Categories
Rezort obrany si uctil pamiatku zosnulých vojakov
2. novembra 2016 VVB

Obrázok k článkuGaléria

Profesionálni vojaci a zamestnanci rezortu obrany si dnes pri príležitosti Pamiatky zosnulých uctili pri Pamätníku zmierenia v areáli ministerstva pamiatku svojich zosnulých kolegov.

Počas roka sa spolu stretávame na mnohých pietnych spomienkach. Väčšina z nich je venovaná hrdinom, ktorí bojovali za našu slobodu a lepšiu budúcnosť. No tá dnešná je trochu iná. Je venovaná našim kolegom – profesionálnym vojakom a zamestnancom, ktorí zahynuli, či už pri plnení svojich úloh, alebo im osud z akéhokoľvek iného dôvodu nedoprial byť viac medzi nami,“ uviedol minister obrany SR Peter Gajdoš.

Zároveň zdôraznil, že v každom prípade platí to, že na bojovníkov a kolegov, o ktorých rezort prišiel, nikdy nezabudneme. „A to, že keď nám to čas dovolí, navštívime hoci aj individuálne, bez veľkej slávy, miesta ich posledného odpočinku, je takým malým dôkazom pre ich príbuzných, že naše slová myslíme vážne. Preto ak si nájdete čas, určite tak urobte a nie iba v novembri, ale počas celého roka, keď k tomu máte príležitosť,“ povedal minister Gajdoš.

Pietna spomienka bola slávnostne ukončená v tzv. Sieni slávy, venovanej pamiatke profesionálnych vojakov, ktorí zahynuli pri plnení svojich úloh v zahraničných operáciách a misiách. „Ďakujem, že ste na týchto našich profesionálnych vojakov nezabudli. Veľmi si to vážime,“ povedal náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky generál Milan Maxim.

Autor: MO SR – KOd, Foto: MO SR – Ivan Kelement – Dátum: 02.11.2016
"1" Comment
  1. Z úvodného článku: ” „A to, že keď nám to čas dovolí, navštívime hoci aj individuálne, bez veľkej slávy, miesta ich posledného odpočinku, je takým malým dôkazom pre ich príbuzných, že naše slová myslíme vážne. Preto ak si nájdete čas, určite tak urobte a nie iba v novembri, ale počas celého roka, keď k tomu máte príležitosť,“ povedal minister Gajdoš”.
    Mal som príležitosť -- čas, navštívil som individuálne (s rodinou) cintorín (je spoločný aj pre obyvateľov obce) na východnom Slovensku v obci Stakčín, kde je pochovaných približne 1000 vojakov rôznych národov-národností tiež z 1. svetovej vojny.Podľa starostu obce, aj včerajšej relácii vo večerných správach TV-JOJ, v mnohých prípadoch našli svojich pozostalých ešte žijúci príbuzní.Určite patrí poďakovanie všetkým, ktorí sa o tieto pietne miesta so všetkou úctou starajú.

Pridaj komentár
*