Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

 

…....Webmajster, spolupracovníci a redakčná rada www.bezpzlozky.eu sa chce prostredníctvom tohto príspevku poďakovať za priazeň a podporu nášho online serveru v roku 2015 hlavne prispievateľom ale i všetkým čitateľom.

……Za rok od spustenia tohto portálu sme zaznamenali 124 000 Vašich návštev, to znamená v priemere 340 otvorení za jeden deň, článkov bolo uverejnených 133 čo sú v priemere dva články týždenne, komentárov/príspevkov bolo 2170 za čo Vám patrí obrovská vďaka.  Prichádzali ste na naše stránky v hojnom počte a prečítali ste si 133 článkov, z ktorých bolo viac ako 120 originálnych autorských článkov. Tým najčítanejším sa stal pochopiteľne článok, ktorý sa dotýkal našich sociálno-právnych otázok od Dr. Milana Kolena „Diskriminácia výsluhových dôchodcov“. V tesnom závese ostal trvale aktuálny článok „Tretie výročie nevalorizácie“.

…….Naši dobrovoľní spolupracovníci, právnici a odborníci na sociálne práva poskytli viac ako 200 (dvesto) odpovedí na Vaše otázky a pomohli tak v riešení nie len osobných problémov ale aj ako pomoc pre ďalších záujemcov. K článkom bola diskusia vedená Vašimi príspevkami spravidla súvisiacimi s témou, čo je veľké pozitívum a teší nás skvalitňovanie diskusného fóra.

…….Web funguje bez reklamných partnerov a reklamných spotov, aby sme vydržali bez závislosti požiadali sme Vás, ktorí ste sa stotožnili s našim projektom, o poskytnutie finančnej podpory na náš účet. Napriek Vašej podpory nedokázal portál skončiť v plusových číslach, a preto budeme nútení počas nasledujúcej sezóny zaviesť ďalšie formy dobrovoľnej podpory. Najviac si navzájom pomôžeme, ak budete propagovať web u svojich priateľov, ktorí majú internet ale o našej existencii nevedia. Transparentne môžeme uviesť, že na účet prišlo celkom 45 € od troch (3) našich priaznivcov, aj za to Vám patrí  vďaka (držíme sa zásady „ kto si mála neváži, mnohého nie je hoden“).
Výmenou za to znova skvalitníme našu prácu. Chceme prinášať viac aktuálnych informácií prostredníctvom krátkych správ a uvádzať výsledky rokovaní ktoré sa nás budú dotýkať.

Veríme, že rok 2016 bude pre našu činnosť minimálne taký úspešný ako ten predchádzajúci, kedy sme sa rozbiehali, a my budeme môcť prinášať len tie najpozitívnejšie správy stále v lepšej kvalite a väčšej kvantite…

PF 2016

 

6 Komentárov na Redakcia ďakuje priaznivcom za rok 2015:

 • K Mirovi Palfimu o 09:09 hod.:

  Súhlasím Miro. A celý Tvoj článok vo mne evokuje jeden zážitok, ktorý mám z takto pred štvrť storočia, v roku 1989. Sedeli sme vtedy partia, nejak tesne pred Vianocami po fajronte “u Hajtola” v Nižnej Šebastovej, pri poháriku a dumali o vnútroplitických udalostiach….Zrazu pred krčmou zaflekovalo Poľské osobné auto, šofér vybehol,prisadol ku nám, kupil si pivo, lupol ho do seba, ponáčuval na čo nadavame, kúpil si ďalšie pivo a skonštatoval: “Chlopašci, nebojce še,už bendže lem lepši.” Ešte niečo posplietal v tom zmysle, že on to musi vedieť najlepšie, pretože u ních ten bordeľ už prebehol, atď ,atď… No, kým sme sa zmohli na odpoveď, tak to pivo dorazil a nie som si istý, či začul, že Jožo, náš kamarát za ním zakričal po Poľsky: “Možbyc aj bendže ale to ty už tu nebendžeš”. Takže tak dajak. 🙂

 • Súhlasím s úvodným článkom webmajstra pána Paľa Badu aj s nižšie napísanými príspevkami.Stanislav Milan napísal: 4. januára 2016 o 20:55:””Tento web poskytol informácie a rady tisíckam VD. Bola by škoda, keby sme oň mali prísť…””
  Preniesol som pre kolegov/záujemcov aj lepšiu/jednoduchšiu orientáciu tento link: https://www.bezpzlozky.eu/2015/10/ako-podporit-tento-web-www-bezpzlozky-eu/ .. dá sa rozkliknúť..a z neho z jedného príspevku..
  “Môj názor, (subjektívny — nemusí byť správny) prečo podporiť web — aj nie horibilnou sumou, stačí symbolická suma — euro, dva, tri, päť, desať…dvadsať (účtu je to jedno až sa zašle) a pod., ako píšeš Milan, prípadne stať sa členom Vojenský veterán Bratislava, či sympatizantom — s predpokladanou pôsobnosťou tiež mimo Bratislavy:
  Ja si myslím (možno ešte niekto), že je to komplikované v celkových záujmoch medzi výsluhovými a výsluhovo/starobnými dôchodcami.
  1/ — 40 ročný, poprípade mladší
  2/ — 50 ročný
  3/ — 60 ročný
  4/ — 70 a viac ročný…
  …no je to zmes záujmov, zvyklostí, povinností, koníčkov — záľub, tradícii a neviem čoho všetkého, … ale určíte 35 — 50 — 60…atď., roční vidia (objektívne) úskalia sveta ináč, ako napr. 70 a viac roční.Tam ťažko hľadať PRIENIK mimo internet a ukazuje sa aspoň, že sú viaceré spoločné témy prostredníctvom webu.Preto si myslím, že práve web je taký dôležitý.Svet sa uberá takýmto smerom..atď.,
  .
  V prvom príspevku som napísal “motto” z rubriky 3. výročie nevalorizácie.Prax nám ukázala, že aj keď prebiehajú súdy, pozitívny výsledok v budúcnosti je neistý/neznámy..
  Len.Vzhľadom na príspevky tiež aj v iných rubrikách, nikto zo starobných, výsluhovo/starobných a výsluhových dôchodcov nemáme istotu v budúcnosti, že nám v tejto turbulentnej dobe pri rôznych otáčkach a piruetách slovenkých politikov nebudú chcieť znížiť/zdaniť, či ináč “právne ošetriť” dôchodky v náš neprospech.Ako príklad:Česká republika, časť dôchodkov v Poľsku, Maďarsku?My a u nás sme zatiaľ bez straty “desiatky”, až odmyslíme nevalorizáciu 2012 a pokrivenú valorizáciu.Práve nevalorizácia 2012 je dobrým príkladom ako východzí bod do budúcnosti.
  Až by sa raz niekto z politikov odhodlal a siahol/znížil aj nám na naše v zmysle zákonov priznané a vyplácané náležitosti, dôchodky, čo z toho, že by bežalo bezpočet súdov.Na peniaze BY SIAHNUTE BOLO, jednoducho dôchodkové dávky by stiahnuté/znížené boli a dokiaľ by sa po rokoch vysúdila? spravodlivosť, veľká časť z nás by už ani n e b o l a…len v praxi by za takýchto okolností na poštu, či účet nabehlo menej peňazí v rámci zníženej životnej úrovne dôchodcov..no, ale aby to nebolo iba o katastrofických scenároch, či maľovaní čerta na stenu, tak:
  Preto je lepšie zníženiu výsluhových dôchodkov predchádzať ako riešiť následok.Myslím si, že aj z takéhoto dôvodu je tak dôležitý tento web, aj so všetkými už uvedenými -- ľuďmi.

 • Pán kolega Stano,
  ďakujem za podporu, nejak bolo nejak bude, oveľa viac ako finančné si vážim Vaše odborné príspevky a prínos pri riešení problémov VD a SD. Urobili ste na tomto poli už veľa dobrého i keď sa o tom nepíše a málokto o tom vie. Poteší nás ak budete “podtatranci” pokračovať s rovnakým úsilím a vervou aj naďalej.

 • Pán Bada, Vám ako aj ďalším, ktorí pracujú v prospech VD patrí veľká vďaka za Vašu činnosť a Váš čas, ktorý venujete v prospech všetkých VD!
  Len pokladám za veľmi smutné, že “až” 3 sme finančne prispeli na chod tohto webu.
  Osobne mám za to, že keď neviem odborne poradiť, tak morálne by som mal mať snahu pomôcť iným spôsobom, napr finančne, keď mám z niečoho osoh.
  Tento web poskytol informácie a rady tisíckam VD. Bola by škoda, keby sme oň mali prísť…

 • Pripájam sa, všetkym držím palce, nech to ide webmajstrovi, redakcii, portálu aj prispievateľom! Je potrebné sem chodiť a vymienat si názory.
  Prajem všetkym tvorcom a priaznivcom webu bezpzlozky pevné zdravie a vela osobnych úspechov v nastávajúcom roku 2016.

 • Osobne mám viac prianí v roku 2016, ale aspoň niektoré: -- aby sa skončili pozitívne.Ako napr.:
  Odpoveď z Kancelárie NR SR na sťažnosť, podľa vzoru Dr.Kolena -- z príspevku Ing.Eduarda Keresztešiho 31. decembra 2015 o 12.42. 1/“Dovoľujeme si Vám oznámiť, že sme Vaše podanie ďalej postúpili na vedomie poslancom Národnej rady SR – členom výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, ktorý býva obvykle pri prerokovávaní návrhov na zmenu a doplnenie zákona č. 328/2002 Z. z. určený ako výbor gestorský”..”…..aby to neostalo zapadnuté prachom v šuflíkoch..
  2/ Aby sa nenaplnilo “motto” z rubriky Tretie výročie „NEVALORIZÁCIE“ -- “Stoj sto striel hrmených! -- A navaľ aspoň dvadsaťpäť percent zo svojho neprimerane vysokého dôchodku”….je to z ilustračného fota.:-)
  .
  PF 2016 -- Webmajstrovi, spolupracovníkom a redakčnej rade https://www.bezpzlozky.eu, aj ostatným prispievateľom -- čitateľom webu.:-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: