Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Konfederácia odborových zväzov

Memorandum o úprave platových pomerov štátnych zamestnancov tu klikni:

Download (PDF, 1.02MB)

Platy št.zam. idú hore

.

3 Komentáre na Platy št.zam. idú hore:

 • Ospravedlňujem sa za viac príspevkov, len som sa snažil nájsť súvislosti ku komentárom v predchádzajúcej rubrike ( linku ), ohľadom možného avizovaného zvyšovania platov v silových zložkách ( príp. v štátnej správe ) do budúcnosti.Možno to spolu až tak nesúvisí, ( silové zložky a štátna správa je rozdiel ) ale aspoň je v tom lepší prehľad.Aj to mohlo mýliť.Ďakujem.
  https://www.bezpzlozky.eu/2018/12/zmeny-v-zakone-o-st-sluzbe-vojakov/#comment-19828

 • Podľa Andreja Danka možno využitím inštitútu 13. platu na ministerstvách ušetriť 1,5 milióna eur. Vyzýva firmy tiež využiť túto výhodu.
  ” Na stredajšom rokovaní vlády by sa podľa Danka mohlo prijať uznesenie, ktoré by ministrom aj za iné koaličné strany odporúčalo využiť inštitút trinástych platov. „Je tu obrovská možnosť úspory v štátnej správe,“ tvrdí. Trináste platy by sa podľa neho mohli týkať až 100 tisíc zamestnancov v štátnej správe. „Odmeny v štátnej správe vyplácané sú, a ak sa nám to podarí, môžeme dospieť k úspore niekoľko miliónov, ak nie desiatok miliónov eur,“ dodal Danko “.
  celý článok na:
  https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/513820-vyuzite-ulavy-pri-13-platoch-vyzyva-danko-firmy/ … sita

 • A zákony sú opäť len trhací kalendár. Zvýšenie bude vyplatené formou odmeny -- pričom napr. zákon 553/2003 Zz. v § 20 definuje, kedy môže zamestnávateľ udeliť odmenu, ale plošná odmena za to, že niekto odpracuje celý mesiac tam teda uvedená nie je (obdobne je to myslím uvedené aj v zákone, čo rieši štátnozamestnanenckýpomer). To zvýšenie zamestnancom prajem, ich platy súu naozaj často mizerné. Ale zvyšovať príjem tak, že sa bude ignorovať platný zákon -- to je asi možné iba na Slovensku.

  Odmena
  (1)
  Zamestnávateľ môže poskytovať zamestnancovi odmenu za
  a)
  kvalitné vykonávanie pracovných činností alebo za vykonanie práce presahujúcej rámec pracovných činností vyplývajúcich z dohodnutého druhu práce,
  b)
  splnenie mimoriadnej pracovnej úlohy alebo osobitne významnej pracovnej úlohy, alebo vopred určenej cieľovej pracovnej úlohy, prípadne jej ucelenej etapy,
  c)
  pracovné zásluhy pri dosiahnutí 50 rokov veku až do sumy jeho funkčného platu,
  d)
  poskytnutie osobnej pomoci pri zdolávaní požiaru31) alebo mimoriadnej udalosti,32) pri likvidácii a odstraňovaní ich následkov, pri ktorých môže dôjsť k ohrozeniu života, zdravia alebo majetku, alebo
  e)
  aktívnu účasť na zvýšení výnosov získaných podnikateľskou činnosťou zamestnávateľa, ktorý je príspevkovou organizáciou.
  (2)
  Návrh na poskytnutie odmeny zamestnancovi podľa odseku 1 vrátane jej výšky písomne odôvodní príslušný vedúci zamestnanec.

  Naviac z uvedeného “usmernenia” vyplýva, že “odmenu” dostanú aj zamestnanci, ktorí napr. porušili pracovnú disciplínu a boli na jej porušenie upozornení možno aj písomne…. Skutočne úsmvné, že aj tí, čo si pracovné povinnosti neplnia úplne tak, ako by mali dostanú odmenu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: