Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

   

Príprava návrhu nového zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov

Spolupráca s rezortom obrany úspešne pokračuje. Po prijatí ministrom obrany SR a našej účasti na rokovaní na MO SR k Programovému vyhláseniu vlády bol ZV SR oslovený na ďalšiu spoluprácu. Jedná sa o prípravu nového zákona o štátnej službe profesionálnych vojakov a novej právnej úpravy systému odmeňovania profesionálnych vojakov.

     Cieľom tejto spolupráce je nastaviť základné atribúty nového zákona súvisiace so vznikom, priebehom a skončením služobného pomeru vrátane systému odmeňovania, a to v súlade s Koncepciou manažmentu vojenského personálu Ozbrojených síl SR.

     Na spracovanie podkladov bol oslovený i Klub generálov SR, komunikáciu s ostatnými občianskymi združeniami, ktoré spolupracujú s MO SR a majú v stanovách i ochranu sociálnych práv vojakov a výsluhových dôchodcov, koordinuje náš Zväz. Náš štatutár plk.v.v. Ing. Ján Paulech už tieto občianske združenia oslovil.

     Určite máte z praxe množstvo poznatkov a nápadov, čo by sa v novom zákone malo zmeniť alebo doplniť. Oslovujem všetkých našich členov, aby zaslali svoje námety, nápady a návrhy.  Nechceme zabudnúť na profesionálnych vojakov, na ich poznatky z praxe, pretože túto oblasť poznajú lepšie ako väčšina našich členov,  výsluhových dôchodcov. Určite sa budeme zameriavať na sociálnu oblasť, zlepšenie podmienok služby, zlepšenie starostlivosti o rodiny vojakov, zabezpečenie a podporu výsluhových dôchodcov, vytváranie komunitných centier, domov sociálnych služieb, zlepšenie nášho postavenia ako občianskeho združenia a zlepšenie spolupráce s MO SR.    

     Prípravu podkladov riadim ja, preto Vás oslovujem, aby ste mi zaslali svoje námety. Zasielajte ich do 10. mája 2020 na moju adresu gen.vojtek@gmail.com

Genpor.v.v. Ing. Peter Vojtek

     1. viceprezident  ZV SR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

:-)
 
:-)
:good:
 
:good:
:negative:
 
:negative:
:wacko:
 
:wacko:
:bye:
 
:bye:
:yes:
 
:yes:
;-)
 
;-)
:scratch:
 
:scratch:
:-(
 
:-(
:unsure:
 
:unsure:
more...
 

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.