Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Download (DOCX, 81KB)

 

 

5 Komentárov na Zákaz používania maskáčov?:

 • Používanie maskáčov:

  Pre informáciu kolegov, na svete existuje 11 štátov (prevažne v Karibiku a Saudská arábia), ktoré trestne stíhajú nosenie akýchkoľvek maskáčov. Uvedenú informáciu zverejnila webová stránka flyertalk.com minulý týždeň. Dúfam, že k nim nebude patriť Slovenská republika a či?

 • Zákaz používania oficiálneho poľného odevu rôznymi indivíduami je jedna vec. Druhá vec je legislatívne doriešenie označenia odevu, obdobne ako to má polícia. Ale v boji proti používaniu maskáčov (profesionálnymi vojakmi) došlo k tomu, že od 20.10. platí nariadenie, ktoré spresňuje používanie vojenskej rovnošaty profesionálnymi vojakmi na verejnosti. V tom nariadení je uvedené kedy môže vojak mimo výkon svojej štátnej služby vojenskú rovnošatu nosiť. Okrem cesty z miesta výkonu služby do miesta bydliska a späť ju môže nosiť počas výkonu služobných povinností, ak sa zúčastňuje na podujatiach a aktivitách podľa diplomatického protokolu a je na takejto aktivite ako oficiálny delegát, alebo ak ide o iné podujatie, ktoré je organizované za účasti MO SR, alebo OS SR.

  Na iné účely MUSÍ žiadať povolenie (veliteľa útvaru). Takže ak sa rozhodne, že sa v uniforme bude ženiť, tak bez povolenia veliteľa spácha disciplinárny priestupok. Ak pôjde v uniforme na pohreb na ktorom sa nepodieľajú OS SR, tak spácha disciplinárny priestupok. Ak pôjde v uniforme na pietne kladenie vencov pamätníkom padlých, ktoré NIE JE organizované za účasti OS SR/MO SR, tak spácha disciplinárny priestupok.

 • Tak, či tak, dačo do seba to má. Kadejaký vagabund si oblečie 60-ky alebo modernejšie už vyradené maskáče, nasadne na Harley -Davidsona alebo podobnu repliku,a nebodaj si ešte na hrubokrkú prázdnu makovicu nacapi hitlerovsku helmu- tak čo si má kto o tom myslieť??? Jedine, iba keď na tej helme má náhodou prirobené volské rohy- tak len že sa jedná minimálne o imbecila. Ale keď tam tie rohy nie sú, a dotyčný má vonkajší vzhľad údenáča, tak čo…??? Ha?

 • PRE IVANA
  Celkový objem príspevkov z rozpočtu Európskej únie predstavujú 17,4 miliardy eur. Celkové výdavky na projekty
  z EÚ sme počas 11 rokov vynaložili v hodnote 11,8 miliardy eur. Ak dáme tieto dve sumy do pomeru zistíme, že na
  každé euro z eurofondov sme najprv museli zaplatiť 68 centov.
  Zhruba na kazdé euro platime 70 centov, potom prirátame 5% spoluučasť vychádza to, že EU plati len 25% sumy
  ktorá sa investuje cez eurofondy.

 • No a čo nás potom už čaká, keď bude Pán Danko nedajbože premiérom SR, keď už teraz tak ospevuje politiku Maďarov a Poliakov a ktorý zjavne už nechcú byť v EU. EU nieje dokonalá, ale je to pre nás ako malú krajinu tá najlepšia možná cesta. Veď napríklad bez eurofondov by sa to naozaj nič nevybudovalo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.