Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií


Akciová spoločnosť HOREZZA, a. s., ktorá patrí pod Ministerstvo obrany SR, opätovne otvorí prevádzku Nová Polianka. Jej rekonštrukcia a obnova sa začne už v priebehu tohto roka. V roku 2020 by už zariadenie malo slúžiť pre potreby ozbrojených síl, ale aj civilnú verejnosť ako klimatické kúpele.

„So zatvorením tejto prevádzky sme sa nikdy nestotožnili. Preto vysoko oceňujem riešenie vedenia akciovej spoločnosti HOREZZA, ktoré po vybavení všetkých náročných povolení, vzhľadom na fakt, že ide o národnú kultúrnu pamiatku, pristúpi k rekonštrukcii tohto turisticky lukratívneho objektu vo Vysokých Tatrách,“ povedal minister obrany SR Peter GajdošZároveň zdôraznil, že opätovné otvorenie vysokošpecializovaného zariadenia posilní rastúci trend cestovného ruchu.

„Naším zámerom je zrekonštruovať zariadenie tak, aby slúžilo ako klimatické kúpele. Po jeho otvorení bude HOREZZA, a. s., prevádzkovať takmer 10 percent kúpeľov na Slovensku. Klimatické kúpele majú priaznivé podmienky na liečenie nešpecifických chorôb najmä dýchacích ciest,“ vysvetlila generálna riaditeľka spoločnosti HOREZZA Miloslava Slížová.

Zariadenie bude po novom disponovať kapacitou 141 lôžok a v rámci podpory zamestnanosti v regióne vytvorí  približne 50 nových pracovných miest. 

Prevzaté z www.mosr.sk

4 Komentáre na Rezort obrany prebuduje Novú Polianku na klimatické kúpele:

  • Ivan je to pekné, ale čo iné dg. ako respiračné a pohybové? Niekto sa na KL dostane každý rok a niekto ani raz, nakoľko vraj vojaci nedisponujú príslušným zariadením. Aj vo voj. zariadeniach sú na pacienta určité náklady. Prečo neprispejú adekvátnou sumou aj iným, ktorý majú inú dg.? Už roky sa na to pýtam a upozorňujem. Výsledok ten istý “nemáme zariadenie”. Druhá časť otázky bez odpovede. DISKRIMINÁCIA NAJHRUBŠIEHO ZRNA!

  • Volby sa nezadrzatelne blizia, este toho budeme vsetci vela vidiet, aj pocut. Aj Sliac by trebalo… love sú potrebné.

  • Všetko je to pekné…ale čo iné ako respiračné a pohybové diagnózy…??? Viackrát som žiadal KL ako kardiak…neuspel som…vraj nemáme zariadenie…na pobyt v civilnom zariadení vám neprispejú ani cent. Aj v tejto oblasti je to diskriminácia najhrubšieho zrna…niekto má nárok na KL vždy a niekto nikdy!

  • Veľkou chybou bolo v minulosti ministrami zrušenie vysoko profesionálneho zariadenia pre liečenie vojenských profesionálov. Urobil som x TV reportáž o ľuďoch a liečebných úspechov. Preto vítam rozhodnutie ministerstva o rekonštrukciu a obnovu liečebného zariadenia, ktoré je unikátom Vysokých Tatier. Len aby sa tam tase nedostalo viac civiliv, ako bývalých, či súčasných vojenských profesionálov. Určite ho navštívim aj ja, vzhľadom na diagnózu s dýchaním. Už terazky sa teším a zrejme nielen ja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.