Vyberte stranu

 

Dobrý deň prajem.
Som výsluhový dôchodca, ktorému sociálna poisťovňa rozhodnutím zo 7.10.2014 priznala starobný dôchodok podľa – viď text:
image.png
Bol som jeden z prvých, ktorému SP v Košiciach priznala takto SD v roku 2014. Slúžil som u vojenského letectva od roku 1979 v Čáslavi, Prešove a Košiciach. Do VD som odchádzal v roku 2003. Pri podpísaní žiadosti o SD mi pani referentka SP povedala (nikdy na to nezabudnem !, “PANE MÁTE NÁROK pri poberaní VD aj na SD, ale je to nemorálne a veľmi neslušné voči ostatným SD, ktorí pracovali celý život a dnes majú SD oveľa nižší ako vy budete mať SD plus VD” !!!   Ja som jej povedal “ZBOHOM a dúfam, že mi nebudete robiť prieky, lebo vás dám na súd” !.. To bolo v marci 2014.  Až po 6 – tich mesiacoch mi prišlo vyššie uvedené rozhodnutie, čo som s bývalými kolegami patrične oslávil a veľmi sa aj oni tešili – ešte viac ako ja -, lebo aj oni si začali podávať žiadosti o SD!
Týmto vyslovujem VEĽKÉ POĎAKOVANIE všetkým, ktorí v rubrike sociálna oblasť – poradenstvo na tomto webe, veľmi pomohli tomuto procesu. Hlavne nebohému Milanovi Kolenovi, Marianovi Ďurinovi, Ľubomírovi Dubeňovi, Jozefovi Kotuličovi, aj ďalším diskutujúcim: Mirovi Palfimu, Faltinovi (môj bývalý kolega, trochu svojrázny ale správny človek), , Fusekovi (môj bývalý sused z Košíc), Vl. Petríkovi (dnes už nebohý) a samozrejme Vám pán Bada, ktorý ste neúnavne podporovali túto diskusiu. Taktiež nemôžem zabudnúť na nesprávny prístup – spôsob – vtedy, ale aj dnes členom vedenia Zväzu vojakov (p. Švec a spol) – tam sú (a boli) samí “primrznutí!!!” a to som požil veľmi slušné slovo – bol som aj tri roky členom ZVSR, ale som z neho vystúpil!!
Po slovách chvály a uznania, by som Vás, pán Bada chcel poprosiť, či by nebolo možné mi poslať – zoznam článkov na WEBe od 1.1.2014 do 22.12.2014, pretože ja som tam (trochu) prispieval do hore uvedenej diskusie pod pseudonymom “Ján Slušný” (v začiatkoch týchto diskusií som nechcel aby niekto zo SP moje meno zneužili! )
Ďakujem,
prajem Vám Krásne Veľkonočné sviatky
Pavol Rusnák, teraz Praha 8, ČR.

 

Odpoveď webmajstra:

Priatelia,
dobre padne keď sa niekto odhodlá a poďakuje za prospešnosť webu pre výsluhových dôchodcov. Áno, robíme to pre nás všetkých bez ohľadu na politické “vyznanie”.
Pán kolega,
v mene všetkých ďakujem za slová uznania, budeme pokračovať pokiaľ silami budeme stačiť.
Pokiaľ ide o zoznam ćlánkov, ten je dostupný na úvodnej strane webu pod DOPORUČUJEME, pri kliknutí na vybraný článok sú nižšie uvedené všetky príspevky diskutujúcich. Čiže tam budú aj tie Vaše. Je treba prezerať, je to dosť obsiahlé, napr: Rokovanie na MV o valorizáciach od  | 13. jan 2019 | Sociálna oblasť | 171 komentáre-

Prajem Vám príjemnú zábavu (pozor na zvyšovanie tlaku) a rovnako tak aj príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov.
Pavol Bada