Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Národná transfúzna služba SR upozorňuje!
Pozrite: http://www.ntssr.sk

UPOZORNENIE: DAROVANIE KRVI PO NÁVRATE Z NIEKTORÝCH KRAJÍN A VIEDNE
Darcovia krvi, ktorí navštívili Maďarsko (oblasť Fejer, Hajdu-Bihar, Bacs-Kiskun, Budapešť), Taliansko (severnú polovicu krajiny), Portugalsko (región Algarve – najjužnejší región s mestami Almancil, Loulé), Bulharsko (Sofia), Srbsko, Rumunsko, Izrael (hoc aj na 1 noc), môžu darovať krv až po 28 dňoch od opustenia uvedených krajín / oblastí. To isté sa týka aj darcov krvi, ktorí strávili 1 noc a dlhšie aj v Rakúsku – Viedni. Ide o preventívne opatrenie vzhľadom na výskyt WNV (vírusu Západonílskej horúčky) v uvedených oblastiach. Opatrenie platí do odvolania, resp. do 30. novembra 2015. Odporúčame našim darcom, aby prišli darovať krv ešte pred plánovanou dovolenkou v týchto krajinách, resp. pred pobytom vo Viedni alebo Budapešti. Niekoľkohodinová príležitostná návšteva Viedne alebo Budapešti, resp. cestovanie cez Viedeň a Budapešť (autom, cez letisko) nie je dôvodom na vyradenie.
Ďakujeme za pochopenie a pomoc pri dopĺňaní krvných zásob v letnom období.
By Miro Juriš | 15. 09. 2015
Prevzaté z: http://medzicas.sk

Pokiaľ mienite cestovať do Viedne, zvážte, či je to naozaj nutné !
Aj tak by sa dalo vyložiť aktuálne vyhlásenie Národnej transfúznej služby SR.
Darcovia krvi, ktorí strávili 1 noc a dlhšie aj v Rakúsku – Viedni môžu darovať krv až po 28 dňoch od opustenia oblasti. Ide o preventívne opatrenie vzhľadom na výskyt WNV (vírusu Západonílskej horúčky)
Čo je to vlastne Západonílska horúčka? Nepríjemný vírus zo skupiny arbovírusov, ktoré vo všeobecnosti spôsobujú encefalitídy. Najčastejšie sa človek nakazí po bodnutí komárom. Ten zase vírus “chytí” po bodnutí nakazeného človeka, vtáka, či zvieraťa.
Nie je teda možné dať priamo “rovná sa” medzi aktuálnu migračnú vlnu a zaradenie Viedne do rizikovej oblasti. Aj keď samozrejme je to jedna z pravdepodobných príčin.
Podľa diskrétnych informácií, panuje v tzv. “mienkotvorných médiách” autocenzúra ohľadom otvárania témy epidemiologických rizík v súvislosti so súčasnou migračnou vlnou. Údajne ich pracovníci majú pokyn túto tému neotvárať.

Edit:
Zdá sa, že Európska Únia by mala byť nominovaná na Nobelovu cenu za medicínu
Pamätáte sa ako ste museli absolvovať od detstva povinné očkovania a tí, ktorí odchádzali do Afriky zas museli žiadať o doplnkové očkovania proti tropickým chorobám a parazitom? Všetkému je koniec, nič z toho už nebude potrebné.
Vedenie EÚ totiž prišlo na metódu ako naraz, doslova zázračne vyliečiť milióny ľudí postihnutých nákazlivými prenosnými chorobami. Stačí prehlásiť prichádzajúcich Afričanov za imigrantov, ktorých nesmieme zdržiavať pri ich ceste za lepším životom a potom sa ich nesmieme ani dotknúť v prípade pochybností o ich zdravotnom stave. Čo keby mal dotyčný predsa len nejaké pravé kiahne alebo Ebolu? Máme právo ukrátiť jeho základné ľudské právo prihlásiť sa na sociálku v Nemecku? Evidentne nie a preto ho vyhlásime za zdravého. Následná epidémia Eboly s imigrantami nemôže mať nič spoločné, každý predsa vie, že ide o chorobu, bežne sa v Nemecku vyskytujúcu.
Ale vážne, český minister zdravotníctva na ČT24 hovoril (vo videu v čase krátko pred 19.hodinou) v súvislosti s migrantami o príprave na preočkovanie populácie kvôli zamedzeniu šírenia nákaz. Ak takúto správu vysloví minister zdravotníctva, ak sa skutočne pripravujú plány na celoplošné preočkovanie celej populácie, situácia sa stáva kritickou.
Z uvedeného vyplýva, že riziko tu rozhodne je, zodpovedné miesta si ho uvedomujú a konajú v tajnosti prípravy, ale kritický tón, či dokonca verejná diskusia voči benevolencii, ktorou sme toto zdravotné riziko umožnili a to naviac plošne v celej Únii, nie je povolený. Toto riziko nie je vôbec zanedbateľné, v odborných kruhoch často diskutované a som si istý, že ak k niečomu dôjde, ľudia sa budú diviť, prečo ich nik nevaroval.

 

12003160_1125541910807539_2153705619308597979_n(2)

 

SID, SERBIA - SEPTEMBER 22: A migrant speaks on a smartphone as she and other migrants wait in a holding area just metres across from the Croatian border after walking the last few kilometres from Serbia to Croatia on September 22, 2015 in Sid, Serbia. Thousands of migrants have arrived in Austria over the weekend with more en-route from Hungary, Croatia and Slovenia. Politicians across the European Union are to hold meetings on the refugee crisis with EU interior ministers meeting tomorrow and EU leaders attending an extraordinary summit on September 23. (Photo by Carsten Koall/Getty Images)

Angel čo sa deje? Órbán nás nechce pustiť ďalej (september 2015)

 

Prečítajte tiež:

Prejav Putina v OSN28.9.2015

A je to tady! Evropský soud rozhodl, že zadržování nelegálních migrantů v detenčních centrech je v rozporu s Lisabonem. Státy EU budou muset pustit migranty na svobodu. Apokalypsa Evropy začala!

 

.

43 Komentárov na Migranti – končí sranda:

 • RE: MiroPalfi
  Nech si hovorí kto čo sce, Pravda má Pravdu, Fico s Kaliňákom zachránili Európu.
  Iba doma nerozhoduje spravodlivosť ale soc. poisťovňa a peniaze, nevadí hodíme to na šoroša.

 • Bratislava, 12. júna 2018
  Fico: Merkelová uznala, že náš postoj k povinným kvótam bol správny.
  Napätie okolo povinných kvót na prijímanie utečencov sa končí, vyhlásil predseda Smeru a expremiér Robert Fico. Spolková kancelárka Angela Merkelová podľa jeho slov dala za pravdu Slovensku, ktoré kvóty od začiatku odmietalo. „Je to zadosťučinením a potvrdením správnosti tvrdého postoja k povinným kvótam,“ povedal Fico.
  Na Európu sa podľa Fica začali valiť vlny migrantov a Európska únia tento problém nikdy nezvládla. „Ako najsilnejšiu zbraň na začiatku tejto krízy ponúkla povinné kvrty, na základe ktorých mali členské štáty povinnosť prijať migrantov. Slovensko od samého začiatku stálo na čele skupiny krajín, ktoré boli proti kvótam a tak sme sa aj správali,“ pripomenul Fico hlasovanie exministra vnútra Roberta Kaliňáka na Rade ministrov, kde povinné kvóty za Slovensko odmietol.
  Predseda Smeru zopakoval, že trvá na tom, že väčšina migrantov, ktorí prichádzajú do Európy, sú ekonomickí migranti a len malé percento prichádza pod tlakom situácie v ich domovskej krajine. Podľa Fica mať prácu v EÚ nie je ľudským právom.
  Vlny migrantov podľa neho prinášali so sebou riziká teroristických útokov, čo sa aj potvrdilo. „Nechceli sme zmenu kultúry a tradície v Európe a vnímali sme riziko, že tu bude negatívny vplyv na bežnú kriminalitu a otravovanie ľudí,“ povedal Fico.
  Mechanizmus podľa jeho slov nefungoval, keďže zo „160-tisíc ich bolo prerozdelených niečo málo cez 30-tisíc,“ dodal a kritizoval veľké štáty, ktoré v tejto otázke zlyhali.
  Fico pripomenul, že nejednomyseľný postoj štátov EÚ v otázke povinných kvót vyoral „hlbokú brázdu“ a išlo o horúcu tému pri každom rokovaní. Podľa Fica je dobré, že toto napätie sa končí. Pred EÚ stoja podľa neho iné problémy, ako je napríklad clo na hliník uvalené USA, pričom clá môžu pribúdať, a tak treba sa spojiť.
  Fico zopakoval, že najsilnejšia vládna strana Smer má rovnaký postoj ako vláda. Podľa jeho slov, ak by mal opraty v rukách v tom čase „politik ako Kiska, máme tu tisíce migrantov.“
  „Zadosťučinením a potvrdením správnosti tvrdého postoja k povinným kvótam je, že nám spolková kancelárka Nemecka dala za pravdu,“ dodal s tým, že je to úspech slovenskej diplomacie a slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie, ktoré ako riešenie navrhlo tzv. pružnú solidaritu. To znamená, že každá krajina sa má rozhodnúť podľa svojich možností.
  K zmene postoja podľa predsedu Smeru Merkelovú pohla vražda 14-ročného dievčaťa, z ktorej je podozrivý iracký žiadateľ o azyl v Nemecku.
  „Smer ako najsilnejšia vládna strana ponúka solidaritu, ale tá musí byť podľa našich možností a predstáv,“ povedal Fico a pripomenul, že Slovensko pomáha Rakúsku a v Gabčíkove zabezpečuje starostlivosť o čakateľov na azyl či prispieva do rôznych fondov na pomoc migrantom a ak bude mať niekam poslať ľudí, pošle.
  „Nebude nám žiadny úradník rozkazovať, že to musí byť takto alebo takto. Čakám iný typ diskusie na pôde Európskej rady,“ povedal Fico s tým, že každá krajina by mala zvážiť, čo môže ponúknuť a z toho vytvoriť nejaký mechanizmus.
  Ako na Fica nadviazal podpredseda strany Robert Kaliňák, bez konkrétnych opatrení by bola situácia oveľa horšia. Hlavný tok migrácie, ktorý ohrozoval Slovensko, bol ten balkánsky. No a tam na hranice sme vyslali policajtov, za čo nás v úvode kritizovali, no v závere sa to ukázalo ako správne, povedal. Fico na záver dodal, že rozhodnutie nemeckej kancelárky Merkelovej považuje za racionálny a pragmatický prístup.
  prevzaté: z pravda.sk, zdroj: tasr

 • Praha 25. mája 2018
  V poslaneckej snemovni Parlamentu ČR vystúpil jej podpredseda Tomio Okamura s návrhom hlasovať za jednovetné a jednoznačné uznesenie v tomto znení: „Migračná a azylová politika Českej republiky musí zostať v plnej rozhodovacej kompetencii Českej republiky.“
  „Nie je to nič komplikované, myslím že je to úplne jasné a týmto by som mohol v podstate ukončiť moje vystúpenie, pretože v prípade, že Poslanecká snemovňa prijme toto navrhované jednoduché uznesenie, tak sa tu už nebudeme musieť navzájom presviedčať, kto má či nemá pravdu ohľadne Marrakešskej deklarácie,“ povedal Okamura.
  Šach – mat. Pre poctivého zástupcu ľudu, ktorý si ctí ústavu a zvrchovanosť Slovenskej republiky, a ktorý nie je viazaný žiadnymi zákulisnými medzinárodnými úkladmi, nemôže byť problém s radosťou zahlasovať za rovnaké uznesenie aj u nás.
  Okamura povedal ešte dve dôležité veci. Spomenul nebezpečenstvo salámovej metódy, ktorou sa postupne odovzdávajú právomoci štátov na nadnárodnú úroveň. A ešte povedal, že argumentácia, že podpis Marrakešskej deklarácie krajiny k ničomu nezaväzuje, je detinský.
  Podobné uznesenie by mala prijať aj Slovenská národná rada. Je to jednoducho a jasne vyjadrené NIE odovzdávaniu ďalších kompetencií Bruselu a za to by mal hlasovať každý poslanec bez akéhokoľvek zaváhania.

 • Ku príspevku 21. júna 2017 o 9:14 -- ako bolo zverejnené v minulých dňoch na internetovom portály slovenského denníka /HN/ -- nemecká europoslankyňa za stranu Zelených Ska Kellerová svoje vyhlásenie neskôr dementovala, resp. korigovala.Nebolo špecifikované, či v prvej informácii šlo o hoax, prípadne korekcia vyhlásenia sa uskutočnila následne až pod tlakom verejnej mienky -- prípadne z iných dôvodov.
  Nadväzujúce k tejto rubrike /ABH -- v linku tohoto webu/. .. https://www.bezpzlozky.eu/2015/01/budu-aktualne-bezpecnostne-hrozby-katalyzatorom-zmien-v-pristupe-k-obrane-a-ochrane-obyvatelstva/ ..

 • zdroj: ČTK 20.06.2017 12:17
  “Celé sýrske dediny by chcela do krajín vo východnej časti Európskej únie presídliť nemecká europoslankyňa za stranu Zelených Ska Kellerová. Mohlo by to uľahčiť integráciu utečencov, uviedla v rozhovore poskytnutom liste Neue Osnabrücker Zeitung”. .. viac v linku článku.
  /pozeral som, či to nie je hoax -- je to ale vo viacerých internetových denníkoch a diskusie pod článkami prebiehajú už druhý deň ../
  Ono je aj dosť ťažko okomentovať /slušne(:-/ takéto a podobné vyjadrenia, či vyjadrenia viacerých europoslancov Bruselu.(:- Budúceho možného jadra EÚ, pričom podľa medializovaných informácií by práve Nemecko a Francúzsko malo tvoriť jeho základ.No, javí sa, že budúcnosť prinesie ťažkú a tvrdú diskusiu kompetentných, prípadne verejnosti na realizáciu tejto témy./Migranti končí sranda/.

 • Nechcel som už momentálne písať -- reagovať, ale predsa len.Žeby mala pani Chorvátska prezidentka Kolinda Grabarová-Kitarovičová v exkluzívnom rozhovore pre TASR, ktorá bola v Bratislave na bezpečnostnej konferencii GLOBSEC 2017 v linku-článku ohľadom počtu 200 miliónov ľudí masovej migrácie pravdu? /príspevok nižšie 27. mája 2017 o 10:27/.

  Zdroj: Tlačová agentúra Slovenskej republiky /TASR/. .. viac v linku .. /môj krátky názor -- smutné je, že tragické skutočnosti ohľadom migrácie, nelegálnej migrácie, utečeneckej krízy tiež aj pred vojnovými konfliktmi došli až do tohoto štádia.Zdá sa, zďaleka nie je tomu všetkému koniec ../.

 • Mohlo by vás zaujímať

  “Chorvátska prezidentka: Do Európy bude migrovať možno až 200 miliónov ľudí” .. Autor: TASR
  viac v linku článku.

 • Píše a všíma si agentúra Reuters -- Slovensko je v hľadáčiku svetových médií: “Opäť sme sa dostali do hľadáčika svetových médií: “Slovensko zatarasilo cestu islamu!”
  Bratislava 2. decembra
  “Uplynulú stredu poslanci v parlamente schválili zákon, ktorým efektívne zablokujú islam od toho, aby u nás mohol v blízkej dostať oficiálny status a privilégia náboženstva. Zahraničné konzervatívne médiá tento skutok komentujú ako jeden z “posledných znakov protimoslimského odporu naprieč Európskou úniou.”
  “Bývalá komunistická krajina vytrvalo odoláva snahám EÚ popasovať sa s obrovským prísunom moslimských migrantov do Európy už od roku 2015. Čiastočne odoláva aj tým, že sa postavila proti kvótam na prerozdeľovanie migrantov do členských krajín EÚ. Nadôvažok, premiér Fico povedal, že islam nemá na Slovensku miesto”, píše agentúra Reuters.
  Parlament uplynulú stredu prijal zákon z dielne SNS, ktorý vyžaduje, že náboženstvo musí mať aspoň 50 tisíc členov (z predošlých 20 tisíc členov), aby mohlo byť kvalifikované na prijímanie štátnej podpory či napríklad zriaďovať školy.
  Táto zmena sťaží podmienky islamskému náboženstvu na registráciu v našej krajine, kde má v súčasnej dobe podľa posledného sčítania asi 2000 podporovateľov a žiadnu významnú mešitu. Islamská nadácia na Slovensku však hovorí o počte 5000 prívržencov…
  “Islamizácia začína kebabom a ten už v Bratislave máme. Preto si uvedomme, čomu môžeme čeliť v priebehu nasledujúcich 5 – 10 rokov… Musíme urobiť všetko pre to, aby u nás v budúcnosti nebola postavená mešita”, povedal Andrej Danko, ako si všíma agentúra Reuters.
  Islamská nadácia zatiaľ tento krok zo strany Slovenska neokomentovala.
  Zákon prešiel dvojtretinovou väčšinou v parlamente hlasmi ako z radov koalície tak aj opozície. Za stranu SAS však všetci poslanci (okrem Mihála, ktorý nebol prítomný), hlasovali proti. Obrovským prekvapením je klub OĽANO, v ktorom sa kresťanskí konzervatívci zdržali tohto hlasovania a v prospech zákona hlasoval za celú stranu len Igor Matovič.
  Nevedno, dokedy bude tieto ťažkosti s moslimskou migráciou EÚ zvládať, no možno konštatovať, že v prípade nanúteného presídlenia moslimov na naše územie budú mať aspoň na začiatok sťažené podmienky na prevzatie vlády nad kresťanstvom v našej krajine”.
  Zo slovenskej dennej tlače.

 • Bruselská totalita: O udeľovaní azylu a prerozdeľovaní imigrantov nebudú rozhodovať jednotlivé štáty, ale Európska únia
  Občanmi nevolená Európska komisia chce Európsku úniu posunúť k ešte väčšej totalite. Junckerovým byrokratom sa nepáči odpor stredo-Európskych krajín, vrátane Slovenska voči prijímaniu imigrantov. Preto sa rozhodli, že jednotlivým štátom zoberú ďalšie kompetencie a o udeľovaní azylu, ako aj o prerozdeľovaní imigrantov, bude rozhodovať vedenie Európskej únie.Podľa nemeckého denníka Die Welt prichádza Komisia s plánom, že jednotlivé štáty úplne zbaví rozhodovacích právomocí o tom, komu na svojom území udelia azyl. Tieto právomoci potom Únia prevedie na seba, respektíve o nich bude rozhodovať doteraz len poradný orgán Európsky podporný úrad pre azyl (EASO). Informoval portál Expres.Každá krajina by potom mala iba jeho pobočku, ktorá by plnila nariadenie z centrálneho európskeho úradu.Podľa expertov ide o neprípustný zásah do zvrchovanosti členských krajín. Je proti záujmu reprezentantov jednotlivých štátov, aby v európskom parlamente hlasovali za tento návrh. Ak by k jeho schváleniu došlo, pravdepodobne by len ďalej prehĺbil nevôľu obyvateľov európskych krajín voči EÚ.
  Samuel Gdovin 29 Brusel 23. novembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Jean Francois Badias)http://www.hlavnespravy.sk/bruselska-totalita-o-udelovani-azylu-a-prerozdelovani-imigrantov-nebudu-rozhodovat-jednotlive-staty-ale-europska-unia/862907Informoval nemecký denník Die Welt, portal Exprés … viac v linku.

 • “Predseda európskej komisie Jean-Claude Juncker je známy svojím “slniečkárstvom” a vítaním imigrantov z Afriky a Ázie. Preto je obrovským prekvapením jeho najnovšie vyhlásenie, v ktorom skritizoval imigrantov. Nepáči sa mu, že mnohí odmietajú presun do inej krajiny než do Nemecka. Konečne pochopil, že sa jedná o ekonomických imigrantov a nie utečencov utekajúcich pred vojnou”. … viac v linku.

 • Myslím, že máte pravdu..Pekný deň všetkým.

 • Vys.rte sa uz na tie zpravy z ciernej kroniky, kto ma zaujem si to najde v roznych platkoch.

 • Mníchov 8. augusta 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Jens Meyer), Zdroj: Internetový denník Hlavné Správy.
  “Muž, ktorý chcel zabrániť masakru v Mníchove, čelí trestnému stíhaniu za napadnutie útočníka
  57-ročnému Thomasovi Salbeymu, ktorý 22. júla počas krvavej masakry nadával útočníkovi a hodil po ňom fľašu od piva, hrozí trestné stíhanie za urážku a napadnutie teroristu.”
  V príspevku (nižšie) 29. júna 2016 o 9:23 -- KU -- Desať kľúčových paragrafov proti extrémizmu.
  Pripravované zmeny v trestných kódexoch
  Zmeny nastanú v 9 paragrafoch v Trestnom zákone a jeden v Trestnom poriadku.
  Rasovo motivovaný trestný čin má mať novú definíciu.
  O trestnej agende z oblasti extrémizmu a rasizmu už nebude rozhodovať 54 okresných súdov, ale Špecializovaný trestný súd, obžalobu bude podávať Úrad špeciálnej prokuratúry.
  Mal by vzniknúť aj osobitný znalecký odbor pre oblasť extrémizmu.
  V Trestnom zákone pribudne nový trestný čin – apartheid (v rámci medzinárodného trestného práva je vnímaný ako zločin proti ľudskosti).

  .
  “Muž, ktorý chcel zabrániť masakru v Mníchove, čelí trestnému stíhaniu za napadnutie útočníka
  57-ročnému Thomasovi Salbeymu, ktorý 22. júla počas krvavej masakry nadával útočníkovi a hodil po ňom fľašu od piva, hrozí trestné stíhanie za urážku a napadnutie teroristu.”
  Až je to pravda -- Z mojej strany bez komentára.Nemám slov.
  Viac v linkoch..

 • Bratislava 05. augusta 2016 (HSP/Magnificat/Foto:Vimeo) -- Zdroj: internetový denník Hlavné správy.
  “Katolícke združenie Magnificat Slovakia žiada generálneho riaditeľa RTVS Václava Miku, aby televízia odvysielala koprodukčný poľsko-taliansky film 11. september 1683 – Bitka pri Viedni. Tohto roku je presne 333-te výročie tejto slávnej udalosti, v ktorej naši predkovia zachránili Európu pred islamom.”…..viac text v linku + príspevky pod ním..

 • z linku z dennej tlače -- z príspevkov pod článkom, ako situáciu vníma (iba?) Slovenská verejnosť.
  “Zabudli ste napísať, že bol čierny, Afričan. a zabúdate písať o ďalších a ďalších útokoch, ktoré sa dejú v Európe a ktorých páchateľmi sú ilegálni imigranti, černosi a Arabi (tak ako zabúdate písať o zločinoch, ktorých sa dopustia na Slovensku Cigáni).Nedávno nejaký imám vyzval muslimov, osamelých vlkov, aby napádali neveriacich všade kde môžu, zabíjali ich zbraňami, autami, jedmi, tak to robia, však im na živote nezáleží, ani na vlastnom, pôjdu rovno do raja (ak ich nezabije žena alebo ak nie je telo nekompletné, okrem samovražených atentátnikov). Sme vo vojne a takéto útoky budú stále častejšie, čím skôr si to uvedomíme a začneme niečo robiť, tým väčšia je šanca, že sa ešte niečo dá robiť.
  Čo sa týka ich “asimilácie”, je to nezmysel, neasimilujú sa, naopak, čím je ich niekde viac, tým viac presadzujú svoje záujmy a svoj spôsob života a tým viac terorizujú miestne obyvateľstvo. Ten vo Francúzsku čo odrezal hlavu svojmu šéfovi tam bol niekoľko rokov, bol zamestnaný a zdalo sa, že “asimilovaný”, rovnako ako ten manželský pár v USA čo na vianočnom večierku postrieľal kolegov.
  “Asimilovaní” a “umiernení” muslimi skrývali v Bruseli atentátnika z Paríža, ešte stále vám to nedochádza? čakáte kým niekto z nich zabije vášho blízkeho, aby ste začali písať objektívne?Tí ľudia sú nebezpeční, agresívni šialenci, úplne mimo našej kultúry a chápania mimochodom, tu je príručka pre jihádiskov ako sa infiltrovať na západ -- napríklad:
  -- zmeňte si meno na európske,
  -- predstierajte, že ste aktivista za práva gayov, zvierat, žien, votrite sa do spoločnosti ľavičiarov a aktivistov,
  -- prihláste sa do streleckých klubov, klubov bojových umení,
  -- snažte sa zamestnať na strategických postoch, atď., môžete si prečítať
  Dofrasa, takúto budúcnosť chcete pre svoje deti? Uvedomte si, že ak sem prídu títo, budete sa každý deň báť či vám deti prídu živé zo školy, či ešte uvidíte svoju rodinu, či vy prídete domov živí (množné číslo, preto í, ak by nejaký úbohý slniečkár, ktorý nemá vecné argumenty, chcel poukazovať na pravopis)”.
  Toľko z príspevkov pod článkom z internetového denníka //aktuálne.atlas.sk/..viac príspevky od čitateľov v linku.

 • Iba s dovolením doplním, predtým mi nevošlo do jedného príspevku viac linkov.

  Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko prijal na pôde parlamentu Osobitného vyslanca pre podporu slobody náboženstva alebo viery mimo EÚ Jána Figeľa.V rozhovore sa venovali hlavne situácii na Blízkom východe, ktorá je zároveň najväčším zdrojom tisícov utečencov na európskom kontinente…………………Z Listu Andrejovi Dankovi:
  “Prijatie rezolúcie o uznaní genocídy je správnym krokom, ktoré môže prispieť k účinnejšej medzinárodnej spravodlivosti a pomoci prenasledovaným ľuďom,“ povedal predseda NRSR Andrej Danko. K tomuto odhodlaniu Ján Figeľ poznamenal: "Cielené a systematické likvidovanie náboženských menšín na územiach obsadených tzv. Islamským štátom sa realizuje priamo pred očami svetovej verejnosti. Dôkazy sú jasné. Preto treba konať rázne a bezodkladne. ” Na území Iraku a Sýrie obsadenom militantami z tzv. Islamského štátu, prebieha masové vraždenie a likvidácia kresťanov, jezídov a iných náboženských a etnických menšín. V roku 2003 žilo na území dnešného Iraku viac ako 1,4 milióna kresťanov, dnes ich je tam menej ako 260 tisíc. Podľa mnohých odborníkov toto prenasledovanie spĺňa kvalifikáciu zločinu zločinov – genocídy”……viac v linku.
  Ešte k téme: (pridal som celé texty -- z internetového denníka Hlavné správy, k útokom na kostol(y), vražde francúzskeho kňaza, kresťanov..)
  Pražské arcibiskupstvo: “Kresťania vo svete sú ako ovce vedené na porážku.”
  67
  Praha 28. júla 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Cindy Aubree)
  Po každom islamistickom teroristickom útoku, je v médiách počuť ako toto násilie nemá nič spoločné s islamom a islam je náboženstvom mieru. Väčšinová populácia si myslí niečo iné a rozdielne názory panujú aj medzi predstaviteľmi katolíckej cirkvi. Po vražde francúzskeho kňaza sa k činu vyjadrili aj cirkevní predstavitelia u našich západných susedov. Český kardinál Dominik Duka vo vyhlásení Českej biskupskej konferencie prirovnal situáciu kresťanov nielen vo svete, ale aj v západnej Európe biblickým výrokom o „ovciach vedených na porážku“ a požaduje „skutočné kroky obrany a ochrany“.
  Veľmi ostro sa vo vysielaní Českej televízie vyjadril riaditeľ vonkajších vzťahov Arcibiskupstva pražského Milan Badal. Podľa Badala islam nie je žiadne bratské či priateľské náboženstvo a je do značnej miery späté s násilím. O vyjadreniach Arcibiskupstva informoval aj český spravodajský server Echo24, ktorý cituje Badala:
  “Iba v roku 2014 došlo vo Francúzsku k 467 útokom na kresťanské kostoly bez obetí na životoch a dnes je to už prvá obeť na životoch. Médiá i politici o tom z dôvodu politickej korektnosti mlčia a toto je podľa mňa výsledok práve tohto mlčania a práve tohto zastierania pravdy.“
  Na otázku o rozlišovaní „zlého islamizmu a úžasného islámu“ má Badal jasný názor:
  “Tak to predsa nie je, nalejme si čistého vína, že je to úplne ináč a toto sú iba reči, ktoré majú dodať odvahu tým, ktorí nás tu budú ďalej a ďalej terorizovať.”
  Komentátor Českej televízie sa riaditeľa spýtal aj na tak často proklamovaný medzináboženský dialóg. “Ja si myslím, že ten dialóg sa neustále vedie tak, aby podporoval, povedal by som, tu slušnejšiu stranu. Ale zdá sa, že v islame prevládajú skôr tie radikalizujúce sa prvky, ktoré opäť a opäť budú útočiť a rozširovať svoj živoný priestor, pretože oni to takto chápu –my sme tí neveriaci psy a keď zabijete neveriaceho, tak prídete do raja”, odpovedá Badal.
  Podľa neho je dialóg nutný, “pretože sa potrebujeme dohodnúť na určitej koexistencii, ale nemá zmysel si zastierať, že ten dialóg bude veľmi ťažký a bude čím ďalej ťažší, vzhľadom k tomu, čo sa v Európe deje a zrejme i bude.”
  Samotný útok v kostole Saint-Étienne du Rouvray vníma Milan Badal ako svätokrádež, nakoľko k nemu došlo na posvätnej pôde.
  Katarína Hanzlíková
  …..a ešte raz k téme
  Francúzski biskupi vyzývajú k pôstu a modlitbe. Kresťania v Európe už nie sú v bezpečí
  57
  Paríž 28. júla 2016 (HSP/KAP/KNA/Foto:TASR/AP-Francois Mori)
  Po vražde 85-ročného kňaza Jacquesa Hamela francúzski biskupi vyzvali všetkých katolíkov krajiny k nedeli pôstu a modlitby
  Uviedol to generálny sekretár Biskupskej konferencie Francúzska, Olivier Ribadeau Dumas, v utorok v Krakove na Svetových dňoch mládeže. Súčasne napomenul, že nenávisť a násilie nesmú prevládnuť. Ani po tejto vražde nesmie dôjsť k nepriateľstvám voči cudzincom: „Musíme odmietnuť podozrievania voči našim susednom,“ povedal Dumas.
  Po prvý raz na muške kostol v Európe
  Podľa údajov britských novín „The Sun“ bol katolícky kostol v Saint-Etienne-du-Rouvray na „Zozname cieľov“, ktorý našli u podozrivého teroristu IS Sida Ahmeda Ghlama zatknutého v Paríži už v apríli 2015. Tento kostol si ako „jeden z viacerých katolíckych kostolov“, zvolila teroristická skupina na útok, ako napísali noviny na internete v utorok.
  Islamisti chceli očividne udrieť na kostoly vo Francúzsku už aj predtým. Noviny „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ napísali 22. apríla 2015, že francúzske bezpečnostné sily „skôr náhodne“ prekazili plánovaný atentát na dva katolícke kostoly vo Villejuif na juh od Paríža. Potvrdil to aj premiér Manuel Valls. Na kostoly v Saint Cyr a Sainte Therese v predmestí na juhu hlavného mesta sa malo zaútočiť počas nedeľnej svätej omše!
  To, že islamskí teroristi hrozia Katolíckej cirkvi, nie je ničím novým. „My dobyjeme Rím,“ opakovane vyhlasoval „Islamský štát“. Hlavný ideológ IS Abu Bakr al-Bagdadi zdôraznil, že „to sa aj s Alahovým požehnaním stane“! Magazín „Dabiq“, ktorý sa považuje za druh propagandistického časopisu IS, uverejnil fotomontáž, na ktorej veje nad Vatikánom čierna zástava IS s titulkou: IS: Náboženstvo západných križiakov sa tým trafí rovno do srdca.
  Vysokí vatikánski predstavitelia v minulosti odobrovali vojenský boj medzinárodného spoločenstva proti teroristom ako posledný prostriedok. Aj vyjadrenia pápeža Františka sa často interpretovali v tomto zmysle.
  Mimo Európy sú kostoly už dávno na muške islamistických teroristov. V Sýrii IS vyvolal zdesenie nielen stínaním hláv „neveriacim“. Vo viacerých prípadoch nechali teroristi kresťanských „nepriateľov islamu“ aj demonštratívne ukrižovať.

 • ČTK | 25.07.2016 01:00, aktualizované: 09:16, Zdroj, Autor: ČTK, Reuters, //správy.pravda.sk/svet/
  Páchateľom explózie v Ansbachu bol žiadateľ o azyl zo Sýrie……viac v linku.
  Už je to takmer každodenná téma dňa, ešte že je na to vytvorená rubrika, resp.rubriky, aj s (ABH)….. :scratch:

 • K predchádzajúcemu príspevku -- linku bezpečnostného analytika pána Juraja Zábojníka..
  “Bezpečnostné zložky majú podľa jeho názoru dvoch nepriateľov, pred ktorými musia ochrániť obyvateľov: na jednej strane sú to zradikalizovaní útočníci a na druhej strane neonacisti, od ktorých sa očakávajú útoky na cudzincov.”
  Význam slova „radikalizovať“ – „rast, stupňovanie nekompromisnosti, nezmieriteľnosti, krajnosti“ -- (je všeobecne známe).
  Význam slova “neonacizmus” -- “Neonacizmus je politická ideológia vychádzajúca z nacizmu, ktorá vznikla po 2. svetovej vojne. Neonacisti vychádzajú z tézy o nadradenosti bielej rasy. Hlavným nepriateľom neonacistov sú imigranti, komunisti, liberáli, Cigáni a predovšetkým Židia”.
  Ešte s dovolením jede blog..
  http://vilcek.blog.sme.sk/c/357714/vyznam-slova-v-nejasnosti-vyznamov.html
  Ak niekto napíše slovo „neonacizmus“ – čo prezrádza definícia? Neonacizmus je politicky vzniknutá ideológia, ktorá vychádza z pôvodného nacizmu, vznikol až po skončení druhej svetovej vojny. Neonacisti vychádzajú z tézy o nadradenosti bielej rasy. Medzi hlavných nepriateľov označujú imigrantov, komunistov, liberálov, cigánov, ale predovšetkým Židov.
  …Imigrantov preto, že svojou početnosťou ohrozujú výnimočnosť bielej rasy, hoci každá rasa má svoje miesto na Zemi a biela rasa je iba súčasťou ľudstva ako takého. Komunistov pre zásadný rozpor v nazeraní na svet. Liberálov takisto pre odlišnosť v nazeraní na svet. Cigánov pre to isté, pre čo aj imigrantov. Židov preto, že to už pôvodný nacizmus ich vinil zo všetkého. Židov obviňujú z medzinárodného sprisahania, ktorého cieľom je ovládnuť svet. Neonacisti vidia väčšinu problémov štátu v ideológii multikulturalizmu, v činnosti liberálov a ľavičiarov, ale aj Židov, imigrantov, etnických menšín. Ich riešenie je v totálnej eliminácii, odsunu, totálnej kontrole, inklinujú k zrušeniu demokratického zriadenia.
  Viac v linku…..(význam slova v nejasnosti významov).

 • bezpecnostny-analytik-zabojnik-europa-je-vo-vojne-s-terorizmom/ -- ešte s dovolením zo Súvisiacich článkov v predchádzajúcom príspevku/linkov pod linkom -- príspevkov pod nimi, ku predchádzajúcemu príspevku..
  Citujem zo zopár príspevkov pod článkom:
  “Je tu dôsledok toho, na čo svojho času upozorňoval gen. Vestenický; To nie sú utečenci, to sú slušne vycvičení mladíci!!! Vtedy sa z toho smiali aj moderátori TV a tu je dôsledok!!”
  “Zábojník má dobré názory a včera v TA3 to aj potvrdil aj keď ho chceli moderátori zhodiť.A jasne povedal, že výsledok bude s určitosťou útok moslima a moderátor sa uškŕňal.Slniečkárske, vytáčske a kaviarenské hovienka by mali ísť uličkou hanby.Mimovládne organizácie ktoré ťahajú moslimov a migrantov by mali zrusiť”…atď., upravil som iba interpunčkné znamienka -- občania najskôr píšu príspevky tiež z mobilov..

 • v-nakupnom-centre-v-mnichove-sa-strielalo/
  Pravda.sk, ČTK, SITA | 22.07.2016 18:55, aktualizované: 23.07.2016 06:20
  Reakcie občanov sú pod článkami aj v ďalších slovenských internetových denníkoch, vybral som z diskusie napr. v aktuálne.sk.: “Čo si kto urobí, to má. Boli ticho, keď ich Angela pozvala, vítali ich, zamlčovali vyčíňanie na Silvestra…. Sami sú si na vine. Len ľutujem tých, ktorí s tým nesúhlasili a stali sa obeťami…. A ešte tú napíšte o obetiach komunizmu”.

 • Už som nechcel reagovať, ale tak, ako aj mnohí ďalší čitatelia, aj ja som si rád občas prečítal diskusie k článkom v internetových denníkoch, v tomto prípade v Pravde, k predchádzajúcemu príspevku..Ešte ani pripravované zmeny v trestných kódexoch nie sú zákonodarcom schválené, ale predchádzajúcich cca 200 (+-) príspevkov je už (nie žeby nedemokraticky cenzurovaných) ale vymazaných: Pod článkom píše: “Debata neobsahuje žiadne príspevky”.. až som dobre videl.Pozrel som sa pre istotu viackrát.Takže aj z mojej strany k problému: bez komentára.:-) 🙂

 • http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/397491-desat-klucovych-paragrafov-proti-extremizmu/
  vv, su, Pravda | 29.06.2016 07:00
  Polícia aj prokuratúra dostanú do rúk silnejšie nástroje v boji proti extrémizmu či rasizmu. Rezort spravodlivosti pripravil zmeny v trestných kódexoch, ktoré by mali účinnejšie postihovať výroky oslavujúce fašizmus, spochybňujúce holokaust alebo vyzývajúce na nenávisť voči iným národom či rasám.
  Tento rok napríklad súd vymeral mladému Kysučanovi za inzerát na sociálnej sieti, v ktorom ponúkal 25 eur za každého zastreleného utečenca, väzenie na tri roky s podmienečným odkladom na tri roky. Výroky poslanca Kotlebovej ĽS NS Milana Mazureka o tom, že „o tretej ríši vieme iba lži a rozprávky o 6 miliónoch a mydlách z židov,“ vyšetrovateľ odmietol stíhať a argumentoval slobodou prejavu. Spis teraz skúma krajská prokuratúra.
  Pripravované zmeny v trestných kódexoch
  Zmeny nastanú v 9 paragrafoch v Trestnom zákone a jeden v Trestnom poriadku.
  Rasovo motivovaný trestný čin má mať novú definíciu.
  O trestnej agende z oblasti extrémizmu a rasizmu už nebude rozhodovať 54 okresných súdov, ale Špecializovaný trestný súd, obžalobu bude podávať Úrad špeciálnej prokuratúry.
  Mal by vzniknúť aj osobitný znalecký odbor pre oblasť extrémizmu.
  V Trestnom zákone pribudne nový trestný čin – apartheid (v rámci medzinárodného trestného práva je vnímaný ako zločin proti ľudskosti).
  Viac informácii v linku.

 • http://www.cum.sk/v/EamG/viktor-orban-islamizace-je-zakazana-madarskou-ustavou
  :good:

  „…takto otvorene by mala vystúpiť každá európska hlava štátu, vrátane slovenskej. Celé je to možné preložiť do slovenčiny. Len namiesto „Maďar“, „Maďari“, „maďarský“ stačí použiť „Slovák“, „Slováci“, „slovenský“ a treba to vysielať každý deň v telke miesto „Farmára…“ a v parlamente by mal každý deň začínať týmto prejavom aby sa konečne všetci „humanisti“ spamätali!
  …a mimochodom: nikto neobviňuje Orbána za jeho prejav z fašizmu, rasizmu či náboženskej neznášanlivosti!
  Len silná V-4 či 5, alebo aj V s iným číslom, môže zachrániť Slovensko a stred Európy pred zánikom.“

 • Známy prognostik Prof. STANEK šokuje: Kapitalizmus je smrť, migrácia nás zničí…Zdroj: TASR
  --
  BRATISLAVA -- Nožnice medzi príjmami ľudí sa roztvárajú, stredná trieda vymiera a slovenské firmy musia trpieť vrtochy štátu, ktorý sa zalíška nadnárodným firmám. Ako hovorí profesor z Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied Peter Staněk, kapitalizmus v tejto forme neprežije. Čaká ho nástraha v podobe migrácie, ktorá bude oveľa väčšia než to, čo vidíme teraz. S profesorom Staněkom s me sa zhovárali aj o tom, ako kapitalizmus (ne)funguje v bežných oblastiach nášho života -- napríklad v zdravotníctve.

  V decembri bola konferencia na tému kapitalizmus v 21. storočí, vlani bola rovnomenná Pikettyho kniha bestsellerom. Naskytá sa otázka -- do akého kapitalizmu sme sa dostali?
  Naozaj sme v tom kapitalizme, do ktorého sme chceli vstúpiť v roku 1989? A nezmenil sa aj kapitalizmus v západnej Európe oproti stavu, v ktorom bol v roku 1989? Dovtedy boli sociálne modely v Nemecku postavené tak, aby konfrontačne ukazovali, že sa lepšie starajú o pracujúcich než my. V momente ako tento aspekt zmizol, zmizla z diskusií aj teória konvergencie a jednak aj oni sami začali tvrdší tlak na mzdy a odbory. Dúfali sme, že vplynieme do nemeckého sociálneho modelu spred roku 1989, ale my sme vplynuli do liberálneho konceptu ešte umocneného situáciou strednej Európy.
  V akom kapitalizme teda žijeme?
  Dnes už žijeme v úplne niečom inom, čo nezodpovedá ani pôvodným predstavám roku 1989, ani predstavám západu, ani východu. Celý proces je umocnený dvomi zásadnými zmenami. Globalizáciou a mainstreamom značne liberálnej ekonomiky washingtonského konsenzu. To znamená, že sme v situácii, v ktorej to je naozaj dosť zlé.
  Na Slovensku teda nie je priestor pre ekonomický liberalizmus.
  V podstate nie, 4,7 miliónov obyvateľov a ich príjmová štruktúra -- môžeme povedať, že polarizácia príjmov je obrovská. Aj medzi jednotlivými vrstvami, aj medzi jednotlivými teritóriami Slovenska. Štatistické údaje o priemernej mzde vyše osemstoosemdesiat eur sú nezmyslom. Vnútorná štruktúra je obrovsky rozdielna. Bohužiaľ, sú na Slovensku regióny, kde je vyše 70 percent ľudí chudobných.

  Vaše výskumy, ktoré v novembri prezentoval EÚ SAV, hovorili, že rast v prospech chudoby nebol takmer vôbec. Je to naozaj tak, že v dobrých časoch zhrabnú plody ekonomiky bohatí?
  Je to veľmi jednoduché a je to to, čomu sa všetci vyhýbajú. Je to takzvaná reprodukcia pracovných miest. To znamená, že nie je dôležité, koľko miest vznikne a koľko zanikne, ale aká je kvalifikačná a mzdová náročnosť. A tu máte jeden krásny rozdiel. Kedysi v 90-tych rokoch tvorili agentúrni pracovníci päť, šesť až sedem percent. Dnes tvoria približne 30 až 35 percent. Ale títo ľudia nemajú ani bonusy, ani prémie, ani ochranu pred prepúsťaním, nič. Druhá vec je, že aj v špičkových odvetviach predstavuje nárast produktivity približne desať, dvanásť až pätnásť percent ročne. Ale nárast miezd predstavuje jedno až dve percentá. Ľudí s dostatočným príjmom, je veľmi málo na to, aby vyvážili štatistiky. Priemer dotvárajú manažéri nadnárodných organizácií so mzdami desať-pätnásťtisíc eur.
  Dobre, ale ak zvýšime mzdy, fabriky odídu za lacnejším.
  To je mýtus. Počet ľudí s minimálnou mzdou je asi 80-tisíc, zhruba ďalších 120-tisíc sú tí, ktorí dostanú oficiálne minimálnu mzdu a zvyšok popritom. Investori tu ostávajú, lebo tu hrá úlohu geografická poloha, personálna kvalifikovanosť a ochota pracovať za iných podmienok ako inde. Napríklad, keď prišla Hyundai do Anglicka, mali veľký problém presadiť kultúrne aspekty ako ukláňanie, podnikovú hymnu a&nb sp;podobne. Tu to nikomu neprekážalo. Naši ľudia boli adaptabilnejší viac než Poliaci alebo Česi.

  Ale sú ešte lacnejšie krajiny. Veľa firiem sa presúva do Rumunska a Bulharska.
  Tam je však iný problém. Napríklad podnik Delphi zo Senice, káblové zväzky. Rozhodli sa preniesť časť výroby do Rumunska, pretože tam ich zlákali o tretinu nižšie mzdy. Chybovosť výrobkov bola 80 percent. Zobrali ľudí zo Senice, aby Rumunov dva mesiace zaškoľovali. Po zaškolení bola chybovosť 60 percent. Výrobu vrátili na Slovensko, kde bola chybovosť na úrovni päť percent.

  Napriek nízkym mzdám Rumunska a Bulharska sme stále kompromis?
  Technická kreativita našich ľudí je stále veľmi vysoká. Keď sa v Nemecku pokazí linka, Nemec čaká na opravára. Keď sa na Slovensku pokazí linka, ľudia prídu, pozrú, tam pritiahnu, tam povolia, dajú pančuchu na hriadeľ a linka beží ďalej. A toto investori oceňujú. To je kapitál, s ktorým sme mali pôvodne manévrovať. Bohužiaľ, ešte jednu generáciu a už to nebude.

  Čo bude potom?
  Potom to budú analfabeti, akí sú vo väčšine západoeurópskych krajín, ktorí budú čakať na opravára.

  Čiže, keď sa chceme zachrániť musíme podporovať technicky kreatívne povolania.
  Presne tak. To je presne to, čo drží Nemecko nad vodou. Malé série výrobkov, špičkovej kvality, robené kreatívnymi ľuďmi, individuálne, na zákazku.
  No to sú ľudia, ktorí pracujú v stredných a malých podnikoch. V súčasnosti to vyzerá tak, že vláda im skôr hádže polená pod nohy.
  Transnacionálne korporácie umožnia obrovský rozsah exportu, ktorý zmení zahranično-obchodnú bilanciu. Krajina zrazu vyzerá úspešne a je exportne prosperujúca. Ale to nie je zásluha domácich firiem, ale nadnárodných spoločností. Druhá vec je, že aby boli nadnárodné spoločnosti efektívne, potrebujú veľmi empatické malé a stredné firmy. Vláda pritlačí na malé a stredné firmy, aby sa veľmi nepýtali a boli ústretové voči nadnárodným spoločnostiam. Všetky opatrenia, ktoré sú namierené proti malým a stredným firmám, sú vytvorené až po konzultáci i s veľkými nadnárodnými spoločnosťami.

  Robiť slovenským firmám problémy, aby družnejšie spolupracovali s nadnárodnými zahraničnými firmami?
  Isteže. Ako malá firma musíte veľkej zahraničnej firme dodať produkt načas, musíte mať všetky možné certifikáty kvality, musíte mať doklad, že ste už pre niekoho špičkového vyrábali a posledné poleno -- zaviažete sa, že každých päť rokov budete znižovať náklady a cenu. Je tu ešte paradox reťazení. Veľká firma si najme strednú firmu, stredná si najme živnostníka. Živnostník si nemá koho najať, tak to urobí. Keď treba platiť, zr azu je to naopak. Veľká firma si nechá väčšinu, minimum dá strednej a tá, keďže dostala minimum, nezaplatí živnostníkovi.

  Ako by sa to dalo riešiť?
  Jednoducho. Osobná zodpovednosť s ručením vlastného majetku. Podpíšu osobnú zmenku. Všetko, čo je takto problémové, možno riešiť osobnou zodpovednosťou. Politik rozkráda? Osobná zodpovednosť s ručením vlastného majetku. Potom zistíte, že nemáte ľudí, ktorí by išli do politiky a na ministerstvá.

  Kto by takéto niečo vo vláde podpísal a spravil z toho zákon?
  Na to by musela byť politická vôľa. Korupcia vo výške 18 percent nás ročne stojí cez tri miliardy eur. Keby ste mali tri miliardy, vyriešite platy v zdravotníctve, školstve, dáte samosprávam… Desivé je na tom to, že EÚ spočítala, že ročný rozsah strát z korupcie je 350 miliárd eur. A nikto s tým nevie nič urobiť. Samozrejme, máte Švédsko, Fínsko, kde je korupcia jedno až dve percentá.

  Z čoho vyplývajú takéto rozdiely?
  Zo spoločenského charakteru. Keď podvediete vo Švédsku, už si neškrtnete. Keď urobíte to isté v Taliansku, oslavujú vás ako kreatívneho človeka.

  Vráťme sa ešte ku kapitalizmu. Má na Slovensku vôbec nejakú budúcnosť?
  V takej podobe, v akej je dnes, nie. Príjmová polarizácia nie je nebezpečná iba z politických aspektov, ale aj z pragmatického dôvodu. Vymaže strednú triedu. Neexistujúca stredná trieda znamená neexistujúca domáca spotreba. To vedie k zaviazanosti výlučne na export. To znamená zaviazať sa s inými partnermi zo zahraničia a krajina je potom zraniteľná na mnohých úrovniach.

  Aký smerom by sa teda súčasný kapitalizmus mal uberať?
  Spoločnosť vo Švédsku dospela k tomu, že si Švédi dobrovoľne zvýšili dane -- pretože dostanú od spoločnosti kvalitné služby. Každý by teda mal začať sám od seba. Ak človek vie, že mi spoločnosť poskytne kvalitné zdravotníctvo, bezpečnosť či dopravu, pokojne dane zaplatí. Ale ak vie, že sa dane rozkradnú a že korupcia zdraží cenu sociálneho modelu, čo si vynúti opäť zvýšenie daní, urobí jediné -- minimalizuje platenie d aní a bude kreatívny pri obchádzaní daňového zákona.

  Kvalitné zdravotníctvo? Na Slovensku?
  Ak máte kontakty a ste v správnom čase na správnom mieste, systém sa o vás postará. Zariadenia sú celkom na úrovni, lekári sú kvalifikovaní. Stačí si však porovnať rovnaké oddelenia na rôznych klinikách. Bohužiaľ, veľká časť občanov naráža na problémy v zdravotníctve -- korupcia, nedostatok kapacít a podobne.

  Keby sa to riešilo pripoistením, respektíve nejakým polosúkromným modelom?
  Nie. Riešenie je veľmi jednoduché -- DRG. Nemecká metóda modelovej diagnózy. Operácia slepého čreva stojí napríklad štrnásť tisíc, endoprotéza dvesto tisíc eur. DRG znamená, že financujete cez poisťovňu medicínske výkony. Druhá časť je financovanie zdravotníckej techniky a zariadení -- to financuje zakladateľ, teda u nás štát, VÚC a samosprávy. My sme prevzali systém DRG, ale s tým, že zariadenia zakl adateľ nefinancuje. Problém je v tom, že sa neinvestovalo do údržby a modernizácie zdravotníckych zariadení. Ale na tom sme zaviazali v& nbsp;záväzkoch prístupového pr otokolu v roku 2004! Mali sa zmodernizovať nemocnice, školy, skládky odpadu a podobne. Výsledkom je, že dnes vo väčšine zdravotníckych zariadení je zastaraná technika a máte jej príliš veľa. Máme dvakrát viac CT prístrojov ako Francúzi a fungujú štyri hodiny denne. Klasická ukážka -- súkromné CT ide 14 hodín denne, štátne vezme pacientov od deviatej do jedenástej a skončili, lebo viac nepreplatí poisťovňa.

  Treba teda menej nemocníc?
  Nemôžeme udržiavať hustú sieť zdravotníckych zariadení, v ktorých jeden zdravotnícky výkon robia desaťkrát do roka. Potrebujeme špecializované zdravotnícke zariadenia, v ktorých urobia ročne tisíc operácií slepého čreva. Potom nemáte pooperačné komplikácie, máte špičkový chirurgický tím, kompletnú výbavu. Obyvateľstvo si však musí uvedomiť, že nemocnica nebude na každom rohu.

  Ale z čoho bude nemocnica platiť techniku a prevádzku?
  To je druhá vec. Nemôžete sprivatizovať najlukratívnejšie časti zdravotníctva, ako napríklad biochemické laboratóriá. No tie sú už sprivatizované, s tým už nedá nič robiť. Ale môžete urobiť inú vec. Prečo sa predoperáciou z piatich vyšetrení robia štyri zbytočne? Najskôr vám spravia vyšetrenia v poliklinike, potom v krajskej nemocnici, potom vás pošlú do štátnej nemocnice, kde medzitým zrušia termín operácie a idete na všetko znovu. Druhá vec sú preventívne programy. Skríning a preventívne programy stoja desať eur , klinické riešenie tisíce eur. Keby st e mali reálne skríningy ako na západe, kde z DNA predvídajú chorobu v klinickom stave, tak vás nestojí ožarovanie osemnásťtisíc eur, ale hormonálna blokáda vyjde na približne štyristo eur. A to nehovorím o kvalite života pacientov.

  Potom sa možno pozrieť na nemocnicu. Keďže má nejaké príjmy a výdavky, možno o nej hovoriť ako o firme. Potom je nezmyselné, že nemocnicu riadi lekár a nie manažér.
  Áno, je to nezmyselné. Mala by ju viesť skupina manažérov, primári by boli poradcovia za medicínsku stránku. Lekár nepozná finesy účtovania a tam sa vytvárajú nepredstaviteľné možnosti pre kreatívne účtovníctvo pri financovaní nemocnice. To by odborník na financie nedovolil, lebo ručí za to, aby nemocnica bola po finančnej stránke v poriadku. Lenže je tam zvykové právo.
  .
  Poďme ešte na veľmi aktuálnu tému migrácie.
  Ekonómovia prichádzajú s názormi, podľa ktorých migranti zachránia európsky trh práce.
  Je to nezmysel. Väčšina migrantov nemá žiadne vzdelanie. Niektorí majú univerzity, ale aké? Podľa analýz sa ich univerzity nemôžu s našimi ani porovnávať. Takzvaní lekári, výpočtári či architekti tvoria len zlomok, promile. Nevedia jazyk, treba im dať ubytovanie, ošatenie, zdravotnú starostlivosť. Podľa analýz z Nemecka ani druhá generácia migrantov nie je integrovaná do spoločnosti. Zostávajú vo svojich komunitách, nechcú sa integro vať.

  Čo môže tento problém spôsobiť?
  Náš štát nemá peniaze na vlastných dôchodcov a bude potrebovať peniaze na financovanie migrantov. Čo myslíte, ako sa budú tváriť politici, keď povedia dôchodcom, že musia mať polovičné dôchodky, lebo treba prijať migrantov? Navyše vnútorná polarizácia spoločnosti vedie k tomu, že stredná trieda sa rozpadá. Dve tretiny idú medzi chudobných, jedna tretina medzi bohatých. Chudobní stratia v spoločnosti status a príjmy, budú logicky tlačiť na sociálny systém. Ale ten nemá peniaze, lebo tu máte migrantov.

  Z väčšej časti ekonomických migrantov.
  Dokonca to aj vyjadrili heslom, že idú za lepším životom. Ale ja sa pýtam -- ten lepší život v Nemecku spadol z neba? Nie je výsledkom práce rodičov a starých rodičov dnešnej generácie? A niekto sa len tak rozhodne, že on chce mať lepší život a ide do Nemecka? A naši ľudia nemajú právo ísť žiadať do Nemecka lepší život? A kto dokončí revolúciu v Sýrii? Až všetci odídu a posledný zhasne? Nie je i ch morálnou povinnosťou riešiť ten problém vo svojej domovine?

  Ale argumentácia zahraničných politikov či niektorých hnutí smeruje k otvorenej náruči v mene humanizmu.
  Ale prečo? Migrantovi dáme, ale keď si mladý človek bude chcieť kúpiť byt, tak mu povieme, staraj sa o seba, vezmi si hypotéku a zadlž sa na tridsať rokov. A tomu hovoríte humanizmus? Až 80 percent Slovákov neušetrí z výplaty nič. Chcete gradovať sociálne napätie tým, že príde migrant a dostane stravu, ošatenie a lekársku starostlivosť zadarmo?

  A čisto z ekonomickej stránky? Zvládli by sme zobrať migrantov?
  Európa nie je v stave, aby brala migrantov. Štúdia hodnotila počet ľudí v súvislosti so schopnosťou planéty absorbovať odpad, ktorý ľudia produkujú. Maximálny počet obyvateľov v EÚ vyšiel 256 miliónov. Za Slovensko 2,5 milióna obyvateľov ako maximálne udržateľný počet. Viete, čo je problém v Slovinsku a Macedónsku? Obrovské kopy odpadu, ktoré po migrantoch zostali.

  Ale je tu približne tisíc rodín, ktoré sa rozhodli utečencov prijať.
  A je to skutočne tisíc rodín? Keď podľa prieskumov 80 percent obyvateľstva nechce mať za suseda ani Róma? Mne nerobí problém dať bezdomovcovi pár eur na teplú polievku, ale domov si ho nezavolám. Pretože ten domov som si štyridsať rokov budoval.

  No a čo teda pracovné sily? Prognózy stále strašia, že nebude mať kto robiť na naše dôchodky.
  Dnes je trendom Industry 4.0, štvrtá priemyselná revolúcia. Podľa nemeckého výskumu do roku 2020 zruší tento trend 2,5 milióna pracovných miest.

  Čiže roboti nás pripravia o prácu?
  Potreba práce klesne o 20 až 30 percent. Vidieť to na Volkswagene. Štvrtá montážna hala bude mať 326 pracovníkov. Keby tam mali zariadenia ako v prvých troch halách, tak je to vyše tisíc pracovníkov. Keď som diskutoval s ľuďmi z Massachusetts Institute of Technology a CalTech, zhodli sme sa, že radikálny pokles potreby práce je ohrozením do budúcnosti. Čo s tými ľuďmi, ktorí prídu o prácu? Do roku 2030 pribudne približne 718 miliónov nov&y acute;ch uchádzačov o prácu, z toho 600 miliónov v arabských krajinách. Pakistan, India, Bangladéš budú mať rap&iacut e;dny nárast obyvateľov, ale všetko sú to krajiny, kto ré si zničili životné prostredie. V Bangladéši vyrúbali lesy, spodná voda vystúpila vyššie, v koryte riek klesla hladina a morskú vodu z Bengálskeho zálivu ženie monzúnový vietor do vnútrozemia. Všetko zasolila: pôdu, studne. Podobne severná Afrika. Podľa NASA prejde zmenou klímy do roku 2030 do pásma absolútneho vysušenia. Môžeme čakať 160 miliónov migrantov, ktorí nemajú ako prežiť.

  -- -- --

 • Pre dotvorenie..doplnenie si názoru na neformálny návrh k vytvoreniu celoeurópskej dane z pohonných látok (minerálnych olejov), ktorý by mal fungovať ako finančná injekcia na riešenie migrantsko/utečeneckej krízy.Neformálny návrh bol povýšený na Európsku úroveň.K téme od príspevkov spätne 4. februára 2016 o 10:04../zatiaľ takéto medializované neformálne návrhy nikto nedementoval/.
  http://www.cas.sk/clanok/343449/nizka-cena-ropy-meni-svet-kto-z-toho-najviac-profituje.html
  Autor: Andrej Ďuríček, tom, Zdroj: Nový Čas, Dátum: dnes, Čas: 00:05 |

 • K predchádzajúcemu príspevku: zdroj Hospodárske noviny
  » Komentáre a analýzy Ronald Ižip pre FinWeb: Pomôžu svetu nízke ceny ropy?
  V septembri 2014 cena ropy poklesla pod $100. O rok neskôr sa usadila pod $50. Teraz čakáme, či sa dostane aj pod úroveň $25. Výrazný pokles cien ropy mal so sebou priniesť silné ekonomické stimuly. Zdá sa však, že sa deje pravý opak. Čo ak nízka cena ropy svetovej ekonomike nepomôže, ale naopak ju posunie bližšie k recesii?Ekonomické modely hovoria jednoznačne – pokles ceny ropy má mať na svetovú ekonomiku pozitívny vplyv. Úspora na strane spotrebiteľov má vytvoriť väčší dopyt po spotrebných statkoch ako sú straty z nižšieho príjmu exportérov ropy. Ináč povedané -- peniaze, ktoré spotrebitelia ušetria na palivách, minú na iné tovary. Exportéri ropy by ich smerovali do finančných aktív, a preto agregátny dopyt bude väčší.
  A tak súčasná cena ropy, ktorá je tretinová oproti svojej priemernej cene za posledných 5 rokov, by mala byť pre ekonomiku veľkou vzpruhou. Najmä pri uvedomení si, že aj keď je jej nominálna hodnota $30, ak ju očistíme o infláciu za posledných 20 rokov, bude jej cena iba polovičná. Skutočne, ak cenu ropy za posledných 70 rokov upravíme podľa inflácie zistíme, že jej priemerná hodnota za posledných 7 dekád bude $42 dolárov. Nachádzame sa teda veľmi nízko aj vzhľadom k dlhodobej cene.
  Zdá sa však, že tento ekonomický model (ako jeden z viacerých) prestáva platiť. A nie je to preto, že by ľudia neboli racionálni, naopak, každý model je len zjednodušením reality, a v tomto prípade zjednodušením zásadným. Zabúda sa opäť na kľúčovú vec, ktorou sú dlhy. Ľudia sú si vedomí faktu, že je ekonomická kríza, výhľad je neistý a preto potrebujú šetriť. Ušetrené peniaze, miesto toho, aby ich dávali na nákup iných statkov, používajú na splácanie svojich dlhov. Z toho pohľadu je tak vplyv ropy na dopyt minimálny.
  Naopak, tým, že máme nadprodukciu, investovanie do nových ropných projektov sa odsúva do nenávratna. Nové investície financované novými úvermi sa tak nedejú, čo znižuje dopyt po nových výrobných zariadeniach a technológiách, čo následne znižuje agregátny dopyt. Podčiarknuté a zrátané – nízka cena ropy je pre globálnu ekonomiku skôr negatívna.
  Samozrejme, znižovanie dlhov je pre ekonomiku z dlhodobého pohľadu pozitívne, avšak dlhy musia byť znížené ešte omnoho viac, aby sa mohli stať ďalším potenciálnym motorom rastu. A čo je horšie, aj keď sa ľudia snažia znižovať svoj dlh, vlády sa rozhodli, že globálnu ekonomiku treba podporiť novým dlhom. A keď to nerobia spotrebitelia, musia to robiť vlády. Vlády teda zvýšia svoj dlh, ktorý koniec koncov aj tak zaplatia občania vo forme vyšších daní. Čiže to, čo ľudia ušetria na splátkach úverov, nakoniec zaplatia na vyšších daniach. Vláda sa v tomto tromfnúť nedá.
  A tak nakoniec možno najlepším scenárom bude, že cena ropy vzrastie, možno na dvojnásobok súčasnej ceny. Tam budú spokojní všetci – no najviac exportéri ropy, ktorí môžu už čoskoro čeliť väčšiemu politickému tlaku, ktorý môže ohroziť stabilitu v mnohých oblastiach sveta. No na to budeme najskôr potrebovať krachy veľkých ropných spoločností, čo ešte stále nie je na obzore.
  .
  Ešte k predošlému príspevku: “Europolitik lotyšského pôvodu to zdôvodňuje nízkymi cenami.Lacný benzín? Zdaniť.„Daň z pohonných hmôt, na národnej alebo európskej úrovni, by mohla byť zdrojom financovania. Predovšetkým, keď vezmete do úvahy, že ceny benzínu sú na historickom minime,“………………………………….tak sa spýtajme: ako už dnes môže nejaký politik vedieť, (slovenský, či zahraničný) aké budú ceny ropy, palív, minerálnych olejov..atď., ………………………… :keď to netušia ani ekonómovia..len taká špekulácia, čo keď ropa-palivá vyskočia opätovne na 100-150 USD?(verím, že nie)..aj potom by písali “Lacný benzín? Zdaniť?”.Lebo migranti?..čo už.

 • Brusel špekuluje ako nám zdvihnúť životnú úroveň..v diskusii: Zdaniť benzín a podporiť tak utečencov?Zdroj: internetový denník http://aktualne.atlas.sk/
  Brusel si myslí, že máme peňazí na rozdávanie. Chce nás zdaniť. Čo na to Kažimír?
  BRATISLAVA / BRUSEL -- Ceny ropy atakujú rekordné minimá, a tak opätovne prišiel návrh ich zdaniť. Namiesto toho, aby bežní ľudia ušetrili, majú sa podeliť s utečencami. Návrh oživil eurokomisár v Bruseli.
  Pôvodne išlo o návrh nemeckého ministra financií Wolfganga Schäubleho, ktorý ešte v januári plánoval zdaniť pohonné hmoty. Špeciálna daň by mala fungovať ako finančná injekcia na riešenie utečeneckej krízy. Návrh povýšil na európsku úroveň eurokomisár Valdis Dombrovskis.
  Europolitik lotyšského pôvodu to zdôvodňuje nízkymi cenami.Lacný benzín? Zdaniť.„Daň z pohonných hmôt, na národnej alebo európskej úrovni, by mohla byť zdrojom financovania. Predovšetkým, keď vezmete do úvahy, že ceny benzínu sú na historickom minime,“ uviedol v pre nemecký Der Spiegel.Slovensko v tejto otázke ešte nie je rozhodnuté. Aj keď vláda povinné kvóty razantne odmieta, v prípade zdanenia benzínu je ministerstvo pripravené hľadať riešenia.
  „Nemecký návrh na vytvorenie celoeurópskej dane z pohonných látok bol zatiaľ predložený len verbálne bez potrebných detailov na neformálnych raňajkách ministrov financií EÚ. V prípade, že Nemecko predloží písomný návrh k vytvoreniu celoeurópskej dane z pohonných látok (minerálnych olejov), MF SR sa bude touto problematikou zaoberať,“ uviedlo v stanovisku pre Aktuálne.sk Ministerstvo financií SR.
  Babiš (ČR) okamžite odmieta
  Ako ministerstvo dodalo v stanovisku, Slovenská republika podporuje riešenie migračnej krízy na národnej aj európskej úrovni.V Českej republike sú razantnejší. Andrej Babiš takýto návrh v momente zavrhol.„Návrh je neprijateľný. My takúto daň nechceme,“ povedal český minister financií Babiš, ktorý otvorene s nápadom nesúhlasil.
  .
  “Lacný benzín?”..Na Slovensku?..kto máme možnosť chodiť tankovať na Ukrajinu, Rakúska, Maďarska, Česka, či Poľska..vieme o tom svoje.Ešte by mohli z Bruselu vysvetliť, čo to má mať spoločné s migrantami/utečencami.Či je to všetko po rúškom Bussinees je bussinees.Nech to stojí, čo to stojí, veď zaplatiť to niekto musí.Pre Turecko najsamprv bolo potrebných v rámci EÚ vyčleniť 3 miliardy eur a keď to nestačí, je potrebných vyčleniť už 5 miliárd eur.S výsledkom neistým.Akože Brusel si myslí, že Slováci sú hlúpy, hluchý, slepý, ešte neviem akí a včera zliezli zo stromov, ako už písal kolega..

 • Konečne obrat, tvrdý ale obrat : Rakúsko prehlásilo, ” že v lete sa naplnia možnosti prijímania migrantov”
  Jordánsko zastrelilo na hraniciach 12 migrantov zo Sýrie.
  Po 2 rokoch ” humanizmu, nastupuje právo a poriadok. Až Grécko na hranici teritoriálnych vôd začne otáčať lode pašerákov pod hrozbou zničenia a po nerešpektovaní i zničenie , aj za cenu obetí, migrácia sa zastaví.
  EU a jej tradície a kultúra, spôsob života sa zachráni. Tolerancia islamu kresťanstvom a netolerancia kresťanstva islamom vytvára ” zásadnú úlohu ” chrániť si tradície, kultúru. Kto ju netoleruje a nerešpektuje nemá tu miesto.

 • http://aktualne.atlas.sk/zahranicie/europa/lajcak-die-presse-hrozba-kratenia-strukturalnych-fondov-eu-je-vydieranie.html
  Zdroj, Správy: ZAHRANIČIE/EURÓPA Deň: včera, Čas: 22:38, //aktualne.sk/
  VIEDEŇ -- Za “vydieranie” považuje slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák požiadavku rakúskeho kancelára Wernera Faymanna na krátenie príspevkov zo štrukturálnych fondov Európskej únie pre krajiny, ktoré sú proti utečeneckým kvótam.Je to ako vydieranie: ‘Ak sa odvážiš mať svoj vlastný názor, potom od nás viac nedostaneš peniaze’,” povedal šéf slovenskej diplomacie v rozhovore pre sobotňajšie vydanie rakúskeho denníka Die Presse.Lajčák je z takýchto vyhlásení niektorých európskych politikov veľmi sklamaný. “Tieto dve témy nemajú nič spoločné. Je to protieurópske. Finančné prostriedky zo štrukturálnych fondov nie sú nič, o čo sme žobrali. Tieto fondy sú jedným z pilierov, na ktorých bola vybudovaná EÚ,” konštatoval..atď., viac v článku….Zaujalo ma tiež vyjadrenie z článku:
  Miroslav Lajčák: “Je to ako vydieranie: ‘Ak sa odvážiš mať svoj vlastný názor, potom od nás viac nedostaneš peniaze’,” povedal šéf slovenskej diplomacie.”Pripojil sa tak k čelným predstaviteľom štátu (verejným vyhlásením) k vyhláseniu/vyjadreniu premiéra SR Róberta Fica a ministra vnútra SR Róberta Kaliňáka ohľadom migrantov — utečencov: “Snáď nás nechce /rozumej/ Slovákov Európska únia trestať za názory.Snáď to nemyslia vážne!..
  S takýmito vyjadreniami môžem iba súhlasiť.Trestať iba za názor..no, jemne povedané by nebolo zrovna demokratické.Či už zo strany EÚ, ale aj vo vlastnom štáte..
  Ešte poznamenám:
  Bude zaujímavé pozorovať vývoj okolo migrantsko/utečeneckej krízy.Mediálne už bolo od-prezentované, že o dva mesiace sa začne na juhu Európy otepľovať..

 • Krátké a výstižné!
  Jiří Kobza, bývalý diplomat, který dlouhé roky působil v islámských zemích …..
  Pro všechny humanistické, multikulturní, soucitné, solidární, korektní a různé jiné pomáhající duše, co se mohou přetrhnout, aby se nějak zavděčily „uprchlíkům“ říkám :
  Uvědomte si prosím, že podle Koránu, jste jenom jejich služebníci a cokoliv pro ně uděláte, cokoliv jim dáte, je z jejich strany považováno a chápáno za pouhé splnění vaší povinnosti, jako otroka svým pánům! Vaše soucitnost a milosrdenství je chápáno a interpretováno Koránem, jako výraz ponížení, podřízenosti a přiznání nadřazenosti muslimů, nad ostatními lidmi.Čím lépe a více jim sloužíte, tím více jich bude chtít přijet a užít si dobrovolných otroků a zejména otrokyň! Od malička jsou v tomto vychováváni, takto je učí a nebude to nikdy jinak! Po příchodu do Evropy se v jejich očích toto učení potvrzuje a zhmotňuje!
  Tak už toho, propána, vy pitomci, nechte, dostanete nás všechny do maléru, z kterého nás už nikdo nedostane !!!
  Jiří Kobza, bývalý čs. diplomat v islámských zemích

 • http://aktualne.atlas.sk/zahranicie/amerika/obama-merkelova-hovorili-utecencoch-chcu-postarat-miliony-ludi.html
  Zdroj: správy ZAHRANIČIE/AMERIKA Dátum: dnes, Čas: 06:46 //aktualne.atlas.sk/
  Obama a Merkelová hovorili o utečencoch. Chcú sa postarať o milióny ľudí
  WASHINGTON -- Americký prezident Barack Obama a nemecká kancelárka Angela Merkelová diskutovali vo štvrtok o utečeneckej kríze, ktorej čelí Európa. Zhodli sa, že nadchádzajúca darcovská konferencia v Londýne bude šancou podnietiť celosvetové úsilie v tejto problematike. Oznámil to Biely dom.V telefonickom rozhovore Obama Merkelovej povedal, že v septembri počas Valného zhromaždenia OSN plánuje usporiadať schôdzku lídrov s cieľom prijať nové záväzky, ktoré pomôžu pri riešení utečeneckej krízy.
  Čítajte viac.. linky v linkoch plus príspevky pod článkami.

 • Proč chtějí všichni Německa ??
  Zajímavé, přeposílám:
  Tady v Německu první věc, co dělají Arabové, je zakládání místní islámských obcí ihned poté, co jsou ubytováni .
  Tyto obce zakládají vybraní uprchlíci, studovaní a vzdělání, kteří řídí potom modlitebny a místní chování arabských ghet. Nikdo si nedovolí jít proti těmto obcím, mají podporu státu a během dvou až tří let dostávají své zástupce v místním zastupitelstvu.

  Tvrzení, že Arabové jdou do Německa především za penězi, co dostanou od Německa,není pravdou. Mnohem více peněz dostávají imigranti v Norsku a ve Švédsku. Tady v Německu má uprchlík týdně nárok na 150 EUR, dítě do 10 let na 50 EUR, do 18 let na 75 EUR. Ve Švédsku je to 300 EUR na dospělého na týden,250 EUR na dítě bez ohledu na věk.
  Ve Francii má uprchlík nárok na 230 EUR týdně, dítě 150 EUR týdně.
  Švédsko i Francie navíc vyplácí příspěvky na bydlení (od 150 do 250 EUR měsíčně). Německo příspěvky vyplácí jen rodinám s dětmi, a to pouze po dobu 1 roku.

  Jak vidíte, Německo není nijak velký kauf po finanční stránce pro uprchlíky. Německo však nabízí něco, co jiné země nemají : Finanční podporu náboženským obcím etnických menšin.

  V Německu mají náboženské obce (minimálně 50 osob) právo na státní příspěvek, který v základu činí 150,000 EUR ročně, ovšem na základě vlastní aktivity a počtu členů mohou na základě dotačních titulů získat automaticky nárok na čerpání dalších 400,000 EUR ročně.
  Pokud obec a počet členů přesáhne 1,000 osob, stává se obec příspěvkovou organizací státu a má právo na 2.5 milionu EUR ročně na svůj provoz.
  Islámské obce poté tyto peníze rozdělují jako charita mezi své členy a rodiny, čímž si je zavazují.
  Je to nebezpečná metodika, kterou úplně stejně dělá v Libanonu Hizballáh, který peníze od Libanonské vlády přerozděluje mezi své členy, obvykle nejchudší lidi, provozuje z nich nemocnice a soukromé náboženské školy.

  Stejně tak tady v Německu velké islámské obce provozují školy a nemocnice, dotují chudé islámské rodiny (což jsou prakticky všechny), ale jejich děti musí chodit na modlitby a tím si obec tyto děti zavazuje a vychovává je podle islámského učení.
  To nebezpečí je v tom, že zdejší islámské obce neříkají, že to jsou peníze z německého státního rozpočtu, ale že to jsou peníze obce a ty peníze chudým muslimům rozdávají jménem Proroka Mohameda.
  Děti když potom vyrostou, vděčí za všechno (za jídlo, lékařskou péči i vzdělání) islámské obci a Prorokovi. A ty děti jsou potom připraveny vykonat cokoliv ve prospěch obce nebo Proroka. To je důvod, proč islamisté chtějí do Německa.
  Nejenom, že dostanou peníze od státu, ale mnohem více peněz dostanou od svých imámů, od islámských obcí.

  Mnoho lidí se vyjadřuje v Česku k Islámu a Německu, ale neznají tyto souvislosti a důvody.
  Pokud by Německo ukončilo podporu náboženských obcí menšin, tolik migrantů by se rozhodně do Německa netlačilo.

 • Zobudí sa “naša” politická “elita” a zaistí konečne naozaj účinné opatrenia aby nebolo Slovensko islamizované?

  http://www.hlavnespravy.sk/exkluzivny-rozhovor-so-sergejom-chelemendikom-angela-merkelova-trojska-kobyla-ameriky/703263

 • ad. Miroslav Pršala 27. október 2015 v 18:16
  BEZPEČNOSTNÁ HROZBA. Aktivisti v humánnych chimérach deštruujú systém. Rozvracajú právo a poriadok. Nezmyselné ” práva ” , obmedzujúce práva a slobodu.
  Človek si zvykol na chorý systém, že k očnému sa dostane raz za rok, po trojmesačnom čakaní po objednávke,
  čo ” aktivistické vytrženia” len zhoršia lekárom, aj pacientom.

 • Veru tak. Veď aj v lete, keď sa o kvotach ani nechyrovalo ,v tej dobe jak bol incident s tým mraziarenským náklaďakom čo sa v ňom zadusilo asi 70 migrantov, s nálepkami Hyzy (mimochodom Žilinská firma na spracovanie hydiny) v Rakusku, kde-kto vytruboval do medii, že Slovensko migrácia obíde. A neobišla. Vtedy, asi tak týždeň na to, sa včasráno zrazil Poľský furgon, tiež plný imigrantov, pred tunelom Horelica (medzi ZA a CA), s osobným autom, v ktorom sa vracala z nočnej služby doktorka domov do ZA. Nedošla, zahynula. A asi 20 migrantov potom žandári naháňali cele doobedie po okolí Čadce. Kto vie, či ich aj všetkých pochytali.-???- No hlavne, že sme v bezpeči.Teraz ani nenarážam na možne choroby, skôr na to, že na ten bordeľ môže doplatiť hocikto, nevinný, ako napríklad nebohá pani doktorka. A za čo? za biznis nejakého šuflikanta, ktorý ich celú noc viezol ako barany z A do PL, alebo do jakej matere,a nezvládol naše cesty? Udajne zachrápal, ale policajtom tvrdil, že mu migrant strhol volant do protismeru. -???-Tak to potom mi vychádza, keď toto povedal, že viezol v kabíne na sedadle spolujazdca teroristu. Či ?
  Ale bol som svedkom aj vcelku inteligentn0ho a profesionalného prevozu, keď to začínalo. Tiež v ZA na pumpe. Začiatkom leta, zhodou okolnosti taktiež Poliak-autobusák, zastavil na bezpečnostnú prestávku. Dal som sa s ním do reči a povedal mi, že vezie do Waršavy plný autobus Afričanov a Arabov z Wiedne. No ale odvtedy sa to zvrhlo…hrůza.

 • Vážení priatelia, musím sa s vami podeliť o udalosť, ktorej bola dnes svedkom moja manželka u jedného očného lekára v Žiline. Bola objednaná na vyšetrenie a keď prišla k lekárke stretla sa tam s dvoma migrantami, ktorých sprevádzala akási aktivistka (manželka ju tak zaradila podľa neupraveného vzhľadu a z pohľadu plného vytrženia nad jej záslužnou činnosťou). Keď odišli mala prísť na rad manželka, sestra ju však požiadala, aby chvíľku počkala, pretože musí vykonať dôkladnú dezinfekciu ordinácie a vybavenia. Od lekárky sa potom dozvedela, že migrant, ktorého vyšetrovala bol sifilitik a preto museli dezinfikovať. Okrem toho, jej povedala, že odmietli za ošetrenie zaplatiť (moja manželka štandartne platí u tejto lekárky za kvalitnejšie vybavenie 10 euro), veď oni sú migranti, vraj to možno zaplatí min. vnútra.
  Priatelia, nie sme bezpeční až ani v tejto krajine a musíme sa mať na pozore pred nebezpečnými živlami, ktorí sem môžu zavliecť nebezpečné nemoci.

 • http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/toto-nam-hrozi-od-migrantov-smrtelne-vazne-939661
  Zdroj: HN, Snímka: TASR,
  “Predminulý týždeň rakúsko-maďarský hraničný priechod Nickelsdorf-Hegyeshalom zaznamenal trpký rekord. Prešlo ním 300-tisíc imigrantov. Riaditeľ tropického inštitútu Vysokej školy sv. Alžbety Vladimír Krčméry ho pozná dôverne. Spolu so svojím Tropic Teamom je na „čiare“ pomaly deň čo deň. „Ešte nikdy sa nestalo, aby sa premiestnilo také množstvo ľudí, a to ešte navyše v priebehu jedného mesiaca. Také niečo nepoznal ani holokaust,“ hovorí pre HN.Ďakuje Bohu, že zatiaľ intenzívne nepršalo. V opačnom prípade už mohli povrchové vody kontaminovať spodné. „Epidémia je nevyhnutný dôsledok každej živelnej pohromy a tento exodus živelnou pohromou je,“ objasňuje. Ministerstvo zdravotníctva už začalo monitorovať hladinu baktérií v neďalekých vodách Rusoviec či Čunova.Jedna dobrá správa: všetky kultivácie, ktoré robili utečencom prechádzajúcim cez spomínaný hraničný priechod, boli negatívne. Nezistil sa ani jediný prípad podozrenia na TBC. Spektrum zistených chorôb je totožné s našimi: hypertenzia, diabetes, ischemická choroba srdca. K tomu sa pridružujú ťažké depresie, hnisavé rany na nohách či zápaly horných dýchacích ciest…”
  Viac v link-u -- navrchu.
  Ohrozenie č. 1: Epidémie a choroby
  Ohrozenie č. 2: Strata práce a kriminalita
  Ohrozenie č. 3: Bezpečnosť a terorizmus
  Ohrozenie č. 4: Smerovanie EÚ a Slovenska
  Ohrozenie plus 1: Neukojené pudy
  …ako perlička, v minulých dňoch prišli politici v Nemecku, Francúzsku / aj ďalších západných štátoch/ s myšlienkou potreby zriadenia utečeneckej dane v zmysle “zvýšenia DPH” v jednotlivých členských štátov EÚ…boli podchytené výstupy politikov, nie sú jasné možné závery, /zatiaľ/ ktoré by mohli v budúcnosti aj pre nás z toho plynúť.

 • Četla jsem na vašem webu článek “Migranti-končí sranda”, v reakci na ní uvádím nasledující svědectví z jedné mnichovské nemocnice.

  To už není žádná sranda…..

  Kamarádka v Praze má známou, která jako lékařka v důchodu šla před dvěma roky do jedné z mnichovských oblastních nemocnic, kde hledali anesteziology. Občas si s ní píše, přeposlala mně její email.

  Citují:
  Včera jsme měli v nemocnici poradu k situace jak u nás, tak i v dalších nemocnicích v Mnichově, která je vážná. Pohotovost na klinikách nezvládá a tak vše začínají posílat do nemocnic.
  Řada muslimů odmítá k ošetření ženský personál a MY ženy zas říkáme, že mezi ty zvířata zvláště z Afriky, nepůjdeme. Vztahy mezi personálem a imigranty začínají být stále horší a horší, od minulého víkendu musí s imigranty chodit do nemocnice policajti se psy.
  Řada uprchlíků má AIDS, syfilis, otevřenou TBC a spousty exotických nemocí, co v Evropě neznáme a neumíme léčit. Pokud dostanou recept, tak v lékárně zjistí, že musí vše zaplatit hotově. Dochází tam k neuvěřitelným výstupům zvláště, když se jedná o léky pro děti. Děti nechávají personálu v lékárnách se slovy: “tak si je zde vyléčte sami.”

  Takže policie už nehlídá jenom kliniky a nemocnice, ale už i velké lékárny.

  Na poradě jsme otevřeně říkali, kde jsou ti, co je vítali do TV kamer s transparenty na nádraží ?
  Ano, hranice se sice zatím, jak nam řekli, zavřely, ale milion už tu je a rozhodně se jich nezbavíme. Doteď byla v celém Německu nezaměstnanost 2,2mil., teď bude nejméně 3,5 mil. Většina těchto lidí je naprosto nezaměstnatelná. Těch lidí se vzděláním je úplné minimum, navíc jejich ženy většinou vůbec nepracují.
  Odhaduji, že každá desátá je těhotná, stovky tisíc z nich přinesli s sebou kojence a malé děti do 6 let naprosto zbídačelé a zanedbané. Pokud to bude pokračovat a Německo znovu otevře hranice, tak jedu domů, za takové situace mě zde nikdo neudrží ani plat 2x větší než u nás. Já jsem jela do Německa, ne do Afriky č i na Blízký východ.
  Sám profesor našeho oddělení nám říkal, že je mu smutno, když zde vidí uklízečku, co tu za 800 Euro uklízí už léta každý den a pak zde potkává na chodbách mladé kluky, co jen čekají s nataženou rukou, vše chtějí zdarma, když to nedostanou, začnou dělat bordel.

  Tohle opravdu nemám zapotřebí. Ale zase se bojím, když se vrátím, aby to nebylo za nějaký čas úplně stejné u nás. Oni totiž, když to nezvládají Němci se svou povahou, tak u nás by to byl totální chaos. Nikdo, kdo s nimi nepřišel do styku, tak neví, co jsou zejména uprchlíci z Afriky za zvířata a jak si muslimové vyskakují na zdejší personál ohledně svého náboženství. Ještě stále nemá zdejší personál nemoci, které sem přivezli z Afriky, ale při takovém množství pacientů každý den, je to jen otázka času. V nemocnici v Porýní napadli noži imigranti personál, když tam předali 8 měsíců staré dítě na pokraji smrti, které tahali přes půl Evropy 3 měsíce. Dítě za dva dny zemřelo, přestože mu byla poskytnuta špičková péče na jedné z nejlepších dětských klinik v Německu.
  Lékař musel být operován a dvě sestry leží na jednotce intenzivní péče. NIkdo z nich nebyl potrestán. Ve zdejším tisku se o tom nesmí psát, takže to víme prostřednictvím emailové pošty . Co by se asi stalo Němci, kdyby pobodal doktora a sestry nožem ? Nebo kdyby chrstnul sestře do obličeje svou syfilní moč a ohrozil jí nakažením ? Minimálně by šel okamžitě do vězení a později k soudu. U těchto lidí zatím se nic neděje.

  A tak se ptám: Kde jsou ti vítači a přijímači na nádražích ? Pěkně doma si užívají své vydělané peníze z neziskovek a těší se na další vlaky a svůj další příjem za akce “vítání na nádražích”. Všechny tyto vítače bych nahnala nejprve k nám do nemocnice na akutní příjem jako lapiduchy a potom do jedné budovy k imigrantům a ať se tam o ně starají.
  Bez ozbrojené policie, bez policejních psů, které jsou dnes v každé nemocnici zde v Bavorsku a bez zdravotního personálu.

 • Priateľ Stano, lekár “spod Tatier” mi poslal zaujímavý údaj od prof Krčmeryho ktorý pôsobí v tranzitných táboroch v Maďarsku
  Mali by sme naše deti (rodičov našich vnúčat) upozorniť, nevnucovať, avšak zaviesť reč na túto tému.

  Veľa slovenských rodičov odmieta povinné očkovanie detí. Môže to byť v týchto časoch rizikový postoj?

  Našťastie ľudia zo Sýrie a z Iraku, ktorí utekajú cez Maďarsko, nie sú epidemiologická hrozba. Ale to už neplatí o ľuďoch, ktorí utekajú cez Stredozemné more z Afriky. Napríklad v talianskej populácii je rozšírenie tuberkulózy 10 prípadov na 100-tisíc ľudí, medzi imigranti je to však tisíc na 100-tisíc. To isté sa týka HIV… A takýto človek sa potom z Talianska môže dostať hocikam. Čiže rodičia, ktorí svoje deti neočkujú, nemôžu mať istotu, že jedného dňa ich dieťa nedostane spolužiaka do škôlky z Afriky. To potom matkami, ktoré odmietli očkovanie, oprávnene zatrasie. Ja by som očkovanie bral veľmi vážne.

  Celý článok

  http://www.cas.sk/clanok/330641/najlepsi-rozhovor-o-utecencoch-aky-ste-citali-profesor-krcmery-koho-prijat-a-koho-nie.html

 • Bez identity, bez platného pasu , dokladu totožnosti, zdravotného preukazu, vodičského preukazu sa jedinec , nemôže voľne pohybovať . To je celosvetová platnosť. Bezprecedentne porušená u migrantov v EU. Desaťtisíce ľudí sa pohybuje po EU bez dokladov , ale s mobilom .

 • To nie je sranda, to je trestné porušenie pravidiel ochrany zdravia občanov , po trestnom rozrušení štátov ,
  po trestnom zlyhaní ochrany hraníc . Srandou to môže byť pre “polobohov” .
  Čo je pre nich sranda, je pre plebs vážna vec. Nie vtipné, ale tragické.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.