Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Předmět:   ja se pripojim, kazdy si to rozmysli sam !

Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO. Vzkaz vládě: „S námi vorat nebudete!“

Na moravské Pálavě došlo o tomto víkendu k setkání Marka Obrtela a dalších vojáků v záloze z Česka a Slovenska, aby vyjádřili svůj nesouhlas se zatahováním českých a slovenských vojáků do amerických válek rozpoutávaných de facto po celém světě. Jde o první jiskru vnitřního odboje a odporu vůči loutkové vládě České republiky. Zdá se, že režim zde opravdu narazil a odvody hochů a dokonce i dívek zmobilizovaly k aktivitě zálohy, zejména otců od rodin.
Redakce AE News se plně připojuje k podpoře této skupiny vlastenců a chtěli bychom poprosit naše čtenáře, aby tento článek s videem šířili co nejvíce po českém a slovenském internetu, neboť situace je vážná a snaha o zatažení našich obou zemí do válečného dobrodružství v Evropě pod americkým velením je evidentní ze všech kroků, které česká vláda jako celek a také někteří jednotliví politici na Slovensku podnikají ve věci militarizace své zahraniční i domácí politiky, včetně navyšování nákladů na zbrojení na úkor třeba péče o postižené nebo dlouhodobě nemocné děti.

Oficiální web skupiny: http://ceskoslovenstivojaci.org

CS vojaci proti vojne wskYt6hu

Ceskoslovenský vojak

http://aeronet.cz/news/ceskoslovensti-vojaci-v-zaloze-proti-valce-planovane-velenim-nato/

 

.

21 Komentárov na MONITOR: Vojáci proti vojne:

 • Ku Karolovi Mosnému malá oprava: Nie kpt. v.v., lebo na to nemá ešte vek, ale kpt. v zálohe. S ostatným súhlasím a potvrdzujem, aj ako mjr v.v ., tak isto ako pretým mjr. v zálohe, či ešte skôr ako mjr. A to nezávisle na režime, jaký tu bol- dokonca v poslednej dobe aj ako obyčajný civilista- kamionista na trase Žilina- Moskva a späť, počas nepretržitých dvoch rokov v nedávnej minulosti.

 • Pre Karola Mosného napísal: 3. júla 2017 o 11:39 -- vychádzal som z kontextu celej relácie v Politike na TA3 zo všetkých súvislosti povedaného a to nie iba vo vzťahu k Rusku./boli tam povedané tiež veci, o ktorých v médiách nebola ani zmienka a keď tak sa informácia iba “zablyskla”..ešte dnes tuším by mala byť relácia opakovaná/.
  Po vyjadreniach od príspevku 23. mája 2017 o 8:36 v linku: https://www.bezpzlozky.eu/2015/01/budu-aktualne-bezpecnostne-hrozby-katalyzatorom-zmien-v-pristupe-k-obrane-a-ochrane-obyvatelstva/ .. Predseda Zahraničního výboru NR SR pán Šebej v relácii tiež na Ta3 (pozn. rozsah televízie je minimálne celoslovenský, čo tiež nie je bezvýznamná okolnosť) prehlásil, že Rusko je strategickým nepriateľom Slovenska /bližšie v linku/, prípadne vyhlásenia aj iných politikov SR, že Rusko je nepriateľom Slovenska, je to /aspoň pre mňa/ prvé vyhlásenie jedného z troch najvyšších ústavných činiteľov -- kde je vyhlásenie opačné.Ale máte pravdu.Aj pre mňa by lepšie vyznelo namiesto „…sme povinní spolupracovať s Ruskom, sme povinní mať s nimi vynikajúce vzťahy aj preto, že sme na nich svojimi surovinami odkázaní, sme na nich odkázaní vo veľa súvislostiach…“ alebo, mohol to povedať ináč, napr. -- je rozumné mať dobré vzťahy s Ruskom a rozvíjať s ním spoluprácu. .. a pod.Osobne ale kvitujem, že vôbec takéto vyhlásenie bolo oficiálne prezentované ako také.Čo je zatiaľ “malý zázrak” od vládnucich politikov.

 • RE: Miro Palfi napísal: 2. júla 2017 v 19:47
  Vstup p. kpt.Ďaňka do priateľstva s Ruskom môže tieto vzťahy iba zhoršiť lebo ten nevyklebetí len to čo nevie, nech to „priateľstvo“ nechá na nás normálnych ľuďoch, aj my sme si občas s rusmi popili a nevykladáme o tom. Jeho vyhlásenie „…sme povinní spolupracovať s Ruskom, sme povinní mať s nimi vynikajúce vzťahy aj preto, že sme na nich svojimi surovinami odkázaní, sme na nich odkázaní vo veľa súvislostiach…“ túto realitu pozná každý z nás aj bez parlamentu a SNS. Keď je niečo ako „povinnosť“, tak to nie je o priateľstve, propaganda z úst p.kpt. môže priateľstvu iba ublížiť. Je síce kapitán v.v. ale hubu držať nevie.

 • Možno mnohí z nás nepostrehli v oficiálnych slovenských médiách /nebol zverejnený vo všetkých mas-médiách -- prečo? možno výsledok nevyšiel podľa predstáv tvorcov prieskumu?/ minulotýždňový prieskum Slovenského Inštitútu pre verejné otázky (IVO) na otázku k NATO.Prieskum je iba prieskum, ale výsledky prieskumu čo-to naznačili.
  ste za NATO? .. 58 % ….. ÁNO
  ste proti NATO? .. 42 % .. PROTI …..bol to iba prieskum, ale tento prieskum čosi naznačuje -- a to, že postoj občanov SR je približne pol na pol ..
  Bol to prieskum urobený v čase, keď bol urobený tiež prieskum Agentúry Polis, kde sa cca. 76 % občanov vyjadrilo za vstup do JADRA ÉU.Pre zaujímavosť prieskum k Jadru EÚ bol patrične medializovaný vo všetkých hlavných oficiálnych médiách.(aj TV).Buďme teda transparentný a spravodlivý ku všetkým oficiálnym prieskumom robených oficiálnymi prieskumnými organizáciami v SR -- agentúrami pri zisťovaní verejnej mienky a to v rámci plurality názorov.

 • Dnes v relácii: V politike televízie TA3, ktorú natáčali v juhokórejskom Soule, kde sa Predseda NR SR pán Danko zúčastnil na summite predsedov euroázijských parlamentov odznelo jeho vyhlásenie: “Slovensko je podľa predsedu NR SR (SNS) Andreja Danka povinné spolupracovať s Ruskou federáciou a sme povinní mať s nimi vynikajúce vzťahy”.Na podujatí sa pán Danko stretol aj s predsedom Štátnej dumy Ruskej federácie Viačeslavom Volodinom, ktorého meno je na európskych aj amerických sankčných zoznamoch.Pán Danko ďalej vyhlásil, že so šéfom ruskej Dumy si vybudoval kolegiálny až priateľský vzťah. Nemyslí si, že toto stretnutie by Slovensku mohlo uškodiť. Argumentoval, že na podujatí sa zúčastnili aj predsedovia parlamentov Českej republiky či Maďarska. Danko ďalej tvrdí, že Kremeľ navštevujú aj iní európski lídri.„Samozrejme, je tu určitá pozícia výhrady Európskej únie. Ale Slovensko má určité špecifikum. A prepáčte, sme povinní spolupracovať s Ruskom, sme povinní mať s nimi vynikajúce vzťahy aj preto, že sme na nich svojimi surovinami odkázaní, sme na nich odkázaní vo veľa súvislostiach. Mňa zaujíma aj otázka v súvislosti s ministerstvom obrany, a to s doužívaním MiG-ov,“ vyhlásil Danko s tým, že on nebude pred Rusmi strkať hlavu do piesku.
  Konečne sa našiel aj na Slovenskej strane štátnik ako Miloš Zeman, ktorý povedal na plné ústa, čo si myslí národ .Po predsedovi vlády SR Ficovi, ktorý mal tú odvahu ísť do Ruska -- Bieloruska uctiť si pamiatku ľudí, ktorí nás oslobodili./Na Slovensku je pán Danko prvým politikom, od ktorého som verejne počul takéto vyjadrenie/.

 • TAK NEVIEM, AK TOTO JE PRE EURÓPU DOBRÉ, TAK ASI NIČ NECHÁPEM !!!

  BRUSEL -- V januári dorazí do Európy prvá kompletne vyzbrojená americká obrnená brigáda. Tvoriť ju bude približne 4 500 vojakov s ťažkou technikou, s úlohou odstrašiť Rusko a upokojiť spojencov na východnej hranici NATO.
  Príprava na presun jednotky s domovskou základňou vo Fort Carson začne v najbližších týždňoch. Začiatkom januára sa presunie do prístavu Bremerhaven v Nemecku. Táto akcia zároveň preverí, za ako dlho sú Američania schopní sa vylodiť a prepraviť po železnici a diaľnici na západ Poľska.
  V súčasnosti sa to odhaduje na tri týždne. Najnáročnejšia časť presunu je podľa generála Hodgesa práve prevoz techniky po železnici a následný prejazd diaľnicou.
  V septembri 2017 má pricestovať ďalšia obrnená americká brigáda, ktorá má jednotku vystriedať. V tomto prípade brigáda pripláva do rôznych prístavov a v čo najkratšom čase sa musí zhromaždiť na jednom mieste.
  Časť obrnenej brigády zostane v Poľsku, jeden prápor zamieri do Rumunska a Bulharska a ďalší do pobaltských krajín. Na všetkých týchto miestach sa zapojí do série spojeneckých cvičení.
  NATO sa v lete rozhodlo kvôli politike Ruska posilniť svoju prítomnosť na svojej východnej hranici.
  V Estónsku, Lotyšsku, Litve a v Poľsku majú byť od januára 2017 rozmiestnené spolu štyri viacnárodné prápory Severoatlantickej aliancie. Každý bude pôsobiť na rotačnej báze a bude mať až tisíc vojakov.
  Počas Studenej vojny bolo predovšetkým v Nemecku rozmiestnených 20 amerických obrnených divízií, teda 6-tisíc tankov. Ešte na začiatku 80-tych rokoch 20. storočia bolo v Európe 2-tisíc amerických vojakov. Minulý rok to bolo zhruba 33-tisíc.
  aktuálne.sk

 • Náš priateľ a spojenec v NATO sa vyhráža celému svetu nie iba Rusom. Tak to je sila, čo si ten americký generál/jastrab/zmrd dovoľuje.
  Bez vojen by asi zdochol, lebo nič iné nevie.
  Náčelník generálního štábu amerických vojsk gen. Mark Milley ve svém šokujícím projevu [1] ze včera zaútočil na Rusko, Čínu, Írán a Severní Koreu dosud nejostřejším prohlášením, které kdy za posledních několik dekád se ozvalo z amerického Pentagonu. Generál Milley ve svém projevu naprosto flagrantně vyhrožoval celému světu, že kdokoliv se pokusí ohrozit současný americký styl života a kdokoliv bude odporovat Spojeným státům, toho americké ozbrojené síly domlátí takovým způsobem, jako ještě nikdy předtím. Generálův projev musel v Moskvě rozsvítit červená tlačítka poplachu, protože takovéto ostré výroky z úst náčelníka amerických vojsk přicházela naposledy v 50. letech minulého století v dobách McCarthyismu. Americké neúspěchy v Sýrii, Rusy vybombardovaný americko-izraelský bunkr v Aleppu [2] a ruské pozastavení likvidace plutonia tak nyní přineslo nejostřejší reakci šéfa amerických generálů. Situace eskaluje. Někdo se tomu diví? Tohle má jasné parametry neodvratné konfrontace. Když generál Milley hovoří o způsobu života, že americká vojska domlátí každého, kdo by americký mocenský řád spotřeby Pax Americana chtěl ohrozit, tak tím jasně posílá odkaz nejen Rusku a Číně, ale hlavně globalistům.
  Americká armáda je stát ve státě!

 • Na vedomie našim čitateľom:
  Otevřený dopis českých generálů a plukovníků v.v., který je adresován Paulu Ryanovi, předsedajícímu Sněmovně reprezentantů Kongresu USA

  24. 7. 2016

  Excellence,
  obracím se na Vás z pověření Republikové Rady Asociace Vojáci proti válce, jehož jsem předsedou a které sdružuje zainteresované generály a důstojníky Československé armády a České armády ve službě i mimo službu, usilující na základě svých životních zkušeností a praktických odborných znalostí o řešení mezinárodních sporů mírovou cestou, odvrácení válek a upevnění světového míru v souladu s Chartou OSN.

  Obracím se na Vás v naléhavé záležitosti, tj. ohrožení míru nejen na evropském kontinentě, návratu ke studené válce v daleko širších a nebezpečnějších rozměrech a reálného nebezpečí vzniku válečného konfliktu s nedozírnými následky. Musím bohužel konstatovat, že toto ohrožení je důsledkem neprozíravé politiky současné administrativy USA, praktikované již v podstatě od rozpadu bipolárního uspořádání světa. V tomto směru jsem ochoten vést i diskusi. Kritika této politiky se ozývá i u realisticky, demokraticky a lidsky uvažující části občanů a politiků USA, mezi něž si dovoluji zařadit i Vás. Proto si dovoluji obrátit se na Vás s tímto problémem.

  Jde o závěry Summitu NATO obsažené v přijatých prioritách. Plnění těchto priorit prakticky znamená přípravu na válku se všemi důsledky. Celá východní, severní i jižní Evropa se stane jedním obrovským vojenským táborem s neustále se přemisťujícími vojenskými jednotkami. Zvýší se přítomnost Vašich vojsk na Evropském kontinentě. Zvýší se zbrojní výdaje. Obyvatelstvo je systematicky připravováno na válku. Jako hlavní nepřítel je označováno
  Ruska – Váš hlavní spojenec v boji proti fašismu.

  Dovoluji si Vaši pozornost obrátit k některým faktům:

  -- z celkového počtu cca 60,000.000 obětí za 2 světové války bylo 43,440.600 Evropanů a 418.000 občanů USA. Z Evropských obětí bylo 23,200:000 z bývalého SSSR. Chtějí snad jejich potomci rozpoutat zničující válku ?;

  -- téměř 80% infrastruktury včetně kulturních a historických památek na území Ruska (ale i Německa) bylo zcela zničeno a země vrženy zpět do doby kamenné. Chtějí snad tyto země opakovat historii v daleko zničující podobě?;

  -- je obcházena a hrubým způsobem porušována Charta OSN, Závěrečný akt Helsinské konference a take Zakládací smlouva NATO -- “řešení mezinárodních sporů mírovými prostředky”, “zdržení se použití síly, nebo hrozby silou”, “ nezasahování do vnitřních záležitostí jiných států”;

  -- občané přestávají mít důvěru k sílící protiruské propagandě a to i na základě zkušeností z falešných, nepravdivých informací o příčinách vzniku a průběhu Vašich válek v Jugoslávii, Afganistánu,, Iráku, Libyi, Sýrii a podílem na destabilizaci režimů jiných států posledně Ukrajiny;

  -- jakékoliv rozmístění cizích, včetně Vašich vojenských jednotek, nebo vojenských základen ve Východní Evropě bude občany považováno za akt provokace a na území ČR za akt okupace ( i když formálně posvěcený souhlasem vlády )a to i na základě historických zkušeností.

  Připomínáme, že ukončení případné nové války, která je Evropským státům stále silněji vnucována současnou administrativou Spojených států, bude mít zcela odlišné parametry v počtu obětí i materiálních škodách. Výrazně bude zvýšen jejich objem a citelně se dotkne mimo Evropy, take území a občanů Spojených států. Pokud zůstane někdo, kdo bude moci tyto oběti a škody spočítat.

  Vážený pane předsedo

  apeluji na vás nejen jako představitele státní moci, ale i jako reálně uvažujícího politika, který může vzhledem ke svému postavení a důvěře občanů své země, posunout myšlení rozhodujících sil směrem k nastolení důvěry mezi státy a zastavení realizace všech akcí, které vyvolávají nebezpečí vniku ozbrojeného konfliktu. Spojené státy by v mysli občanů měly zůstat osvoboditeli od fašizmu v roce 1945 a ne okupanty.

  Praha 18. července 2016

  Z pověření Republikové Rady Asociace Vojáci proti válce z.s. – Česká republika
  (e-mail: vojaci.protivalce@email.cz(mailto:vojaci.protivalce@email.cz))

  Plukovník v.v. Jiří Bureš -Předseda VPV

  Potvrzuje člen Republikové Rady VPV:

  Generál-poručík v.v. PhDr Oskar Marek
  Generál-major v.v. Ing. Michal Gondek
  Plukovník v.v Prof.Ing Bohumil Svoboda DrSC
  Plukovník v.v. Otakar Veselý
  =

 • …pre informáciu a na zamyslenie. …a aj preto aby tí, čo sa im páči rinčanie zbraňami v Európe a multikulturalizmus, vedeli že sme stále tu.

  http://ceskoslovenstivojaci.org/dopis-prezidentovi-ceske-republiky/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork

 • Vďaka za info, Vážený pán Marian Markuš.

 • Vážení priatelia, predpokladám, že slávnostnú vojenskú prehliadku na Červenom námestí
  si môžeme pozrieť v priamom prenose, tak ako každý rok, ráno 9.5. o 08,00 hodine nášho času na internete:

  http://www.1tv.ru

  Modlime sa aby tie rakety nesôr nepadali na naše Tatry.

 • A ja sa zase nemôžem dočkať zajtrajška, že na yotube vyhĺadám hneď zrána vojenskú prehliadku v Moskve.Neviem totiž, či nejaká TV ju dáva v priamom prenose.

 • Škoda kaliť dôstojné oslavy porážky fašizmu. Videl som Prešov, čítam príspevky Klubov ZV SR, pozerám na Nete, v TV. Slovensko, Česko, Rusko.
  Sú to dôstojné oslavy, vďaka prezidentovi, vláde, parlamentu, mediam SR.
  Po dlhej dobe je vidieť : všeobecnú spájajúcu tému : ” Víťazstvo nad fašizmom, výzvy k mieru.
  Nechajme ostatné témy bokom, vychutnajme si ” čo nás spája ” .
  p.s. chcel som to zavesiť aj na webZV , ale problém je , že tam sa dá reagovať na aktivitu klubov ,
  ale na UR a Šveca nie.
  Sú to dôstojné oslavy, vďaka Klubom ZV.

 • A tí, ktorí položili život vo vojne sa v hrobe obracajú. Krásne to zaklincovala prejavom Sara Vagenknechtova v nemeckom parlamente v závere: “Kto 100 rokov po začiatku prvej svetovej vojny a po hrôzach druhej svetovej vojny ešte stále rozmýšľa a fantazíruje o vojnách vedených uprostred Európy, ten je chorý na mozog a treba mu jasne ukázať hranice bez ohľadu na to, či sa volá Obama, Rasmussen, alebo inak.

 • ad. “komu máme ďakovat za oslobodenie” . Poďakovanie patrí všetkým , ktorí sa zaslúžili o porážku fašizmu a oslobodenie. Nie je možné vymenovať všetkých , ale dá sa pri poďakovaní nešpekulovať.

 • Michal Kutko dal v diskusii pod linkom komentár, čo nemá chyby. Ale mne osobne ani tie menované národy a národnosti nevadia.

 • Pre info:
  http://aktualne.atlas.sk/komu-mame-dakovat-za-oslobodenie-toto-je-text-ktory-drzi-smer-v-tajnosti/slovensko/politika/
  Deň: Dnes, Čas: 00:00, Autor: Ladislav Bariak, Zdroj://aktualne.atlas.sk/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: