Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

 

Na Slovensku sa nepripravuje projekt vojenskej základne USA

Obrázok k článku

V nadväznosti na medializované informácie na webovom portáli Topky.sk vedenie rezortu obrany upozorňuje, že nevedie žiadne rokovania s americkou stranou o výstavbe žiadnej základne, ani vojenského centra na území Slovenskej republiky.

V rámci bilaterálnych stretnutí sa doteraz uskutočnili iba neformálne rokovania, z ktorých vzišla možnosť podpory rozvoja už existujúcej infraštruktúry v rámci Ozbrojených síl SR. To znamená, že Slovenská republika má príležitosť modernizovať svoju vojenskú infraštruktúru, v tomto prípade určenú pre Vzdušné sily OS SR. V rámci toho by mohli byť zmodernizované letiská na Sliači a v Kuchyni, čo samozrejme vnímame pozitívne aj z pohľadu novej modernej techniky, ktorá je postupne zavádzaná do ozbrojených síl, a pre ktorú je potrebné zabezpečiť adekvátnu infraštruktúru.  V tejto súvislosti však ešte neboli podpísané žiadne dokumenty ani medzivládna dohoda, preto je predčasné hovoriť o realizácii medializovaného projektu.

Rezort obrany však víta každú investíciu do modernizácie, ktorú sa nám podarí získať aj v rámci medzivládnych projektov. V prípade, že dôjde k dohode, budeme o nej a jej výhodách pre Slovenskú republiku, určite včas informovať.

 Prevzatý článok:
Autor: MO SR – KOd, Foto: MO SR – archív – Dátum: 07.03.2017
Poznámka:
preto je potrebný mier
Predmet: FW: Video ostreľovač v nasadení…. dnešná infratechnika…uz sa neskryjes

POMOC INFRA-VIDEA POUŽÍVAJÚ DNES OSTREĽOVAČI V BOJI VYSPELÉ ARMÁDY !

https://youtube.com/embed/VOxqspu46zI

 

1 Komentár na V SR sa nepripravuje základňa USA:

  • Tieto investície do Projektu Európskej iniciatívy Istota sú súčasťou balíka 500 mil. USD na 260 projektov vylepšenia letísk, kasární, operačných stredísk a podporných zariadení. Umožní to pravidelnú 9 mesačnú rotáciu amerických síl na podporu operácie Atlantic Rescue. Investície budú realizované v Bulharsku,Estónsku, Nemecku, Lotyšsku, Litve, Poľsku a Rumunsku, neskôr v Maďarsku, Luxemburgu, Nórsku a Slovensku. Dokončí sa vojenská základňa TAPA v Estónsku pre potreby US Army, nová železnica na leteckú základňu a modernizácia letiska Amari (45 km juhozápadne od Tallinu). Vyššie uvedené investície sú vyvolané prechodom USA (NATO) z politiky zabezpečenia bezpečnosti na odstrašovanie proti hroziacemu nebezpečenstvu zo strany Ruskej federácie.
    Uvedené informácie boli zverejnené 26/9/2016 americkou stranou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: