Vyberte stranu

 

ATT00035Ilustračné foto z domácnosti SD

Tajomstvá šťastných ľudí: Vyskúšate ich?

.
Neviete prísť na to, ako môžu byť niektorí ľudia stále spokojní a nechápete, prečo sa vám to nedarí? Odhalili sme tajomstvá šťastných ľudí a prezradíme vám ich, aby ste aj vy mali hodnotnejší život. (pozrite: magazín  Štýl ).

1.Obklopujú sa pozitívnymi ľuďmi
Pesimisti a večne negatívni ľudia oberajú o energiu každého, kto sa snaží byť šťastný. Preto treba obmedziť kontakt s takýmito „toxickými” osobami. Šťastie a radosť sú nákazlivé, preto majte okolo seba ľudí, ktorí sú spokojní a motivovaní.

2. Tešia sa z maličkostí
K úsmevu na tvári a ku šťastiu im stačí aj obyčajná banalita, ktorú si niekto ani vôbec nevšimne. Či už je to roztomilý detský smiech alebo zakvitnutie kvetov na parapete v obývačke. Keď si viete nájsť každý deň niekoľko dôvodov na radosť, tak celý váš život bude naplnený spokojnosťou.

3.Nenechajú sa znechutiť
Keď niečo nevyjde, šťastný človek sa na to pozrie z pohľadu, že mohlo to byť aj horšie. Nerobí si ťažkú hlavu, nezveličuje, ale naopak, veci zľahčuje a je vďačný, že to nedopadlo inak.

4. Nezištne pomáhajú ostatným
Urobiť niekomu láskavosť alebo sám od seba pomôcť, to každý nedokáže. Musíte prísť na to, že keď potešíte niekoho iného, potešíte tým zároveň aj seba a vďaka tomu, že robíte dobré veci, sa stávate hodnotnejším človekom.

5. Nevystavujú sa negatívnym a násilným materiálom
Pozeranie filmov plných násilia a hranie strieľačkových hier nejde dohromady so šťastím a spokojnosťou. Ľudia, od ktorých chceme odkukať návod na šťastný život, sledujú filmy a programy s pozitívnou tematikou.

6. Robia veci, ktoré im prinášajú radosť
Ľudia, ktorých považujeme za šťastných, majú záľuby a koníčky, ktorým sa venujú, aby boli šťastnejší. Svoj čas investujú do vecí, na ktorých síce nezarobia, ale majú hodnotu pre nich a pre ich blízkych.

7. Používajú slová „prosím” a „ďakujem”
Komplimenty, prejavy zdvorilosti a vďaky šťastní ľudia nepoužívajú iba zo slušnosti, ale preto, že to tak naozaj cítia. Sú radi, keď môžu niekomu spríjemniť deň pekným slovom. Je jedno, či poviete predavačke, že má pekný účes alebo úprimne poďakujete kolegovi za radu.

8. Vybrali si, že chcú byť šťastní
A aj vy sa môžete rozhodnúť, či budete večne na všetko frfľať, rozčuľovať sa, aká je doba zlá a že váš život stojí za nič, alebo sa začnete na svet pozerať z tej krajšej stránky.

 

Tak ako? Ideme nato? Alebo už tak konáme?

Najmä si vyberaj priateľov a nezaoberaj sa nedávnou minulosťou:

Banda_zlodejov_1

Potešte sa snami:

https://www.facebook.com/video.php?v=10201446320439123

Jak zit po 60-tke.pps

https://youtube.com/watch?v=plzwmE-Dg7E

Pozor na rýchlosť:

https://smeonline.cartodb.com/viz/7aedccf8-c449-11e5-9e5f-0ef7f98ade21/embed_map

Kamery-pevné-SR-2016