Vyberte stranu

Národná transfúzna služba SR upozorňuje!
Pozrite: http://www.ntssr.sk

UPOZORNENIE: DAROVANIE KRVI PO NÁVRATE Z NIEKTORÝCH KRAJÍN A VIEDNE
Darcovia krvi, ktorí navštívili Maďarsko (oblasť Fejer, Hajdu-Bihar, Bacs-Kiskun, Budapešť), Taliansko (severnú polovicu krajiny), Portugalsko (región Algarve – najjužnejší región s mestami Almancil, Loulé), Bulharsko (Sofia), Srbsko, Rumunsko, Izrael (hoc aj na 1 noc), môžu darovať krv až po 28 dňoch od opustenia uvedených krajín / oblastí. To isté sa týka aj darcov krvi, ktorí strávili 1 noc a dlhšie aj v Rakúsku – Viedni. Ide o preventívne opatrenie vzhľadom na výskyt WNV (vírusu Západonílskej horúčky) v uvedených oblastiach. Opatrenie platí do odvolania, resp. do 30. novembra 2015. Odporúčame našim darcom, aby prišli darovať krv ešte pred plánovanou dovolenkou v týchto krajinách, resp. pred pobytom vo Viedni alebo Budapešti. Niekoľkohodinová príležitostná návšteva Viedne alebo Budapešti, resp. cestovanie cez Viedeň a Budapešť (autom, cez letisko) nie je dôvodom na vyradenie.
Ďakujeme za pochopenie a pomoc pri dopĺňaní krvných zásob v letnom období.
By Miro Juriš | 15. 09. 2015
Prevzaté z: http://medzicas.sk

Pokiaľ mienite cestovať do Viedne, zvážte, či je to naozaj nutné !
Aj tak by sa dalo vyložiť aktuálne vyhlásenie Národnej transfúznej služby SR.
Darcovia krvi, ktorí strávili 1 noc a dlhšie aj v Rakúsku – Viedni môžu darovať krv až po 28 dňoch od opustenia oblasti. Ide o preventívne opatrenie vzhľadom na výskyt WNV (vírusu Západonílskej horúčky)
Čo je to vlastne Západonílska horúčka? Nepríjemný vírus zo skupiny arbovírusov, ktoré vo všeobecnosti spôsobujú encefalitídy. Najčastejšie sa človek nakazí po bodnutí komárom. Ten zase vírus “chytí” po bodnutí nakazeného človeka, vtáka, či zvieraťa.
Nie je teda možné dať priamo “rovná sa” medzi aktuálnu migračnú vlnu a zaradenie Viedne do rizikovej oblasti. Aj keď samozrejme je to jedna z pravdepodobných príčin.
Podľa diskrétnych informácií, panuje v tzv. “mienkotvorných médiách” autocenzúra ohľadom otvárania témy epidemiologických rizík v súvislosti so súčasnou migračnou vlnou. Údajne ich pracovníci majú pokyn túto tému neotvárať.

Edit:
Zdá sa, že Európska Únia by mala byť nominovaná na Nobelovu cenu za medicínu
Pamätáte sa ako ste museli absolvovať od detstva povinné očkovania a tí, ktorí odchádzali do Afriky zas museli žiadať o doplnkové očkovania proti tropickým chorobám a parazitom? Všetkému je koniec, nič z toho už nebude potrebné.
Vedenie EÚ totiž prišlo na metódu ako naraz, doslova zázračne vyliečiť milióny ľudí postihnutých nákazlivými prenosnými chorobami. Stačí prehlásiť prichádzajúcich Afričanov za imigrantov, ktorých nesmieme zdržiavať pri ich ceste za lepším životom a potom sa ich nesmieme ani dotknúť v prípade pochybností o ich zdravotnom stave. Čo keby mal dotyčný predsa len nejaké pravé kiahne alebo Ebolu? Máme právo ukrátiť jeho základné ľudské právo prihlásiť sa na sociálku v Nemecku? Evidentne nie a preto ho vyhlásime za zdravého. Následná epidémia Eboly s imigrantami nemôže mať nič spoločné, každý predsa vie, že ide o chorobu, bežne sa v Nemecku vyskytujúcu.
Ale vážne, český minister zdravotníctva na ČT24 hovoril (vo videu v čase krátko pred 19.hodinou) v súvislosti s migrantami o príprave na preočkovanie populácie kvôli zamedzeniu šírenia nákaz. Ak takúto správu vysloví minister zdravotníctva, ak sa skutočne pripravujú plány na celoplošné preočkovanie celej populácie, situácia sa stáva kritickou.
Z uvedeného vyplýva, že riziko tu rozhodne je, zodpovedné miesta si ho uvedomujú a konajú v tajnosti prípravy, ale kritický tón, či dokonca verejná diskusia voči benevolencii, ktorou sme toto zdravotné riziko umožnili a to naviac plošne v celej Únii, nie je povolený. Toto riziko nie je vôbec zanedbateľné, v odborných kruhoch často diskutované a som si istý, že ak k niečomu dôjde, ľudia sa budú diviť, prečo ich nik nevaroval.

 

12003160_1125541910807539_2153705619308597979_n(2)

 

SID, SERBIA - SEPTEMBER 22: A migrant speaks on a smartphone as she and other migrants wait in a holding area just metres across from the Croatian border after walking the last few kilometres from Serbia to Croatia on September 22, 2015 in Sid, Serbia. Thousands of migrants have arrived in Austria over the weekend with more en-route from Hungary, Croatia and Slovenia. Politicians across the European Union are to hold meetings on the refugee crisis with EU interior ministers meeting tomorrow and EU leaders attending an extraordinary summit on September 23. (Photo by Carsten Koall/Getty Images)

Angel čo sa deje? Órbán nás nechce pustiť ďalej (september 2015)

 

Prečítajte tiež:

Prejav Putina v OSN28.9.2015

A je to tady! Evropský soud rozhodl, že zadržování nelegálních migrantů v detenčních centrech je v rozporu s Lisabonem. Státy EU budou muset pustit migranty na svobodu. Apokalypsa Evropy začala!

 

.