Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

.

S hlbokým pohnutím a smútkom oznamujeme,
že dňa 21. decembra 2016 nás navždy opustil vo veku nedožitých 65 rokov,
náš priateľ a kolega, ženista

plukovník v.v.  Ing. Pavol NEMEČKAY

Česť jeho pamiatke!

 

Priatelia a spolupracovníci vyjadrujú pozostalým hlbokú sústrasť.

Posledná rozlúčka so zosnulým bude v JABLONICI dňa  28. 12. 2016 o 13,45 hod.
Overené u starostu obce Jablonica.

10 Komentárov na Opustil nás plk.v.v. Ing.Pavol NEMEČKAY:

 • plk.v.v. Zdeněk Černoch 25.12.2016

  S Paľom som spolupracoval od vzniku MO SR, mám na neho veľmi milé spomienky. Rodine vyjadrujem úprimnu sústrasť.

 • S Palem jsem prožil nádherná léta 1982-1984 na postgraduálu FRIS ve Vojenské ženijní akademii V.V. Kujbyševa v Moskvě a potom na MNO. Výborný kamarád, pracant, vždy na něj bylo spolehnutí! Nikdy nezklamal. Je mi to moc líto. Úpřimnou soustrast od celé mojí rodiny.
  plk. v.v. Ing. Lubomír Vystavěl

 • S Pavlom som prichádzal do styku počas jeho pôsobenia na MO SR. Rodine vyslovujem sústrasť a vďaku, že som ho poznal.

 • Rodine a všetkým spolupracovníkom z radov ženíjneho vojska ako aj Vašej organizacii veteránov Bratisla vyslovujem úprimnú sústrasť. J. Putirka Klub ZV SR Nové Mesto n. V.

 • V osobe Paľka Nemečkaya odchádza človek s veľkým “Č”. Vo svojom profesionálnom živote bol vždy tam, kde ho armáda, štát, spoločnosť potrebovali. Každú zverenú pozíciu vykonával tak, ako to bolo u neho zvykom -- s plným nasadením, zodpovedne a kvalitne. Tieto vlastnosti, ktoré sme u neho obdivovali, boli typické pre neho už v mladosti -- ako žiakovi VSOŠ-ky. Naviac, patril medzi tých ľudí, ktorí nestrácali charakter a pevné morálne zásady ani v ťažkých a zložitých spoločenských a životných situáciách. Preto si ho nielen spolužiaci, ale neskôr aj jeho kolegovia a spolupracovníci vážili. Uznaním za jeho životné dielo boli aj vrcholové funkcie na MO a ŠHR. Bol aj človekom skromným, veselým, kolegiálnym. Preukazoval to okrem iného aj organizovaním stretnutí bývalých spolužiakov -- bol to stále Paľko, akého sme ho poznali. Mal veľmi rád svoju rodinu, ako aj najbližších príbuzných, s ktorými trávil aj posledné roky svojho života -- často vo svojom rodisku v Jablonici. Určite im bude veľmi chýbať, ako aj spolužiakom zo VSOŠ, s ktorými sa naposledy stretol v roku 2012 a plánovali sme aj ďalšie … Verím, že za všetkých môžem vyjadriť hlboký zármutok na jeho odchodom, jeho rodine vysloviť hlbokú účasť a úprimnú sústrasť. Budeme na neho spomínať … Česť jeho pamiatke!!
  Dušan Polonský, spolužiak zo VSOŠ

 • Moc se omlouvám v tomto svátečním čase, ale hluboce mne zasáhla zpráva o úmrtí Pavla Nemečkaye….a právě v tomto čase, ……. Byl to velký kámoš a soused v Praze do návratu na Slovensko.
  Čest jeho památce!

 • Zdravím Tě Pavle a děkuji i když za smutnou zprávu. Pavla Nemečkaye jsem osobně znal ze služby u 1.armády ZVO, kdy jsme se potkávali na cvičeních, převážně ve VVP Doupov a na různých shromážděních a rozborech. Je mi to líto, že nás opustil tak brzo. Upřímnou soustrast pozůstalým i přátelům ženistům ve Slovenské republice za sebe i za Klub přátel ženijního vojska v Litoměřicích a Terezíně.
  Předseda klubu
  plk. v.v. Ing.Václav Lepší

 • Jsou zvěsti, které jdou kolem mě, ale tato se bohužel trefila do živého. Pavol byl vysoký odborník a proto jsem ho umístil na funkci NŽS 1. tp ve Strašicích, kde se opětovně osvědčil. Sledoval jsem jeho další vzestup a naposledy jsem se s ním potkal v Brně na výstavě IDET, kde jsme si slíbili další spolupráci. Bohužel k ní již nedošlo. Pracoval na odboru nákupu techniky pro Ministerstvo obrany SR. Možná, že to je nepřesné, ale ztráta pro ženijní vojsko je vtom citelná. Pokud se dostaneš na pohřeb, pokloň se za mě jeho památce. Byl výjimečný. Honza

 • Pavel Nemečkaj byl skromný a velice schopný důstojník ženijního vojska. Znám ho z dob, kdy sloužil na velitelství 20. motostřelecké divize a na správě ženijního vojska na ministerstvu obrany v Praze.
  Pavle , prosím Tě, vyřiď rodině a slovenským ženistům moji hlubokou účas a soustrast nad úmrtím našeho kolegy.
  genmjr. v.v. Ing Lubomír Tůma

 • S Paľkom som prežil štyri roky na VSOŠ v ŽTU (Bratislava, Holešov) pod velením vel. práporu Dušana Hrnčiara. Veľmi si ho vážim už kvôli jeho úprimnosti a nezištnej pomoci pri štúdiu, ale aj pri spoločných akciách, či už v osobnom voľne, alebo rôznych iných aktivitách. Potom som ho stretával jeden rok na veliteľstve divízie v Karlových Varoch, kde robil NŽS. Po rozdelení ČSFR som ho vítal ako dozorný posádky, kedy prišiel z Prahy do Bratislavy a tu formoval ženijné oddelenie(?) na MO SR. Boli sme stále spolu v kontakte, stretávali sa a organizovali sme spoločne stretnutia spolužiakov (Trenčianske Teplice). Naposledy to bolo v Olomouci na Sv. Kopečku, spolu s Milanom Brnákom. Aj v poslednej dobe sa na neho dalo vo všetkom spoľahnúť.
  S hlbokým zármutkom vyjadrujem sústrasť jeho rodine, ktorú mal veľmi rád. Bude mi chýbať-
  Štefan Chňapek, VV Bratislava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: