Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií


Akciová spoločnosť HOREZZA, a. s., ktorá patrí pod Ministerstvo obrany SR, opätovne otvorí prevádzku Nová Polianka. Jej rekonštrukcia a obnova sa začne už v priebehu tohto roka. V roku 2020 by už zariadenie malo slúžiť pre potreby ozbrojených síl, ale aj civilnú verejnosť ako klimatické kúpele.

„So zatvorením tejto prevádzky sme sa nikdy nestotožnili. Preto vysoko oceňujem riešenie vedenia akciovej spoločnosti HOREZZA, ktoré po vybavení všetkých náročných povolení, vzhľadom na fakt, že ide o národnú kultúrnu pamiatku, pristúpi k rekonštrukcii tohto turisticky lukratívneho objektu vo Vysokých Tatrách,“ povedal minister obrany SR Peter GajdošZároveň zdôraznil, že opätovné otvorenie vysokošpecializovaného zariadenia posilní rastúci trend cestovného ruchu.

„Naším zámerom je zrekonštruovať zariadenie tak, aby slúžilo ako klimatické kúpele. Po jeho otvorení bude HOREZZA, a. s., prevádzkovať takmer 10 percent kúpeľov na Slovensku. Klimatické kúpele majú priaznivé podmienky na liečenie nešpecifických chorôb najmä dýchacích ciest,“ vysvetlila generálna riaditeľka spoločnosti HOREZZA Miloslava Slížová.

Zariadenie bude po novom disponovať kapacitou 141 lôžok a v rámci podpory zamestnanosti v regióne vytvorí  približne 50 nových pracovných miest. 

Prevzaté z www.mosr.sk

8 Komentárov na Rezort obrany prebuduje Novú Polianku na klimatické kúpele:

 • Pre pani Kristínku Compeľovu:
  Tak práve som zistil, že v Novej Polianke s pravdepodobnosťou skoro 100% nie je zatiaľ nič nové. Od doby-z minulého roka-keď prestali udeľovať poukazy do N. Polianky, sa dodnes táto činnosť ešte neobnovila. Aspoň u nášho zdravotnického zariadenia- v Žiline. Nanajvýš sa sem- tam niekomu pridelia T. Zruby, a to je všetko.
  Mrzí ma, že nemôžem podať optimistickejšiu správu.

 • Pre pani Kristínku Compeľovu:
  Pravdu povediac, neviem. Ale na budúci týždeň idem z kadejakými výsledkami ( pár papierov,dúfam že jak -tak v norme) za mojím doktorom, ktorý je bývalý vojenský doktor, tak sa ho na to opýtam a dám vedieť. Bavili sme sa totiž nezáväzne o Polianke -asi tak na jeseň minulého roku- len si už nepamätám závery, ktoré sme vyvodili.
  Kristínka, keď si to Ty z Kežmaroku, čo si vydatá za Milana, tak ho pozdravuj odo mňa. Chodili sme spolu na VAAZ Brno.

 • Pani Kristína a další odpovede hľadajte tu:
  https://vusz.mil.sk/16481/
  https://vusz.mil.sk/16679/

 • Dobr deň.
  Prosím o info od kedy budú kúpele Nová Polinka v prevádzke. Či bude možnost ako civilná osoba ako samoplatca si zabezpečiť pobyt a cca predpokladaná c ena na 14 dní? Alebo na liečebný poukaz.
  Ďakujem za odpoveď.
  Compelov Kristína Poprad

 • Ivan je to pekné, ale čo iné dg. ako respiračné a pohybové? Niekto sa na KL dostane každý rok a niekto ani raz, nakoľko vraj vojaci nedisponujú príslušným zariadením. Aj vo voj. zariadeniach sú na pacienta určité náklady. Prečo neprispejú adekvátnou sumou aj iným, ktorý majú inú dg.? Už roky sa na to pýtam a upozorňujem. Výsledok ten istý “nemáme zariadenie”. Druhá časť otázky bez odpovede. DISKRIMINÁCIA NAJHRUBŠIEHO ZRNA!

 • Volby sa nezadrzatelne blizia, este toho budeme vsetci vela vidiet, aj pocut. Aj Sliac by trebalo… love sú potrebné.

 • Všetko je to pekné…ale čo iné ako respiračné a pohybové diagnózy…??? Viackrát som žiadal KL ako kardiak…neuspel som…vraj nemáme zariadenie…na pobyt v civilnom zariadení vám neprispejú ani cent. Aj v tejto oblasti je to diskriminácia najhrubšieho zrna…niekto má nárok na KL vždy a niekto nikdy!

 • Veľkou chybou bolo v minulosti ministrami zrušenie vysoko profesionálneho zariadenia pre liečenie vojenských profesionálov. Urobil som x TV reportáž o ľuďoch a liečebných úspechov. Preto vítam rozhodnutie ministerstva o rekonštrukciu a obnovu liečebného zariadenia, ktoré je unikátom Vysokých Tatier. Len aby sa tam tase nedostalo viac civiliv, ako bývalých, či súčasných vojenských profesionálov. Určite ho navštívim aj ja, vzhľadom na diagnózu s dýchaním. Už terazky sa teším a zrejme nielen ja.