Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

 1. rokovanie Rady Vojenského veterána Bratislava.

————————————————————————-

Posledné, 23. rokovanie Rady o.z. VVB sa konalo 11.12.2017 v Posádkovom klube OS SR Bratislava. Prezident  združenia plk. v.v. Ing. Ladislav BALLA otvoril rokovanie predložením programu, ktorý bol jednohlasne schválený.

 

Členovia Rady sa pozitivne vyjadrili k organizácii i priebehu pietneho aktu kladenia vencov na Vojnovom cintoríne Bratislava – Petržalka, Kopčany. Predseda poďakoval všetkým, ktorí sa osobne podieľali na organizovaní aktu s tým, že bude treba v budúcnosti zapojiť aj ďalších našich členov.

V rámci našej delegácie boli prítomní aj traja rakúski dôstojníci z družobnej organizácie vo Viedni, ktorí si svoju účasť pochvaľovali a je isté, že sa aktu položenia vencov a Červených makov k hrobom padlých vojakov z 12 národov a národností zúčastnia aj o rok, keď si už spoločne pripomenieme 100 – é výročie ukončenia 1. svetovej vojny. Rada ďakuje za účasť aj ďalším občianskym združeniam s vojenským zameraním, ktorí obohatili celkovú atmosféru podujatia.

 

Významným bodom rokovania bolo zhodnotenie stavu príprav slávnostnej vianočnej kapustnice, ktorá sa bude konať v Posádkovom klube OS SR   Bratislava na Dulovom námestí 14. 12. 2017 o 16,00 hod. Aj týmto Rada o.z. VVB pozýva vyše 90 svojich členov na kapustnicu, kde okrem dobrej nálady si povieme aj pár slov do budúcnosti.

 

Jeden rok sa o niekoľko dní končí a druhý, verme, že lepší, sa 1.1.2018 začne. Ako každá organizácia, aj naša sa riadi plánom svojej činnosti, ktorý Rada prerokovala a predbežne schválila s tým, že ho bude ešte možné doplniť 14.12.2017 na kapustnici a potom aj do novoročného rokovania 8.1.2018. Takže, vážení kolegovia a členovia občianskeho združenia – popremýšľajte a navrhnite, spestrite a obohaťte našu činnosť. 

 

Kontakt medzi členmi združenia, ale aj iných záujemcov o vojenskú problematiku a záujmovú činnosť, udržiava webová stránka, ktorá je pod patronátom nášho Čestného predsedu a zakladajúceho člena plk.v.v. Ing. Pavla BADU. Tu je možné diskutovať, vyjadrovať svoje názory, ale aj informovať členov o akciách, na ktorých sa môžu zúčastňovať a takto si spestriť svoj vojenský dôchodcovský život. Diskusia ohľadne webovej stránky dospela k záveru, že web bude potrebné inovovať, doplniť o zaujímavé informácie pre všetkých členov. Do januárového rokovania by sme mali poskyt-

núť Rade svoje podnety a návrhy ako vylepšiť web v zmysle dnešnej novej doby. Na činnosť webovej stránky je možné poskytnúť aj dobrovoľný dar.

 

Plk. v.v. Ing. Juraj KAYSER informoval Radu o priebehu a obsahu stretnutia Posádkového klubu OS SR Bratislava s občianskymi združeniami, ktoré spolupracujú s ozbrojenými silami a samotnou posádkou Bratislava. Prebrali sa viaceré oblasti a akcie, ktoré zástupcovia združenia hodnotili pozitívne.

Zástupkyne posádkového klubu poďakovali za aktívnu spoluprácu a vyjadrili presvedčenie, že spolupráca bude na požadovanej úrovni aj v roku 2018. Na ďalšom stretnutí by však  bolo dobré, keby sa ho zúčastnil aj zástupca ministerstva obrany a generálneho štábu, aby pripomenky a návrhy padli na tzv. úrodnú pôdu a neostalo len pri besede medzi združeniami a Posádkovým klubom OS SR Bratislava.

 

Na záver rokovania predseda plk. v.v. Ing. Ladislav BALLA odovzdal PAMATNÚ MEDAILU MINISTRA OBRANY SR III. STUPŇA

 

                                                             plk. v.v. Ing. Štefanovi D O R O C I A K O V I ,

 

ktorý si ju nemohol z vážnych dôvodov prevziať priamo z rúk MO SR Petra GAJDOŠA pri pietnom akte kladenia vencov 11.11.2017 na Vojnovom cintoríne v Bratislava – Petržalka, Kopčany.

 

NEZABUDNITE, vážení členovia o.z. VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA, že ste vítaní na predvianočnej kapustnici

 

 1 4.  1 2 .  2 0 1 7   o 1 6 , 0 0 hodine,

 

kde sa budú odovzdávať listy s blahoželaním jubilantom a plakety o. z. VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA.

 

Text a foto : plk. v.v. Ing. Ivan Kvačkaj – hovorca o.z. VVB

 

 

3 Komentáre na 23.rokovanie Rady o.z.VVB:

 • Prosím pisateľa záznamu z rokovania Rady VVB, aby ma neuvádzal ako Čestného predsedu, to nie je pravdivá informácia. Takáto funkcia sa v Smerniciach ani Stanovách nevyskytuje a ani sme nikde túto otázku neprejednávali. Osobne odmietam akékoľvek pokusy v tomto smere, nakoľko by sa stretli s mojim silným odporom.
  Teší ma že sa píše o snahe doplniť web o zaujímavé informácie pre všetkých členov, každá takáto iniciatíva je vítaná, bolo by dobré aby nezostalo iba pri slovách.
  Prajem dobrú chuť všetkým pri kapustnici.

 • UPS, prsty na klávesnici osprosteli. Preto oprava
  Škoda že som sa nemohol zúčastniť tejto rady kvôli rodinným záležitostiam. Myslím si že máme všetko pripravené na predvianočné posedenie 14. 12., kde doriešime aj niektoré otázky našej ďalšej činnosti.
  Prajem všetkým účastníkom posedenia príjemnú pohodu v našom kolektíve.

 • Škoda že som sa nemohol zúčastniť tejto rady kvôli rodinným záležitostiam. Myslím si že ,á,e všetko pripravene na predvianočné posedenie 14. 12., kde doriešime aj niektoré otázky našej ďalšej činnosti.
  Prajem všetkým účastníkom posedenia príjemné posedenie v našom kolektíve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: