Ilustračné foto z domácnosti SD
Tajomstvá šťastných ľudí: Vyskúšate ich?
.
Neviete prísť na to, ako môžu byť niektorí ľudia stále spokojní a nechápete, prečo sa vám to nedarí? Odhalili sme tajomstvá šťastných ľudí a prezradíme vám ich, aby ste aj vy mali hodnotnejší život. (pozrite: magazín Štýl ).
1.Obklopujú sa pozitívnymi ľuďmi
Pesimisti a večne negatívni ľudia oberajú o energiu každého, kto sa snaží byť šťastný. Preto treba obmedziť kontakt s takýmito „toxickými” osobami. Šťastie a radosť sú nákazlivé, preto majte okolo seba ľudí, ktorí sú spokojní a motivovaní.
2. Tešia sa z maličkostí
K úsmevu na tvári a ku šťastiu im stačí aj obyčajná banalita, ktorú si niekto ani vôbec nevšimne. Či už je to roztomilý detský smiech alebo zakvitnutie kvetov na parapete v obývačke. Keď si viete nájsť každý deň niekoľko dôvodov na radosť, tak celý váš život bude naplnený spokojnosťou.
3.Nenechajú sa znechutiť
Keď niečo nevyjde, šťastný človek sa na to pozrie z pohľadu, že mohlo to byť aj horšie. Nerobí si ťažkú hlavu, nezveličuje, ale naopak, veci zľahčuje a je vďačný, že to nedopadlo inak.
4. Nezištne pomáhajú ostatným
Urobiť niekomu láskavosť alebo sám od seba pomôcť, to každý nedokáže. Musíte prísť na to, že keď potešíte niekoho iného, potešíte tým zároveň aj seba a vďaka tomu, že robíte dobré veci, sa stávate hodnotnejším človekom.
5. Nevystavujú sa negatívnym a násilným materiálom
Pozeranie filmov plných násilia a hranie strieľačkových hier nejde dohromady so šťastím a spokojnosťou. Ľudia, od ktorých chceme odkukať návod na šťastný život, sledujú filmy a programy s pozitívnou tematikou.
6. Robia veci, ktoré im prinášajú radosť
Ľudia, ktorých považujeme za šťastných, majú záľuby a koníčky, ktorým sa venujú, aby boli šťastnejší. Svoj čas investujú do vecí, na ktorých síce nezarobia, ale majú hodnotu pre nich a pre ich blízkych.
7. Používajú slová „prosím” a „ďakujem”
Komplimenty, prejavy zdvorilosti a vďaky šťastní ľudia nepoužívajú iba zo slušnosti, ale preto, že to tak naozaj cítia. Sú radi, keď môžu niekomu spríjemniť deň pekným slovom. Je jedno, či poviete predavačke, že má pekný účes alebo úprimne poďakujete kolegovi za radu.
8. Vybrali si, že chcú byť šťastní
A aj vy sa môžete rozhodnúť, či budete večne na všetko frfľať, rozčuľovať sa, aká je doba zlá a že váš život stojí za nič, alebo sa začnete na svet pozerať z tej krajšej stránky.
Tak ako? Ideme nato? Alebo už tak konáme?
Najmä si vyberaj priateľov a nezaoberaj sa nedávnou minulosťou:
Potešte sa snami:
https://www.facebook.com/video.php?v=10201446320439123
https://youtube.com/watch?v=plzwmE-Dg7E
Pozor na rýchlosť:
https://smeonline.cartodb.com/viz/7aedccf8-c449-11e5-9e5f-0ef7f98ade21/embed_map
Osem tajomstiev pre šťastný život v žiadnom prípade nezavrhujem, naopak snažím sa tak akosi konať, i keď sa nie celkom darí.
Hoci sa hovorí, že za vlastné šťastie si môže každý sám, nie je to celkom pravda. Niektoré merateľné oblasti života jednotlivý človek nemusí vedieť sám ovplyvniť. Stará sa o ne napríklad štát a vláda ktorá krajinu riadi.
Pre mladú generáciu je dôležitá najmä oblasť vzdelávania, ktoré ovplyvňuje ich budúci život.
Stredná generácia oveľa viac prihliada na dostatok práce a príležitostí ktoré jej umožnia sa realizovať. A kedže bremeno financovania štátu je najmä na jej pleciach, úplne oprávnene sa pýta na dane a odvody a ako sa s nimi nakladá.
Starších z nás trápi najmä zdravotná starostlivosť, ale tiež výška dôchodkov a ich valorizácia a sociálne zabezpečenie, aby sme dokázali žiť aktívny a dôstojný život.
Každého z nás napadnú aj ďalšie faktory, ktoré sú pre kvalitu života dôležité, nezabúdajme však, že pre osobný pocit šťastia sú oveľa dôležitejší ľudia v našom okolí a kvalita vzťahov s nimi, než výška platu a mnohociferné číslo na účte.
Pekný jarný deň prajem.
Doplním k predchádzajúcemu príspevku.Umiestnil som ho do rubriky aj vzhľadom k bodu /8/ “Vybrali si, že chcú byť šťastní.
A aj vy sa môžete rozhodnúť, či budete večne na všetko frfľať, rozčuľovať sa, aká je doba zlá a že váš život stojí za nič, alebo sa začnete na svet pozerať z tej krajšej stránky”.
Aká je realita v Slovenskej spoločnosti, si najlepšie človek všimne, až si prečítame komentáre pod článkom.Ako je spoločnosť rozdelená.Denník Nový čas uviedol, že: “ľudia na Facebooku vytvárajú zaujímavé koláže”..len tiež podľa komentárov nie každý nazrie na tento link s “kolážami” z nadhľadom, úsmevom a možno by sa to hodilo do nejakej inej rubriky..ale taká je dnes realita na Slovensku.Preto by som poprosil: kto sa vieme pousmiať, usmejme sa, komu predchádzajúci link vadí, nech ho preskočí, poprípade súhlasí-nesúhlasí s niektorým komentárom pod článkom.Ďakujem za porozumenie.
Na Odľahčenie s Politikou od Politiky:-) :)
http://www.cas.sk/clanok/376142/volici-im-to-spocitali-aj-s-urokmi-top-vtipy-na-ucet-bugara-a-prochazku/
Dátum: dnes, Čas: 09:00 | TOP Čas, Zdroj: //čas.sk/, Zdroj: Facebook.com, Nový čas.
Kedz kupiš cigaretle, peneži idu ukrajincom,
kedz kupiš nohavice, peneži idu vietnamcom,
kedz kupiš kurče, peneži idu poľakom,
kedz kupiš hračky, peneži idu čiňanom.
.
Iba kedz kupiš borovičku, peneži idu slovakom,
ale vyšvetli manželke, že piješ v karčme z LASKY K VLASTI.
Ešte perličku, aby to nevyzeralo, že som nejaký veľmi múdry a disciplinovaný:
V Rusku, niekde v priestore Zapadnej Dviny, je taká pahorkatina, ale cesta rovná, jak podľa pravítka. A pred vrcholom každej terennej vlny, je samozrejme bielá neprerušovaná čiara. Lenže nie podľa naších rozmerov, ale podľa Ruských.Začína dlho pred kopcom a končí dlho za kopcom. Rýchlosť na Ruských cestách je pre náklaďáky bez výnimky 70 km/hod a dodržuje sa. No a pred takým mierným stupačikom som dobehol tou 70-tkou kone, čo ťahali rebriňák, a boli už na úrovni bielej čiary. Keďže na vrchol bolo ešte ďaleko, a ja som sedel v kamione vo výške asi 3,5 metra nad cestou, čiže videl som aj za kopec, tak som ich obehol. To som ale nemal robiť, lebo kým som prišiel na horizont, odvedľa z krovia vybehol milicioner, zastavil ma a dal mi pokutu, že som predbiehal cez plnú čiaru. Bolo to len 100 rubľov, čo je asi tak na 2 piva, ale srandovnejšia bola jeho odpoveď a popis dopravného priestupku. Na otázku,že čo som mal teda robiť, keď som dobehol kone: “Tebe nádo bylo pritormoziť, jechať medlenno za lošaďami až tam dolu (ukázal asi pol kilometra na druhu stranu vršku, kde sme stáli a kde plná čiara končila ), a potom Ty mog eti lošadi objechať. Kogda by Ty eto tak sdelal, ja by Tebe štraf sejčas nedal”. Zasmiali sme sa spoločne a ja som od neho ani pokutový bloček nevzal
Ja z vlastných skúseností na cestách viem, že dopraváci tolerujú prekročenie do 10 km/hod. Ale 11..13…15 a vyššie už zvyčajne spokutujú. Keď však je človek na ních slušný, zpravidla tou minimálnou pokutou. Nepamätám však, či 10€ alebo 20€, lebo dlhšie ma už nezastavili, a sadzobník sa nedávno tuším menil. A predtým keď aj hej, tak zvyčajne pomohol preukaz VD nenápadne zapotrošený medzi požadovanými dokladmi . Ono to je aj na považenie, tých plus- mínus 5 km/h. Žiadný tachometer nemá také ciachovanie. Ale po 10 km/h, skoro každy, čiže v týchto desiatkových reláciach sa ta rýchlosť dá ustrážiť… Takže v meste jazdiť pod 60, na cestách pod 100 a na dialnici okolo 120-tak to aj najmenej žerie. Na náklaďakoch na plný plyn mimo obce a na dialniciach v pravom pruhu. Tie neprekročia 90 km/hod, pretože majú automatický omedzovač otáčok, nastavený na 88-89 km/h, čiže rýchlejšie nepôjdu. A tie staršie, čo ho nemajú, aj tak takú rýchlosť nevyvinú…
Ku príspevku Karol Slovík, NO napísal: 3. februára 2016 v 14:45 – tiež pribudlo: plus linkom nad príspevkami – (modrým a čiernym písmom) POZOR NA RÝCHLOSŤ:
Po prezrení si plánovaných stacionárnych kontrol na
https://smeonline.cartodb.com/viz/7aedccf8-c449-11e5-9e5f-0ef7f98ade21/embed_map
som s prekvapením zistil, že na D1 sú kontrolované úseky ako zákaz predbiehania (Piešťany — Horná Streda aj inde). To som si ani neuvedomil že také úseky na D1 existujú, pritom jazdím tadiaľ pomerne často.
&tak teda musím zvýšiť pozornosť, dúfam že tie omedzené úseky platia iba pre náklaďáky.
.
Ku Pozor na rýchlosť: Pri rozhovoroch s kolegami činnými v aktívnej službe sme dospeli k záveru, že radary na meranie rýchlosti majú rezervu 5 km/h naviac.Pri obmedzenej rýchlosti dopravnými značkami nie je ešte na pokutu prekročenie rýchlosti pri 50(55), 60(65), 80(85), 90(95), 110(115), 130(135)..to zvýšenie a nameranie rýchlosti nad 5 km/h naviac by už malo byť na pokutu.Ešte by mali byť merané úseky priemerované, napr. pri vjazde a výjazde z diaľnice, či iného meraného úseku podľa toho, aká bola priemerná rýchlosť na meranom úseku.Nemusí to byť pravidlo.
Sú to informácie z bežných rozhovorov, možno vie niekto uviesť presnejšie, aby sme zbytočne nezaťažovali naše peňaženky.
http://cestovanie.pravda.sk/mesta/clanok/383294-najspokojnejsie-mesto-europy-je/
ela, Pravda.sk | 16.02.2016 07:00
Práca
Čo sa týka práce, len v 14 mestách uviedli obyvatelia, že je jednoduché nájsť si zamestnanie – napríklad v Prahe (72%), rumunskom Kluži (67%), Mníchove (62 %) aj v Bratislave (62 %).
Naopak, najhoršie sa hľadá práca v talianskych mestách Palermo (myslí si to 96 % opýtaných), Neapol (93 %), Turín (85%) a tiež v španielskych a gréckych mestách.
Len 2 % opýtaných Košičanov si myslia, že nájsť prácu v ich meste je jednoduché a 17 % si myslí, že sa to dá zvládnuť. Naopak, nájdenie práce za veľmi obtiažne pokladá 72 % košických respondentov.
MHD
S verejnou dopravou je spokojných v Bratislave 54 % opýtaných, v Košiciach 45 %. Najviac sú spokojní obyvatelia Zürichu, Viedne, Helsínk, Osla, ale aj Prahy (86 %).
Zdravie
S dostupnosťou a kvalitou zdravotnej starostlivosti je v Bratislave maximálne spokojných 46 % a úplne nespokojných 51 %. V Košiciach je spokojných 59 %, úplne nespokojných je 40 %.
Šport
So športovým vybavením je v Bratislave spokojných 43 %, úplne nespokojných je 44 %. Košice uspokojujú športové potreby 55 % a nespokojných je 35 %.
Kultúra
S možnosťami kultúrneho vyžitia je úplne spokojných 76 % opýtaných Bratislavčanov a 84 % Košičanov, nespokojných je 14 % Bratislavčanov a len 9 % Košičanov.
Školy
Čo sa týka kvality škôl a vzdelávacích zariadení, úplne spokojných je 55 % Bratislavčanov a 61 % Košičanov, úplne nespokojných 45 % obyvateľov slovenskej metropoly a 38 % Košičanov.
Viac informácii v linku.
http://spravy.pravda.sk/parlamentne-volby-2016/clanok/383383-vaha-vyse-miliona-volicov/ – Viď link.
Autor: Igor Stupňan, Zdroj: Pravda | 14.02.2016 15:00…………………………………………….. – Analýza sociológov –
“Viac ako milión ľudí zatiaľ nevie, akú stranu si v marcových parlamentných voľbách vyberie a či vôbec bude voliť”.
…chcete byť šťastní??
Zastavme spoločne volebný zločin!!!
Len ak budú voľby také ako naozaj majú byť – demokratické – budú mať ľudia ozajstnú moc aj právomoci, len vtedy budú naozaj slobodní a len vtedy budú mať svoje šťastie naozaj vo svojich rukách.
Uverím len politikovi, ktorý bude aktívne bojovať proti súčasnému volebnému podvodu a bude aktívne presadzovať skutočné demokratické princípy volieb (pozri video).
A my všetci musíme tomu pomôcť, lebo čo si sami nevybojujeme, to nám nikto nám nedaruje – naša sloboda a šťastie nie sú výnimkou.
http://m.mojevideo.sk/3dd5
Môžeš byť šťastný, ak máš zabezpečené základné potreby, to každý vyslúžilec bezpečnostných zložiek má.
Môžeš byť šťastný , ak môžeš prekážku/ problém prekonať/riešiť . Alebo obísť, alebo utiecť. To každý vyslúžilec môže.
AK BY MI TO STAČILO K ŠŤASTIU , TAK NA TOMTO FÓRE NIE SOM.
Užitočné, prenesené z inej sekcie (kto nečítal) – aby sme boli všetci naďalej šťastní..
http://adam.cas.sk/clanky/22855/dobre-rady-na-ochranu-informacii-na-socialnych-sietach.html/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-adam-hp&utm_campaign=cross
Sociálne siete sú jedným z miest, na ktorom sa internetoví surferi delia o svoje osobné údaje dobrovoľne a mnohokrát nezodpovedným spôsobom.Starý kontinent si pripomenul už 10. výročie Európskeho dňa na ochranu osobných údajov. Ondrej Kubovič, špecialista na digitálnu bezpečnosť zo spoločnosti ESET, preto pripravil zoznam šiestich rád, ktoré by mohli používatelia sociálnych sietí využiť: Podrobnosti – rady sú pre záujemcov v linku vyššie.
pokračovanie bilbordy po Košicoch…
.
Čim budzeš, kedz vyrostneš?Ta Blavakom, ňe?
.
Na vychodze šicke patria ja še robi a jeden robi jak še patri
.
Nejeme zato, žebi sme žili, jeme zato, žebi zme nepili na lačni žaludok
.
Po oslave som 2 dni nemoch prijsc ku sebe, ňe išče ku tebe
.
Už vecej nepijem, ale ani menej, včera bulo akurat
.
Prvu fľašku sme vypili do jednej a do trecej pol druhej
.
vychodňar chtori nafuka 1 promile, 3 dni nevypil!
.
Prečo východňari hovoria všade dz? Dze všadzi?
.
Jedno pametajce, že nichto nad palenku nevyhral, len my remizovali.:-) :)
Bilbordy po Košicoch:-) :)
.
To žiadne tajomstvo, že najšumnejše pražačky hutoria po vychodňarsky.
.
Zrazia sa autom blavák s pražákom.Blavák vraví:”Ta co budzeme robic?” A Pražák:”Ta co ja znam?”
.
Ale tota fľaška už fakt kapurkova.
.
Pán boh vydumal palenku, žeby vychodňare neovladli švet.
.
Východňare majú stroj času.Liter borovičky a sú tam, dze buli včera.
Jazykové okienko: Správne je : Chcete byť šťastní . / prídavné meno , množné číslo / . V jednotnom čísle je ypsilon . Chceš byť šťastný
ad. Milan Faltin : 5. februára 2016 v 19:14
Ja som šťastný, keď aspoň riešim, aj keď nič nevyriešim. ha-ha.
Co je štěstí ? ” štěsti….muuška jenom…. ” . Ak Ti sadne muška na mušku , presne nenamieriš.
Pre Vlada Petríka.:
Ten nezáujem, resp záujem MP o nepodstatné – dôležite veci nerieš. To je asi národný šport. Ja keď som ešte pred 20 rokami- MP vtedy ešte neexistovala- zavolal hasičom z pevnej linky-mobily tiež neboli, že na Bratislavskej, na parkovisku (to kryté,pod cestou smerom ku ZŠ, čo sú tam teraz tie miniobchody, či minisklady, či čo?), že tam horia kontajnery, tak síce poslali “kropičák”, čo to tam zalial s vodou, ale asi za hodinu ma telefonicky zdžubali, či som to nemohol zahasiť sám s dvoma vedrami vody. Tak som sa nenechal vychovávať, a volajucého som niekam poslal. Akurát sa zmohol na vyhrážky že si ma preverí a že mi tu cisternu predpíše k náhrade. Nepredpisal dodneska. Mimochodom, v tej dobe sme tam okolo konečnej 33-ky mali aj problémy s tlakom vody. Možno že to ma zachránilo…neviem.
Chcete si overiť či nebudete za jazdu na D1 a R1 nešťastný?
Skontrolujete si, ci mate dialnicnu známku ak ste si už kúpili zaevidovanú v NDS Slovensko. Postup jednoduchý.
https://www.eznamka.sk/selfcare/check/
OK
http://www.aktuality.sk/clanok/313136/foto-20-tisic-problemov-ktore-trapia-slovakov/ – Zdroj: //www.aktuality.sk/ Odkaz pre starostu, Autor: Silvia Majerová”…Aké problémy najviac trápili ľudí”?
Slováci tam zatiaľ poslali (obyvatelia stovky miest) už viac ako 20 400 podnetov. Pomocou tejto služby sa totiž informácie dostanú ku kompetentným najrýchlejšie.Ak nafotíte napríklad rozbitú lavičku pred vašim domom, môžete ju poslať na portál Odkazprestarostu.sk, kde je združených 101 slovenských miest a obcí…Viac v linku vyššie.
Milan Faltin napísal: 5. februára 2016 v 9:03
Najlepšie je uháňať tých, z ktorých sa dá zarobiť, t.j. z 90% nižšej, vyššej, strednej vrstvy.
Neriešiť spodinu – z nich nič nezískaš a neriešiť vrchnosť, tí sú nedotknuteľní.
Bývam na sídlisku na Sekčov v Prešove , úplne rovnaké ako na sídlisku Luník IX v čase vybudovania. Za cca 30 rokov moje bydlisko je ” priestor spokojného žitia .
Prečo píšem ? Lebo dnes ráno bol kontajner pred bytovkou vyhádzaný . Romami , ktorí robia zo sídliska Sekčov – Luník.
Denne jednotlivci a skupinky rómov z dlane i nefetujúci i fetujúci robia zo sídliska Sekčov – Luník. Mnohí sú arogantní, kričia, močia. Neakceptujem nafetovaných či asociálnych romov , narušujúcich komunitu slušných ľudí a slušné prostredie. Je sebazáchovná nutnosť riešiť v zárodku. Denne vidím 3-4-roch romov do dlane čuchajúcich na ul. Bratislavská , Federátov Prešov. / Na MP som ohlásil, ale tých skôr zaujímalo, kto som. Nereagovali na môj podnet ” Idú smerom k stanici MP ” .
Pre moje šťastie je dôležité, aby každý kto príde akceptoval sociokultúru miniregiónu zvané sídlisko. Či róm, či moslim, či inakosť. Ak sa prispôsobia, nebude problém. Ja sa nebudem prispôsobovať. Nemám dôvod. Nič nežiadam, nenarušujem žiadne práva, ,len si chránim svoje.
Sa mi to zdá, nejaké prekamerované-ani v Hollywode. Aj, v Čechách, sú stacionárne kamery-z Vysokého Mýta mi prišla tiež fotka. V Poľsku naprieč, v severojužnom smere , tiež ich je habadej-len asi nefungujú, lebo stamaď fotky nemám, no sú v takých typických budkach, čo sú viditeľne na kilometer – niečo na spôsob, jak u nás drevené atrapy policajta… Na Litve a v Lotyšsku som si všimol dopravné značky s vyobrazenou kamerou, ale kamery som nikde nevidel. No a konečne v Rusku-smerom na Moskvu, tiež nie sú stacionárne kamery, ale každý druhý milicionár má fotopušku-účinnú aj na vzdialenosť hajbližšieho horizontu. Lenže tam sú pokuty nízke,asi tak fakt na pivo…Ibaže milicionár na cestu vybehne hockedy, aj v hlbokom lese z hocakého hvozdu, či je leto, či je mráz , či svetlo, alebo tma
Takže asi bude treba na na Slovensku …”městem chodit radši pěsky”…
Ešte k mapkám, aby sme si ako píšu kolegovia predo mnou, namiesto pokuty dali pivko, či iné pôžitky.Plus mapka plus výška pokút Prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti plus pokuty za priestupky plus pokuty za prekročenej najvyššej povolenej hmotnosti: zdroj: Ministerstvo vnútra.
http://autobild.cas.sk/clanok/210469/unikatna-mapa-presne-tu-na-vas-cihaju-radary?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-autobild-hp&utm_campaign=cross
Milan Škuci:
U nás na SV Slovenska koluje takýto vtip:
Pýta sa premiér jednej krajiny svojho ministra zdravotníctva ako to tam v tom jeho rezorte vyzerá.
On mu na to odpovie: sestričky síce stále štrajkujú, ale teraz už je lepšie lebo sme povolali na výpomoc “vojenské sestričky”.
Tak to je dobre, dúfam že do volieb to nejako vydržíme. A potom sa pýta premiér ministra školstva a u teba ako to je?
Tak nie veľmi dobre. Učitelia stále štrajkujú. Neviem ako to vydržíme do volieb. Pán premiér neboli by nejakí “vojenskí učitelia” na výpomoc počas štrajku učiteľov?
Až ma zamrazilo, že ma znova povolajú!
Ja chcem byť šťastný spolu s učiteľmi.
…ja tiež Miro, ale tým mariašovým…
Kreditné sa mi veľmi často zasekavajú v stroji-a potom musím dlho čakať na montážnika, čo ich vyprostí. To s mariašovými môžeš búchať o stôl aj do zaverečnej-ani sa nenazdáš, jak rýchlo nastane…
V novom roku s úsmevom
.
Človek si v živote ten sex nestačí ani užiť.
Najskôr sa bojí,
že ho prekvapia rodičia,
potom deti a nakoniec, že ho skolí infarkt.
.
Aj keď nie som moc poverčivá/vý, kartám predsa len verím.
Najmä tým kreditným ..
.
Nie som náladová/vý!… Som emočne flexibilná/ný!
Ale pozor, na trase TT-BA ale aj opačne, aj s osobákom, keď predbehnem pomalších , cez hociktorý rýchlý pruh, musím sa zaradiť do pravého. Inak hrozí tiež pokuta…
No, na dialniciach a rýchlostých cestách na Slovensku je zakázané predbiehanie pre náklaďaky, nad 7500 kg pohotovostnej váhy. Tie musia jazdiť v pravom pruhu, už aj len z toho dôvodu, že majú max. rýchlosť automatom-obmedzovačom otáčok, obmedzenú cca na 88-89 km/h. A min. rýchlosť na dialnici je 80 km/hod.Keď to bolo v minulosti dovolené (to predbiehanie, lebo min. rýchlosť bola tuším 60 km/hod), dlho trvalo kamionu, kým predbehol kolegu-čo zdržovalo ostatných v rýchlom jazdnom pruhu. Na trojpruhu,TT-ZA, je tiež povolené náklaďakom jazdiť len v pravom pruhu. Druhý a tretí pruh je rýchly, určený na predbiehanie, takže tiež v ňom nesmú náklaďaky jazdiť. V kocke asi tak… Osobáky predbiehať môžu pomalších(ak to nie je značkou zakázane- zpravidla pri oprave dialnice, čo dočasne býva…prípadne pri zvedení jazdy do protismeru-čo je logické…).
Po prezrení si plánovaných stacionárnych kontrol na
https://smeonline.cartodb.com/viz/7aedccf8-c449-11e5-9e5f-0ef7f98ade21/embed_map
som s prekvapením zistil že na D1 sú kontrolované úseky ako zákaz predbiehania (Piešťany – Horná Streda aj inde). To som si ani neuvedomil že také úseky na D1 existujú, pritom jazdím tadial pomerne často.
&tak teda musím zvýšiť pozornosť, dúfam že tei omedzené úseky platia iba pre náklaďáky.
Pridám:
Úvaha východňara:
“Kedz pijeme na zdravie, nemala by to hradzic zdravotná poisťovňa ?”
Aby sme boli šťastní dajme si namiesto pokuty pivko.
Kde bude automat kontrolovať rýchlosť, predbiehanie a nedanie prednosti v jazde.
Planovane umiestnenie stacionarnych systemov po Slovensku (dá sa to zväčšiť + )
https://smeonline.cartodb.com/viz/7aedccf8-c449-11e5-9e5f-0ef7f98ade21/embed_map
Páči sa mi vtip.Nemôžem si ho nechať iba pre seba, to by sa nepatrilo.:-)
Vstupní test uchazeče pro práci v CIA. Přihlášení jsou dva muži a jedna
žena.
První muž dostane revolver a instrukci: “V CIA potřebujeme odvážné lidi bez zábran. Ve vedlejší místnosti je vaše žena. Vstoupíte tam a zastřelíte ji.
Chlapíkovi se rozklepou kolena:
“To přeci nemůžu! Nedokážu zabít svoji ženu!” Neprošel.
Druhý muž dostane také revolver a stejné instrukce. Zbledne, ale vezme
revolver a vstoupí do místnosti. Po chvilce ticha vyjde ven celý rozsypaný:
“Ne! To nedokážu! …….Škoda…
Na řadu přijde poslední uchazečka. Dostane rovněž revolver a instrukci: “Ve vedlejší místnosti je váš manžel. Zastřelte ho.
Žena vezme revolver, vejde do místnosti a zavře dveře.
Zazní šest výstřelů a pak ještě několik tupých úderů. Po chvíli se dveře
otevřou a žena zaječí:
“Vy hajzlové! Vy jste mi tam dali slepý! Já ho musela umlátit židlí!”
ad. Milan Faltin napísal: 1. februára 2016 v 7:27
Milan – No veď. Sú riešenia ak človek chce, vie a môže. Urobiť z ” ničoho ” čokoľvek nízko nákladovo
Urobiť z čohokoľvek ” nič” vysoko nákladovo.
K Vado Petrík, 31.1.2016 o 13:43 hod.:
A chlapci boli šťastní, keď mohli sami v školskej dielni za pomoci zveráka, pilky na železo, pilníka a drotenej kefy, ten “sifon” pozdlžne rozrezať- lebo sa nestihalo skúšať. No a keď ten rez nemohli ešte v ten deň pekne vymaľovať-lebo farbu a štetce som so sebou neťahal, boli ešte šťastnejší, pretože to znamenalo, že na budúcej hodine sa nebude skúšať, ale esteticky dotvárať učebná pomôcka…
Tiež tak konšpiračne k tým “sifónom”:
Keď sme učili aplikáciu spojených nádob v praxi , tak sme si cestou na učebňu požičali od náčelníka VSB jeden kus siifonu, po ktorý nam odbehol do skladu. Hýdraulický hever som si tiež zobral na parkovisku z auta. Pamätáš Vlado?
Začiatkom 90-tych rokov som absolvoval výcvik SU-JOK , ktorý viedol lekár prof. z Ukrajiny. Zdalo sa mi utópiou jeho tvrdenie, že sme nastavení dožiť sa veku 130 rokov. Ako? Prijať vonkajšie prostredie,
harmonizovať vnútorné.
Konšpiračne:
“Sifón” v predvolebnom období objednaný v reklamnej agentúre zaplatí aj volebné bilbordy. Stačí čarovať a z 8 EUR vyrobiť 240, ktoré ” školstvo úmyselne zaplatí”.
U nás je to VŠEOBECNE TAK . Aktuálne, ako sifón, či splachovač…… Učebná pomôcka, ktorú si môže každý “ošahať” stojí cca 8 EUR. / taká primárna pedagogická zásada : čo vidíš – účinnosť cca +-5%, čo počuješ cca+-5% , čo ošaháš cca 20% +- , s čím pracuješ je účinnosť +- 90%. Tak ak priamo v praxi kúpime pre učňov-inštaláterov 10 000 sifónov a v rámci praxe ich doma zamontujú, budeme mať za málo peňazí veľa muziky.
Podporí prax, výrobu…. účinnosť 100%.
Za cenu ” najvýhodnejšej ponuky ” a účinnosťou 0-5% . sa ” sifón stáva školskou pomôckou za 40 násobok ” A tak je to so všetkým. Eurofondami ” h/n/ojené”.
Keď som bol malý chlapec a kúpili sme si čiernobiely televízor Tesla-Carmen – dakedy začiatkom 60-tých rokoch minulého storočia, tak ako dnes si pamätám, s jakym záujmom sme my, malí šarvanci sledovali-a dokonca dlho-dlho medzi sebou rozoberali jeden šot (vtedy sa tomu hovorilo tuším cestopinsý dokument), o dlhovekosti na Kavkaze. Ukazovali tam postarších bradačov, jeden ten najsvižnejší bol syn, druhý snaď otec, ďalší dedo, pradedo, snáď aj pra-pradedo…ale aj títo boli pomerne vitálni. Najmladšiemu bolo tesne okolo 100-ky, najstaršiemu asi 150 rokov. Ale možno aj viac, lebo si už nepamätal, pretože aj kalendáre sa tam za tú dobu pomenili, podľa toho, komu Kavkaz kedy patril…. Volal sa Širalli Muslimov.
K predchádzajúcemu príspevku:
1/..””Žiť až do stopäťdesiatich rokov?………………v ZDRAVÍ budeme šťastní:-)
2/..””Takéto predĺženie života nás nepochybne donúti predĺžiť produktívne obdobie života.„Po prvé budeme musieť predĺžiť dôchodkový vek. Podľa štúdie, v ktorej sme brali do úvahy priemerný vek sto rokov, by sa malo pracovať do sedemdesiatdeväť až osemdesiatdva rokov,“ hovorí Lynda Grattonová z London Business School..„……nebudeme šťastní(:- , nepáči sa mi to(:-
3/..Na Slovensku sa mi páči.Budeme šťastní?:-) :)Od roku 2017 sa vek na starobný dôchodok bude zvyšovať za každý rok o približne 50 dní.Vychádza to, za každých 7 rokov o 1 rok naviac.. má sa to v budúcnosti aplikovať v praxi na základe priemerného veku dožitia obyvateľstva.:-)
4/..K bodu dva: Nech si Lynda Grattonová z London Business School o práci (do dôchodku) vo veku od 79 – 82 rokov hovorí, čo chce..pripadá mi to od Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose..ako saien fikšn.:-)
http://style.hnonline.sk/veda-139/dozit-sa-stovky-je-mozne-toto-su-tajomstva-dlhovekych-1053768
Kliknúť na link, obrázok a šípky 1 až 11.Zdroj: HN
.
Do dôchodku v stovke? Ak budeme stále dlhšie žiť, môže to byť reálne.
Deň: 30.01.2016, Zdroj: | ČTK
Žiť až do stopäťdesiatich rokov? Mocní tohto sveta na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose tento rok diskutovali okrem financií a ekonomiky rovnako o tak zásadnej revolúcii a o dôsledkoch, aké bude mať také predĺženie života nielen na ekonomiku a politiku, ale aj na každodenný život. Zmenil by sa tým totiž celý náš spôsob života, medziľudské vzťahy, štúdium i trávenie voľného času. A pozor: s trochou šťastia to môžu na vlastnej koži zažiť už súčasníci, sľubujú experti.
Svetové ekonomické fórum Zdroj: SITA, Davos, dlhovekosť, Svetové ekonomické fórum
„Nie je to nič vizionárske, najdôležitejší je však spôsob, akým k tomu dospejeme,“ tvrdí austrálska biologička Elizabeth Blackburn, ktorá v roku 2009 dostala Nobelovu cenu za fyziológiu a lekárstvo.„Vieme, že starnutie nie je nezvratné a medicína sa tým zaoberá. U zvierat sme už objavili gén, ktorý za to zodpovedá. U ľudí to nie je také jednoduché. Ale už dnes toho vieme toľko o ľudskom tele, počnúc rolou vaskulárnych chorôb. Keď sledujeme storočných , ktorých je čím ďalej tým viac, vidíme, že nikdy neumierajú na vaskulárne problémy, ale na banálnejšie choroby, ktoré boli podcenené z dôvodu ich veku,“ cituje Blackburnovú taliansky denník Corriere della Sera.Expertka neskrýva veľkú dôveru v pokrok lekárstva. Takéto predĺženie života nás nepochybne donúti predĺžiť produktívne obdobie života.„Po prvé budeme musieť predĺžiť dôchodkový vek. Podľa štúdie, v ktorej sme brali do úvahy priemerný vek sto rokov, by sa malo pracovať do sedemdesiatdeväť až osemdesiatdva rokov,“ hovorí Lynda Grattonová z London Business School.„Ale potom sa musíme pýtať: keď budú musieť ľudia tak dlho pracovať, čo budú robiť? Ak sa bude pracovať do osemdesiatich rokov, bude potrebné sa neustále vzdelávať. Prečo by sme sa mali rozhodovať o svojej kariére v dvadsiatich rokoch? Pravdepodobne budeme musieť revidovať dĺžku a organizáciu vzdelávania. Verím však, že kľúčová bude schopnosť zmeny a adaptácie,“ dodáva.
Dlhovekosť vyvoláva otázky aj okolo citových vzťahov: ako dlho bude trvať manželstvo? Kedy bude správny vek pre obstaranie detí? Podľa online prieskumu na internetových stránkach davoského fóra, ktorý sa uskutočnil na viac ako 2500 osobách, sa ľudia budú rozvádzať a znovu uzatvárať sobáše častejšie (58 percent), ale tiež budú mať neskôr deti (54 percent). Do dôchodku sa bude chodiť v sto rokoch (62 percent). Produktívny život nám pomôžu predĺžiť nové technológie.
„Vďaka preventívnemu skríningu bude možné nielen zvoliť si prirodzené počatie, ale vybrať si z genetického hľadiska potenciálne odolnejšie a zdravšie dieťa, ktoré bude žiť dlhšie,“ provokuje Derek Yach, šéf nadnárodnej spoločnosti Vitality, ktorá ponúka wellness programy a ochranu zdravia. Takáto hypotéza nevyhnutne otvorí otázky etiky, ale problém nastane aj vtedy, keď budeme mať možnosť manipulovať s génmi v našej DNA, aby sme žili dlhšie.Podľa Thomasa Deros, výkonného riaditeľa spoločnosti WellTowers, ktorá investuje do nehnuteľností učených špeciálne pre tretí vek, je potrebné vytvoriť pre staršiu spoločnosť nový svet.
Kto bude ale taký dlhý život financovať? Jediným spôsobom, ako urobiť toto starnutie ekonomicky udržateľné, je to, že sa nielen bude dlhšie pracovať, ale že budú v rodine pracovať muž i žena, čo zahŕňa skutočnú rovnosť mužov a žien, hovorí Lynda Grattonová.
„Musíme tiež zvážiť možnosť, aká bude rovnováha medzi rodinou a kariérou v priebehu života, v akom období sa bude treba intenzívnejšie venovať rodine a kedy zamestnaniu, bez toho aby sa dlhodobo znižovala produktivita práce,“ navrhuje Elisabeth Blackburnová. Táto cesta je veľmi zložitá a je lepšie hovoriť o nej už dnes, súdi.
Pre Milan Falti a ďalších, pre všetkých:
Malý černoško spieva moravskú ľudovú pesničku „Nechal si ma nechal“.
Prekrásne, to sa nedá nechať iba pre seba.
https://www.facebook.com/video.php?v=10201446320439123
Pre Ivan Šťastný, aj pre ostatných:
– dodatok k disk. téme …od J.W.
“Kdo víno má a nepije…,
Kdo hrozny má a nejí je…,
Kdo ženu má a nelíba…,
Kdo zábavě se vyhýba…
Na toho vemte bič a húl…
To není člověk…
TO JE VÚL…!!! „
J. Werich
Pre osobné šťastie stačí na škále : 1….2…3…4…5…6….7….8…9…10
1 . ……………………………………………………………………….. 10.
– nevidieť, nepočuť, nehovoriť. …………………… – vidieť, počuť, hovoriť
– vytvoriť si kruh, do ktorého nikoho a nič nepustiť – zasahovať vždy a všade
– odstrihnúť sa od sveta aj s výdobytkami vedy a techniky – byť , riadiť, využívať všetko čo svet ponúka
– mať minimálne ciele – mať maximálne ciele
– byť altruistom – byť egoistom
a ďalších x medzných možnosti
No a potom v kombinatorike, variácií s opakovaním vznikne jedinečný neopakovateľný človek, tak ako otlačok prsta. Jeden jedinečný jedinec z miliárd možnosti.
To si však musí jedinec ” nastaviť sám ” . Či chce byť originál, či duplikát niekoho a niečoho. Patríme medzi 2% najšťastnejších ľudí zeme vzhľadom k tomu kde a ako žijeme . Ako je to na Slovensku , v regióne, práci, rodine, v sebe samom je len na tom, ako jedinec vníma, prežíva a správa sa.
http://adam.cas.sk/clanky/22316/co-treba-urobit-s-facebookom-aby-ste-boli-stastni.html
:)
Video pod článkom som nepozeral..keďže už nepatrím medzi (junior teenager) ..
Tiež sa najradšej vŕtam na záhradke v zemi, toto obdobie “temna” /november až február/ je pomerne dlhé, málo pohybu, chlad, vlhko, nachladnutia, nikdy som nemala čas si to nejako zvlášť v dennom zhone uvedomiť.
Ďakujem autorovi za vtipný záber do domácnosti jedného z nás dôchodcov, s úsmevom ide všetko ľahšie.
PS: doporučujem nemiešať sa mladým priveľmi do života, do volieb, budúcnosť patrí im, nech sa rozhodujú.
I ja sa pripájamm (nie je to síce moja pôvodná tvorba ale je tak).
Som Seenager (Senior teenager) – VD.
Mám všetko, čo som chcel ako teenager, s iba 60-ročným spozdením.
Nemusím chodiť do školy alebo do práce.
Dostávam príspevok (dôchodok).
Mám svoj vlastný PC.
Nemám zákaz vychádzania.
Mám vodičák a vlastné auto.
Mám občianku, ktorá mi umožňuje vstup do baru a krčmy.
Ľudia, s ktorými sa stýkam sa neboja otehotnenia.
A nemám akné.
Život je skvelý!!!
Podľa bodov 1-8 som už starý čkovek, tak akosi to beriem, no neviem sa zbaviť zlozvyku sledovať politiku. No ide jar a budem sa vrtať v záhradke, možno ma to prejde. Inak dakujem za článok, potešil.