Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

10 Komentárov na Rekreácie VUSZ na 2020:

 • Milan Faltin napísal: 15. novembra 2019 v 5:27
  … Lebo bude treba meniť…doklady každého z nás . OP, VP, Pas…A koho to bude stáť? No predsa dotyčného, čo na danej ulici býva…”

  Dovolím si poznamenať že dotyčného to bude stáť len návštevu príslušného úradu (aj keď viackrát), nakoľko zmena dokladov z dôvodu premenovania ulice je BEZPLATNÁ. To ale nič nemení na tom, že ulice sa za posledných 101 rokov už premenovávali toľkokrát že by tomu už politici mohli dať pokoj.

 • Súhlas vyjadrujem s nižšie uvedeným triom, do čerta aj s takou opozíciou ktorá umožnila schváliť a vydať taký paskvil ako je (citujem: “zákon č. 328/2002 Z.z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov ktorý je (mal by byť) profesionálny a apolitický.V §70 písm. g tohoto zákona Kúpeľná liečba — veterán protikomunistického odboja, je politickým prílepkom, ktorý nesúvisí a nie je v súlade s Čl.I. základnými ustanoveniami §§ 1-4 tohoto zákona”.
  Pre objektívnosť v uvedenom §70 mal by byť uvedený politický prílepok s nárokom na kúpeľnú liečbu tiež pre Slovenský zväz protifašitických bojovníkov (SZPB), alebo nemal by byť v ňom uvedený nikto z nich.Je to takto pre SZPB nespravodlivé a diskriminačné.Mimochodom KSS kandiduje každé 4 roky v riadnych parlamentných voľbách do parlamentu, je riadne zaregistrovanou politickou stranou v bohatom spektre politických strán SR , pričom po r. 1989 bol zrušený iba článok 4 Ústavy ČSSR o vedúcej úlohe tejto politickej strany v spoločnosti (toľko citát z komentára nižšie).
  V nasledujúcich si voľbách si dúfam zvolíme opozíciu ktorá si nedovolí to čo terajšia, nehovorím o nevalorizácii a skresľovaní štatistických údajov pre dôchodcov.
  Toto prosím neberte ako kortesačku, berzte to skôr ako odvádzanie pozornosti od podstaty uverejnenej v komentári https://www.bezpzlozky.eu/2019/04/valorizacia-vd-v-rokoch-2019-az-2021/#comment-28774
  APVV -- držím Vám palce, my sme “jaloví”.

 • Súhlasím s Jozefom. Asi o to im ide- celej múdrej opozicii. A pridávam, že v tej svojej neomylnosti, zabúdajú napríklad na takú banálnu vec, že zmeny názvov ulíc, námestí a podobne budu asi dačo aj stať. Lebo bude treba meniť nie len tabule na rohoch inkriminovaných ulíc, námestí, atď, ale aj doklady každého z nás . OP, VP, Pas a iné legitimácie a kartičky, bez ktorých sa dneska nepohnete prakticky nikam, od pošty, úradu, doktora….po hypermarket, ba už aj po shop, či krčmu). A koho to bude stáť? No predsa dotyčného, čo na danej ulici býva- nie tetku “Remiašovu”, strýka “Dudaja”, či rôzných “gorilích mláďat, pozemkových podvodníkov, daňových podvodníkov, narkomanov, fašistov a podobných narcistov, čo sa tak radi pretŕčajú na obrazovkach TV.

  No a pokiaľ ide o umelecké diela,pomníky, sochy, štýl stavieb a podobne? Veď to nerobili svojho času ani barbari.

 • Nie, nebola to od mňa predvolebná kortešačka.Tiež sa nezastávam nikoho -- ale platí u každého jednotlivca prezumpcia neviny.Nie to ešte kolektívna vina.Trochu zo schvaľovania podobného (totožného?) návrhu zákona v parlamente pripraveného v paragrafovom znení s prílohami z minulého roku 2018.V prílohách, kto ich čítal, bola plošným záberom (kolektívnou vinou) uvedené množstvo príslušníkov-útvarov najmä predchodcu PZ, ale aj, hoci v menšej miere z armády.Nie je potrebné zabúdať, že ľudia počas služobnej kariéry aj “fluktujú” -- menia zamestnania v rámci silových rezortov, PZ, Armáda, HaZZ, SIS, NBÚ… a pod., uvedených v našom zák. 328/2002 Z.z., slúžiacich tak do r. 1989, ako aj pokračujúcich-nadväzujúcich v služobnom pomere príslušníkov po 17.11.1989 -- snáď až donedávna.Minulého roku tento návrh zákona neprešiel tuším už iba cca 13 hlasmi poslancov parlamentu.Tohtoročný návrh zákona som nevidel, ani nečítal, v akom je znení.Toľko v stručnosti.Ale, nech sa to všetko vymaže, až je to potrebné vymazať.Ďakujem.

 • Pavol Bada napísal: 13. novembra 2019 v 9:53
  Palo, ale Pálfiho komentár nnie je predvolebnou kortešačkou…podľa mňa to zhrnutie toho, čo sa chce zasa robiť okolo VD…teraz nejaká teta zasa spomína dôchodky štb -- nezastávam sa ich, ale ona to vyťahuje….po nich môžeme nasledovať všetci….ja jeho príspevok beriem ako memento…

 • RE:Miro Palfi napísal: 13. novembra 2019 v 5:45
  Kolegovia, predvolebné politické komentáre sem nedávajte. Budú odstránené.
  Webmajster

 • Je to tak trochu mimo tému rekreácii, ale téma už šiesty rok po sebe (2014-2019) aktuálna.Poslankyňa Remišová chce tiež dosiahnuť obmedzenie výsluhových dôchodkov bývalých príslušníkov štátnej bezpečnosti a zabezpečenie jednorazového odškodnenia bývalých politických väzňov a ich manželských partnerov prostredníctvom osobitných zákonov.
  Predseda SNS a parlamentu Andrej Danko považuje Remišovej návrh za snahu o politické zviditeľnenie sa, jej návrhom sa nezaoberá. Dodal, že v návrhu zákona, ktorý presadila jeho strana, urobili konkrétny prínos. “Osobne som sa zasadil o to, aby slovenskí politickí väzni mali väčšie dôchodky ako majú českí,” reagoval pred novinármi.
  celý článok:
  V. Remišová chce novelou presadiť zriadenie múzea obetí komunizmu.
  “Slovensko nemá na rozdiel od okolitých krajín ani po 30 rokoch oficiálnu inštitúciu, ktorá by pripomínala škodlivosť, protiprávnosť a amorálnosť totalitného režimu. Tridsať rokov po páde komunizmu totalitný režim a jeho neprávosti pomaly blednú a upadajú do zabudnutia,” uviedla Remišová na utorkovej tlačovej konferencii, na ktorej vystúpila spolu s predstaviteľmi Ústavu pamäti národa, ako aj s príbuznými politických väzňov. Zriadenie múzea by podľa návrhu mala zabezpečiť vláda SR.
  Remišová chce, aby sa pojem komunistický systém nahradil pojmom komunistický režim. To by podľa nej malo pomôcť predísť nežiaducemu relativizovaniu komunistického režimu a jeho zločinov.
  Navrhovaná novela má deklarovať aj “plnú zodpovednosť komunistického režimu za nespravodlivosť a krivdy, ktoré boli spáchané aj pri pokusoch o nelegálne prekročenie štátnych hraníc Československej socialistickej republiky a počas okupácie vojskami Varšavskej zmluvy”.
  Poslankyňa chce tiež dosiahnuť obmedzenie výsluhových dôchodkov bývalých príslušníkov štátnej bezpečnosti a zabezpečenie jednorazového odškodnenia bývalých politických väzňov a ich manželských partnerov prostredníctvom osobitných zákonov.
  Novelou chce tiež Remišová dosiahnuť jasné odsúdenie komunistických symbolov, pamätníkov či názvov ulíc a verejných priestranstiev. Do začiatku najbližšej parlamentnej schôdze 26. novembra chce poslankyňa osloviť predsedov všetkých poslaneckých klubov so žiadosťou o podporu tohto návrhu.
  Predseda SNS a parlamentu Andrej Danko považuje Remišovej návrh za snahu o politické zviditeľnenie sa, jej návrhom sa nezaoberá. Dodal, že v návrhu zákona, ktorý presadila jeho strana, urobili konkrétny prínos. “Osobne som sa zasadil o to, aby slovenskí politickí väzni mali väčšie dôchodky ako majú českí,” reagoval pred novinármi.
  autor: tasr

 • Jožo, ako hovorí sudca p. Harabín najmä médiám, mnohí by si mali prečítať platné a účinné zákony SR niekoľkokrát po sebe zo predu aj zo zadu.A hlavne čítať písaný text s porozumením.Nakoniec už bolo mediálne niektorými zo ” slušných nových politikov ” konštatované, že mnohí dnešní poslanci parlamentu predkladané návrhy zákonov a hlavne ich prílohy vôbec nečítali, nečítajú, nie to ešte že aj preštudujú.Čím mnohí potvrdili svoju nekompetentnosť, pri uvádzaní PRÍLEPKOV zákonov, bez medzirezortného pripomienkovania do praktického života občanov-dôchodcov.(VD-SD).Nižšie uvedení-neuvedení by sa mali za už zbabrané (ničím a nikým objektívne neodôvodniteľné) návrhy zákonov a ich PRÍLOH predkladaných do NR SR minimálne červenať.Im, pre nich samých (politikov) kolektívna vina nevonia, ale na iných sa ju už päťkrát po sebe snažili v minulých rokoch uplatniť a ešte viac znížiť už dnes v mnohých prípadoch zníženú životnú úroveň jednotlivcov a ich rodín u výsl. a starobných dôchodcov. Preto súhlasím: “s podobnými mnou spomenutého by som sa nerád stretával na chodbách kúpeľov” -- a nie len u vojakov.

 • Žeby sa chcel ísť Budaj s vojakmi liečiť? SZPB by som bral, aj keď to už niesú priami účastníci protifašistického odboja, ale verte či neverte -- s podobnými mnou spomenutého by som sa nerád stretával na chodbách kúpeľov

 • Nikto nepochybujeme o tom, že náš zákon č. 328/2002 Z.z. o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov je (mal by byť) profesionálny a apolitický.V §70 písm. g tohoto zákona Kúpeľná liečba -- veterán protikomunistického odboja, je politickým prílepkom, ktorý nesúvisí a nie je v súlade s Čl.I. základnými ustanoveniami §§ 1-4 tohoto zákona.
  Pre objektívnosť v uvedenom §70 mal by byť uvedený politický prílepok s nárokom na kúpeľnú liečbu tiež pre Slovenský zväz protifašitických bojovníkov (SZPB), alebo nemal by byť v ňom uvedený nikto z nich.Je to takto pre SZPB nespravodlivé a diskriminačné.Mimochodom KSS kandiduje každé 4 roky v riadnych parlamentných voľbách do parlamentu, je riadne zaregistrovanou politickou stranou v bohatom spektre politických strán SR , pričom po r. 1989 bol zrušený iba článok 4 Ústavy ČSSR o vedúcej úlohe tejto politickej strany v spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kalendár udalostí
Nové komentáre: