Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Klub vojenskej histórie – GABRIŠ v spolupráci so zakladateľmi Webu www.bezpzlozky.sk prerokovali možnosť uverejnenia VÝZVY na poukázanie 2 % zo zaplatenej dane z príjmov za rok 2014.

Vyzývame preto všetkých našich priaznivcov, fyzické a právnické subjekty, ktorí ešte v roku 2014 pracovali, prípadne pracujú, alebo pracovali ich rodinní príslušníci – manželky, dcéry, synovia, zaťovia, nevesty, vnuci, prípadne aj susedia, známi, ako aj firmy v ktorých tieto osoby pracujú, aby poukázali  po vykonanom ročnom zúčtovaní, 2 % zo zaplatenej dane z príjmov za rok 2014 na náš nižšie uvedený účet.
Zamestnané osoby, príp. samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), môžu tak urobiť vo „Vyhlásení o poukázaní sumy do 2 % zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby“, alebo v „Daňovom priznaní“, ktoré podávajú na príslušnom daňovom úrade.
Klub vojenskej histórie – GABRIŠ a web bezpzlozky.eu sú presvedčení, že v roku 2015 príde na podporu našej činnosti dostatočná suma finančných prostriedkov, aby sme dokázali udržať aktivity po ďalší rok.  Plány máme veľké ale ak pomôžete, tak aj splniteľné.
Klub vojenskej histórie – GABRIŠ, pokračuje v činnosti Klubu vojenskej histórie pri Posádkovom klube Bratislava, 8.c.k. husársky pluk založený 13.1.1997 príslušník 8.c.k. husárskeho pluku je rytmistr Julius Kováč (plk.v.v.) a spoluvytvára 2. jazdecký pluk “Sibírsky“, veliteľ pluku je pplk.v.v.Mgr. Dušan Majerčík (v historickej hodnosti plukovník).

Preukážte svoj vzťah k histórii aj k súčasnosti (Soc-právna oblasť) a podporte Klub vojenskej histórie – GABRIŠ a web bezpzlozky.eu poukázaním 2% z Vašich daní za rok 2014 na náš účet.
Je to jednoduché a pritom pomôžete aj sami sebe.
Aby Klub vojenskej histórie – GABRIŠ a web bezpzlozky.eu mohol 2 % zo zaplatenej dane z príjmov dostať, je dôležité uviesť údaje o prijímateľovi :

II. ODDIEL – ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVU

Bod 12
názov: Klub vojenskej histórie – GABRIŠ
Bod 13
sídlo: Bratislava 821 07, Kríkova 12
Bod 14
právna forma: Občianske združenie
Bod 15
Identifikačné číslo prijímateľa: 4 2 1 7 7 3 3 2

Poznámka:
pre identifikáciu poskytnutých prostriedkov odovzdajte, alebo odošlite poštou „VYHLÁSENIE O POSKYTNUTÍ 2%“ na uvedenú adresu Klubu VH / nie je to podmienka/, alebo oznámte v komentári na tomto webe: www.bezpzlozky.eu.
Ďakujeme za podporu !
Príloha:    Vyhlasenie2014_rtf     ;   Vyhlasenie2014_rtf   ;

 

Z¾ava: p. Junek, Majerèík, Bošanský,

8 Komentárov na VÝZVA – poskytnutie 2% z daní:

 • Vďaka za pomoc a prosím aj ostatných kolegov aby neboli príliš skromní a takúto informáciu tu zverejnili. Myslím si, že sú to skutočne dobre investované Eurá a prinesú osoh väčšine z nás.

 • Dňa 28.4. 2015 som poukázala 2% (13,76 €)

 • Dňa 28.4. 2015 som poukázal 2% (33,28 €)

 • Pre info: realizoval som môj príspevok na webe zo dňa 31. januára 2015 o 11:38.

 • Chcete podporiť dobrú vec?
  Na odvedenie dvoch percent daní máte už iba pár dní na podporu Klubu vojenskej histórie – GABRIŠ a web bezpzlozky.eu poukázaním 2 percent z daní.
  Zamestnanci môžu časťou dane z príjmu, ktorú za nich odviedol zamestnávateľ, podporiť do konca apríla neziskové organizácie a nadácie. Týka sa to aj podnikateľov, ktorí si daňové priznanie odložili na apríl. Vybrať si môžu len takú organizáciu, ktorá je v registri prijímateľov dane pre rok 2015. Register vedie Notárska komora SR, zverejnený je aj na webovej stránke http://www.rozhodni.sk. Tam nájdete aj potrebné údaje pre vyplnenie príslušných tlačív.
  Zamestnanci, ale aj podnikatelia, môžu do konca apríla podporiť dvomi percentami neziskové organizácie.

  “Zamestnanci vypĺňajú tlačivo vyhlásenia, ktoré je dostupné aj na webovej stránke finančnej správy. Dve percentá dane si vypočítajú z tlačiva ‘Potvrdenie o zaplatení dane’, ktoré dostali od svojho zamestnávateľa. Poukázať 3 percentá môžu len ak v roku 2014 odpracovali najmenej 40 hodín dobrovoľníckej činnosti a predložia o tom aj písomné potvrdenie. Uvedú, ktorej neziskovej organizácii máme peniaze poslať a tlačivo aj s potvrdením doručia daňovému úradu podľa miesta svojho bydliska najneskôr 30. apríla,” vysvetľuje postup hovorkyňa Finančnej správy (FS) SR Patrícia Macíková.
  Podiel poukázanej dane sa zaokrúhľuje na eurocenty nadol, pre jedného prijímateľa je najmenej 3 eurá, ak ho poukazuje fyzická osoba a 8 eur v prípade právnickej osoby.
  Právnické osoby môžu poukázať daň aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného musí byť 8 eur.
  Dve percentá môžu poukázať, len ak do termínu podania priznania a zaplatenia dane, teda do konca apríla, darovali vlastné financie vo výške minimálne 0,5 percent z dane na verejnoprospešný účel.
  Pokiaľ si firmy vyberú viac prijímateľov, musia do daňového priznania vložiť ďalší list papiera, ako prílohu z poslednej strany tlačiva priznania.
  Daňový úrad má po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumy na prijímateľov. Čísla účtov prijímateľov v tlačivách uvádzať netreba.
  Neprikladajú sa ani kópie darovacích zmlúv, tie sú dôležité až pri prípadnej daňovej kontrole. Identifikačné číslo organizácie (IČO) prijímateľa sa do koloniek vypisuje zľava.
  O podporu sa uchádzajú organizácie činné v rôznych oblastiach aktivít, napríklad vo vzdelávaní, vede, športe, obnove historických pamiatok, ochrane prírody, zvierat či pomoci chorým a ľuďom v núdzi.

 • Tento rok zasielam 2% na podporu Klubu vojenskej histórie a web- bezpzlozky.eu, predtým som zasielal na zväz vojakov.

 • INFORMÁCIA O AKTIVITÁCH KLUBOV VOJENSKEJ HISTÓRIE

  Hlavné plánované akcie KVH –GABRIŠ

  1. pietny akt pri soche Gabriša v Mojtíne 5. júla na Cyrila a Metoda
  po absolvovaní Gabrišovej cesty v historických uniformách a sedlách koní
  na trase : Opava -- Nový Jičín -- Vizovice -- Beluša -- Mojtín -- 2. -- 4. júla 2015
  2. aktívna účasť na historickom vojenskom festivale v Maďarsku 6. júna 2015
  3. aktívna účasť na rekonštrukcii bitky Waterloo -- 200. výročie. 19. -- 21. júna 2015

  Klub vojenskej histórie 2. jazdecký pluk SIBÍRSKY ( ďalej 2.jpS ), člen ČsOL -- Jednota Valtice, oživujúci 2. jazdecký pluk SIBÍRSKY, 2. Streleckej divízie Československých légií v Rusku sa pripája k projektu „Légie 100“ s dôrazom na bod :
  c/ zvyšovanie povedomia oboch národov o zásluhách československých legionárov, ktorí významne prispeli k vzniku Československa

  a to účasťou na pietnych aktoch :
  -- M.R. Štefánika
  -- obetí 1.svetovej vojny
  -- oslavách vzniku Československa s replikou zástavy, uniforiem a výzbroje 2.jpS v sedlách koní, s možnými sprievodnými akciami :

  -- vykonanie Prehliadky 2.jpS
  -- fotenie so záujemcami
  -- vozenie detí na koňoch

  Pripájame sa k zabezpečovaniu výstav, besied, vyhľadávaniu potomkov legionárov.
  Usilujeme sa o patronát nad pomníkom hrdinov 1.svetovej vojny v Horskom parku Bratislavy.

  Hlavné akcie v roku 2015:

  -- apríl slávnostné odovzdanie a prevzatie repliky bojovej zástavy 2.jpS
  -- máj výročie úmrtia gen. M.R. Štefánika, Ivánka pri Dunaji
  -- jún Historický vojenský festival, Kecskemét, Maďarsko
  -- júl výročie narodenia gen. M.R. Štefánika, Košariská
  -- október výročie založenia pluku, vznik ČSR
  -- november doprovod a stráž legiovlaku, Červené maky

  .

 • Veľmi sa mi páči myšlienka -- možnosť prispieť 2(3) percentá z daní tiež na chod tohoto webu, na udržanie aktivity po ďalšie roky.Ja sám momentálne nepracujem, ale na podporu Klubu vojenskej histórie – GABRIŠ a web bezpzlozky.eu poukázaním 2 percent z daní prispejem v rámci rodiny.Tiež skúsim získať pre poskytnutie prostriedkov ďalších kolegov a známych.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.