Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

 

27. mája 2017 predniesol prezident ČR Miloš Zeman pri príležitosti prevzatia symbolického kľúča od obce Lidice krátky prejav, o ktorom sa žiadne médiá nezmienili.

Dôvod je prostý. Médiám sa v ňom nepodarilo najsť nič zaujímavého, čo by prezidenta diskreditovalo.

Doporučujem k prečítaniu:

Datum: 30. 5. 2017 18:26:41
Předmět: Projev prezidenta ČR

“Rád jsem přijal pozvání do Lidic, protože právě zde si vzpomínáme na tragickou událost naší historie. Kdyby to byla jenom nostalgická vzpomínka, tak by to bylo málo, ale bohužel, jak říkal Santayana, lidé, kteří zapomněli na svoji minulost, jsou odsouzeni k tomu ji znovu prožít. A my prožíváme to, čemu se říká iluze déja-vu, iluze již jednou viděného, iluze, že se opět vrací mezinárodní terorismus. Ale ona to není iluze, ona je to, jak se kdysi říkalo po sovětské okupaci, tvrdá realita. V minulosti byl mezinárodní terorismus reprezentován především rasovou nenávistí, kterou ztělesňovalo nacistické Německo. Dnes je mezinárodní terorismus charakterizován nábože nskou nenávistí islámského fundamentalismu, ale výsledky jsou v obou případech stejné,” zahájil projev Miloš Zeman.
“Dovolte mi, abych vzpomněl na svoji nedávnou návštěvu Číny, v jejímž závěru jsem se byl poklonit obětem takzvaného Nankingského masakru, kde zahynulo 300 000 civilních obyvatel v roce 1937. Řekl bych, že tehdy začala druhá světová válka, válka mezi Čínou a Japonskem. My jsme příliš europocentričtí a domníváme se, že druhá světová válka začala v září 1939, ale nebylo tomu tak,” připomenul události v Asii v roce 1937 Miloš Zeman.”Chtěl bych připomenout, že v roce 1935, kdy Němci okupovali demilitarizovanou zónu v Porýní, bylo možné dosáhnout toho, že by britské a francouzské divize bez jediného výstřelu dokázaly německou okupační armádu porazit, protože ta neměla ve své výzbroji žádné ostré náboje a měla příkaz se stáhnout, jakmile narazí na odpor. A místo toho byly vydány některé prázdné protestní rezoluce proti porušení Versailleské smlouvy, třebaže tehdy v Německu byl německý generální štáb a jeho šéf, generál Halder, který pokládal Adolfa Hitlera za nebezpečného blázna, připraven právě na základě tohoto zásahu britských a francouzských ozbrojen&yacute ; ;ch sil Hitlera svrhnout. Kdyby k tomu došlo, nebyla by Mnichovská dohoda, nebyl by holocaust, nebyla by druhá světová válka, a tedy by ani nebyly Lidice. Jak málo tenkrát chybělo. Ale takzvané demokratické země měly tehdy v čele zbabělce. Nebyl tam ani Churchill ani de Gaulle, byl tam Chamberlain a byl tam Daladier, byli tam lidé, kteří v pohodě svých kanceláří se obávali tehdy pacifisticky naladěné většiny svých voličů, kteří se báli války. A protože se báli malé války, měli nakonec válku velkou,” pokračovala hlava státu.

“A tím chci závěrem svého vystoupení přejít k analogii se současno situací. I my jsme dnes zbabělci, a vím, že přihlouplí novináři mě budou za tuto kritiku kritizovat. Jsme zbabělci proto, protože často otevíráme náruč islámským radikálům, často mluvíme o toleranci vůči nim, často mluvíme o přizpůsobení se jejich kultuře, byť je tato kultura neslučitelná s evropskou kulturou, která zde vznikala a vyrůstala po mnohá a mnohá staletí,” bouřil Miloš Zeman.

“Myslím si, že dnes bychom si měli uvědomit, že teroristické útoky v Evropě jsou právě dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci. Česká republika se nemá za co stydět. Bojujeme proti islámskému terorismu v Afghánistánu, v Iráku, na Sinaji, v Mali i v jiných zemích. Ale co dělají ti ostatní? Před dvěma dny jsem se vrátil ze summitu NATO v Bruselu a na pracovní večeři, když všichni vyjadřovali kondolence britské premiérce, jsem říkal, já nechci na každém summitu NATO někomu kondolovat, protože se jednou může stát, že budete kondolovat mně. A aby k tomu nedošlo, potřebujeme dosáhnout toho, aby islámští radikálové, kte ří jsou dnes viditelní na sociálních sítích, nebyli považování za zbloudilé ovečky evropské civilizace, ale naopak za nepřátele této civilizace, a aby byli deportováni, případně uvrženi do vězení. Vidíte na příkladech těch, kdo způsobili řadu evropských teroristických útoků, že je tajné služby měly v hledáčku po řadu měsíců, a nic s tím neudělaly. To je právě ta zbabělost maskovaná jako multikulturní tolerance. A tak přeji všem Evropanům, a nejen jim, aby našli odvahu. Odvaha je těžká, zbabělost je levná, ale díky zbabělosti zde můžeme mít nové a nové Lidice. Mějme proto odvahu,” uzavřel své vystoupení 27. května 2017  v Lidicích prezident ČR Miloš Zeman.

– – –
Súhlasím. Bada

7 Komentárov na Prejav p. prezidenta:

 • https://aktualne.atlas.sk/zahranicie/europa/sobotka-nesuhlasi-so-zemanom-referendum-vystupeni-ceska-z-eu-nie-je-dovod.html
  Sobotka nesúhlasí so Zemanom. Na referendum o vystúpení Česka z EÚ nie je dôvod.BRUSEL -- Český premiér Bohuslav Sobotka vo štvrtok v rámci summitu EÚ v Bruseli uviedol, že nevidí žiadne dôvody, pre ktoré by Česká republika mala organizovať referendum o svojom vystúpení z Európskej únie.Sobotka tak reagoval na štvrtkové vyhlásenie českého prezidenta Miloša Zemana, ktorý uviedol, že by podporil referendum o vystúpení Českej republiky z EÚ, hoci sám by v ňom hlasoval za zotrvanie v Únii.Viac v linku.zdroj:TASR./podarilo sa mi vyhľadať k predošlému príspevku./.

 • Vážim si názor pána prezidenta Českej republiky pána Zemana.Podľa pred niekoľkými dňami zverejnených a medializovaných informácii slovenskej tlače /už to neviem vyhľadať -- ale, vzhľadom k jeho pravdivým vyjadreniam v minulosti nemám dôvod neveriť, prípadne si myslieť, že šlo o mediálny hoax/, pán prezident Zeman je za referendum o zotrvaní Českej republiky v Európskej únii, podľa jeho vyjadrenia on sám bude hlasovať za zotrvanie ČR v EÚ.Z toho vyplýva a ctí pána Zemana jeho postoj k inštitútu referenda.
  “Referendum je hlasovanie, ktorým voliči celého štátu alebo niektorej z jeho častí rozhodnú o prijatí alebo zamietnutí zákona, predpisu, návrhu alebo programu, ktoré boli predložené na posúdenie obyvateľstvu. Je to jedna z mála zachovaných metód priamej demokracie. …”

 • KONEČNE se ozvali i tam !!! … tak to je nárez …, treba vypočuť do konca…,

  o

  https://gloria.tv/video/SfntP9jJmTBq3bJ6vJkAbTL7p

 • Súhlasím s pravým pomenovaním skutočností pánom prezidentom Zemanom .

 • Všetká česť pánu prezidentovi Zemanovi, ktorý nazval veci pravými menami, čo nedokáže väčšina európskych politikov.

 • Prezident Zeman je Pán prezident. Klobúk dole… Veru tak ako píše pán Bohunický, nápadne sa toto celé podobá Dňom zrady. Je len pramálo politikov čo si uvedomujú čo sa vlastne deje a nemajú ani šajnu k čomu môže prísť. Ja len verím, že nakoniec zdravý rozum zvíťazí.

 • Suhlasim a treba si pozriet film “Dni zrady”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.