Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

   

Príprava návrhu nového zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov

Spolupráca s rezortom obrany úspešne pokračuje. Po prijatí ministrom obrany SR a našej účasti na rokovaní na MO SR k Programovému vyhláseniu vlády bol ZV SR oslovený na ďalšiu spoluprácu. Jedná sa o prípravu nového zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov a novej právnej úpravy systému odmeňovania profesionálnych vojakov.

     Cieľom tejto spolupráce je nastaviť základné atribúty nového zákona súvisiace so vznikom, priebehom a skončením služobného pomeru vrátane systému odmeňovania, a to v súlade s Koncepciou manažmentu vojenského personálu Ozbrojených síl SR.

     Na spracovanie podkladov bol oslovený i Klub generálov SR, komunikáciu s ostatnými občianskymi združeniami, ktoré spolupracujú s MO SR a majú v stanovách i ochranu sociálnych práv vojakov a výsluhových dôchodcov, koordinuje náš Zväz. Náš štatutár plk.v.v. Ing. Ján Paulech už tieto občianske združenia oslovil.

     Určite máte z praxe množstvo poznatkov a nápadov, čo by sa v novom zákone malo zmeniť alebo doplniť. Oslovujem všetkých našich členov, aby zaslali svoje námety, nápady a návrhy.  Nechceme zabudnúť na profesionálnych vojakov, na ich poznatky z praxe, pretože túto oblasť poznajú lepšie ako väčšina našich členov,  výsluhových dôchodcov. Určite sa budeme zameriavať na sociálnu oblasť, zlepšenie podmienok služby, zlepšenie starostlivosti o rodiny vojakov, zabezpečenie a podporu výsluhových dôchodcov, vytváranie komunitných centier, domov sociálnych služieb, zlepšenie nášho postavenia ako občianskeho združenia a zlepšenie spolupráce s MO SR.    

     Prípravu podkladov riadim ja, preto Vás oslovujem, aby ste mi zaslali svoje námety. Zasielajte ich do 10. mája 2020 na moju adresu gen.vojtek@gmail.com

Genpor.v.v. Ing. Peter Vojtek

     1. viceprezident  ZV SR

8 Komentárov na Monitor z webu ZV SR:

 • Diskusne komentáre/príspevky nie sú v súlade s úvodným článkom.
  Možnosť komentovania tk tomuto článku ukončujem.
  Webmajster

 • ad. Ojoj osr napísal: 21. júna 2020 v 19:43 ………
  nie si dilino , ak odpovieš na jednoduché otázky:
  1. poznáš dnešný ekvivalent štb ?
  2. vieš ako retroaktívne zdaniť ” komunistických zločincov , zločineckého režimu” a z tejto dane vyplácať ”
  protikomunistický odboj ? ”
  3. Vieš si predstaviť spoluprácu Zväzu protifašistického odboja a Zväzu protikomunistického odboja ?
  4. Vieš si predstaviť Ústav pamäti národa historický a nie politický ?

 • pan kolega fajtin, a to sa musi udat: f-ciu, meno a adresu? ja nie som ani som nikdy nebol udavac,daj ty a ja dam tiez ale sukromne, ja na rozdiel od teba neverim ze bajciar sa vzdal a nema to v rukach a deti mi studuju, priatelu sloboda je este v nedohladnu.
  pre samaj a petrik ktori sa povazuju za dotknutych v pripojených prilohach: tak vy ste spokojni s tým ako sa doteraz zapájal klub generalov v cele s prezidentom kg gen blanarikom do obhajoby a riesenia nepravosti a diskriminacie vysl.dochodcov?, tak potom nemam proti vam pripomienku v takej forme aby som vam nadaval do dilinov, kolegovia. k tejto otazke ste sa akosi pozabudli vyjadrit.
  https://www.sme.sk/c/3979368/agenti-mozno-prejdu-previerkou.html

 • Qjojoj, nie si ty tuna náhodou nasadený. Ak nie, tak udaj fciu, hodnosť, a meno!!!

 • joj osr vieš o čom hovoríš ?
  1. poznáš dnešný ekvivalent štb ?
  2. vieš ako retroaktívne zdaniť ” komunistických zločincov , zločineckého režimu” a z tejto dane vyplácať ”
  protikomunistický odboj ? ”
  3. Vieš si predstaviť spoluprácu Zväzu protifašistického odboja a Zväzu protikomunistického odboja ?
  4. Vieš si predstaviť Ústav pamäti národa historický a nie politický ?
  NEVIEŠ dilino, nevieš.

 • Ojoj osr napísal: 21. júna 2020 v 14:52 -- keď sa hanbíš za svoje meno a nevieš o čom píšeš, zostaň si doma sedieť za pecou…..

 • re-na ostatny prispevok m.palfi 20.6. o 7:25
  hmm, zaujimave ze sa naraz zislo na rokovani proti zdaneniu vd stb tolko predstavitelov asociacii a dokonca aj klubu generalov. ked sme zapasili o valorizaciu a zastavenie skrivodlivosti na vd v rokoch minulych,vtedy sa klub generalov v cele s generalmajorom balanarikom ani jeden krat neozval. nebolo to ani nahodou z dovodu ako bolo uvedene v mediach a bolo v tv ?
  https://domov.sme.sk/c/4828646/blanarikova-obet-skoncila-v-bani.html
  https://domov.sme.sk/c/4265163/fica-netrapi-blanarikova-minulost-v-kontrarozviedke.html

 • Pre informáciu tých , ktorých by sa plošné zdaňovanie dôchodkov mohlo týkať, že dňa 17.6.2020 v Bratislave sa konalo spoločné rokovanie Asociácie policajtov vo výslužbe, Zväzu vojakov SR, Klubu Generálov SR a Asociácie spravodajských dôstojníkov. Viac sa dozviete na stránke Zväzu vojakov SR: https://zvazvojakov.sk/2020/06/17/rokovanie-k-navrhu-plosneho-zdanenia-vysluhovych-dochodkov-byvalym-prislusnikom-komunistickej-statnej-bezpecnosti/