Categories
Opustil nás plk.v.v. Ing. Effenberger
3. februára 2018 Opustili nás

Download (DOCX, 1.39MB)

 

 

Plukovník v.v. Ing. Mikuláš Effenberger  svoju vojenskú kariéru začínal ako 12 ročný žiak na VŠJŽ v Bratislave, absolvoval Vojenské učilište vo Vyškove a Vojenskú akadémiu v Brne. Slúžil vo výsadkových a prieskumných útvaroch ČSĽA a Spravodajskej správy GŠ ako i Vojenskej spravodajskej službe.

ČESŤ JEHO PAMIATKE !

10 komentárov
 1. MUDr. Tina Rímska

  Dlho sme sa s Mikim nevideli. Boli sme s manželom, ktorý bol Mikiho kolegom, niekoľko rokov mimo rodnej vlasti.
  Chcela som obnoviť kontakt, no namiesto neho nachádzam na internete smutnú správu.
  ” Miki, aj keď už nie si medzi nami tak dlho, ďakujem Ti za všetko, čo si pre mňa urobil, zvlášť vtedy, keď moj život visel na vlásku.
  Bol si spoľahlivým ” parťákom “, vždy si bol pripravený nasadiť svoje sily, ak išlo o vec. i svoj život, ak išlo o vlasť. Nikdy si neodmietol pomáhať, bolo to pre Teba prirodzené, samotrejmé… Je mi cťou, že som mohla mať za kamaráda takého skvelého človeka.”
  Objímam Dašenku a moje “malé ” dievčatká -- Hanku a Janku.
  Vaša Tina

 2. Ing. Ľubomír Dubeň

  Na vojenskom pohrebe sa zúčastnila Čestná stráž OS SR v zložení veliteľ zástavy, zástavník a stráž k zástave so šabľami. Okrem toho bol na rozlúčke nosič vyznamenaní a nosič fotografie. Počas štátnej hymny sa strieľala čestná salva.
  Každý vojak-dôchodca, poberateľ výsluhového dôchodku má nárok na vzdanie pôct čestnou strážou s doprovodom vojenskej hudby.
  V minulosti platilo nariadenie, podľa ktorého sa pri každom pohrebe odovzdala blízkym zosnulého štátna vlajka, rámik s fotografiou a poduška na medaile. Dlhodobo však nebolo možné finančne pokryť nákup zástav v takom množstve. Podľa nového nariadenia sa odovzdáva zástava len príbuzným vojakov, ktorí zomreli pri činnej službe. (Na rôzne tunely ako MOKYS sa stámilióny eur nájdu).
  Čestná stráž OS SR v roku 2012 sa zúčastnila 119 vojenských pohrebov a v roku 2011 131 vojenských pohrebov.
  Rád by som sa v mene bývalých vojakov a určite i v mene pozostalých poďakoval príslušníkom Čestnej stráže OS SR, príslušníkom Vojenskej hudby Bratislava ako i zamestnancom VÚSZ za profesionálne odvedenú prácu a ľudský prístup.

 3. Vážení priatelia a kolegovia,
  dovoľte mi poďakovať sa Vám za prejavovanú sústrasť a úprimné slová, ktoré ste nám venovali pri rozlúčke s Mikim. Áno, sme veľmi smutné a s boľavými srdiečkami, ale pomáha nám viera, že zostane s nami a s vami tiež dovtedy, kým sa nám spoločne bude vracať v spomienkach.
  Manželka Daša, dcéry Hanka a Janka

  Ďakujeme

 4. Odpočívaj v pokoji Miki.Som vďačný,že som Ťa ešte naposledy mohol stretnúť v novembri s úsmevom na tvári a optimizmom,aký sa len tak nevidí a dušou mladíka.Česť Tvojej pamiatke

  https://www.youtube.com/watch?v=ihCqh-QnJZE

 5. Pavel Krajčovic genmjr v.v.

  Mikuláš bol skutočne výnimočný človek. Všestranný športovec, gymnasta, lyžiar atlet, hudobník, na čo siahol, to sa mu skvelo darilo. Jeho rodine vyjadrujem hlbokú sústrasť. Slúžili sme spolu od roku 1965 do roku 1973 u 22.výsadovej brigáde v Prostejove. Rád spomínam na službu u praporu zvláštneho určenia, Miky velil rote hĺbkového prieskumu a ja som vtedy, ako ženijný náčelník cvičil roty HPz v špeciálnej ženijnej príprave.
  Naposledy sme sa videli pred dvoma rokmi v Prahe na zraze vojenských výsadkových veteránov.
  Miky odpočívaj v pokoji a česť tvojej pamiatke.

 6. Vyjadrujem rodine zosnulého úprimnú sústrasť.

 7. odisiel Vzacny clovek moj velitel vysadkovej prieskumnej caty v roku 1966 v Prostejove. Miky bol vynikajuci dostojnik a clovek so sirokym a otvorenym srdcom, priatelsky naladeny, vedel nezistne poradit aj pomoct. Bol to vsestranne nadany uprimny moj drahy priatel, vynikajuci harmonikar. Naposledy sme si spolu zahrali na oslave mojej 70. kde sa zucastnil spolu so svojou manzelkou Dasenkou v Kosiciach Myslave. Odpocivaj v pokoji drahy moj priatel, nech TI je nasa Slovenska zem, ktoru si tak miloval, lahka.

 8. S Mikym sme boli krajania Liptáci z Ružomberka. Po dlhých rokoch sme sa stretli na VASR a MO SR. Jeho tragédia ma veľmi prekvapila. Ahoj škoda, že Ti už nemôžem poslať SMS. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine zosnulého. Česť jeho pamiatke.

 9. Margita Marková, Mgr.

  Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine zosnulého.
  Ing. Effenberger bol vynikajúci a férový človek s dobrým srdiečkom, ktorý rád ľuďom pomáhal.
  Česť jeho pamiatke.

 10. pplk. v.v. Ján Sapáček

  Rodine zosnulého vyjadrujem úprimnú sústrasť.
  Bol to dobrý kolega.
  Česť jeho pamiatke.

Pridaj komentár
*