Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

 

 

Download (DOCX, 264KB)

 

9 Komentárov na V roku 2017 nás opustili:

 • Na stránke APVV zverejnili naši kolegovia z radov bývalých policajtov Zoznam zosnulých za rok 2017. Pre zaujímavosť ich počet bol 529. Doplnil by som, že bez problémov uvádzajú aj presný dátum narodenia a úmrtia a vek zosnulých. Predpokladám, že to bolo možné vďaka ústretovosti útvaru sociálneho zabezpečenia Ministerstva vnútra SR.

 • Pán Bada,
  prosím o doplnenie údajov vo zverejnenom zozname “V roku 2017 nás opustili” u môjho svokra, ktoré majú správne znieť : plk. Doc. PhDr. Jiří Šťastný, CSc. Česť jeho pamiatke. Ešte raz vďaka Vám za zverejnený zoznam a následnú opravu!

 • Prosím prijmite smútočnú správu, že dňa 27.1.2018 nás opustil plk.v.v.RSDr.Peter Kikuc,CSc. (1937 -2018). Pôsobil ako pedagóg na VPA KG v Bratislave a VVLŠ SNP v Košiciach. Posledná rozlúčka s nebohým Petrom sa konala v obci Koromľa dňa 30.1.2018.

 • So smútkom vám oznamujem, že dňa 26.12018 nás navždy opustil mjr. v.v. František Macorlík. Posledná rozlúčka s ním bude 30.1.2018 o 14.00 krematóriu v Leviciach.

 • V prvom príspevku som napísal, že to bolo pár spolupracovníkov a kamarátov, teraz som sa pozeral znova a je to asi počet 12. Podľa abecedy od pilota Ivana Bieleka až po Petra Vaškanina. Nebudem menovať všetkých, len z môjho pohľadu niektorí boli starší ale aj veľa mladších odo mňa.
  Ešte raz veľká vďaka za tento zoznam, nie že by ma tešil, ale aspoň si môžem oživiť spomienky na niektoré situácie prežité s týmito kolegami.

 • Vážený pán Bada, srdečná vďaka za informáciu. Odišlo niekoľko mojich dobrých priateľom s ktorými som strávil roky v ” zelenom “. Medzi nich patri Dominik Benka účastník DKNŠ v Kórey, Ivan Beňo starostlivý správca v Motešiciach,Tibor Bohó už nám nezahrá našu obľúbenú melódiu,JUDr. Emil Hadbábny už nám bezplatne neporadí,PhDr.Jaroslav Hnilička už nepošle pozdravy z turistických ciest po celom svete,Lubomír Hruda nám neskontroluje neevidované poznámkové bloky, Ondrej Ivanisko nám bude pripomínať ZPA 600, Jozef Kopunec už nezastaví nikoho bez priepustky, Vladimír Mičík už neopraví historický magnetofón, Vladimír Míšenka už neskortroluje tesnosť BSS -- Mo -- 4, Pavol Mucha už neprednesie prednášku k histórií oslobodenia mesta, na Ing.Antona Muržica si určite spomenú mnohí absolventi VVTŠ, Jozef Pamětický už nikomu neodošle povolavací rozkaz k nástupu vzsl.Ing.Rudolf Tvaroška nám neoznámi nové udalosti zo sveta, Ing. Ľubomír Vajčovec už do svojej zbierky aerofilatelie nezaradí prvý let. Je tam niekoľko tlačových škriatkov, Jiří Jež bol Ing. Bol dobrý ako Saper Vodička, František Koreň / si myslím, že je to PhDr. František Korený,

 • Pán Bada, srdečne Ti ďakujem za tento zoznam. Našiel som tam svojich priateľov, kolegov. Teraz viem, že zostanú už len v mojich a našich spomienkach. Robíš záslužnú prácu, ktorá sa dá oceniť tým obyčajným, ale ľudským slovom: Ďakujem. Ing. Jozef Krajčír, Trenčín.

 • Pán Bada,
  veľká vďaka . Bohužiaľ som v zozname našiel aj pár svojich spolupracovníkov a kamarátov z Košíc.
  Česť ich pamiatke.

 • Pán Bada,
  patrí Vám vďaka za vytrvalosť a trpezlivosť za zabezpečenie opätovného uverejňovania zoznamov bývalých kolegov, ktorí už nie sú medzi nami.
  Česť ich pamiatke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: