišli do starobného dôchodku pred rokom 2004 a výpočet ich starobného dôchodku bol nevýhodný oproti tým, ktorí odišli do starobného dôchodku neskôr.K problému sa vyjadroval pán Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.Záverom skonštatoval, že nevýhodné dôchodky spred roku 2004 nemožno napraviť, pretože by sa jednalo doslovne: o RETROAKTIVITU.
  Tak, až sa jednalo o nevalorizáciu 2012 a bolo “potrebné poškodiť” výsluhových dôchodcov, tak to bolo vraj možné, pretože podľa kompetentných.., išlo o nepravú retroaktivitu.Až je potrebné dôchodcom pomôcť v počte cca. 200 000 ľuďom, (toľko uvádzali na TA3) tak sa to nedalo a nedá, pretože by išlo o retroaktivitu.
  Až chceme…..niekoho poškodiť spätne, tak to kompetentní nazvú nepravou retroaktivitou.. a to sa dá.
  Až nechceme niekomu pomôcť spätne, tak to kompetentní nazvú……………retroaktivitou a to sa nedá.

 • Po sústavnej nespokojnosti poberateľov Výsluhových dôchodcov (VD) z nezákonnou nevarolizáciou v r. 2012, čo malo aj nepríjemný dopad pre stranu Smer -SD napr. na výsledky komunálnych volieb v niektorých krajoch, ale aj prezidentských volieb. MO SR reagovalo na nespokojnosť aj tým, že iniciovalo zmenu manažmentu Zväzu vojakov SR a aby sa zakryl nie celkom lichotivý demografický stav VD, ktorí nás opúšťajú v čoraz mladšom veku (až na niektoré výnimky) bolo zakázané zverejňovanie menného zoznamu poberateľov výsluhových dôchodkov, ktorí sa pobrali na večnosť (údajne sa tým porušovali ich ľudské práva!!!)
  Na problémy najmä starodôchcov a teda aj staro VD, ktoré mala v programe už prvá Ficova vláda, ale nič neriešila upozorňuje MICHAL MAJTÁN v článku
  Akútne problémy v oblasti dôchodkov na Slovensku PUBLIKOVANÉ:Nové slovo, PONDELOK 15. FEBRUÁR 2016. Aj z tohto neriešeného problému sa SMER-SD nemôže čudovať, keď v parlamentných voľbách 5.marca 2016 mnohí poberatelia VD, ale aj SD dajú svoje hlasy v tom lepšom prípade Slvenskej národnej strane.
  Spomínaný článok citujem v plnom znení: Akútne problémy v oblasti dôchodkov na Slovensku
  Opodstatnene možno konštatovať dlhodobejšie postupné kryštalizovanie v podstate zjednotenej, funkčnej, modernej a relatívne veľmi úspešnej ľavicovej politickej strany na Slovensku v podobe strany Smer-SD. Jej úspech má európsku i svetovú úroveň. Jej politika je primerane objektívna. Napĺňa obsahovú stránku tej časti Ústavy SR, ktorá hovorí o sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomike v SR. Veľmi sa blíži k vyváženým a moderným systémom uplatňovaným v škandinávskych štátoch.
  Napriek veľmi pozitívne vnímaným a prijímaným tzv. sociálnym balíčkom iniciovaným vládami Smeru-SD upozorňujem na ešte neriešené, veľké a veľmi pálčivé problémy v oblasti života obyvateľstva v seniorskom veku, a to predovšetkým starobných dôchodcov.
  1. Vláda Smeru-SD – žiaľ, nesprávne – podľahla tlaku názorov pravice, keď zákonnou úpravou zrušila objektívne správny, logický a spoločensky vyvážene solidárny tzv. švajčiarsky systém valorizácie dôchodkov (50 % vo vzťahu k rastu spotrebiteľských cien v domácnostiach dôchodcov a 50 % vo vzťahu k rastu nominálnych miezd).
  Uplatneným postupným prechodom na valorizáciu len vo vzťahu k rastu spotrebiteľských cien v domácnostiach dôchodcov sa dosiahne negatívny stav, že reálna úroveň dôchodkov zostane natrvalo v podstate len na úrovni z roku 1989. Ich úroveň v reálnom vyjadrení v roku 2014 bola približne o 1 % nižšia ako v roku 1989. Rozdiel len málo vyrovnávajú vianočné príspevky.
  K tomu pozri aj Pravda 12.12. 2015 – príloha: Užitočná pravda – seniori a SITA 21.10. 2015 (Čo (ne)dáva vláda dôchodcom) + Pravda 12.12.2015 – str. 41 (Ivan Špáni: Bude na trináste dôchodky?) + lubomirskalsky1.blog-sme.sk.
  Návrh riešenia: urýchlene sa vrátiť k tzv. švajčiarskemu modelu valorizácie dôchodkov.
  2. Prvá vláda Smeru-SD sa v Programovom vyhlásení vlády SR – schválenom Národnou radou SR – zaviazala vyriešiť problém vzniknutej kategórie tzv. starodôchodcov. Táto „kategória“ vznikla – na návrh Ľ. Kaníka a spol. – protiústavným zvýšením dôchodkov od 1. 1. 2004 len novodôchodcom, hoci platili do systému rovnako ako starodôchodcovia.
  Starodôchodcov je ešte stále približne 576 tisíc. Z nich bytostne je poškodených okolo 200 tisíc. Je to významná voličská skupina. V priemere sú diskriminovaní o 74 € mesačne.
  Na tento problém neustále upozorňuje Jednota dôchodcov na Slovensku ako aj mnohí odborníci a publicisti (pozri napr. aj SME z 9.12. 2015 na str. 1 a 5). Navrhovalo sa prepočítať všetky dôchodky starodôchodcov podľa princípov platných po 1. 1. 2004. Predstavitelia MPSVR SR a sociálnej poisťovne to odmietali. Že je to prácne. Preto odporúčam nesystémový, ale jednoduchý postup.
  Nepochopiteľne a pofidérne na návrhy reagujú predstavitelia Sociálnej poisťovne i MPSVR SR s tým, že téma je uzatvorená. Uzatvorená je len pre nich, nie však vecne. Ak by sa daný problém – nerovnakého postavenia starodôchodcov podal na Ústavný súd SR – ten by to musel konštatovať!
  Návrh riešenia: v rámci 3. sociálneho balíčka zaradiť zvýšenie dôchodkov starodôchodcom v pevnej sume 74 € mesačne.
  Autor, Ing. Michal Majtán, PhD., je čestný predseda Futurologickej spoločnosti na Slovensku

 • Nedá mi nezareagovať na video v link-u v rubrike Poradenstvo dnes 5. novembra 2015 o 12:24.
  Podľa videa v link-u sa javí, že bolo “nehospodárne/neefektívne vynaložených” (vraj tiež počas volieb bola výmena politických garnitúr) 845 miliónov éur z eurofondov, majú dostať ďalších 800 miliónov eúr (vedia vôbec, že aké sú to miliardy v starých korunách?) a po nás úradníci chcú, aby sme behali na poštu s obálkami dokazovať či a aké máme starobné dôchodky.Ako sme behali písomne oznamovať 2 krát v roku, že ešte žijeme.Pripomína mi to, ako keď sa pred pár rokmi (kto si ešte pamätáme) stratilo x…x…x… vagónov pšenice -- potravinovej pomoci (múky a cestovín) pre chudobných/odkázaných -- aj dôchodcov.Dodnes sa nevie, kde sa podeli tie tony pomoci.V archívoch slovenských médií informácie tohoto charakteru najskôr budú -- až nie sú vymazané.Vinník žiaden.Asi tak mi to celé video vyznelo.”Objektívne príčiny” -- nič nové na Slovensku.

 • Som veľmi nahnevaný, odhliadnuc od veci, ktoré sa ma nepriamo dotýkajú , vnímam zločinecké správanie
  ” mocných tohto sveta” , ako nemocný. Prizerám a chápem motiváciu tých, ktorí sa vzoprú .
  “Dobrovodského -- Harman syndróm” . Chápem. V pyramíde je nemorálnosti až nad únosnú mieru. Globálne, celosvetovo, kam zabŕdnete. / Slovensko nevynímajúc /
  Ale chcem hovoriť o bazálnej úrovni. Mne stačí chutne jesť. Nikto ma nemá diskriminovať , ale diskriminuje. Cigarety a alkohol sú ” chránené” , útočí sa na zeleninu, ovocie, mäso, údenie, atc….
  Dnes som bol v troch “špecializovaných obchodoch ” , ale nenašiel nič ” tradičné ” . Klasické špekáčky,
  párky , domácu klobásu, tresku v majonéze, tlačenku…….. To nie je o cene, to je o diskriminácii, nech výrobca na ” europokyn” napíše ako na cigarety , že ma to môže zabiť, ale nech vyrába a predáva. Radšej zomriem na ” údené párky a klobásu ” , radšej ako na ” údené údy ” z Bruselu “, ktoré hlasujú , úplne mimo tradícii.
  Za 10 rokov už bravčové mäso asi ani jesť nebudeme. ŽE NIE ? AJ REAL MADRID MAL kresťanský symbol v znaku, už nemá .

 • Hej Vlado. Ale Paľo má pravdu. Keď im -Bratislavakom ,pravidelne hádzali kadejakí zakomplexovaní papalaší ZV-SR polena pod nohy, čo iné im ostalo? Ja si nemyslím, že delia zväz vojakov. Skôr naopak-posiľujú týmto počinom, tu Tvoju myšlienku, čo si včera vyjadril tou poslednou vetou. A možno práve len takto otvoria oči aj členom iných klubov, že asi sa nedeje všetko s kostolným poriadkom pod strechou ZV-SR. Veď nie sú sami. Existujú tu kluby generálov, výsadkárov, letcov, delostrelcov, pontonierov….atď ,čo sú tiež slovenskí vojaci. Tak prečo nie veteraní? Hlavne keď to najhlavnejšie o.z. ZV-SR-zložený z 29 klubov , zrejme v 29-tích posádkach, resp. jeho vedenie funguje pomaly na princípe NVP. My vyvolení môžeme všetko a vy plebs, ulica…ste tu len do počtu, tak držte hubu a krok….

 • ad. Milan Faltin napísal: 23. október 2015 v 17:31
  Plne súhlasím s Tvojou charakteristikou ZV SR. Nepodarilo sa ZV transformovať, zmeniť. Veterán je alternatíva. Napriek tomu tvrdím, že v ZV SR sú ľudia ktorí vedia a myslia , len sú ” zviazaní a viazaní” a týka sa to najmä vedení klubov,

 • ad. posledné príspevky Pavol, Milan.
  Parafrázujem z médií . Konferencia biskupov Slovenska vyzvala na pamiatku zosnulých dávať na hroby živé, nie umelé kvety. To je mnou jediná zaregistrovaná výzva kléru za posledný rok.
  Prúd v rámci ZV SR , parta, ktorá chcela “živé” okolo webu Pavla Badu , bolo ” umelým ” zadusené.
  Idete na náhradný cieľ. ” šak dobre, ta ”
  Vlado
  p.s. Pavol, súhlasím, mimo dvoch viet :
  1. Vladimír, zbytočne sa hneváte a bušíte do nás — bratislavčanov, mali by ste jasnejšie mieriť na iný cieľ….
  / vychodňar še nehneva, povi co ma na jazyku, buchne od šerdca /
  2. Nechceme rozbíjať jednotu ZVSR a tak sme našli inú cestu, / hej dzelenim jak bunka /

 • Ďakujem p. Milanovi Faltynovi v predchádzajúcom komentári za pomoc odpoveďou p. Vladimírovi Petríkovi.
  Vladimír, zbytočne sa hneváte a bušíte do nás -- bratislavčanov, mali by ste jasnejšie mieriť na iný cieľ. Jeden-dva-päť klubov nie je všemocných keď je celkový počet 29.
  Kto chce vidieť, ten vidí, kto nechce vidieť toho presviedčať nemienim. V ZVSR sme s našimi návrhmi nemali priestor, väčšina našich návrhov končila v koši prezidenta a bez diskusie, pozrite ako dnes vypadá web ZVSR /vymazané všetky kritické články a komentáre/, tak potom ako sme sa tam mohli realizovať, pokračovať aby sme sa nedostali do rozporu s vedením (nie zo stanovami, tie tvrdia že ZVSR je demokratické združenie). Nechceme rozbíjať jednotu ZVSR a tak sme našli inú cestu, členovia klubu BA odmietli byť členmi ZVSR, či sa to komu páči alebo nie. Kluby a členovia ZVSR sa musia sami rozhodnúť ako to myslia s demokraciou, my im nič nevnucujeme, na, pre veteránov prospešných návrhoch môžeme spolupracovať aj zo ZVSR, ale iba za dodržania transparentných a demokratických zásad. Brusel a ministerské benefity nie sú našou prioritou.
  Názory všetkých veteránov /policajti, vojaci, colníci, …/ sú na našom webe vítané.

 • Vlado, nechcem byť “bárs múdry”, ale tá posledná veta tá sedí a súhlasím. Ale položme si otázku:Prečo vznikol “Veterán”? Kam som včera poslal prihlášku aj ja (mimochodom do ZV-SR som pred dvoma rokami a dačo tiež poslal prihlášku a dodnes som členom-nečlenom).-???-
  Asi preto, lebo spomínané funkcie si ZV-SR, na najvyššom stupni, už asi 2 roky- keď nie aj dlhšie neplní- alebo plní len naoko.Stačí čítať tieto stránky ,občas nakuknuť aj na starý web, sem- tam sa porozprávať s niektorým radovým členom, dívať sa okolo seba a počúvať .A hlavne dať si veci do súvislosti a zistíš, že to čo by malo robiť vedenie v dostatočnom predstihu, na vlastnú päsť vykoná tak asi 5 a 1/2 radových členov , keď už nám pomalyvšetkým zateká do topánok, a keď sa výsledok dostaví, tak oficialnu slávu výžerú nezúčastnení,verejne sa vynadá sa zúčastneným , a keby mali ešte tí nezúčastnení tú moc tak by určite odmenili vinníkov a potrestali nevinných.Našťastie ju nemajú, a aj preto asi “Veterán” bol založený.

 • ad. Pavol Bada napísal: 20. október 2015 v 15:15
  PRE ZDOKUMENTOVANIE UVÁDZAM V PLNOM ZNENÍ MOJ PRÍSPEVOK:
  Vladimír Petrík napísal: 20. október 2015 v 13:52
  Trieštená verejná mienka ……… v organizáciách, o.z. bývalých a súčasných príslušníkov ozbrojených zložiek
  nenapomáha hájeniu ich záujmov. Skôr nomenklatúre. To je môj názor, ktorý prezentujem dlhodobo v kauze
  ZV SR — bezp. zložky, transformované na formálne o.z. Veteráni.
  REAKCIA p. BADU:/ VEĽKÝMI PÍSMENAMI JE MOJA REAKCIA / JE OBDIVUHODNÉ , AKO DOMYSLEL MOJ PRÍSPEVOK :
  Reagujem na Vladimír Petrík 20. október 2015 v 13:52.
  Pán kolega, bráni vám snáď niekto aby ste bol členom ZV SR? ” NIE PREČO ? ”
  Ak áno, tak Vojenský veterán Bratislava určite to nie je. ” NIE JE, PREČO SI MYSLÍTE ? ”
  Vytvorenie združenia Vojenský veterán je transparentne popísané v niekoľkých článkoch na tomto webe vrátane cieľov ktoré sledujeme. Ak vytvorenie považujete za „kauzu“, tak to je iba váš problém a veľký omyl. ” ANI PROBLEM, ANI OMYL -- TRIEŠTENIE ZV SR ” Budete sa musieť s tým vyrovnať. “NEVYROVNÁM -- CHÁPEM AKO ZRADU”
  Ak vysvetlíte ktorej „nomenklatúre“ vyhovuje vytvorenie Vojenského veterána, tak vám budeme povďačný.
  / ROZSTRIEŚTENIE ” BLOKU ” VYHOVUJE KAŽDEJ NOMENKLATÚRE /. Zatiaľ sme spolu s jednotlivcami a APVV úspešne vystúpili proti zákazu práce dôchodcom nad 63 rokov, čo považujeme za logické a prospešné.
  Na tomto webe poskytujeme priestor aj iným VD, SD, IVD, nie iba vojakom ale všetkým ktorí slúžili v bezpečnostných zložkách – to považujete za chybné?
  / POVAŽUJEM ZA OBDIVUHODNÉ , OTÁZKA JE CHYBNÁ/ Kvôli tomu tento web vznikol že web ZVSR odmietol diskusiu na svojich stránkach a to tú, ktorá bola zameraná do sociálnej oblasti VD,SD,IVD. / PRESVEDČUJETE PRESVEDČENÉHO /
  Je treba aby ste si pozreli aj zloženie ZVSR – to nie sú iba kluby bez právnej subjektivity ale aj najväčší klub uvedeného ZV SR Vojenský veterán Trenčín so samostatnou právnou subjektivitou a vlastnou webovou stránkou a klub Zvolen s vlastnou webovou stránkou.
  / VIEM A POZNÁM ŠTRUKTÚRU I POSTAVENIE BA, TN, LM, KE, PO / Tak o čom to tu ondíte? / ČO ROBÍM ONDÍM ? / To vám akože nevadí a my áno? / NEVADÍ. VADÍ MI CESTA /
  Takých príspevkov ako je váš možno bude viac, nevzdáme sa pretože sme presvedčení že združovanie bude prospešné pre všetkých, aj mladšie ročníky. / ČO SOM VLASTNE UROBIL ? /
  Ja osobne po 36 odslúžených rokoch v ozbrojených silách sa cítim byť Vojenským veteránom viac ako iba vojakom vo výslužbe, ak niekto nevidí v tom rozdiel, jeho problém.
  / MNE JE JEDNO, ČI SOM VYSLÚŽILEC, EMERIŤÁK, VOJENSKY
  DOCHODCA, ČI VETERÁN… NEVIDÍM V TOM ROZDIEL, ANI PROBLÉM /
  ROZHODUJÚCE JE HÁJIŤ ZÁUJMY VOJAKOV , CTIŤ SI MINULOSŤ, UDRŽIAVAŤ VZŤAHY A ÚCTU.

 • ad. Pavol Bada 20. október 2015 v 15:15
  Pán kolega v predchádzajúcich príspevkoch v priebehu 2 rokov som vyjadril môj postoj ako napĺňať miesto a úlohu zástupnej organizácie “vojakov” .

 • Trieštená verejná mienka -- pre pamätníkov, na pripomenutie.Či už to vyšlo z “nomenklatúrneho kádra”, alebo nie, to je jedno.Je pravdou, že web ZV SR odmietol diskusiu na svojich stránkach a to tú, ktorá bola zameraná do sociálnej oblasti VD, SD, IVD.Diskusia na webe ZV SR bola odstavená potom, čo boli dosiahnuté v sociálnej oblasti všetky možné úspechy ľuďmi, ktorých ani snáď nie je potrebné vymenovávať -- všetci dobre vieme.Až je niekto toho názoru najmä zo ZV SR, že už je všetko vybavené k spokojnosti, ja som názoru opačného.Som tiež presvedčený, že združovanie bude prospešné pre všetkých a presvedčíme sa o tom, až opätovne začnú útoky na VD, SD, IVD -- v sociálnej oblasti.Vie to niekto vylúčiť?Myslím, že sa to v budúcnosti vylúčiť nedá.Napr. iba také tak často omieľané -- strašenie -- znižovaním dôchodkov pre všetkých…atď.
  .
  Robert Kramár:…………………………pre pamätníkov, aj kto to nečítal…………………
  28.1.2015 o 10:41
  Pre Marian (hasič)28.1.2015, Marek, a ďalších ktorý nie ste členmi ZVSR, o odpoveď na Vaše otázky sa zaujímajte na webe https://www.bezpzlozky.eu pod článkom “Novelizácia zákona č. 461/2003 Z.z.”. Tam majú prístup všetci príslušníci bezpečnostných a ozbrojených zložiek, bez výnimky členovia/nečlenovia, tam môžete volne vyjadrovať v komentároch svoje požiadavky a je predpoklad že sa dočkáte kvalifikovanej odpovede.
  Toto je interný web ZVSR, na ktorom nemáte čo pohľadávať!
  .
  …a takto sme /aj nečlenovia -- sympatizanti/ boli svojho času z webu ZV SR pekne “vypoklonkovaní” … to je iba ako pripomienka na prešlé časy, keď najskôr niekto premúdry skonštatoval, že sociálna oblasť je už definitívne vyriešená a v budúcnosti sa už nič podobné riešiť nebude, preto vás už nepotrebujeme…
  …preto podľa mňa je iba dobré, že vznikol, resp. bol p. Badom založený tento web.Úžitok z neho sa určite v budúcnosti preukáže.

 • Reagujem na Vladimír Petrík 20. október 2015 v 13:52.
  Pán kolega, bráni vám snáď niekto aby ste bol členom ZV SR?
  Ak áno, tak Vojenský veterán Bratislava určite to nie je.
  Vytvorenie združenia Vojenský veterán je transparentne popísané v niekoľkých článkoch na tomto webe vrátane cieľov ktoré sledujeme. Ak vytvorenie považujete za „kauzu“, tak to je iba váš problém a veľký omyl. Budete sa musieť s tým vyrovnať.
  Ak vysvetlíte ktorej „nomenklatúre“ vyhovuje vytvorenie Vojenského veterána, tak vám budeme povďačný. Zatiaľ sme spolu s jednotlivcami a APVV úspešne vystúpili proti zákazu práce dôchodcom nad 63 rokov, čo považujeme za logické a prospešné.
  Na tomto webe poskytujeme priestor aj iným VD, SD, IVD, nie iba vojakom ale všetkým ktorí slúžili v bezpečnostných zložkách – to považujete za chybné? Kvôli tomu tento web vznikol že web ZVSR odmietol diskusiu na svojich stránkach a to tú, ktorá bola zameraná do sociálnej oblasti VD,SD,IVD.
  Je treba aby ste si pozreli aj zloženie ZVSR – to nie sú iba kluby bez právnej subjektivity ale aj najväčší klub uvedeného ZV SR Vojenský veterán Trenčín so samostatnou právnou subjektivitou a vlastnou webovou stránkou a klub Zvolen s vlastnou webovou stránkou. Tak o čom to tu ondíte? To vám akože nevadí a my áno?
  Takých príspevkov ako je váš možno bude viac, nevzdáme sa pretože sme presvedčení že združovanie bude prospešné pre všetkých, aj mladšie ročníky.
  Ja osobne po 36 odslúžených rokoch v ozbrojených silách sa cítim byť Vojenským veteránom viac ako iba vojakom vo výslužbe, ak niekto nevidí v tom rozdiel, jeho problém.

 • Trieštená verejná mienka ……… v organizáciách, o.z. bývalých a súčasných príslušníkov ozbrojených zložiek
  nenapomáha hájeniu ich záujmov. Skôr nomenklatúre. To je môj názor, ktorý prezentujem dlhodobo v kauze
  ZV SR -- bezp. zložky, transformované na formálne o.z. Veteráni.

 • Všetkým letcom prajem k dnešnému sviatku toľko hladkých pristatí, koľko štartov.

 • Dnes som v mediach počul vrcholového predstaviteľa OSN. Chytal hynúceho psa za chvost. Nie ” arabskú jar ” , ale horúce leto na ” maďarskom plote ” . Úplne mimo reality.
  O to viac ma prekvapilo, že tento web zablokoval rubriku ” bezpečnostné hrozby “, lebo je dôležitá téma:
  profesijný boj ” vojakov “.
  Demokracia je v intenciách záujmov.

 • Trefil to přesně.

  Všichni víme, že je to tak, ale Jiří to vyjádřil ve zkratce a velmi výstižně.
  Výroky Jiřího Suchého.

  Kapitalismus je lepší než socialismus, ale horší než jsem si myslel.
  Skutečný rozdíl mezi kapitalismem a socialismem:
  “V socialismu zloději kradli toaletní papír, mýdlo, tužky.
  V kapitalismu zloději kradou fabriky vyrábějící toaletní papír, mýdla, tužky.”
  “V socialismu dělníci dostávali přebytky.
  V kapitalismu, jsou dělníci přebytkem.”
  “V socialismu kradlo hodně lidí, ale málo.
  V kapitalismu krade málo lidí, ale zato hodně.”
  “V socialismu se o zlodějích psalo v černé kronice a seděli v base.
  V kapitalismu se o zlodějích píše jako o celebritách a sedí v daňovém ráji.”
  A ještě bonus -- životní moudrost:
  ” Sračka a Alzheimer je velmi nepříjemná kombinace.
  Utíkáš, a nevíš kam….”

 • Kópia z webu ZV SR z 15.5.2015
  Rozhodujúce východisko je v Memorande : cit. …. ” funkcie ako poslanie, službu pre členov a nie ako priestor na plnenie svojich ambícií “. Mám výhradu radou, nielen pre členov

  Ad . UPOZORNENIE
  cit. “V súlade s prijatým MEMORANDOM plní Zväzová rada cieľ: zaviesť efektívny systém internej a externej komunikácie tak, aby členovia boli priebežne informovaní o rozhodnutiach orgánov zväzu a mohli sa vyjadrovať k všetkým zásadným otázkam života zväzu, ako aj k plneniu svojich práv a povinností.
  Predsedníctvo Zväzovej rady žiada členov, aby pri prihlasovaní pri svojich príspevkoch uvádzali MENO, PRIEZVISKO a KLUB (skratku) ktorého sú príslušníkom. Predsedovia klubov sú zodpovední za kontrolu správnosti údajov. Príspevky – komentáre bez uvedenia údajov budú odstránené.”

  NUŽ čo dodať:
  -- efektívny systém internej a externej komunikácie o rozhodnutiach zväzu
  absentuje aspoň 2 roky
  -- miesto väčšej otvorenosti, väčšia izolovanosť
  -- obmedzenie na zásadné otázky života zväzu, k plneniu práv a povinnosti
  zatvára priestor pre názory, podnety , kritiku v celospoločenskom prostredí.
  -- pri prihlásení sa menom, priezviskom, klubom možno ešte doplniť rodné číslo

  Prenos z web. bezpzlozky
  petrik.v napísal: 14. máj 2015 v 14:11
  Vyslúžilci môžu nosiť uniformu. Na uctievanie tradícii a reprezentáciu uniforma stačí . Ale nie pre súčasnosť a budúcnosť.

 • Vlado, rekognoskácia zbytočná, všetko poznajú zo satelitu a prípadných hlásení členskej krajiny (ibaže by neverili vlastným snímkom a veleniu armády patriacej do Aliancie); prieskum nálady verejnej mienky -- zbytočný, CIA vie aká nálada v ČR a SR je, napokon aj vyhlásenie o trestnosti protestov je známe, takže je to iba predvedenie sily…. prečo to potrebujú v členskej krajine NATO? Aby pohrozili členskému štátu? Alebo to bude v súvislosti s vyjadreniami prezidenta ČR a jeho proklamovanej účasti na oslavách v Moskve? Ponechám na osobných úvahách….

 • Možno že striktne dodržiavajú základný bezpečnostný predpis medzinárodnej kamionovej dopravy (AETR): 🙂

  -- maximálne štyri a pol hodiny za volantom, potom minimálne 45 minut bezpečnostná prestavka, po nej znova 4 a 1/2 hodiny jazdy a potom 11 hodín odpočinok, ktorý môže byť v oddôvodnených prípadoch skrátený na 9 hodín.

 • ” Presun” cvičiacich vojsk USA , v oficiálnom vyjadrení cez ČR, by na bicykli zvládol mierne trénovaný ” nevojak “.
  To nie je ” presun ” , ale rekognoskácia ciest a nálad obyvateľstva.
  USA sú na tom s vojenskou technikou pred kolapsom , alebo ČR je na tom veľmi zle s cestami …?!.,?!.
  NEKLAMÚ ?!
  Presun 400 km po cestách ČR , pri rýchlosti kolóny 30-40 km je 10- 13 hodín.
  72 hodín 3 dni , dve noci je “poznávací” zájazd, či skôr prehliadka sily pred vojenskou v Moskve.
  Američania v Čechách a okolí , Rusi na “Ploščatniku pobédy “.

 • Tuším ,že aj jeden Bulharský msp /alebo len mspr- už presne neviem/ a mimo vojsk Rumunska- zrejme to bola záloha.

 • Pred časom som napísal : parafrazujem a ironizujem, ale je to smutný fakt z výkladu dejín posledných 25 rokov :
  -- Rusi nás neoslobodili , ale okupovali v rokoch 1945 -- 1989 .
  -- SNP bol puč riadený Moskvou
  -- hlavný odboj bol v exilovej vláde v Londýne.
  -- Tiso zachránil Slovensko, samostatný štát rozkvital,
  -- komunisti boli zločinci , porovnateľní s fašistami
  -- nemeckí vojaci si zaslúžia úctu a dôstojné hroby,
  …… a podobné zvrátenosti výkladu dejín……
  Človeku je ľúto, keď dnes pozrie na mapu sveta. Genocída v dejinách nebývalá.
  A poznámka k nevinnému presunu Američanov cez Čechy. …. ich už nepomýli otočený smerovník , ako v roku 1968 vojakov VZ . Mimochodom vojska VZ -rozumej ČA / t.j.15 zväzových štátov ZSSR, aj Ukrajincov /, vojska MLR, PLR, NDR. / . Biľak ich pozval ? Vlády týchto štátov urobili precedens pre dnešok. Invázia vojsk, je invázia vojsk.
  Obdobie temna 1945 -- 1989 pominulo, teraz je obdobie svetla .

 • Keby som bol jeho poradcom /neviem či nejakých má/, resp. keby som mal tu možnosť mu aspoň našepkať, určite by som mu poradil, aby tam išiel.Už len preto, že ja som mal to šťastie tam byť dokonca dva razy. Čiste náhodou pri príležitosti osláv 40-tého výročia-to som bol ešte v uniforme , vrámci riadnej dovolenky na pozvanie známych, a potom, nie tak dávno pred 5 rokami, bolo 65. výročie dňa víťazstva-už som bol mimo uniformu ,ako obyčajný kamionista, ktorý čakal na vyclenie tovaru na colnici v Domodedove a mal spustu voľného času. Ani prvý, ani druhý krát som sa síce nedostal na tribúnu, ale odsledoval som obidva prehliadky z takého dobrého miesta v parku neďaleko Veľkého divadla. Je jasné, že prehliadky boli pompézne, trvali 2 hodiny, ale najkrajší bol ten “may-day”, potom, po tej desiatej hodine Moskovského času,po skončení prehliadky do neskorého večera.Hovorím o stretnutiach a rozhovoroch s Moskovčanmi, či mladými, či starými, či veteranmi, či s generálom, alebo vojačkom na ulici. To treba zažiť. Opísať sa to nedá.

 • Prepáčte, patrí to sem.

  Svitá na lepšie časy v záujme štátu o hroby padlých? Alebo ide iba o reči a skutek zasa utek? Pôjdu eurofondy na obnovu cintorínov? Alebo sa z nich uhradí iba projekt na obnovu?
  Bratislava, sobota 21. marca 2015.
  Premierovi Robertovi Ficovi zo Smeru sa nepáči, že sovietski vojaci, ktorí padli na Slovensku počas druhej svetovej vojny, sú nedocenení. Povedal to včera v Bruseli v reakcii na polemiku okolo osláv konca vojny v Moskve.
  “Aký je rozdiel medzi padlým vojakom v Normandii a padlým ruským vojakom na Slovensku? Prečo máme ignorovať históriu?” pýtal sa. Či pôjde na oslavy do Moskvy, však nepovedal.

  Padlí ruský vojaci mali smolu, padli na území suverénného štátu ktorého peniaze nepostačujú na obnovu a nie v Belgicku, Holandsku… Veď od toho má dobrovolné občianske združenia aby klčovali zarastené okolie hrobov a pamätníkov.

 • Ej veru sebakriticky musím priznať- málo sledujem dennú tlač-málo. Pri podrobnom štúdiu dnešnej Pravdy/nemám čo na robote, lebo je deň pracovného kľudu/ som na str. 39 objavil nenápadný článok,od Dušana Bábela z Hrabušíc, ktorý si dovolím odcitovať:

  Poriadok do dejín.
  ” Pán prezident sa odhodlal k hrdinskému činu, odmietol účasť na oslavách v Moskve. Mal by 8. mája začať avizovanú cestu po Slovensku na cintoríne vojakov Wermachtu pri Važci, kúsok od Popradu. Dozrel čas, aby sme si urobili poriadok v dejinách! Ústavu pamäti národa treba zadať úlohu na tému :Nenažraný Sovietský zväz napadol šľachetné Nemecko a Slovensko, ale americkí priatelia nám nezištne pomohli a spolu s velebným pánkom Tisom zahnali ruského medveďa na Sibír.
  Vďaka nášmu zásadovému postoju k protiruským sankciám prišiel jediný fungujúci závod v Hnileckej doline v Prakovciach o odbytište. Firma má teraz vrátiť dotáciu za to, že jej štát zlikvidoval odbyt. A prepustení zamestnanci? Ide jar, môžu sa ísť pásť.”

 • Možno že aj mne niečo uniklo pán Lovas, ale pokiaľ viem, tak vraždy ktoré spomínate, boli vyšetrené orgánmi na to určenými a páchatelia sedia za katrom.Nevšimol som si, že by boli zistená nejaké nové skutočnosti. Kadejake šumy a konšpiračné špekulácie sa v mediach občas síce objavovali, ale boli postupne vylúčene.A výsledky vyšetrovaní uznali nakoniec aj opoziční predstavitelia. Ale je možné, že som dačo prehliadol, pretože tiež nesedím pred TV denne a z novín čítam sporadický iba Pravdu, aj to len z dlhej chvíle- keď nie je čo robiť.

 • Neviem, možno mi niečo uniklo, ale rád by som sa opýtal, aké škandálne vyjadrenie pán prezident prezentoval a kedy zaslepene obdivoval krvavý americký režim. Niečo iné je povedať svoj názor k účasti resp. neúčasti na oslavách víťazstva nad fašizmom a niečo iné je vymýšľať si a špiniť hlavu štátu. Keď existuje vraždiaci ukrajinský režim, možno pán Pršala vie pomenovať aj režim, kde sú politici alebo novinári zavraždení pre iný názor, ako má vodca štátu. Alebo radšej nie, nech si urobí každý názor sám.

 • Pred mimoriadnym snemom ZV SR sa chcem podeliť o vlastnú skúsenosť z dvojročného pôsobenia na Webe ZV SR a Webe bezpzložky.
  Skúsenosť s p. Badom : upozornil ma, že som ohľadne ” cenzúry webu” prestrelil, vysvetlil mi prečo, žiadal ospravedlnenie. / ja som naozaj prestrelil , pochopil a ospravedlnil sa / -- pocit : Bada rovný chlap
  Skúsenosť s p. Gombárom : parafrázujem, ak Gombár nevymazal aj sám seba , tak je článok k dispozícii : v článku ” netušil či bude webmaster, aké lobby sú na UR ZV ” a podobné keci vrátane spomenutia môjho mena. Zaplakal a zmĺkol, napriek výzvam , aby mi vysvetlil a ospravedlnil sa -- pocit : Gombár krivý chlap
  Skúsenosť s prispievateľmi: väčšinou pre mňa obohacujúca výmena postojov a názorov. Nie vždy zhodných, ale partnerských, hovoriacich za seba. -- rovní chlapi
  A potom skrývajúci sa za členskú základňu : spomeniem predsedu klubu ZV Kežmarok Žáčika, pretože ku Kežmarku mám osobitý vzťah, “komentáre sa dajú nájsť”. Skrýva za klub, jednostranne vyšle signál
  nie je schopný sebareflexie -- je krivák
  POINTA AKO ODKAZ PRE SNEM:
  AK BUDE SNEM V INTENCIACH ” pyramídy predklonu, nie partnerstva ” je to len a len hra o moc.
  Pyramída , kde na spodných troch líniach je ÚR ZV , kluby , členovia.

 • Ja si myslím, že vojenská prehliadka patrí k takémuto výročiu. Keď už pre nič inšie, tak aspoň preto, že bola vykonaná aj v dobe najťažšej-pri príležitosti iného výročia dňa 7. 11. 1941, keď fašistické vojska stali pár kilometrov pred Moskvou ,a vojaci z nej pochodovali priamo do zákopov, brániť svoje hlavné mesto. Ako memento, výstraha pred ďalšou možnou vojnou. A že sa nekonala minulý rok v Normandii? Tam sa predsa nekonala nikdy doteraz. Ale aj tam táto slávnosť mala vojenský keď nie už charakter, tak aspoň nádych. Akurát že vojaci boli oblečení v športových úboroch.
  A štátnici / nie politici/, by nemali odmietať, účasť na takýchto významných oslavách- hlavne, keď reprezentujú víťazne krajiny.V tom ja vidím veľkosť, múdrosť a schopnosť predvídať, u vrcholových predstaviteľov štátu.
  To je zase môj názor na veci, ktorých sme v poslednej dobe svedkami.

 • Našu republiku (ČSR) od fašistickej poroby oslobodila Červená armáda (pomáhali 1.čsl.az a ČA riadení Rumuni). O tom niet pochýb a svedčia o tom obete, padlí na našom území. Je potrebné si tieto udalosti uctiť nie iba po 70 rokoch ale stále. Oslavy dňa vylodenia spojencov v Normandii sa obišli bez demonštrácie sily armády ktorejkoľvek zo zúčastnených veľmocí. Myslím že aj v Moskve, by sa deň víťazstva mohol konať bez demonštrácie sily súčasných OS Ruska. Ak to majú byť oslavy konca vojny, ktorou strádal viacmenej celý svet, tak prečo sa má ukazovať sila veľmoci a jeho schopnosť viesť ďalšiu vojnu. Veď by sa patrilo predstaviť a dobrou vodkou počastovať ešte žijúcich “pobjeditelej”, účastníkov.
  Rozhodnutia časti politikov nezúčastniť sa tejto ukážky, oslavy sily armády na vojenskej prehliadke, je preto, aj bez ohľadu na udalosti na Ukrajine a na Kryme, pochopiteľné. Obyčajný človek je postavený (zatiahnutý) pred dilema má ísť prezident alebo premiér do Moskvy, alebo nemá.
  Je to zložitejšie ako sa na prvý pohľad zdá. Slovenskí predstavitelia si oficiálne uctia obete vojny 8. mája v Liptovskom Mikuláši. Angela Merkelová položí veniec padlým 10. mája, v Moskve bude už 9. mája. Únia sa snaží nájsť v oficiálnom zozname osláv udalosť, ku ktorej by sa mohla pripojiť a nekompromitovať sa účasťou na demonštrácii sily.
  A my „obyčajní“ sa máme dohadovať čo je a čo nieje správne?

 • Čudujem sa Vladimírovi Vladimírovičovi Putinovi, že ho vôbec pozýval do Moskvy na Červené Námestie, keďže sa nedávno pretŕčal na Kijevskom Kreščatiku. Ale asi protokol je protokol a výhovorky zverejnené /hoci trasúcim sa hlasom v Bardejove/,sú len výhovorky…

 • V rámci rubriky verejná mienka mi nedá, aby som sa nevyjadril ku škandálnemu vyjadreniu prezidenta republiky k oslavám víťazstva nad fašizmom v Moskve.
  Pán prezident vo svojom zaslepenom obdive ku krvavému americkému režimu, ktorý svojimi bombami vraždil a vraždí nevinné deti a starých ľudí zabudol, kto oslobodil našu krajinu od nemeckej okupácie a klérofašistického režimu, ktorý vyvražďoval svoje vlastné obyvateľstvo.
  Nikto mu ako súkromnej osobe neupiera právo na vlastný názor, môže si pokojne padať okolo krku s predstaviteľmi vraždiaceho ukrajinského režimu, ale ako predstaviteľ štátu by mal splniť svoju štátnickú a reprezentačnú povinnosť.
  Neberte prosím tento môj názor tak, že ho chcem komukoľvek vnucovať alebo presviedčať, ale nedá mi ho verejne nevyjadriť.

 • …..najskôr to bude “iba” údržba na starom webe, našiel som témy pod titulom PRÁVNIK -- v ľavom rohu/stĺpci/ na úvodnej stránke… 🙂

 • Niečo som tam našiel -- niečo nie. Ukáže sa. :scratch:

 • Šafária tam, ale historia je historia. A dačo aj pamätáme.

 • Neviem či sa všetko stihlo preniesť z týchto tém na nový web:

  Zákaz práce dôchodcom nad 63 rokov 27. november 2014
  List premierovi – bezplatné cestovné 26. október 2014
  Starobné dôchodky článok a komentáre od 26. marec 2013
  Zákaz práce dôchodcom 17. august 2014
  Novelizácia zákona č. 461/2003 Z. z. 17. marec 2014
  Diskriminácia výsluhových dôchodcov Dr. Kolen
  Dopis dôchodcov p.Jurinovej 25. január 2014
  Odpoveď dôchodcov na útoky v médiách
  Články k sociálnym istotám……………………………………………Ako pozerám, úvodná stránka na starom webe je nová a tieto témy už tam nie sú.Možno by bolo dobré na to pozrieť, poprípade zachrániť čo sa dá./možno bude potrebné s niektorý informáciami v budúcnosti pracovať/.

 • …/prestali komunikovať s verejnosťou?/… Oni nemohli prestať…Oni nie že nekomunikujú…Oni ani nekomunikovali. Verím, že zdravý rozum zvíťazí a po sneme sa všetko zmení a konečne zavládne pokoj. :yes:

 • Napísal som tam na starý web, hneď za Teba Vlado, že nezávidím webmajstrovi, čo bude musieť likvidovať po marci tie “spamy”, čo sa tam nazberajú, kým si ho vydobyjeme opätovne na svoje pozicie…

  Informujem len pre horší prípad, že by nás tam znova vygumavali… 🙂

 • Vlado, chce to kľud a nohy v teple… nekomunikovali predtým, nebudú ani teraz. Raz sa to vyrieši a začne normálna činnosť v kluboch aj na verejnosti… :good:

 • od veci:
  Týmto pozdravujem gen. Cerovského. Keď som po VVŠ vo Vyškove nastúpil ako VČ k tp v Kežmarku, kpt. Cerovský bol ten, ktorý svojou odbornosťou a prístupom mi výrazne pomohol ” zapadnúť ” Ale aj vtedajší veliteľ pluku mjr. /dnes gen. / Meizlik, VR Jano Spišiak…….
  p.s. Dúfam, že som neskomolil mená, ako Tebe Jozef.

 • dávam na vedomie, tento príspevok som dal na starý web a bol uverejnený
  petrik.v:
  5.2.2015 o 13:46
  Ja som Prešovský patriot Šarišského regiónu, ale nie “tupý” . Vidím kluby ZV SR a obdivujem
  Bratislavu, Nitru, Humenné ….
  Tu uvedené z VČS v Klube BA mi potvdilo : ” táto organizácia plní obsah ZV “.
  Potom je otázka : UR ” háji vlastný zákop ? “.
  Vidím otvorenú organizáciu v Bratislave a protichodne UR ZV ako ” konzervu v Trenčíne ” .
  Ľudia okolo Badu Pavla; Juneka Jaroslava;, Milana KOLENA(PP), Jozefa KOTULIČA(HU), Ferka CHUDU /NI/, Milana Faltína, Mira Palfiho sú viditeľní, čitateľní.
  Meno Švec a Gombár som dlho nepočul a nevidel na tejto stránke. / prestali komunikovať s verejnosťou ? /. Predpokladám, že komunikujú cez interné pokyny.
  Nečitateľná,neverejná príprava snemu sa mi zdá ” tupá “.Už nehovoriac o naznačovaných
  ” právnych ” krokoch , cenzúre, spamoch, mazaní, …. a iných konšpiračných pudoch sebazáchovy.

 • Palko, v pohode, vieš že si dokážem urobiť aj srandu -- nielen z iných, aj zo seba… hovoril som s Janom/KE, dohodli sme sa, vraj na tvojej taktike :good:

 • RE: Jozef Šamaj
  Jozef, kolega, veríme že sme ťa tým skomolením priezviska až tak nevytočili.
  Ospravedlňujeme sa nebolo to úmyselné. To tie písmenká na klávesnici sú tak blízko, že potme (šetríme) našimi starými hrubými prstami a čočkami 4,5 diop. sa jeden pomýli „čoby dup“.
  My si velmi vážime tvoje príspevky pre ZVSR, považujeme ich za rozumné a dobré, upevňujúce jednotu Zväzu. Nevzdávaj to, píš ďalej.
  Ešte raz prepáč.

 • Pred dvoma rokami, sa ktosi “dôležity ” do Teba obúval, a tiež ma to vtedy rozosmialo. Náčelníci a šamani sú len na vojne a u indianov 🙂 Ale som sa Ťa jak kamaráta vtedy tiež zastal.

 • Ďakujem Klubu Bratislava za moje staronové meno na starom webe, už dávno ma tak nikto nenazval… myslím že posledný krát som to počul od gen. Cerovského.. 🙂 🙂 🙂

 • Dobrý nápad, myslím že na tom pracujú…ale určito to je pre webmajstra… ja si odtiaľ niečo stiahnem do svojho archívu, ale bez komentára, aby som tam neprirábal robotu “čističovi”.

 • Pre Joža Šamaja 1. februára 2015 o 14:54, ale aj iných….”Škoda, bolo tam dosť rád aj čítania, ale takto sa nikam nedostaneme”…..Tú sekciu “Poradenstvo” by možno bolo dobré preniesť na tento web.Dokiaľ to kompetentní tamtoho webu (ne)vymažú.Tie texty -- rady, najskôr nie sú majetkom občianskeho združenia(aspoň si myslím), ale ľudí, ktorí tam dlhoročne prispievali.Teda aj nás.Ale asi je to na zváženie či už pána Badu, alebo druhá možnosť je, že si tam budeme chodiť po popísané informácie.Vieme a pamätáme, kde sme čo popísali.(Ibaže je to pracne vyhľadávať).A písalo tam cca.20 -- 30 ľudí ,možno aj viac vo všetkých sekciách a neboli to terajší kompetentní tamtoho webu.Čo som iba tak hodil okom na príspevky, už takmer všetci sme čo -- to napísali aj na tomto webe.Nič jednoduchšie ako si aj s týmto poradiť, dokiaľ starý web celkom nezrušia.Ale to myslím nehrozí.Smeruje to k tomu, že starý web ostane westníkovým webom, pokiaľ sa to po mimoriadnom sneme nezmení…. 🙂

 • Jožo, rychlo” kukni” bo aj moju reakciu pravdepodobne vymažu. Spomínal si hon-zajace- bubon , :good:

 • Schválne som sa tam bol pozrieť -- môj článok aj Milanova odpoveď sú fuč. Tak som tam napísal, že s tým webom končím a myslím to vážne… neviem čo a komu na tom čo som napísal vadilo, nikoho som neurážal, nedehonestoval…takže som zvedavý dokedy tam tie dva riadky vydržia, ale ja už na ten web ani nekuknem”. Škoda, bolo tam dosť rád aj čítania, ale takto sa nikam nedostaneme.

 • Iba informatívne -- Výročné členské schôdze klubov(web ZV SR) -- neustále sa tam mažú príspevky, naposledy pánov (Kolen, Šamaj) -- asi to už tak ostane, najskôr do mimoriadneho snemu…..Že tam poniektorí nechcú (ne)členov ešte by som tomu “rozumel”, ale že mažú tiež príspevky svojim členom je pre mňa nepochopiteľné….

 • petrik.v napísal: 17. január 2015 v 9:30
  A pointa : “STARÉ” VEDENIE ZV SR, STARÉ MYSLENIE, ZABETÓNOVANÍ APARATNÍCI BRÁNIACI SA NOVÝM
  MYŠLINKÁM, NÁZOROM .
  A VESTNÍKOVÝ WEB. DNES MÁ WEB ÚDRŽBU / triedenie pošty /

  Práve som pozeral -- “triedenie pošty” na starom webe pokračuje naďalej, aj rozmýšľam, či sa ešte oplatí tam niečo napísať.A ja to v dobrom nazývam spriazneno-konkurenčný web.No teraz neviem……Asi do mimoriadneho snemu nič…..sa neoplatí písať…?…

 • Jano, a treba povedať tomu právnikovi aj to, že tí známi-neznámi páchatelia prešli do režimu utajenia “pred prečítaním spáliť”. Aby orgány činné v trestnom konaní vedeli po čom majú ísť:-).

 • A pointa : “STARÉ” VEDENIE ZV SR, STARÉ MYSLENIE, ZABETÓNOVANÍ APARATNÍCI BRÁNIACI SA NOVÝM
  MYŠLINKÁM, NÁZOROM .
  A VESTNÍKOVÝ WEB. DNES MÁ WEB ÚDRŽBU / triedenie pošty /

 • Ján Michrina KE/BA
  Pre Joža Šamaja,Mira Palfyho,Milana Foltina ako i ďalších, ktoŕí si toto prečítajú:
  A že vraj neexistuje cenzúra na webe ZVSR -- Nie oči nikoho neklamú. Máte pravdu, že komentáre k téme “Stanovisko klubu Levice k Vyhláseniu Rady klubu Bratislava -- jednoducho” zmizli “zo stránky ZV-SR. Ja ich tu uvediem v plnom znení, pretože predvídavo som si ich oskenoval. Rovnako tak zmyzli aj ďalšie, škoda, že som neoskenoval aj tie, ktoré boli pod stanoviskom Rady klubu Bratislava.

  Boli štyri komentáre, ktoré sa “vyparili” a uvádzam ich v plnom znení:

  Palo :15.1.2015 o 15:45 -- Kde takéto konanie skončí?? Ako to vidím ja, tak to skončí rozpadom ZVSR. Kto bude mať z toho väčší prospech. Myslím,že ani jeden,lebo sa rozbije masovosť a sila ktorú doteraz ZVSR preukázal. Riešenie je jediné, treba odstrániť “škodnú”……ktorá to spôsobuje. Odpoveď si dajte každý sám..

  Miroslav Pršala : 16.1.2015 o 5:48 -- Je len škoda, že ostatné kluby spia a nevyjadrujú verejne svoje postoje a názory.

  Ivan Gajdoš : 16.1.2015 o 10:13 -- V klaždom kvíze po toľkých indíciách je odpoveď na otázku jasná. V tom našom máme asi najnechápavejších účastníkov. Potrebujete ešte viac a jasnejších indícii???

  Ján Michrina KE/BA :16.1.2015 o 11:02 -- TEDA OSOBNE JA

  Nebolo to v ďalekej minulosti, ale po 8.sneme sa začali kopiť a kopiť problémy, ktoré novozvolené predsedníctvo, ako aj ÚR-ZV nezvladali plniť. Ani len vlastné rozhodnutia. Výnimkou bol iba Dr.Junek ako člen predsedníctva a zároveň aj ako predseda soc.zdrav.komisie aj keď názov komisie bol navrhovaný soc.-právna komisia. Nemal chuť pracovať kde sa pracuje systémom ísť hlavou proti múru. Do toho by nešiel nik. Dokonca bol odvolaný z vedenia “premaľovanej” komisie na podnet prezidenta ZV-SR. Nuž čo ku tomu dodať. Samozrejme, že kluby ZV-SR sa pregnantne ku situácií ZV-SR nevyjadrujú, no dúfam, že sa v nich nájdu rozumné hlavy a na mimoriadnom sneme potvrdia, že ZV-SR nepatrí iba vyvolenej hŕstke ľudí, ale celému členstvu. Inak tak, či tak môžu “veliť”iba sami sebe. Zobuďte sa konečne predsedovia klubov ZV-SR.

  Toľko z môjho komentára, ktorý bol “odídený” zo stránky ZV-SR” do zabudnutia-bol vymazaný tak ako aj tie predchádzajúce. No my nie sme redaktori Charlie Hebdo -- nás neumlčíte!!! To nás chcete za slobodu prejavu za naše vlastné peniaze postrieľať???!!!. To sa vám však nepodarí. Vážne uvažujem, že po porade s právnikom podávam trestné oznámenie na neznámeho(alebo známeho?) páchateľa za potlačovanie slobody prejavu v súlade s demokratickými princípmi v súlade s najvyšším zákom SR, teda Ústavou -SR.

  pplk.v.v.Ing.Ján Michrina

 • Súhlasím Jožo. Starý ” web ” pripomína SZPB. Už som písal, bol som organizovaný v SZPB KR PZ Prešov. Rád spomínam , bez dehonestovania : platili sme známky, schádzali sa rozprávali a blahoželali, zjedli chlebíčky,chodili po pamätných miestach, dostávali Vestník. Zahľadení na minulosť, neriešili prítomnosť, nepozerali na budúcnosť. Klasické staré myslenie.

 • -- nie, oči neklamú, komentáre žiadne, diskusia ukončená….zoberme to tak -- článok je za klub, reakcia či názor člena ZV SR nieje zaujímavá…čakám, kedy uzatvoria aj tému “Poradenstvo”. Čo ak zle poradím? Čo ak to, čo radím nieje názor klubu ale iba môj osobný….. Nuž, asi tam budeme iba cestou klubu písať o tom ako sme hrali futbal, ako sme chodili sláviť Červené maky a podobne. No a na tomto webe budeme riešiť aj vnútro zväzové otázky, budeme o nich aj diskutovať… diskutovať aj o tom, čo na nás vláda či novinári nachystali… verím, že to webmajstrovi vadiť nebude… trocha mi ten “starý” web začína pripomínať SZPB…

 • Všimol som si tiež dopoludnia komentáre pánov Gajdoša, Pršalu a Michrinu,na starom webe / ja rozlišujem naše weby takto: “starý”- 5 ročný a “nový”- momentálne ešte len mesačný:-) / a súhlasil som s nimi. Potom som bol nútený odísť do mesta a keď som sa teraz vrátil, po zapnutí internetu som si tiež neistý, či ma zrak nešali. A to som si ešte nedal ani pivo, lebo som bol autom. Je to vymazané a svieti tam nadpis: Komentáre uzavreté. -- ???-

 • Neviem, dúfam že ma oči neklamú, ale na predošlom WEB-e -- Zväz vojakov, k téme: Stanovisko rady klubu Levice k “Vyhláseniu rady klubu Bratislava” -- boli už v priebehu dňa komentáre.Keď som na to teraz pozrel, sú vymazané, resp. môžem si oči vyočiť, už to tam nevidím.Nie je zrejme kto je na predošlej stránke po pánovi Badovi webmajstrom(aspoň neviem o tom, že by bol oficiálne uvedený za webmajstra) a hoci komentáre boli kritické, zrejme tam nie je dodržiavané:”Hoci hlboko nesúhlasím s tvojím názorom, urobím všetko preto, aby si si ho mohol povedať”.Alebo sa mýlim…?…Hoci pripúšťam, že je to interná vec “Zväzu vojakov SR”, ale názor na to mám.

 • Samozrejme ta prupovidka a zavedení disc.trestov bola myslená nadnesene-ironicky.

 • Boris, súhlasím s každým slovom.Akurát chcem dodať, že na ten návrh na “disciplinárne tresty”, vopred dávam protinávrh: “Zamietnuť”. 🙂

 • Oprava: k 14. januáru 2015 o 10:23 -- Téma “Výzva proti vojne” -- je v archíve september 2014.Ďakujem.

 • Krásny úvod “Verejná mienka” od p.Badu jasne,vystižne povedaná hlboká myslienka a realna skutočnost postoja rôznych skupin občanov.Ďakujem a som tiež velmi potešený,že operativne vznikla táto nová stránka,zároveň mi je však ľúto,že k tomu muselo prísť len kvôli ješitnosti,malosti ,ubohosti a este neviem akej …sti,niekolko doslova jednotlivcov-menšiny našich kolegov z UR ZVSR ,ktorým doposial neviem o čo ide,trápne až smiešne.Na miesto toho aby sme sa radovali z každého dňa,ked sa relativne zdraví rano zobudíme,sprijemnovali si kazdú chvilku života,sem tam sa stretli pokecali ,zaspominali na staré časy služby v armáde ,na cvičeniach vo VVP,jednoducho uživali si výsluhového dôchodku a ako bonus združovali sa i v stavovskej organizacii vo svojich kluboch,ktoré by snad niekto chcel nejakým autoritárskym spôsobom dirigovat.Možno ,že sa dožijeme aj návrhu na” disciplinárne tresty”,neposlušných rebelov,vylúčenia,zníženia vysl.dôchodku o niekolko percent.Verím že sa to najbližšom sneme zmení a dostane do stavu normalnosti.

  pplk.v.v.Ing.B.Petrovič,klub PD

 • Zaujímavé sú názory(verejná mienka) na problematiku v link-u príspevku zo dňa 14. januára 2015 o 10:23 od verejnosti.(pod príspevkami po kliknutí na Diskusiu preklikávať 1 až 13).Sú to názory ľudí -- , alebo obyčajných ľudí(nie tých z parlamentu).

 • Pekny den vsetkym aj Vam p.Petrik. Nesirite ziaden poplach. Ja som v anglictine zaregistroval niekolko varovani, ze americka strana jednoznacne vyuziva vsetky paky k rozputaniu priamej valky s Ruskom. Odkryte tam uvadzali, ze Rusovia se netaja s tym, ze ak si bniekto dovoli, tak oni nedovolia, ale zaroven, ze sa im snahy druhej strany dari pacifikovat. Dokonca im vychadzalo, ze Rusia velmi obratne uzivaju chyby americkej admini strativy vo svoj prospech. Takze doslova povedali, ze valka nie je vdaka Rusku. Teraz maju aj v gatiach v Amerike s tym, ze dalsie mesta vypovedaju podla ustavy poslusnost Bielemu domu pre nedoveru a ak to bude 3/4 mest tak mozu odmietnut splacat dlhy, vytlacit si vlastne peniaze kryte zlatom, striebro ci platinou. Inak to ma nahnute Amerika aj s Cinou, ktora uz pohrozila USA (je to hrozba v minulych rokoch) ak se nezacne chovat citelneji tak uvolni velke mnozstvo dolarov zo svojich rezierv. Inak nadalej Cina nakupuje zlato a spolu s Ruskom a dalsimi sa chystaju pre Asijsku menu podlozenou najma drahymi kovy. Podobne chce sa k mene podlozenej zlatom vratit Francia. Tym by Amerika uz na vyboje nemala. Aleao sa to vyvinie, ked ma Amerika tolko vsehoschopnych noschledov, tazko povedat. Dufajme, ze sa valecnicke chutky podari zastavit. Pekny vecer csetkym Laci Pech

 • Odhadujem Vlado, že asi iba indokrinácia.

 • Reagujem na citát :„„Nechcem preháňať, ale môžem potvrdiť, že som mal v poslednom období niekoľko významných stretnutí, ktoré boli dôverné. Pravdepodobnosť vojenského konfliktu je na 70 percent a hovorím o veľkom vojenskom konflikte.“
  Môj názor je , že prenikla najdôvernejšia informácia významných dôverných stretnutí o 70 % -tnej pravdepodobnosti veľkého vojenského konfliktu. Nemám právo posudzovať či je to šírenie poplašnej správy, prezradenie dôvernej informácie, alebo indokrinácia ” ulice” .

 • Ako uvádza Miro Palfi je tam:

  Vráti sa povinná vojenská služba pre slovenských mužov? Ministerstvo obrany vydalo stanovisko

  čas.sk, dnes 14.1.2015 08:46 | Internetom sa šíria informácie, že muži od 18 do 55 rokov dostanú povolávacie rozkazy. Čo je na tom pravdy?
  Ministerstvo obrany upozorňuje ľudí na dezinformácie, ktoré sa šíria internetom o tom, že muži od 18 do 55 rokov dostanú na 70 percent povolávacie rozkazy. Údajne ak do 30. januára neodoprú výkon mimoriadnej služby, hrozí, že budú musieť ísť zabíjať ľudí do vojny. “Rezort obrany sa ostro ohradzuje voči týmto informáciám. Nejde o žiadnu novinku, ktorá by akokoľvek súvisela so situáciou na Ukrajine alebo kdekoľvek vo svete,” uviedla hovorkyňa ministerstva Martina Balleková.
  Odopretie mimoriadnej služby v stave bezpečnosti je možné v zmysle platnej legislatívy už od roku 2005. Podľa zákona môže občan, na ktorého sa vzťahuje branná povinnosť, odoprieť v stave bezpečnosti výkon mimoriadnej služby, ak je v rozpore s jeho svedomím alebo náboženským vyznaním. “Občan môže takéto vyhlásenie podať v roku, v ktorom mu vznikla branná povinnosť a v januári každého nasledujúceho roka až do zániku brannej povinnosti. Takéto vyhlásenie sa však nevzťahuje na obdobie krízovej situácie, ako je núdzový stav, výnimočný stav, vojnový stav a vojna,” ozrejmila Balleková.

  Nešťastné vyjadrenie
  Hoax sa opieral o nedávne vyjadrenie premiéra Roberta Fica. Ten začiatkom decembra povedal:
  „„Nechcem preháňať, ale môžem potvrdiť, že som mal v poslednom období niekoľko významných stretnutí, ktoré boli dôverné. Pravdepodobnosť vojenského konfliktu je na 70 percent a hovorím o veľkom vojenskom konflikte.“
  „Ak tam vypukne vojna, ak sa niečo stane, Slovensko bude veľmi trpieť.“
  Tvrdil pritom, že ide o väčší konflikt ako by bol prípadný medzi Ruskom a Ukrajinou.
  „Je veľká nervozita z toho, preto, ak sú tu ešte nejaké sily v Európe, ktoré sú pripravené sa postaviť do úlohy určitých mierotvorcov, tak aj vláda SR musí byť na tejto strane.

 • Stanovisko Ministerstva obrany SR k DEZINFORMÁCIÁM. Na stránke Zväzu vojakov SR už nie je v archíve apríl 2014 -- téma “Výzva proti vojne”(asi je téma vymazaná, alebo niekde v úzadí), ale je to stále aktuálna téma.

  http://www.cas.sk/clanok/304912/vrati-sa-povinna-vojenska-sluzba-pre-slovenskych-muzov-ministerstvo-obrany-vydalo-stanovisko.html

 • Pekny Novy rok 2015 vsetkym. Dakujem za tento dar p.Ing. Badovi. Rad sa zucasnim slusnej a odbornej komunikacie, ktora vedie aj k pochopeniu a sjednoteniu. Ja osobne nazyvam sucasnu cinnost vlady a poslancov ako platovu a dochodkovu okupaciu. Je to hanba, ze po 25 rokov je rozdielna cena prace v nasom spolocenstve EU. Takze dakujem kazdemu za nazor, odborne vyjadrenie a tec. Prajem novemu Web vela uspechov a prispevkou. Laci Pech

 • Velmi sa tesim z vzniku tohto webu. Internet ma prinasat moznost diskusie, zdielania myslienok, podnetov a tato stranka je pre nase kruhy ako stvorena. Web, na ktory som chodil predtym, uz tieto atributy akosi stracal… 🙁
  Zaroven ma potesilo par technickych noviniek, vidim, ze tento web pokrocil aj v tejto oblasti. Drzim palce a tesim sa na prispevky.

  Taktiez uvitam, ak bude zverejnena moznost pomoci (odbornej, financnej, technickej,..).

 • Vážený kolega Milan, ďakujem za povzbudivé slová ktoré samozrejme vždy potešia.
  Postupne sem “presťahujem” všetky tvoje články, nakoľko sú podnetné pre širokú verejnosť bezpečnostných a ozbrojených zložiek, tak ako uvádzaš.
  Posledná tvoja myšlienka je však neralizovateľná, web nie je občianskym združením ani klubom. Postupne budeme spoločne uvažovať čo sa stým bude dať robiť. Termín pre podania daňových priznaní a tým pádom aj 2(3) percent sa nemenil.

 • Som nesmierne rád, že Ing. Pavol Bada spolu so svojim synom iniciatívne vytvorili tento web za čo im srdečne ďakujem. Naďalej sa budem venovať otázkam sociálneho zabezpečenia profesionálnych vojakov ako aj všetkých VD ozbrojených bezpečnostných a záchranných zborov.
  Doporučujem webmajstrovi, aby moje rozhodujúce články z dôvodu zabezpečenia kontinuity aj spred niekoľkých rokov po zvážení umiestnil na tento web, ako sú aj napríklad články sociálno-zdravotnej komisie , články k sociálnym istotám atď.
  Ďalej doporučujem vybaviť, aby pre tento web bolo možné odovzdať aj 2 % z daní čo veľmi rád ja ako aj ďalší urobíme. Asi je tam presne stanovený termín dokedy sa to dá vykonať (asi do konce roku 2014 pre rok 2015).

 • Hlboko sa skláňam pred iniciatívou Ing Badu. Dúfam, že tu nájdeme skutočne slobodnú pôdu pre diskúsiu a vyjadrovanie svojich názorov na spoločenské dianie, ktoré sa nás bytostne dotýka. Držím palce.

 • Tiež si vážim a vítam iniciatívu zakladateľov.Na porozhybovanie tohoto webu som odoslal e-maily všetkým kolegom a známym o možnosti využívania tohoto webu pre všetkých vojakov, policajtov, hasičov, zdravotníkov…atď.Osobne verím tomu, že bude aspoň taký živý, ako bol predchádzajúci a svoje názory budú prejavovať tiež všetci tí, ktorí to na predchádzajúcom webe z rôznych dôvodov neurobili.Tiež stredná a mladšia generácia, čo bude určite prínosom.

 • Pripájam sa ku kometárom Mariana Markuša a Petra Hnatha. Práve prehadzujem túto ikonu na č. 1 v mojom PC. Stávajúce č. 1 /web ZVSR/, presúvam na posledné poradia /treba občas mať prehľad aj o guľášoch, oslavách, recepciach a podobných ” dôležitých” aktivitách…/. 🙂

 • Niečo takéto bolo potrebné zaviesť už dávno. Vážim si iniciatívu zakladateľov.
  Nie všetci z brandže OS a BZ sme mali priestor prejaviť svoje názory a vzhľadom k veku ani založiť nejaké fórum.
  Nový WEB by nás mal spájať k presadzovaniu spoločných záujmov, byť prostriedkom mobilizácie pri ochrane ľudských, občianskych a sociánych práv príslušníkov ozbrojených zložiek. Politiku nechajme stranou, venujme sa odbornostiam ktorým rozumieme a našim právam.
  Teším sa !
  Peter

 • Rozhýbte tento web čo najskôr, potrebujeme diskutovať, vymieňať si názory. Teším sa aj na odborné články. Určite sa zapoja aj odborníci na dôchodku, výsluhovom dôchodku, alebo aj toho času ešte slúžiaci profesionáli -- vojaci, policajti, colníci, záchranári.