Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Spolupráca s členmi Dôstojníckej spoločnosti Viedeň Rakúskej armády sa úspešne rozvíja, prvá akcia bola návšteva Slovenska a položenie venca na Vojnovom cintoríne v Bratislava – Petržalka – Kopčany 11.11.2016.

V tento deň , priamo v teréne pod vojenským stanom a pri vojenskom guláši sa podpísala dohoda o spolupráci. Ďalšie akcie nenechali na seba dlho čakať a zatiaľ poslednou bolo pozvanie rakúskych kolegov na novoročné stretnutie Dôstojníckej spoločnosti Viedeň 18.1.2018. 

 

Delegáciu nášho o.z. VVB tvorili predseda plk. v.v. Ing. Ladislav BALLA, plk. v.v. Ing. Jozef  KAVECKÝ a plk. v.v. Ing. Ivan KVAČKAJ. V priestoroch viedenského historického múzea / prvý raz otvoreného 28.5.1891 / sa stretli desiatky dôstojníkov rakúskej armády, vojenskí pridelenci , akreditovaní v Rakúsku / žiaľ, chýbal slovenský pridelenec/ a to všetko za účasti rakúskeho ministra obrany, jeho vedúceho úradu a poslancov. Medzi menovanými hosťami bol náš predseda menovaný priamo a menovite ako jediný, čo tiež svedčí o dobrej spolupráci a dobrom mene nášho združenia medzi kolegami v Rakúsku, hlavne vo Viedni.

 

Ústrednou myšlienkou, okrem spoločenskej udalosti, bolo odovzdávanie ocenení dôstojníkom rakúskej armády, ale aj civilom. Medzi ocenenými bol aj plk. Rudolf RAUBIK, ktorý bol pri vzniku našej spolupráce. V príjemnej atmosfére sme sa presvedčili aj o tom, že v Rakúsku po minuloročných voľbách a menovaní novej vlády všetci s nadšením prijali fakt, že na čele ministerstva sú bývalí vojenskí profesionáli a už sa tým pádom mohli od začiatku venovať odbornej úrovni a nie hľadať len politťické otázky, ktoré väčšinou brzdia rozvoj vojenských síl v krajine. Niečo z toho by sme si mohli zobrať aj pre naše ozbrojené sily – pritom vedúci kancelárie ministra zdôraznil, že najvyšším veliteľom v armáde je naďalej Náčelník Generálneho štábu.

 

Zúčastniť sa takejto akcie bolo cťou pre naše občianske združenie. Možno by stálo za úvahu, aby sa v budúcnosti novoročného stretnutia spolu s našou delegáciou zúčastnil zástupca slovenského ministerstva obrany, prípadne aj generálneho štábu.

 

Text a foto – plk. v.v. Ing. Ivan Kvačkaj – hovorca o.z.VVB

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: