Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií
Milí priatelia,
 
     najviac nás roztomilo prekvapujú príjemné zážitky; ale sú aj chvíle popretkávané nástrahami. Onedlho príde chvíľa, keď zatajeným dychom a neistou rukou odkrývate zastreté tajomstvá, štiepite oriešky, a hľa – prekvapením býva aj odpustenie. Aj to je milý dar, ba až potešením.
     Oddane a pokorne vnímajte nadšenie a radosť, ale aj ukrytý rozoznateľný bôľ. Iba láskou a clivotou preciťujte život medzi najbližšími, medzi svojimi a nájdite si čas na jeho dorozprávanie. V tejto krásote snívajte za domovom, za čarom utkaných kolied, za ich vôňou, akú si len z detstva pamätáme. Nezabudnite teda ani na krehké detské sny pri roztrblietavom stromčeku a nedajte odpočinúť času. Vrchovatým priehrštím veľdar Vianoc prežite v jeho plnosti, v jeho neopakovateľnej nádhere a jednoduchosti , aby Vám srdce pretieklo radosťou. Vydajte sa mu napospas až na samý okraj bezodnej jamy bezbrannosti a zraniteľnosti. Tam priamo a úprimne nazrite mu do očí už dnes, a bude nám potešením, že aj o rok.
     Nech tento vianočný pozdrav zahreje Vaše srdcia ako najteplejší šál.
 
             Pokoj a dobro.

 
ČESKÁ A SLOVENSKÁ OBEC DELOSTRELECKÁ
                   JUDr. Marián  Ď U R I N A
                          generálny sekretár

4 Komentáre na Vianočný vinš:

  • p. Ďurina, vidím, že ste gen.sekretár ČSOD, keďže v dobe 1974-76 som slúžil ako vojak zákl. služby u delostreleckého útvaru v Brezne na tech. opravovní, /TOP/, cez youtube som sa snažil spojiťso spolubojovníkmi, avšak nikto sa mi neprihlásil, taktiež cez túto organizáciu som zistil meno dôchodcu z uvedeného VÚ, ktorého som poprosil, či by mi nenapísal niečo o /bez hodnosti/ Eštvanc, Pavlík, Nodžák, poprípade iných profesionálnych vojakoch, avšak mi neodpísal ani toľko, že uvedené podlieha sl. tajomstvu. Ak je to tak, nechcem spomínanému krivdiť, ale dvomi-tromi slovami mohol napísať aspoň toľko.

  • všetkým Vám čo to tu čítate a aj píšete Vám prajem všetko Naj Vianoce a ako aj Nový Rok, keď to chcete Rozkazom, tak sa vráťte tam odkiaľ ste odišli , tam to možno dostanete aj Rozkazom, s pozdravom
    pplk.v.v.Ing. Jozef Jakubec, Komárno

  • Aj Klub Spišská Nová Ves sa pripája k Vianočnému pozdravu. Veru aspoň na tie Vianočné a Novoročné sviatky treba zabudnúť na tie každodenné nástrahy novej doby a nových volieb 29. 2. 2020. Treba len dúfať, že to bude lepšie, istejšie, pokojnejšie a bezpečnejšie. V mene Klubu SNV prajem krásne, veselé Vianoce a šťastlivý Nový rok 2020 pre všetkých ľudí DOBREJ vôle.

  • Za web bezpzlozky.eu sa pripájam k Vianočnému pozdravu kolegu JUDr.Mariána Ďurinu, všetkým čitateľom ďakujem za prejavovanú dôveru a prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov.
    PS (poteší..):
    Na dnešné rokovanie vlády bude podľa informácií HN predložený návrh, v ktorom bude viacero alternatív. Medzi nimi aj zachovanie cien plynu na úrovni tohto roka.