Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Náš kolega, Ing. Jozef Krajčír z Trenčína, mi postúpil informáciu, ktorá určite zaujme väčšinu z nás bývalých príslušníkov slúžiacich v ČSLA. Z uvedeného dôvodu dávam informáciu na tento web.
Text:

Vážení kolegové, přátelé,

…..dovolte nám, abychom Vás informovali o akci a projektu, který jsme v měsíci říjnu uskutečnili a zároveň spustili. Po velmi úspěšném projektu s pamětní dekorací “Veterán výsadkových jednotek československé a české armády”, kdy nás v tuto chvíli oslovilo téměř 800 lidí z české i slovenské společnosti a na základě mnoha otázek a dotazů, zda bychom nemohli udělat něco pro ostatní druhy vojska a nejen pro výsadkáře jsme se rozhodli iniciovat výrobu pamětní dekorace “Veterán ČSLA”. Pustili jsme se do práce. 
……Navázali jsme úzkou spolupráci s klubem vojenské historie ČSLA, který sídlí v Kolíně a kde existuje mimo jiné i muzeum ČSLA. Vyvolali jsme několik jednání a výsledkem je díky společnosti SM PARAPRESENT s.r.o. opravdu pěkná pamětní dekorace, která má všem, co sloužili v ČSLA vyvolat vzpomínky na službu v armádě.
…..5.10., den před bývalým dnem armády jsme uspořádali malé vzpomínkové setkání, na léta strávená v ČSLA. Na toto setkání byl pozván člověk, kterého si nesmírně vážíme pro jeho profesionalitu a celoživotní práci a službu v ČSLA. Byl jím dnes 82 letý arm. gen. v.v. Ing. Miroslav VACEK. Spolu s ním jsme pozvali i bývalého prezidenta KVV ČR a bývalého velitele 22. vp. plk. v.v. Ing. Jindřicha STARÉHO a protože se to odehrávalo v Praze, tak i předsedu pražského klubu výsadkových veteránů genmjr. v.v. doc. Ing. Pavla GAVLASE a další naše přátele. Nesměl samozřejmě chybět předseda KVH ČSLA Pavel VLADYKA.
…..Setkání to bylo skromné, společenské a velice příjemné. Vyvolalo spoustu vzpomínek. Na tomto setkání jsme prezentovali činnost Červených baretů a klubů výsadkových veteránů ČR a SR. Na závěr jsme udělili panu gen. Vackovi a hostům pamětní dekorace.
…..Generál Vacek rád vzpomíná na službu v armádě a na návštěvy v Prostějově. Všem nám popřál hodně sil v práci a řekl: “Děláte to dobře kluci z desantu” Což nejen nás, ale i ostatní přítomné určitě potešilo.

…..V příloze Vám posíláme pár fotografií z akce a vyobrazení pamětní dekorace, Pokud by měl někdo z členů klubu o dekoraci zájem, je možno si ji individuálně objednat přes webové stránky http://www.smparapresent.cz/pametni-odznak-na-stuze.html nebo tak jak již bývá zvykem přes někoho v klubu hromadnou objednávkou u nás. 
O pamětní dekoraci je velký zájem ze strany bývalých vojáků z povolání, ale i vojáků základní služby. 

Původně jsme nechtěli kluby tímto zatěžovat, ale vzhledem k velkému zájmu považujeme za vhodné Vás informovat. 

Zde jsou technické informace k pamětní dekoraci:
Uchycení odznaku ke stuze: speciální závěs v podobě symbolu nošeného generály ČSLA na výložkách
Materiál: mosaz
Povrch: povrchová úprava stříbro v kombinaci matu s leskem. Znak ČSLA na medailónku a v miniaturách je barvený.
Velikost: 45,5 mm x 40 mm, tloušťka 3 mm.
Miniatura: 9 mm x 11 mm x 1,6 mm
Ražba: reliéf avers 3D, revers 3D.
Miniatura: 2D
Číslování – na spodní hraně medailónku.
Komplet odznaku se sestává: pamětní dekorace na stuze, 1 x miniaturní stužka s miniaturou na špendlíkový uzávěr, 1 x nositelská miniatura na uchycení 1 pin s trnem proti otočení, certifikát k dekoraci na jméno a plastová etue s průhledným víkem.
Zvýhodněná cena pro členy KVV ČR a SR – 600 Kč.

bližší informace najdete na webových a facebookových stránkách Červených baretů a společnosti SM PARAPRESENT s.r.o. Popis pamětní dekorace, tak jak byla prezentována přikládáme v příloze
Budeme rádi, když tuto informaci předáte svým členům. Vzhledem k velkému zájmu Vás prosíme o co nejrychlejší předání informace, tak abychom vyšli vstříc především případným zájemcům z řad členů KVV ČR a SR.
Děkujeme.

Jindra a Michal

8 Komentárov na Veterán ČSLA:

 • Pamätnú dekoráciu Veterán ČSLA som na pošte prevzal a som veľmi rád, že Červené barety, z. s. a Klub vojenskej histórie ČSLA Praha zrealizovali túto aktivitu.
  Veľká vďaka patrí plk. v. v. Ing. Jindřichovi Starému z SM PARAPRESENT s. r. o. Prostějov.

 • Perfektný nápad, hodnotná spomienka,rozposielať členom klubu Prievidza.Dakujem
  Boris PETROVIC

 • Dnes 2.11.2017 jsem si byl na pošte vybrat a zaplatit balíček s “Pamětní dekorací” Veterán ČSLA.
  Velice mne tato “Dekorace” potěšila. V době služby na funkcích v ČSLA jsme dostávali medaile….., ale tato je
  ze všech pro mne ta nejvzácnější.
  Touto cestou chci jako rodák z Kolína poděkovat za výborný nápad a aktivitu Klubu vojenské historie ČSLA v Kolíne. Stále vzpomínám na Mirka Vaceka z dob mého mládí ve VVUOJ /1965-1968/ ve Vyškově, když jsme spolu chodili na atletické závody/Zaběhl jsem 100m za 10,8 s /
  plk.v.v. Ing. František Mejzlík,CSc

 • Vážení kolegovia, vzhľadom na vysoké bankové poplatky a poštovné by Ste sa mohli v rámci svojich organizácií a klubov spojiť a dať dokopy od záujemcov Kč a zoznam (hodnosť,titul,meno a priezvisko). Potom zabezpečiť doručenie do SM-Parapresent a osobne prevziať medaile. V tomto Vám môže pomôcť KVV SR Bratislava.

 • Výborná myšlenka, jak alespoň dodatečně zhodnotit službu v ČSLA. Zejména, když velení armády po roce 1989 většinu vojáků z povolání různými způsoby dehonestovalo. Pokusím se rozeslat tento mail mým kolegům a spolupracovníkům v armádě, se kterými po tak dlouhé době udržují kontakt.
  Děkuji tvůrcům nápadu paměťní dekorace. :good:

 • Ján Michrina

  Výborný nápad a skvelá príležitosť zaspomínať si na roky odslúžené v ČSĽA pohľadom na túto -- medailu.Inak
  sa to ani nedá popísať.gen.v.v.VACEK bol v prelomovom období kľúčovou osobnosťou a najväčšou mierou sa
  zaslúžil o vznik vtedajšieho Zväzu vojakov ČSĽA.Určite si túto pamätnú dekoráciu objednám.

 • potešil som sa takejto aktivite a pripomenulo mi to staré časy.síce už nevidím,ale popis mi dostatočne priblížil túto aktivitu.rád si objednám túto stužku.
  pplk.v.v.rsdr.juraj kramara

 • Výborná aktivita. Myslím si, že bude o to záujem aj na Slovensku a ja budem určite medzi tými, ktorý si dekoráciu objedná. Samozrejme, nie zlatú, lebo nie som generálom. Mne jej prípadné poslanie vyvolá veľa spomienok na službu v ČSĽA a účasť gen. Vaceka na podujatí ma vrátila po x-rokov naspäť, keď som s ním robil rozhovory pre vtedajší magazín vtedajšej STV AZIMUT. Myslím si, že by sme si to mohli objednať viacerí, pretože Kč nie je až tak vysoká cena. Oceňujem ľudí, ktorých napadlo niečo také zrealizovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: