Vyberte stranu

Náš kolega, Ing. Jozef Krajčír z Trenčína, mi postúpil informáciu, ktorá určite zaujme väčšinu z nás bývalých príslušníkov slúžiacich v ČSLA. Z uvedeného dôvodu dávam informáciu na tento web.
Text:

Vážení kolegové, přátelé,

…..dovolte nám, abychom Vás informovali o akci a projektu, který jsme v měsíci říjnu uskutečnili a zároveň spustili. Po velmi úspěšném projektu s pamětní dekorací “Veterán výsadkových jednotek československé a české armády”, kdy nás v tuto chvíli oslovilo téměř 800 lidí z české i slovenské společnosti a na základě mnoha otázek a dotazů, zda bychom nemohli udělat něco pro ostatní druhy vojska a nejen pro výsadkáře jsme se rozhodli iniciovat výrobu pamětní dekorace “Veterán ČSLA”. Pustili jsme se do práce. 
……Navázali jsme úzkou spolupráci s klubem vojenské historie ČSLA, který sídlí v Kolíně a kde existuje mimo jiné i muzeum ČSLA. Vyvolali jsme několik jednání a výsledkem je díky společnosti SM PARAPRESENT s.r.o. opravdu pěkná pamětní dekorace, která má všem, co sloužili v ČSLA vyvolat vzpomínky na službu v armádě.
…..5.10., den před bývalým dnem armády jsme uspořádali malé vzpomínkové setkání, na léta strávená v ČSLA. Na toto setkání byl pozván člověk, kterého si nesmírně vážíme pro jeho profesionalitu a celoživotní práci a službu v ČSLA. Byl jím dnes 82 letý arm. gen. v.v. Ing. Miroslav VACEK. Spolu s ním jsme pozvali i bývalého prezidenta KVV ČR a bývalého velitele 22. vp. plk. v.v. Ing. Jindřicha STARÉHO a protože se to odehrávalo v Praze, tak i předsedu pražského klubu výsadkových veteránů genmjr. v.v. doc. Ing. Pavla GAVLASE a další naše přátele. Nesměl samozřejmě chybět předseda KVH ČSLA Pavel VLADYKA.
…..Setkání to bylo skromné, společenské a velice příjemné. Vyvolalo spoustu vzpomínek. Na tomto setkání jsme prezentovali činnost Červených baretů a klubů výsadkových veteránů ČR a SR. Na závěr jsme udělili panu gen. Vackovi a hostům pamětní dekorace.
…..Generál Vacek rád vzpomíná na službu v armádě a na návštěvy v Prostějově. Všem nám popřál hodně sil v práci a řekl: “Děláte to dobře kluci z desantu” Což nejen nás, ale i ostatní přítomné určitě potešilo.

…..V příloze Vám posíláme pár fotografií z akce a vyobrazení pamětní dekorace, Pokud by měl někdo z členů klubu o dekoraci zájem, je možno si ji individuálně objednat přes webové stránky http://www.smparapresent.cz/pametni-odznak-na-stuze.html nebo tak jak již bývá zvykem přes někoho v klubu hromadnou objednávkou u nás. 
O pamětní dekoraci je velký zájem ze strany bývalých vojáků z povolání, ale i vojáků základní služby. 

Původně jsme nechtěli kluby tímto zatěžovat, ale vzhledem k velkému zájmu považujeme za vhodné Vás informovat. 

Zde jsou technické informace k pamětní dekoraci:
Uchycení odznaku ke stuze: speciální závěs v podobě symbolu nošeného generály ČSLA na výložkách
Materiál: mosaz
Povrch: povrchová úprava stříbro v kombinaci matu s leskem. Znak ČSLA na medailónku a v miniaturách je barvený.
Velikost: 45,5 mm x 40 mm, tloušťka 3 mm.
Miniatura: 9 mm x 11 mm x 1,6 mm
Ražba: reliéf avers 3D, revers 3D.
Miniatura: 2D
Číslování – na spodní hraně medailónku.
Komplet odznaku se sestává: pamětní dekorace na stuze, 1 x miniaturní stužka s miniaturou na špendlíkový uzávěr, 1 x nositelská miniatura na uchycení 1 pin s trnem proti otočení, certifikát k dekoraci na jméno a plastová etue s průhledným víkem.
Zvýhodněná cena pro členy KVV ČR a SR – 600 Kč.

bližší informace najdete na webových a facebookových stránkách Červených baretů a společnosti SM PARAPRESENT s.r.o. Popis pamětní dekorace, tak jak byla prezentována přikládáme v příloze
Budeme rádi, když tuto informaci předáte svým členům. Vzhledem k velkému zájmu Vás prosíme o co nejrychlejší předání informace, tak abychom vyšli vstříc především případným zájemcům z řad členů KVV ČR a SR.
Děkujeme.

Jindra a Michal