Slúžil od r.1950 do 1970 ako pilot u rôznych útvaroch. Od roku 1948 plachtáril na glietroch, vetroňoch a iných, bezmotorových lietadlách. Od roku 1950 absolvoval výcvik za vojenského pilota, ktorým sa stal v roku 1953. Z leteckého učilišťa sa dostal na dôstojníka a slúžil vo viacerých jednotkách ako napríklad: 30. bitevný bojový pluk. Slúžil po celej republike na letiskách v Prešove, Košiciach, Trenčíne, Piešťanoch , Prahe, Plzni, Ostrave a v iných. 17.4. 1956 mal haváriu na lietadle IL-10 pri Piešťanoch , ktorú prežil. Lietal na rôznych typoch lietadiel. V roku 1970 sa jeho letecká kariéra skončila . Zvyšné roky vojenskej služby strávil v Mestskej vojenskej správe v Košiciach a do dôchodku odchádzal vo funkcii N-MO KVS v Košiciach. – http://www.regionalnedejiny.sk/?p=4454&fbclid=IwAR00wQq9TqTmHuPYZJIXPEe2ODmVmpXZCe477n7VvUtz7-r_mfCTxLKJLbw .
Ďakujem všetkým ktorí si na neho spomenú. Syn Dušan Salak, Ing. pplk.v.v.
Najnovšie komentáre: