Vyberte stranu

Prevzaté z TASR 7.mája 2020

Migranti zachytení na východe Slovenska.

Pri prehľadávaní okolia so služobným psom policajti našli dvoch štátnych príslušníkov Bangladéša, jedného v kritickom stave a druhého bez známok života.

Polícia na hranici s Poľskom zadržala v stredu (6. 5.2020) desať migrantov, jeden v snehovej búrke zomrel. TASR o tom informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická

Policajti hraničnej a cudzineckej polície v obci Zboj a mobilnej zásahovej jednotky Policajného zboru RHCP v Sobranciach v lese na vnútornej hranici s Poľskou republikou v katastrálnom územní obce Zboj v okrese Snina kontrolovali siedmich štátnych príslušníkov Bangladéša a dvoch štátnych príslušníkov Indie bez cestovných dokladov.

V uvedenej lokalite sa mali podľa Kopernickej nachádzať ďalšie štyri osoby. Vyhlásila sa pátracia akcia a o prípade polícia informovala aj hraničnú službu Poľskej republiky.

Pri prehľadávaní okolia so služobným psom policajti našli dvoch štátnych príslušníkov Bangladéša, jedného v kritickom stave a druhého bez známok života.

„Okamžite kontaktovali tiesňovú linku 112 s cieľom vyslania tímu rýchlej zdravotníckej pomoci. Na miesto nálezu mŕtvoly neznámej totožnosti privolali Horskú záchrannú službu so sídlom v Zboji. Posledné dve osoby zo skupiny zadržali príslušníci hraničnej služby Poľskej republiky na svojom území,“ doplnila Kopernická.

Štátny príslušník Bangladéša bol prevezený do nemocnice v Humennom, kde ho ošetrili a hospitalizovali.

„Skupina deviatich migrantov bola predvedená na policajné oddelenie v Zboji s cieľom zistenia totožnosti. Vykonávanie úkonov s cudzincami sa realizovalo v súčinnosti s národnou jednotkou boja proti nelegálnej migrácii,“ doplnila Kopernická s tým, že cudzincov do ďalšieho rozhodnutia umiestnili na oddelení hraničnej kontroly Policajného zboru v obci Zboj.

PS autora:
Policajti hraničnej a cudzineckej polície v obci Zboj a mobilnej zásahovej jednotky Policajného zboru RHCP môžu iba dúfať že o takých 10 – 30 rokov, až odídu do dôchodku, nebudú stíhaní napr. zdanením alebo odobratím dôchodku zato že si 6.5.2020 plnili služobné povinnosti v súlade s teraz platnými zákonmi pre narušiteľov štátnych hraníc.
Rovnakým spôsobom, bez rozhodnutia súdov o vine či nevine jednotlivca, ako sa to snaží dosiahnuť menej odborne vzdelaná časť súčasných politikov aj proti bývalým strážcom štátnych hraníc.

Dodatok:
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=473739
Medziiným aj ZLOŽKY ŠTÁTNEJ BEZPEČNOSTIV RÁMCI ZBORU NÁRODNEJ BEZPEČNOSTI A FEDERÁLNEHO MINISTERSTVA VNÚTRA A ICH PREDCHODCOV
10.oddelenie pasov a víz okresnej správy Zboru národnej bezpečnosti, obvodné správy Zboru národnej bezpečnosti v Prahe a Bratislava, mestské správy Zboru národnej bezpečnosti v Brne, Košiciach, Ostrave a Plzni (1979 – 1990)
ĎALŠIE ÚTVARY ŠTÁTNEJ BEZPEČNOSTI
1.oddelenie (oddiel, referát) pasovej kontroly (1949 – 1955, 1966 – 1973, 1979 – 1990)
2.oddelenie (odbor) letiskovej kontroly (1972 – 1990)3.oddelenie ochrany štátnych hraníc (1979 – 1990)
1. sektor I/1 – operačný Veliteľstva Pohraničnej stráže (1950 – 1952)
2. sektor I/2 – spravodajský Veliteľstva Pohraničnej stráže (1950 – 1952)
3. odbor I/1 Hlavnej správy Pohraničnej a vnútornej stráže (1952 –
4. odbor I/2 Hlavnej správy Pohraničnej a vnútornej stráže (1952 –
5. spravodajské oddelenie brigády Pohraničnej stráže6. agentúrno-operatívne oddelenie brigády Pohraničnej stráže
7. spravodajské oddelenie práporu brigády Pohraničnej stráže
8. spravodajská skupina Pohraničnej stráže