Categories
Nová funkcia na webe  
14. augusta 2016 Webmaster

Pridal som na web novú funkciu. V ľavom menu je dole pred počítadlom možnosť zadať e-mailovú adresu a prihlásiť sa k odberu nových článkov. Tým Vám už neutečie žiadny nový článok, vždy Vám príde e-mail s oznamom, ak sa budete chcieť odhlásiť v každom e-mailu bude odkaz na odhlásenie.

Vzhľadom k prečisteniu databáze som prečistil počet registrovaných čitateľov tohto webu. Vyradil som všetky “nezmyselné” e-mailové adresy a nicky (mená), ak som náhodou vyradil aj skutočné adresy ospravedlňujem sa a prosím zaregistrujte sa znovu. Vyradil som cez 700 účtov.

 

EDIT: Pridaná funkcia odberu nových komentárov, táto funkcia je nezávislá na funkcii odberu nových článkov a dá sa nastaviť na odber komentárov u jednotlivých článkov (nie sú prihlásené automaticky úplne všetky nové komentáre) To najnutnejšie som preložil z angličtiny do slovenčiny, ak by sa našiel dobrovoľník rád mu poskytnem súbor s anglickými výrazmi na preklad.

Samotný odber:
Dole pod oknom na Nový komentár máte nové funkcie, pri pridávaní komentára si môžete rovno vybrať či chcete odoberať nové komentáre a ako často (podmienkou je správne napísaná emailová adresa u komentára), prednastavené je že odoberať nechcete. Je to preto aby sa náhodou niekto omylom neprihlásil a nezahatila sa mu emailová schránka.

Ak chcete odoberať komentáre u článku kde nechcete písať nový komentár, tak kliknite na odkaz “Odoberať, bez vloženia komentára..” Otvorí sa vám nová stránka, kde vyplníte všetky vyžadované informácie a dáte “Prihlásiť odbery”

Ak chcete odhlásiť odbery, alebo upraviť články u ktorých odoberáte komentáre, kliknite na posledný odkaz “Nastavenia mojich prihlásení” uvidíte svoju emailovú adresu a u nej čo máte nastavené, keď ukážete na svoje meno a adresu objaví sa “Upraviť prihlásenie”, alebo “Vymazať” pokiaľ chcete len prestať odoberať, stačí kliknúť na Vymazať, pokiaľ chcete upraviť obdobie ako často chcete nové emaily, tak to vyberte v “Upraviť prihlásenie”

To najdôležitejšie som preložil, kto bude pozorne čítať mal by si poradiť.

Funkčnosť nemám 100% odskúšanú, dajte tak týždeň na vyladenie. Pokiaľ budú problémy, napíšte komentár s vyplnenou vašou emailovou adresou v hlavičke (alebo budte prihlásený), odpoviem vám súkromne a komentár potom vymažem. Otec s funkciou neurobí nič, ani ju nepozná, on vám neporadí.

 

Ďakujem za pochopenie.

Martin Bada tech. admin

12 komentárov
 1. Pre: tech admin Martin napísal: 28. augusta 2016 o 21:21
  Veľmi pekne ďakujem za rýchlu reakciu na môj príspevok, za Váš čas, aj za vynaložené úsilie-námahu.Dúfajme, že nová funkcia na webe bude užitočná pre každého, kto sa ju rozhodne využiť.Na spôsob, ako je prichádzajúca SMS na mobile.Osobne si to vyskúšam.Ešte raz vďaka.

 2. tech admin Martin

  Pokúsil som sa vytvoriť funkciu odoberania nových komentárov. Táto funkcia nie je naviazaná na funkciu odberu nových článkov. To znamená, že na odber nových komentárov sa MUSÍTE prihlásiť sami pod jednotlivými článkami. Návod doplním za chvíľku priamo do článku.

 3. Súhlasím aj s Mirom aj s Milanom. No dodávam, že my postarší, čo už neslúžime by sme mali postupovať podľa Milana,a tí pomladší, ešte slúžiaci- keď im ide o dobro veci- tak podľa Mira.
  Milan Faltin.

 4. Pre Webmajstra pána Paľa Badu, prípadne pre technického admina pána Martina Badu.Iba jedna myšlienka k téme “Nová funkcia na webe + prečistenie odberateľov” : Odber noviniek -- Nových článkov prebieha aspoň mne pekne, na PC-Notebok, tablet aj mobil.Uvažoval som, či by takouto formou nemohol prebiehať, resp. či by takouto formou nezvládol technicky tento web aj ďalšiu funkciu a to Odber Nových -- Najnovších komentárov.Spolu som napočítal zatiaľ približne -150,- zverejnených nových článkov na tomto webe, kde je predpoklad, že tieto budú naďalej pribúdať.Už v minulosti boli Komentáre ku článkom od čitateľov-prispievateľov, ktorý využívajú mobilné aplikácie mobil-tablet, sú mobilní a sú mimo miesto trvalého bydliska, u činných kolegov (napr. misie vojakov, policajtov, stráženie objektov aj ďalších, kde služba iba s mobilom je iba jediným zdrojom informácii -- spojenia .., služobné cesty a pod.)
  Pri výsluhových a výsluhovo-starobných dôchodcov sú to rôzne koníčky : záhradky, rybárčenie, včelárstvo, rekreácie, kúpeľné liečby doma aj v zahraničí a pod……Obvykle v Nových-Najnovších Komentároch prispievatelia nereagujú iba na Nové články-novinky, ale reagujú tiež na “Novinky -- Nové články, ktoré sú staršieho dáta, ale sú stále aktuálne a ľudí zaujímajú/trápia.Takto tento odber Noviniek -- Nových článkov v technickom prepojení/kombinácii s Najnovšími komentármi by urobil tento web ešte “živším” a zaujímavejším.Koho by takáto funkcia obťažovala, mohol by sa z odberu Noviniek, či Komentárov (až je prihlásený, resp. sa prihlási), odhlásiť.Je ale dosť spoločných-zaujímavých tém -- Nových článkov, ako príklad: Diskriminácia výsluhových dôchodcov, Výročia nevalorizácie, Migranti žiadne sranda, ABH, Starobné dôchodky, Nezákonné-Krátenie starobných dôchodkov, či ďalšie články-témy uvedené na web stránke.Možno by stálo za úvahu sa nad týmto technickým prepojením týchto funkcií webu zamyslieť a až by to bolo technický možné, či by to nebolo pre čitateľov-prispievateľov prínosom najmä v tejto dobe IT-technológií.Odo mňa je to iba takáto úvaha.

 5. Milan Sobek napísal: 25. augusta 2016 o 13:01
  “Bolo by vhodné, aby sa každý prezentoval menom a priezviskom a nie len “alias””…..Mám iný názor.Pán webmajster vie podľa e-mailov, kto je “alias”.Myslím si, že nie je vhodné ani potrebné nútiť prispievateľov, aby sa každý prezentoval menom a priezviskom.Prispievatelia neprispievajú svojimi príspevkami pre rôzne tajné služby, politické strany, či prípadných iných zberačov údajov v niečí prospech.Prispievatelia sú tiež nezávislí výsluhoví dôchodcovia, na ktorých už neplatí napr. NVP a ktorí sa tiež podieľajú, resp. chcú podieľať svojimi príspevkami na riešení problémov, prípadne tieto riešenia hľadajú aj očakávajú.Nie každý, kto chce ostať v anonymite má aj “nekalé” úmysly.Napriek tomu si veľa ľudí ctí svoju anonymitu a vidieť to aj podľa doterajších príspevkov minimálne od roku 2012.Neviem si predstaviť prispievateľa na tento web, z radov napr. aktívne slúžiacich príslušníkov silových zložiek, ktorý by napísal kritický komentár (napr. k služobnej činnosti, zákonom) a uviedol svoje meno a priezvisko, resp. svoje údaje, pričom by neriskoval služobný postih -- či už priamo alebo nepriamo od svojich nadriadených.Je možné, že uvedené eventuálne požadovanie mena aj priezviska by obmedzilo/znížilo počet čitateľov, prispievateľov komentárov ne webe a takto tento web by sa vyhradil na spôsob “služobného webu”..bol by “odobratý” verejnosti z radov či už činných ale aj bývalých (VD/SD) príslušníkov silových zložiek..Iba môj názor, ak by došlo k takejto zmene.
  S pozdravom Miro Palfi.

 6. Pre webmajstra.
  Bolo by vhodné, aby sa každý prezentoval menom a priezviskom a nie len “alias”.
  Pekný deň.
  Milan Sobek.

 7. Pre Ľubomír
  vyskúšal som prihlásenie vo Vašom mene, uviedol som aj priezvisko a vzalo to bez problémov. Ste prihlásený, asi to chcelo aj to priezvisko. Až zavesíme nový článok, automatický Vám príde oznam na e-mail adresu.
  Pekný deň prajem.
  Webmajster

 8. nemôžem sa prihlásiť na odber noviniek, vyhodí mi to komentár: Oops.. Unexpected error occurred.
  robím niekde chybu?

 9. Ďakujem!

 10. Roman Mandyčevský

  Ďakujem webárovi, táto funkcia je prínosom pre stránku. Nemusím až tak surfovať netom, zabezpečí a zjednoduší mi to tak nejako výber a pohlad na dianie. Spozdravom Roman

 11. Vladimír,
  mohol si sa prihlásiť aj sám (vľavo od tohoto komentára je okienko Meno, Email, a Prihlásiť), už som to urobil za Teba, tak netreba, bude chodiť upozornenie o novom článku.
  Pekný večer prajem.

 12. Prihlasujem sa k odberu nových článkov. Ďakujem. S pozdravom Vladimír Krampl.

Pridaj komentár
*