Vyberte stranu

 

Na Slovensku sa nepripravuje projekt vojenskej základne USA

Obrázok k článku

V nadväznosti na medializované informácie na webovom portáli Topky.sk vedenie rezortu obrany upozorňuje, že nevedie žiadne rokovania s americkou stranou o výstavbe žiadnej základne, ani vojenského centra na území Slovenskej republiky.

V rámci bilaterálnych stretnutí sa doteraz uskutočnili iba neformálne rokovania, z ktorých vzišla možnosť podpory rozvoja už existujúcej infraštruktúry v rámci Ozbrojených síl SR. To znamená, že Slovenská republika má príležitosť modernizovať svoju vojenskú infraštruktúru, v tomto prípade určenú pre Vzdušné sily OS SR. V rámci toho by mohli byť zmodernizované letiská na Sliači a v Kuchyni, čo samozrejme vnímame pozitívne aj z pohľadu novej modernej techniky, ktorá je postupne zavádzaná do ozbrojených síl, a pre ktorú je potrebné zabezpečiť adekvátnu infraštruktúru.  V tejto súvislosti však ešte neboli podpísané žiadne dokumenty ani medzivládna dohoda, preto je predčasné hovoriť o realizácii medializovaného projektu.

Rezort obrany však víta každú investíciu do modernizácie, ktorú sa nám podarí získať aj v rámci medzivládnych projektov. V prípade, že dôjde k dohode, budeme o nej a jej výhodách pre Slovenskú republiku, určite včas informovať.

 Prevzatý článok:
Autor: MO SR – KOd, Foto: MO SR – archív – Dátum: 07.03.2017
Poznámka:
preto je potrebný mier
Predmet: FW: Video ostreľovač v nasadení…. dnešná infratechnika…uz sa neskryjes

POMOC INFRA-VIDEA POUŽÍVAJÚ DNES OSTREĽOVAČI V BOJI VYSPELÉ ARMÁDY !

https://youtube.com/embed/VOxqspu46zI