Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Výborný a poučný dokument, doporučujem urobiť si čas.

Dokument „Skrytou švajčiarskou krajinou“ bol po svojom dokončení premietaný iba na neverejných prednáškach CMA, Spoločnosti pro výskum historického podzemia. Svoju verejnú premiéru mal až 9. júna 2015 v digitálnom kine Hutník v Kladne. Tým z Vás, ktorí ste na premiére neboli a zaujímajú vás tajomné vojenské podzemné pevnosti a zbrane, film teraz prinášame v neskrátenej verzi.

 • Dĺžka: 77 min
 • Žáner: Dokumentárni film
 • Rok výroby: 2014
 • Kamera: Roman Rezek, Ladislav Lahoda
 • Réžia: Ladislav Lahoda

Film bol natáčaný v rokoch  2010-2014 v rôznych ročných obdobiach v najzaujímavejších lokalitách švajčiarskych Álp. Ukáže Vám nielen niektoré málo známe vojenské, podzemné a technické zaujímavosti Švajčiarska, ale zoznámi Vás i so „skrytou“ stránkou švajčiarskej spoločnosti, pripravenej i v súčasnosti brániť svoju slobodu a nezávislosť so zbraňou v ruke. Švajčiarska armáda sa pripravuje na neradostnú budúcnosť Európy…

 

https://firemnividea.eu/videa/dokumentarni-filmy/skrytou-svycarskou-krajinou-2/

http://https://firemnividea.eu/o-nas/

2 Komentáre na Bezpečnost krajiny Švajčiarsko:

 • Pre Štefan Kollár.
  Áno problém 1. a 2. ročníka VSOŠ je pri probléme bezpečnosti krajiny rozhodne malicherný no “pliesť”ho do tohto komentáru trochu “netaktné”. Okrem iného tu sa pre niekoho nejedná “len” o tých 5,80 ale 24 x SD a to je už iná suma.
  Pekný večer.

 • Pozrel so celý film, dobrý je aj popisný komentár, a stihol som porovnávať s nami.
  Vieme že buržoázne Československo v predvečer 2. SV bolo ako viacnárodný štát v inej situácii ako Švajčiarsko, aj so značne nepriazivou geografickou polohou a tam kde boli vhodné podmienky pre obranu, tam bola piata kolónia v pohraničí. Naviac Švajčiari nemali Zmluvy so “spojencami” akými boli Anglia a Francúzko.
  Posledných 15 minut videa je o súčasnosti, to je poučné aj pre nás.
  Poučná by pre nás mala byť „skrytá“ stránka švajčiarskej spoločnosti, ktorá je pripravená i v súčasnosti brániť svoju slobodu a nezávislosť so zbraňou v ruke. Švajčiarska armáda sa pripravuje na neradostnú budúcnosť Európy… Ale my, slovania sme asi nepoučiteľní a nezodpovední voči našim vnúčatám.
  Pri takýchto zamysleniach sa stáva aj tých 5,80 eura mesačne za uznanie štúdia 1.a2. ročníka VSOŠ,VŠJŽ, VG,VŠKD ukazuje ako malichernosť.
  Pekný sobotný večer prajem. Štefan.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.