Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Vianočné posedenie v Posádkovom klube OS SR Bratislava.

————————————————————————————-

 

Rada o.z. VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA 14.12.2017 pripravila, ako každý rok pre svojich členov tradičné posedenie pri predvianočnej kapustnici, ktorú zabezpečil predseda združenia plk. v.v. Ing. Ladislav BALLA. Otvoril posedenie s tým, že všetkých privítal a v krátkosti zhodnotil činnosť za rok 2017.

“Vo funkcii som len od marca tohto roku. Funkciu som prevzal po plk. v.v. Ing. Pavlovi BADOVI, ktorý bol spoluzakla-     dateľom ešte Klubu ZV SR Bratislava a úspešne pretransformoval klub na združenie. V mene nás mu chcem aj taktopoďakovať za všetko, čo urobil a zaželať mu všetko najlepšie, ” uviedol predseda. Na záver hodnotenia vyslovil myšlienku a nádej súčasne, aby sa do činnosti združenia zapojilo v budúcom roku viac členov, – ” aby všetko nebolo len na Rade združenia.”  

Po týchto slovách už nastala vianočná chvíľa pri vianočnom stromčeku s rozvoniavajúcou záhoráckou kapustni-nicou. A s niečim, čo zahrialo viac ako polovicu našich členov / v súčasnosti máme 87 /.  Plné taniere kapustnice s klobáskou, údeným mäskom, so smotanou i bez nej dráždili jazykové kanáliky … Z termosky kapustnica mizla jedna radosť s výborným záhoráckym chlebíčkom … A vtedy skvelú náladu vojenských priateľov, spolubojovníkov, ale aj menej známych členov medzi sebou slávnostnou miestnosťou klubu na Dulovom námestí sa šírili spomienky na chvíle aktívnej vojenskej služby vo vojenských útvaroch bývalej ČSĽ A, v Armáde SR, ale aj v súčasných OS SR / i keď v nich nás už slúžilo minimum./

Ale hovorilo sa aj o rodinkách, deťoch, vnúčatách, aj o zdraví, ktoré majú mnohí podlomené… Pozitívne je, že všetci pozerajú do budúcnosti a na najbližšie roky s úsmevom  a optimizmom. A to je najdôležitejšie poznanie z predvianočnej kapustnici … Silné stisky rúk silných chlapov znamenali aj nádej, že sa o rok opäť spolu stretneme …

Jedinej žene Daniele GLITTOVEJ, ktorá je členkou nášho združenia, predseda združenia venoval kytičku kvetov …

Súčasťou vianočnej kapustnice bolo odovzdávanie Bahoželaní k životným jubileám od 65 do 85 roku… odovzdával predseda o.z. plk. v.v. Ing. Ladislav BALLA:

55 – Roman LAML

60 – Juraj BOOLECH, Ivan MIČIAN, Miroslav RYBÁR, Ladislav CSALÁDI,

65 – Jozef KAVECKÝ, Marián ĎURINA, Jaroslav LACHKOVIČ, Milan FALTIN, Jozef RICHTÁRECH,  

Juraj KAYSER, Štefan CHŇAPEK,

70 – Dušan PAŠEK, Vladimír SLOVÁK, František MEJZLÍK, Ladislav MAGDOLEN,

75 – Pavol BADA, Jozef HALAPIN, Jozef ARTIM,

85 – Karel BLÁHA 

 

Atívnym členom o.z VOJENSKÝ VETERÁN BRATISLAVA – za významný rozvoj združenia a aktívnu pomoc pri organizovaní akcií – MEDAILU o.z. VVB:

Milan SOBEK, Ivan KVAČKAJ, Jaroslav JUNEK, Marián ĎURINA, Dušan MAJERČÍK, Július KOVÁČ,

Milan KOLEN, Ľubomír DUBEŇ, Jozef PODMANICKÝ, Jaroslav JÁNOŠKO, Ľudovít LETOŠČÁK

 

Text a foto – plk. v.v. Ing. I. Kvačkaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viac fotografií najdete tu:   (po otvorení stačí kliknuť na prvú fotku a potom klikať na šipky v hornej časti)

http://salib.rajce.idnes.cz/Kapustnica_2017/

— – – – – –

5 Komentárov na Vianočné posedenie v PK OS SR Bratislava.:

 • Keby sa Boh spýtal, čo si prajem na tieto sviatky, povedal by som: ” S láskou opatruj tých, čo čítajú tieto riadky”. Prajem pokojné a požehnané sviatky.Do nového roka 2018 zdravie, šťastie, rodinnú či pracovnú pohodu.

 • A ja tak isto, ako Jožo Šamaj. MF-ZA

 • Všetkým návštevníkom a prispievateľom na tejto stránke želám spokojné a kľudné sviatky Vianočné, do nového roka zdravie, šťastie, rodinnú či pracovnú pohodu a dostatok elánu pre spoločnú prácu v prospech VD ale aj momentálne slúžiacich v OS.

 • Šťastné a veselé Vianočné sviatky, do Nového roku 2018 Vám všetkým prajem veľa zdravia a šťastia.

 • Vážení priatelia a sympatizanti,

  tešíme sa, že sme spolu s Vami, mohli byť pomocníkmi pri radostiach i strastiach, ktoré zažívate. Cítime, že máme na viac. Viac pre Vás a viac pre vyslúžilcov, viac pre spoločnosť. Pozitíva spoločne posúvajme ďalej, jednoducho, aby sme všetci robili svet lepším a dostupným pre všetkých. Dozrel čas, aby Ste si zaslúžili viac. Nezabúdajme však ani na tých, ktorí to budú oveľa viac a oveľa nástojčivejšie potrebovať.

  Nech Vaše dnešné rozhodnutia sú správne a zmysluplné, aby napĺňali Váš život a ostatným pomáhali, posilňovali a povzbudzovali, či ukázali smer. Je teda na Vás, aby Ste týmto želaniam dali správny obsah, dôstojnosť a hodnotu.

  Prajeme Vám, aby tieto predsavzatia boli krásnym naplnením Vašich dní i v budúcom roku. Chceme tu byť aj my i v roku 2018 naďalej pre Vás.

  Príjemné Vianočné a Novoročné sviatky Vám želá

  ČESKÁ A SLOVENSKÁ OBEC DELOSTRELECKÁ

  JUDr. Marián ĎURINA, generálny sekretár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: