Vyberte stranu

Prvý kandidát na prezidenta SR, medzi občanmi ako občan a nie ako modla

Prevzaté z  http://doko.blog.portal.sk/  26.03.2024 14:44:05

….po pešej zóne, kráča neprehliadnuteľná postava. Vysoký štíhly chlap, takmer biele husté vlasy, okuliare, rezký krok športovca a ide sám …

Nevyhľadávam senzácie, ale ak som pri nejakej, tak sa snažím uloviť si tam fotografiu. Podobne to bolo aj predpoludním 26.3.2024 na Hlavnej ulici v Prešove. Od dcéry som sa dozvedel, že v Prešove sa asi zastaví pán Ivan Korčok. Stalo sa. Niečo po 11.00 hodine, sa v smere od konkatedrály sv. Mikuláša  po pešej zóne, približovala neprehliadnuteľná postava. Vysoký štíhly chlap, takmer biele husté vlasy, okuliare, rezký krok športovca a ide sám. Až po chvíli ho zaregistrovali fotografi a od tej chvíle, až po priestranstvo pred Šarišskou galériou, už nebol sám. Vítalo ho plno ľudí, najmä mladých, ale ani seniori tam nechýbali. Nemal prichystanú žiadnu  tribúnu, chcel sa len tak stretnúť s ľuďmi a poďakovať im zato, že mu verili a posunuli ho vo voľbách za prezidenta SR, do druhého kola na 1. mieste. Prítomní si ale vytlieskali aj improvizovaný prejav. A tak si pán Korčok spomenul na svoje ligové, volejbalové majstrovské zápasy a svižne sa vyhupol na blízky, betónový múrik a odtiaľ predniesol krátky ale fundovaný preslov, v ktorom nikoho nestrašil, ani nesľuboval nesplniteľné ilúzie. V závere svojho vystúpenia poprosil prítomných, kde mali prevahu dievčatá a ženy aby mu ostali verní aj v 2. kole a spolu so svojim rodinami, priateľmi a blízkymi, prišli odovzdať svoj hlas. A tak som to videl cez môj mobil ja.

Utorok 26.3.2024. Spontanné stretnutie kandidáta na prezidenta, víťaza 1. kola voleb prezidenta SR Ivana Korčoka na Hlavní ulici ve městě Prešov. Slovensko.

Svetu mier (aj pán Korčok ho chce a nie vojnu) a pokojné veľkonočné sviatky, všetkým praje doko. Viac obrázkov nájdete na https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Ivan_Kor%C4%8Dok_2024_in_Pre%C5%A1ov

PS:
Do kampane pred druhým kolom slovenských prezidentských volieb se v utorok 26.3.2024 zapojil aj premiér Robert Fico, ktorý označil víťaza prvého kola volieb Ivana Korčoka za vojnového štváča a kandidáta, ktorý je pripravený slúžiť cudzím záujmom.  Takto sa robí ukľudňovanie spoločnosti !  (“do psej matere!”).