Informácie a diskusia o histórii a aktuálnych otázkach vojenstva a bezpečnosti, sociálnych otázkach a činnosti neziskových organizácií

Z celkového počtu 4 950 odberových miest bolo k 14. hodine 31.10.2020 aktívnych už 99,2 %. Aktuálne je súčasťou odberových tímov už takmer 15 000 zdravotníkov, vďaka čomu sú takmer všetky miesta personálne naplnené na 100 %. Vzhľadom na to, že do 12. hodiny sa prišlo testovať celkovo 828 518 ľudí, z ktorých pozitívny test malo 7 947 osôb, počet pretestovaných obyvateľov sa v súčasnosti už odhaduje na výrazne viac ako jeden milión.

Celoplošné testovanie na Slovensku aktuálne zabezpečuje viac ako 40 000 osôb vrátane zdravotníkov. Ide o viac ako 6 000 vojakov, približne 5000 policajtov a spolu s nimi je súčasťou operácie aj 250 príslušníkov finančnej správy, 113 hasičov, 50 horských záchranárov, takmer 4 000 dobrovoľníkov, takmer 10 000 administratívnych pracovníkov, 33 príslušníkov rakúskych ozbrojených síl a 200 zdravotníkov z Maďarska.

Šéf rezortu obrany informoval, že Ozbrojené sily SR majú aktuálne v prospech operácie nasadených 1 856 vozidiel, ktoré neustále cirkulujú po Slovensku – dopĺňajú materiál alebo presúvajú personál tam, kde je to potrebné. Len od včera pritom najazdili príslušníci ozbrojených síl viac ako 500 000 kilometrov, prepravili materiál na 4 100 kusoch paliet a vyskladnili materiál, ktorý vážil 4 300 ton. Okrem toho v prospech zabezpečenia operačného spojenia vytvorili 5 000 komunikačných liniek pre odberné miesta a systém ich okamžitého vyrozumenia z veliteľstva.

Niekoľko záberov do centra riadenie :
Spoločné operačné velitelstvo operácie Spoločná zodpovednosť

Spoločné operačné velitelstvo operácie Spoločná zodpovednosť
Spoločné operačné velitelstvo operácie Spoločná zodpovednosť
Spoločné operačné velitelstvo operácie Spoločná zodpovednosť
Spoločné operačné velitelstvo operácie Spoločná zodpovednosť
Spoločné operačné velitelstvo operácie Spoločná zodpovednosť
Hovorca Ozbrojených síl SR plukovník Štefan Zemanovič
Hovorca Štefan Zemanovič
Spoločné operačné velitelstvo operácie Spoločná zodpovednosť
Spoločné operačné velitelstvo operácie Spoločná zodpovednosť
Spoločné operačné velitelstvo operácie Spoločná zodpovednosť
Spoločné operačné velitelstvo operácie Spoločná zodpovednosť
 • – – ———- – – –

V utorok 17.11.2020 sa konal najtragickejší a najhlúpejší pouličný protest v histórii moderného Slovenska.

6 Komentárov na OS SR v boji s pandemiou COVID 19:

 • Velka vec sa podarila, nastastie drviva vacsina slovakov je zodpovedna I ja by som podakoval vsetkym organizatorom a hlavne zodpovednym ludom ktori sa testovania zucastnili klobuk dole pred vsetkymi dalsie tisice ludi nebudu roznasat virus za predpokladu dodrzania karanteny.
  Som rad ze medzi starostami ktorí od prvopociatku podporili testovanie je nas kolega plk.v.v.Jano Mokos, starosta V. Tatier.
  Vdaka vsetkym.

 • Víkendové plošné testovanie sa nepochybne podarilo dobre zvládnuť.

  Vyhlásila to na sociálnej sieti prezidentka a vrchná veliteľka OS SR Zuzana Čaputová. Ocenila všetkých, ktorí sa na príprave testovania podieľali. Špeciálne vyjadrila rešpekt samosprávam.

  “Uznanie patrí všetkým, ktorí sa na tom podieľali, predovšetkým vláde, armáde, polícii, hasičskému zboru, zdravotníkom, zdravotníčkam a všetkým ľuďom, ktorí dobrovoľnícky pomáhali. Som rada, že sa nenaplnili obavy, vrátane tých mojich, a že vo výsledku každý, kto sa otestovať chcel, sa na test dostal.” napísala Čaputová.
  Súhlasím s prezidentkou a gratulujem kolegom.

 • Mám odslúžené v ozbrojených zložkách 31,5 roka,teraz som 68 ročný veterán.Vždy som uniformu ctil,teraz v tejto demokracii,keď sa spomenúla armáda tak to boli iba narážky,že vojaci si v kasárňach iba šunky válajú a čakajú kedy pôjdu ryžovať do sveta na misiu!Teraz v týchto dňoch,najmä počas tohto testovania sme mali možnosť všetci vidieť aká nenahraditelná je armáda slovenskej republiky v našej spoločnosti! Dnes ráno som sa bol dať otestovať,nemusel som,ako som spomínal,mám 68 rokov,ale urobil som to najmä kvôli tomu aby som sa bez problémov mohol stretávať z vnúčikmi.Tam na tom odbernom mieste som videl ako to má naša armáda perfektne zorganizované,všetko šlapalo ako švajčiarské hodinky!Vojaci vďaka Vám Slovensko Vám to nikdy nezabudne! :good:

 • Vážení priatelia,

  služobný pomer vojakov je jedna z právnych foriem účasti občanov v celom pracovnom procese. Prostredníctvom služobného pomeru sa vojaci podieľajú na plnení úloh štátu, smerujúcich najmä k obrane a ochrane štátneho zriadenia, verejného poriadku, bezpečnosti osôb, zdravia a v neposlednom rade aj majetku. Plnia tak non-stop špeciálne úlohy, pomocou ktorých Slovenská republika (prostredníctvom MO SR) vykonáva svoje práva a povinnosti.
  Služobný pomer príslušníkov ozbrojených a bezpečnostných zborov preto musia zákonite upravovať špeciálne zákony, ktoré slovenská verejnosť dostatočne nepozná, čo je prirodzené. Vojakov sa iba okrajovo dotýkajú právne predpisy pracovného práva určené len pre zamestnancov v pracovnom pomere, t. j. zákonníka práce č. 311/2001 Z. z. Tieto právne normy sa výrazne od seba odlišujú.
  Tieto odlišnosti musia mať kompetentní zamestnanci MO SR zakaždým na pamäti pri dôraznej obhajobe práv vojakov, pretože existujú snahy o ich okliešťovanie.
  Dnešná záslužná práca príslušníkov OS SR by mala konečne otvoriť oči aj všetkým neprajníkom, ktorí doposiaľ na nich ukazovali prstom a zároveň snovali záludné predpisy, aby ich do budúcnosti pripravovali o benefity.
  Ukazuje sa, že bez účasti OS SR, by „bleskové“ plány a prípravy vlády SR v boji proti pandémii COVID 19 určite skolabovali.
  Ďakujeme vojakom!

  ČESKÁ A SLOVENSKÁ OBEC DELOSTRELECKÁ
  JUDr. Marián Ď U R I N A, generálny sekretár

 • Áno, jednoznačné áno. Operácia celoslovenského rozmeru a akcieschopnosť ASR a všetkých zložiek štátu, vrátane obyvateľstva ukázala mobilizačnú akcieschopnosť štátu. C 19, ale zároveň aj pre iné hrozby.
  Palec hore :good:
  apropo : reinkarnuje sa železničné , alebo aspoň ženijné vojsko ? Na základe vyhlásenia výnimočného stavu v obci, chotári okamžite opravujú. Potom aj navýšenie rozpočtu OS SR nad 2 % HDP má opodstatnenie.

 • Som pyšný na zástoj OS v tejto situácii. I keď to je len “mierová misia”, OS na všetkých stupňoch riadenia preukázali svoje nenahraditeľné poslanie v organizácii štátu. Ďakujem za všetkých! :good: