Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Samozrejme, že podám odvolanie.

Odpoveď posúvam aj na ďalšie stránky združení na ktoré mám kontakt.  V pondelok by mal byť riaditeľ tlačového v práci, volám mu. Predpokladám, že ani nevie, čo podpísal. Veď o sume sa rozhoduje teraz v rozpočte na rok 2019.

Download (PDF, 2.88MB)

5 Komentárov na Odpoveď MV SR na žiadosť o informácie:

 • MIlan Kolen, zavolaj mi na 0905212129, aby sme si trochu pohovorili, ale skôr osobne, ako písomne. Vďaka -- Ivan.

 • Kolegovia, ja som sa na ministerku vnútra obrátil s mojimi podnetmi a návrhmi na pripravovanú novelizáciu zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov. V pondelok som od riaditeľa odboru sociálneho zabezpečenia MV SR dostal seriózne odpovede na moje návrhy. Okrem iného mi pán riaditeľ píše, že v súčastnosti prebieha odborná diskusia o spôsobe valorizácie výsluhových dávok. Výsledkom tejto prebiehajúcej diskusie by mala byť príprava legislatívneho návrhu na novelizáciu zákona. Píše, že odbor teší môj záujem a zanietenosť pri hľadaní riešenia valorizácie VD. Odbor podrobne rozanalyzoval moje návrhy a niektoré predostrie partnerom pri rokovaniach ako možné varianty.

 • Vážení kolegovia,
  kedže ide o správne konanie podstatné je, či bol podaný rozklad voči uvedenému rozhodnutiu do 15 dní. V oblasti infozákona je pomerne rozsiahla judikatúra a nielen na súdoch Slovenskej republiky. Z nej vyplýva že v tejto problematike existujú na neochotu úradov aj páky.

 • Tak to je naozaj perfektný MIKI-ZÁKON -- to ma nenapadlo doteraz …

  A čo si dal Oprávnený “práce” s odôvodnením a rozkladom faktu, že VÁM nemusíme povedať NIČ…

 • Tá odpoveď, to je teda vec! Informácie žiadajme na “lampárni”.
  Napr. citujem z odpovede.
  …..Žiadateľovi dávame do pozornosti, že zákon o slobode informácií bol kreovaný za účelom poskytovania tých informácií, ktoré nie sú voľne a prirodzene dostupné verejnosti, najmä pre potreby občianskej, verejnej kontroly činnosti štátnych ustanovizní ….
  Tak o čom … ? ? ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: